Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Kumagai. Droga wojownika
 
Katalog - dodano
 Coś
- John W. Campbell
 Zmierzch Bogów
- Michał Gołkowski
 Czara Cieni
- Frances Hardinge
 Śpiew kukułki
- Frances Hardinge
 Cała Orsinia
- Ursula K. Le Guin
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Recenzje: ''Berserk'' - recenzja
Recenzje
 Kraków. Po raz kolejny wkraczamy do świata pogrążonego w chaosie. Świata, który dopadła … no właściwie nie wiadomo co się stało. W pewnym momencie dorosłych ludzi zaczął ogarniać szał, berserk, i gnani morderczym instynktem uśmiercali się wzajemnie. Niesamowicie silni i bezwzględni w tym swoim amoku zabijali i zjadali wszystko co żyje, co nie potrafiło się obronić, w tym bezbronne dzieci, zwierzęta. A potem szał jak nagle przyszedł, tak się skończył i zostały opustoszałe, zniszczone miasta i zwłoki na ulicach. Ci co ocaleli mają wrażenie jakby zbudzili się z koszmarnego snu. Maja świadomość, że robili potworne rzeczy, lecz nie pamiętają nic z berserki. Jedyne co mają, to totalnie pacyfistyczne podejście do innych. Póki co. Mają również, a raczej nie mają prądu, wody w kranach, centralnego ogrzewania, zorganizowanej komunikacji, działających sklepów…

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Berserk'' Pawła Majki.
Zamieszczono dnia 30-08-2019 o godz. 19:06:53
[ Skomentuj ]
Recenzje: Jakub Wędrowycz stary, ale wciąż jary
Recenzje

„Karpie bijem”, czyli dziewiąty już zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka o pewnym nieszablonowo działającym i nieco zdegenerowanym egzorcyście z Wojsławic, czyli Jakubie Wędrowyczu. No i oczywiście o Semenie Korczaszce, wiekowym, ale wciąż dziarskim weteranie białogwardziście. A jako, że to już dziewiąty tom opowiadań, wiele osób z pewnością zastanowi się, czy warto po niego sięgnąć, czy po raz kolejny Pilipiukowi uda się zaskoczyć, rozbawić, sprowokować… Otóż nie, nie warto się zastanawiać.

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Karpie bijem'' Andrzeja Pilipiuka.
Zamieszczono dnia 05-08-2019 o godz. 13:19:34
[ Skomentuj ]
Recenzje: Gdy SI chce zostać człowiekiem
Recenzje

Pomysł wplecenia w fabułę książki sztucznej inteligencji nie jest niczym nowym. Być może jednak kilkanaście lat temu, gdy Stepan Wartanow pisał swoją powieść „SI” temat ten nie był tak mocno eksploatowany. Czy to jednak ważne? Dla odbioru książki niekoniecznie. Ważnym jednak jest, czy sposób w jaki autor potraktował SI nadal pozwala czytelnikowi czerpać przyjemność z lektury.
Historia, jaką serwuje nam Stepan Wartanow opowiada o czterech zdolnych do komunikowania się między sobą inteligentnych robotach bojowych, które postanowiły się usamodzielnić. W tym celu, sprytnie omijają zastosowany przez konstruktora system tłumienia nadmiernej samodzielności, porywają wojskowy helikopter i uciekają z poligonu, na którym miały demonstrować swoje możliwości.


Zapraszam do lektury recenzji książki „SI” Stepana Wartanowa.
Zamieszczono dnia 08-07-2019 o godz. 20:45:12
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Far Cry. Odkupienie'' - recenzja
Recenzje

Jak przeczytałam w sieci - Far Cry to seria survivalowych strzelanek pierwszoosobowych. No tak, tyle, że ja rzadko grywam w gry, a już z pewnością nie są to strzelanki. Jednak po książkę „Far Cry. Odkupienie” sięgnęłam ze sporą ciekawością, bo już niejednokrotnie przekonałam się, iż fakt powiązania książki z grą zupełnie nie obniża jej atrakcyjności dla „nie gracza”. Czy i tym razem tak było?
Miasteczko Fall’s End w hrabstwie Hope w Montanie przez lata wyglądało jak wiele mu podobnych. Zamknięta społeczność, w której praktycznie każdy zna każdego, gospodarstwa przechodzą z pokolenia na pokolenie, podobnie jak sklep czy bar. I pewnie nadal wszystko toczyło by się utartym od wielu lat rytmem, gdyby nie pojawienie się fanatyków Kościoła Bram Edenu, wieszczących rychły koniec świata, z którego ocaleją tylko członkowie wspólnoty.


Zapraszam do lektury recenzji książki „Far Cry. Odkupienie” Urbana Waite'a.
Zamieszczono dnia 12-05-2019 o godz. 20:38:24
[ Skomentuj ]
Recenzje: Opowieści Podręcznej - recenzja
Recenzje

Z pewnością wielu osobom tytuł „Opowieści podręcznej” nie jest obcy, czy to za sprawą popularnego obecnie serialu, czy też książki „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood, w oparciu o którą powstał wspomniany serial. Co ciekawe, wbrew temu, że o ekranizacji stało się głośno dopiero w ostatnim okresie, powieść bynajmniej nie jest nowością. Po raz pierwszy została wydana w roku 1985, zdobyła również Nagrodę im. Arthura C. Clarke’a. Co zatem jest w tej książce takiego, że mimo upływu trzydziestu lat na swój sposób wciąż jest aktualna i wciąż budzi emocje?


Zapraszam do lektury recenzji książki „Opowieść Podręcznej” Margaret Atwood.
Zamieszczono dnia 30-12-2018 o godz. 17:17:38
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Bańka'' - recenzja
Recenzje

Kine jest dwunastoletnią niewolnicą. Jest przymuszana do wstania z łóżka, pójścia do szkoły, zmuszana by musi chodzić na pływalnie i w dodatku tam pływać, ma obowiązek również brać udział w przedstawieniu bożonarodzeniowym. W dodatku wszystko to z przezwiskiem - Bańka, którym z upodobaniem dokucza jej Jarl i jego paczka. Tak oczywiście swoje życie widzi sama Kine, typowa, bardzo zbuntowana nastolatka, którą złości cały świat.


Zapraszam do lektury recenzji książki „Bańka” Siri Pettersen.
Zamieszczono dnia 16-08-2018 o godz. 20:50:04
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Droga szamana'' - recenzja
Recenzje
Znalazłam prawie idealne wyjście dla mojego uwielbiającego gry RPG znajomego, któremu przyszło spędzać wczasy z dala od komputera. Tym „wyjściem awaryjnym” mogłaby okazać się książka „Droga Szamana. Etap pierwszy. Początek” Wasilija Machanienki. Powieść ta, otwierająca obecnie już siedmioczęściowy cykl z gatunku LitRPG, stanowi połączenie literatury science-fiction oraz elementów znanych z gier typu RPG.


Zapraszam do lektury recenzji książki "Droga szamana. Etap pierwszy: Początek" Wasilija Machanienki.
Zamieszczono dnia 25-07-2018 o godz. 21:25:03
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Amelia i Kuba. Wenecki spisek'' - recenzja
Recenzje
 „Amelia i Kuba” to cykl książek autorstwa Rafała Kosika, który dorobił się już własnej rzeszy czytelników. Co ciekawe, mimo, iż pozycja skierowana jest w domyśle do całkiem młodego czytelnika to i ten „dłużej żyjący” z pewnością znajdzie w niej powód do uśmiechu. Tym bardziej, że w najnowszej części serii, opatrzonej tytułem „Wenecki spisek”, „siłą napędową” fabuły jest siostra Kuby, sześciolatka Mi. Każdy kto zetknął się z wcześniejszymi przygodami dzieciaków mieszkających wraz ze swoimi rodzinami w apartamentowcu zwanym Zamkiem dobrze wie, iż jest to dziewczynka obdarzona niezwykłą pomysłowością i równie wielkim umiłowaniem zwierząt oraz niestety alergią na te, które mają futro.

Zapraszam do lektury recenzji książki Rafała Kosika "Amelia i Kuba. Wenecki spisek".
Zamieszczono dnia 03-06-2018 o godz. 18:46:56
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Pułapka czasu'' - recenzja
Recenzje
 Coraz częściej wydawcy, a dzięki nim i czytelnicy, sięgają po powieści wydane w połowie ubiegłego wieku. Preteksty do tego rodzaju wznowień mogą być równe. Okazją do wydania w Polsce powstałej w 1962 roku powieści „Pułapka czasu” autorstwa Madeleine L'Engle stała się ekranizacja tejże. W jednej z reklamujących ją notek spotkałam się z określeniem, iż jest to kultowa powieść dla młodszych czytelników, od kilkudziesięciu lat święcąca triumfy w USA i nie tylko tam. Co takiego zatem jest w tej książce?

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Pułapka czasu'' Madeleine L’Engle
Zamieszczono dnia 20-05-2018 o godz. 18:44:01
[ Skomentuj ]
Recenzje: Modyfikowany węgiel - recenzja
Recenzje
 Technologiczna nieśmiertelność – śmierć straciła swoją moc, dzięki małemu czipowi z modyfikowanego węgla, w którym zamknięte zostaje całe jestestwo człowieka. Tenże czip – stos korowy – jest najważniejszym „elementem” ciała człowieka, bo wszystko inne jest jedynie „powłoką”, do której dzięki czipowi człowiek może się „przenieść”. Oczywiście, jak to zazwyczaj bywa, na luksusowe, czytaj bardzo piękne, sprawne i młode ciała stać jedynie bogatych, którzy mogą zmieniać ciała jak kosztowne ubrania.

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Modyfikowany węgiel'' Richarda Morgana.
Zamieszczono dnia 06-03-2018 o godz. 20:17:45
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Czerwona Siostra'' - recenzja
Recenzje
 Z pewnością wielu czytelników kojarzy już nazwisko Marka Lawrence’a dzięki jego trylogii „Rozbite Imperium” czy „Wojna Czerwonej Królowej”. Sięgając po książkę „Czerwona siostra”, otwierającą cykl „Przodek”, szybko odkryją, że tym razem zostali zaproszeni do zupełnie innego świata, nie związanego z wcześniej wymienionymi pozycjami.
W świecie tym przyszło żyć Nonie, dziewczynce odrzuconej przez rodzinę i całą wspólnotę wiejską z powodu podejrzeń, iż „coś jest w niej niebezpiecznego”.

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Czerwona Siostra" Marka Lawrence'a.
Zamieszczono dnia 05-01-2018 o godz. 20:17:41
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Dziewczyny, które miał na myśli'' - recenzja
Recenzje

Kraków to miasto znane praktycznie każdemu Polakowi. Jeśli tenże nie odwiedził go osobiście, to z pewnością zetknął się z nim na lekcjach historii, sztuki czy literatury, obejrzał w telewizji. Zdjęć miasta zamieszczonych w otchłaniach internetu z pewnością nie da się zliczyć. Jednak Kraków, do którego zabiera nas Kazimierz Kyrcz jr w swojej najnowszej książce „Dziewczyny, które miał na myśli” z pewnością mało komu by się spodobał.

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Dziewczyny, które miał na myśli'' Kazimierza Kyrcza Jr.
Zamieszczono dnia 17-12-2017 o godz. 21:26:12
[ Skomentuj ]
Recenzje: Niezbędny, ale niewyczerpujący zbiór
Recenzje

Twórczość Terry’ego Pratchetta kocham miłością niezmienną, niezmierną i być może bezkrytyczną, dlatego też po jego zbiór cytatów „Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne” sięgnęłam bardzo zachłannie. Z pewnością nie tylko ja, bowiem Pratchett był nie tylko kultowym pisarzem i autorem wielu bestselerów. Autor ten również, z racji swojego specyficznego poczucia humoru, niezwykłej spostrzegawczości i bez wątpienia...

Zapraszam do lektury recenzji książki "Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne'' Terry'ego Pratchetta.
Zamieszczono dnia 24-11-2017 o godz. 16:45:31
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Armagedon dzień po dniu'' - recenzja
Recenzje

Kolejna książka o zombie? To prawda. Widać temat ma w sobie coś takiego, co skłania do czytania, zastanawiania się, być może troszkę obawiania „co by było, gdyby”. Tym razem padło na książkę „Armagedon dzień po dniu” autorstwa J.L. Bourne’a, będącą pierwszym tomem cyklu o tym samym tytule. Na wstępie zaciekawiła mnie jej forma, bowiem autor postanowił rozgrywające się wydarzenia przedstawić z punktu widzenia prowadzącego pamiętnik bezpośredniego ich świadka. Pamiętnika bardzo realistycznego, momentami nader emocjonalnego, pełnego szczegółów rozgrywających się wydarzeń, ale i porad jak ewentualnie, będąc w podobnej sytuacji sobie poradzić.


Zapraszam do lektury recenzji książki ''Armagedon dzień po dniu'' J.L. Bourne'a.
Zamieszczono dnia 07-10-2017 o godz. 18:14:33
[ Skomentuj ]
Recenzje: ''Rozgwieżdżone niebo'' - recenzja
Recenzje
 Co jakiś czas w ręce czytelników trafia powieść mająca w zamyśle, być może przestraszyć, może uwrażliwić, z pewnością zaciekawić wizją świata odmienionego przez jakiś ekologiczny kataklizm, chemiczny wybuch czy epidemię. Tym razem w nurt ten wpasowała się książka „Rozgwieżdżone niebo” Larsa Wilderänga, będąca pierwszym tomem trylogii o tym samym tytule.
Tym razem sprawdzian ludzkiej woli życia i przeżycia zgotuje ludziom elektronika, która jak wszyscy wiedzą znajduje się praktycznie wszędzie, w nowoczesnych samochodach, komputerach, telefonach, fabrykach…


Zapraszam do lektury recenzji książki ''Rozgwieżdżone niebo'' Larsa Wilderänga.
Zamieszczono dnia 25-08-2017 o godz. 20:28:10
[ Skomentuj ]
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej