Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Diabeł na wieży (wyd.2)
 
Katalog - dodano
 Ostatnia misja Asgarda
- Robert J. Szmidt
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Wywiady: Pratchett w esejach w maju
Zapowiedzi
 Terry Pratchett trafił do serc czytelników na całym świecie dzięki swojemu bestsellerowemu cyklowi o Świecie Dysku. Jednak w ostatnich latach zyskał równie wielką sławę i szacunek jako zaangażowany bojownik o takie sprawy, jak problem choroby Alzheimera czy prawa zwierząt. W „Kiksach klawiatury” po raz pierwszy zebrano najlepsze przykłady niebeletrystycznych tekstów Pratchetta, zarówno poważnych, jak i surrealistycznych: od rozważań o grzybach po tłumaczenie, co to znaczy być pisarzem (i dlaczego tak ważne są bananowe daiquiri); od wspomnień pratchettowej babci po spekulacje na temat intymnego życia Gandalfa, oraz namiętną obronę spraw, które są dla niego istotne.

5 maja, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, w ręce czytelników trafi zbiór esejów Terry'ego Pratchetta zatytułowany "Kiksy klawiatury''.
Zamieszczono dnia 20-03-2015 o godz. 19:00:36
[ Skomentuj ]
Wywiady: Survarium powraca
Zapowiedzi
 Świat przyszłości, w którym ziemia powstała przeciwko człowiekowi, aby go zniszczyć.
Na planecie pojawia się przerażająca bio-anomalia – Las pełen zmutowanych roślin i zwierząt. Nieliczni dają radę przeżyć w nowym świecie pełnym agresywnych mutantów i odmienionej przyrody. Ludzie formują bandy, klany i zgrupowania, walczące o resztki pozostałe po upadku cywilizacji.
Włóczęga Aleks wbrew swej woli wplątuje się w poszukiwanie sekretów porzuconych laboratoriów naukowych. Naprzeciw siebie stają oddziały Czarnego Rynku oraz Armii Odrodzenia, chcące posiąść na własność odpowiedź na zagadkę z przeszłości...


13 marca w księgarniach znajdzie się powieść "Wektor zagrożenia" autorstwa Wiktora Noczkina, wydana w ramach cyklu "Survarium " przez Fabrykę Słów.
Zamieszczono dnia 06-02-2015 o godz. 20:58:15
[ Skomentuj ]
Wywiady: Już wkrótce - Przebudzenie
Zapowiedzi
 Pięć tysięcy lat temu cywilizacja Kinlai zbudowała statek, którym można podróżować z prędkością szybszą niż światło. Gwiazdolot ten zabrał grupę naukowców na małą odległą planetę zwaną Ziemią. Statek został zniszczony, a opuszczona załoga znalazła się w Egipcie czasów faraonów. Członkowie wyprawy zakopali pozostałości własnej technologii głęboko na pustyni i wysłali ostatnią desperacką wiadomość do domu.
Gdy zapomniano o lotach do gwiazd, wrócili starzy wrogowie z zamiarem zniszczenia pozostałości statku i innowacyjnej technologii. Pruit, żołnierka z Kinlai, zostaje wysłana na desperacką misję – ma dotrzeć na Ziemię i odkryć sekrety podróży szybszej niż światło. Na drodze bohaterki stają jednak przeciwnicy zdolni do wszystkiego. Rywale walczyć będą ze zmieniającym się przeznaczeniem światów.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 8 października w księgarniach pojawi się "Przebudzenie" Arwen Elys Dayton.
Zamieszczono dnia 06-10-2014 o godz. 19:48:36
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz ]
Wywiady: ''Urodziłem się za późno'' - wywiad z Markiem Orłowskim
Wydarzenia
Na początku czerwca, nakładem Wydawnictwa Erica, ukazał się "Miecz Salomona" Marka Orłowskiego, pierwszy tom trylogii "Samotny krzyżowiec". Osadzona w Ziemi Świętej w czasie wypraw krzyżowych, seria opowiada o losach Czarnego Rycerza, Rolanda z Monferratu i łączy w sobie elementy prozy historycznej i fantastycznej.
Choć powieść "Miecz Salomona" jest debiutem autora w dziedzinie beletrystyki, to Marek Orłowski pierwsze kroki na rynku wydawniczym ma już za sobą. Z autorem rozmawiamy o inspiracjach, etosie rycerskim i okolicznościach powstania powieści.

Zapraszam do lektury wywiadu z Markiem Orłowskim, autorem wydanej niedawno książki "Miecz Salomona'', pierwszego tomu trylogii "Samotny krzyżowiec".
Zamieszczono dnia 17-06-2014 o godz. 21:07:50
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz ]
Wywiady: Czekamy na Wybraną
Zapowiedzi
Chloe King wreszcie zaczyna panować nad sytuacją. Zrozumiała, kim jest, gdzie jest jej miejsce i co chce teraz robić. Jest przecież niezwykła i ma niespotykane zdolności. Dwie rywalizujące ze sobą grupy uważają, że została „wybrana” do roli przywódcy. Ona jednak nie kupuje tego całego gadania o starożytnej wojowniczce, a już na pewno nie ma zamiaru tworzyć superbohaterskiego alter ego jak postacie ze starych komiksów. Dla Chloe bycie tą Jedyną oznacza, że może robić to, na co tylko ma ochotę, czyli dobrze się bawić i tylko sporadycznie spotykać się z ludźmi kotami.
Kiedy jednak znajduje jednego ze swoich przyjaciół wykrwawiającego się na śmierć, zdaje sobie sprawę, że czas walki jeszcze nie minął...


Na przełomie lutego i marca nakładem wydawnictwa Filia ukaże się "Wybrana'' Liz Braswell''. Jest to trzeci i ostatni tom trylogii Dziewięć żyć Chloe King. Serwis FantasyBook objął ją patronatem.
Zamieszczono dnia 06-02-2014 o godz. 20:43:47
[ Skomentuj ]
Wywiady: Z Łukaszem Radeckim o ksiażce
Wydarzenia
 Łukasz Radecki to polski autor horrorów, ale także muzyk i publicysta. 4 lutego na księgarskie półki trafi zbiór trzech nowel „Pradawne zło”, jakie napisał z innym autorem horrorów – Robertem Cichowlasem. Obaj panowie zgodnie twierdzą, że „Pradawne zło” z pewnością wielu czytelnikom przypomni stare dobre horrory klasy b wydawane w latach 90-tych przez Amber i Phantom Press.

Zapraszam do lektury rozmowy jaką z Łukaszem Radeckim przeprowadzona została z okazji zbliżającej się premiery książki "Pradawne zło''. Jej autorami są Robert Cichowlas i Łukasz Radecki.
Zamieszczono dnia 31-01-2014 o godz. 20:48:01
[ Czytaj więcej... | 2 komentarze ]
Wywiady: ''Mam niski próg tolerancji na nudę'' - wywiad z Rickiem Yanceyem
Wydarzenia
Wydawnictwo Jaguar: Potwory różnej maści mają się ostatnio świetnie, zwłaszcza literaturze młodzieżowej, jednak większość książek osadzona jest w świecie współczesnym lub w przyszłości. Skąd pomysł na powieść osadzoną w XIX wieku?
Rick Yancey: Ta epoka to czas ulic oświetlonych gazowymi latarniami, czas rewolucji industrialnej i wiary w potęgę rozumu, a jednak, jak zauważa sam Will Henry, i w tym racjonalnym świecie pozostało wciąż wiele mrocznych miejsc. Zawsze lubiłem XIX wiek, a zwłaszcza sposób, w jaki odcisnął piętno na literaturze.

Więcej w wywiadzie z Rickiem Yanceyem, autorem książki "Badacz potworów'', która właśnie miała swoją premierę. Zapraszam do lektury.
Zamieszczono dnia 21-01-2014 o godz. 21:09:39
[ Skomentuj ]
Wywiady: Wywiad z Tulliem Avoledo
Autorzy
Tullio Avoledo – pisarz, jasnowidz, bankier. W odpowiedziach na pytania użytkowników portalu Metro 2033 zapowiada kontynuację „Korzeni niebios”. Tym razem bohaterowie zejdą do podziemi, do tuneli mediolańskiego metra.
Opowiada także o tym, co wie o Polsce, jakiej muzyki słuchał pisząc Korzenie niebios oraz jakie są jego ulubione potrawy.
Odpowiedzi Tullia, zwłaszcza dotyczące jego zdolności paranormalnych, rzucają nowe światło na „Korzenie niebios”, a szczególnie na jej kontrowersyjne zakończenie.

Zapraszam do lektury wywiadu z Tulliem Avoledo, autorem wydanej niedawno książki "Korzenie niebios''.
Zamieszczono dnia 25-06-2013 o godz. 19:14:39
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz ]
Wywiady: Jak to jest tłumaczyć Pratchetta?
Wydarzenia
 Terry Pratchett mówi, że "jego książki są czytalne" - przytacza słowa brytyjskiego mistrza fantastyki Piotr W. Cholewa, który przetłumaczył Świat Dysku, najbardziej znany cykl powieściowy tego autora. Książki Pratchetta cieszą się w Polsce ogromną popularnością.
PAP: Jest pan z wykształcenia matematykiem, jak to się stało, że zajął się pan tłumaczeniem?
Piotr W. Cholewa:
Mam teorię, że każdy powinien skończyć matematykę, bo to uczy dyscypliny myślenia.

Zapraszam do lektury rozmowy jaką z Piotrem W. Cholewą przeprowadziła Anna Kondek (PAP).
Zamieszczono dnia 30-04-2012 o godz. 21:45:39
[ Skomentuj ]
Wywiady: Czy to podchwytliwe pytanie?
Wydarzenia
 Neil Gaiman: Jaka jest geneza pomysłu na „Niuch”?
Terry Pratchett:
Nie mam pojęcia. Sądzę, że zaczęło się od rozważań nad postacią sir Samuela Vimesa, nad tym, kim teraz jest. A ponieważ uważałem, że jego wewnętrzny monolog jest interesujący, postanowiłem użyć sprawdzonego schematu fabularnego, w którym policjant wybiera się na wakacje, by się odprężyć. Wszyscy wiemy, jak kończą się tego typu historie. Wtedy uświadomiłem sobie, że przeniesienie Vimesa z miasta, poza znaną mu strefę, będzie niezwykle przyjemne do opisania.

Zapraszam do lektury rozmowy jaką z Terrym Pratchettem przeprowadził Neil Gaiman. Jej tematu dostarczył ''Niuch'', który już 10 kwietnia trafi do księgarń.
Zamieszczono dnia 06-04-2012 o godz. 16:18:17
[ Skomentuj ]
Wywiady: Wyjątki z wywiadów z M.P. Kozlowsky'm
Wydarzenia
Czy możesz nam opowiedzieć o Twojej przeszłości i o tym, co skłoniło Cię do napisania książki dla dzieci?

M.P. Kozlowsky: Pisanie zawsze było moim celem. Nigdy też nie uważałem się za autora książek dla dzieci czy dla dorosłych, ani też jakiegoś konkretnego gatunku. Jestem szalenie dumny z tego, że potrafię pisać w różnych stylach i za pomocą różnych środków przekazu, bo to coś, co ćwiczyłem już w bardzo wczesnym wieku. Także teraz planuję nieustanne zmiany i nurzanie się w rozmaitych rejonach pisarskiego świata, opierając się ograniczeniom

Zapraszam do lektury wywiadów z M.P. Kozlowsky'm, autorem wydanej niedawno książki "Juniper Berry i tajemnicze drzewo''.
Zamieszczono dnia 18-12-2011 o godz. 17:33:00
[ Skomentuj ]
Wywiady: Rozmowa z Kelly Creagh
Wydarzenia
Kelly Creagh to amerykańska pisarka i tancerka, która zadebiutowała w 2010 roku powieścią „Nevermore”, wydaną niedawno w Polsce przez Wydawnictwo Jaguar. Już przed premierą książka cieszyła się ogromną popularnością wśród czytelników i zebrała wiele bardzo pozytywnych recenzji. O kulisach powstania historii Varena i Isobel, fascynacji Edgarem Allanem Poem i gotach pracujących w fast foodach rozmawiamy za pośrednictwem e-maila.
Joanna Wasilewska: Każda historia ma jakiś początek – a jaki początek miało „Nevermore”? Kiedy Kelly Creagh uznała, że napisze książkę; na nudnym wykładzie, w czasie bezsennej nocy?
Kelly Creagh: Zaczęłam pisać „Nevermore” w pierwszym roku nauki na Uniwesytecie Spalding. Brałam udział w warsztatach pisarskich i właściwie pracowałam

Zapraszam do lektury rozmowy z Kelly Creagh, autorką wydanej niedawno książki "Nevermore. Kruk''.
Zamieszczono dnia 01-12-2011 o godz. 20:29:39
[ Skomentuj ]
Wywiady: Rozmowa z Lesley Livingston
Wydarzenia
W październiku, nakładem Jaguara, ukazał się „Oddech nocy” – debiutancka powieść Lesley Livingston. Trylogia o Kelley i Sonnym nawiązuje do klasycznych dzieł Szekspira, a motywem przewodnim pierwszego tomu jest „Sen nocy letniej”. O genezie powieści, pracy w teatrze i przepisach BHP dla autorów paranormali rozmawiamy z autorką za pośrednictwem e-maila.
Jaguar: „Oddech nocy” to Twój literacki debiut. Co popchnęło cię do pisania – burzowa noc, znak z niebios, kolejna wizyta wkurzającego listonosza?
Lesley Livingston: Podstawą dla „Oddechu nocy” stały się moje wcześniejsze doświadczenia jako autorki i miłośniczki starych podań. Ale prawdziwym katalizatorem stała się pierwsza wizyta w Nowym Jorku, a konkretnie w Central Parku.

Zapraszam do lektury rozmowy z Lesley Livingston, autorką wydanej niedawno książki "Oddech nocy''.
Zamieszczono dnia 20-11-2011 o godz. 20:14:36
[ Skomentuj ]
Wywiady: Wywiad z wampirem
Wydarzenia
 Są takie rzeczy, których bez względu na okoliczności towarzyszące nie powinno się nikomu obiecywać. Są też ludzie, przy których powinno uważać się na słowa. I nie mam na myśli prawników czy przedstawicieli władz... Myślę o pisarzach. To bez wątpienia ta grupa, która potrafi zmienić rzucone nad czwartym piwem: „Jasne, chętnie pomogę ci w zbieraniu materiałów” na prawdziwy horror.

Już za kilka dni (26.10) na rynku pojawi się najnowsza powieść "Vlad Dracula'' Dariusza Domagalskiego, kolejna pozycja ze wspólnej serii Runy i Bellony. W trakcie przygotowań do wydania tej książki Autor udostępnił nam pewien szokujący materiał, w zupełnie nowy sposób oświetlający głównego bohatera powieści. Zapraszam do lektury wywiadu z wampirem. Jego autorami są Anna Tess Gołębiowska oraz Dariusz Domagalski.
Zamieszczono dnia 23-10-2011 o godz. 20:47:11
[ Skomentuj ]
Wywiady: Rozmowa z Margaret Peterson Haddix
Wydarzenia
Wydawnictwo Jaguar: Napisałaś wiele książek, ale specjalizujesz się w literaturze młodzieżowej. Dlaczego zdecydowałaś się pisać dla młodego czytelnika?
Margaret Peterson Haddix: Nie planowałam tego z wyprzedzeniem. Wiedziałam, że chcę zostać pisarką, i tak się złożyło, że pomysły na moje pierwsze dwie książki mogły się najlepiej sprawdzić w powieściach dla młodzieży. Patrząc z perspektywy, mogę powiedzieć, że to dobry wybór, ponieważ piszę dla czytelników w tym przedziale wiekowym, w którym sama czytałam najwięcej.

Zapraszam do lektury rozmowy z Margaret Peterson Haddix, autorką mającej właśnie premierę książki "Wśród ukrytych. Wśród oszustów''.
Zamieszczono dnia 19-10-2011 o godz. 18:47:51
[ Skomentuj ]
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej