Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Miecz bez imienia
 
Katalog - dodano
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 Upadek Gondolinu
- J.R.R. Tolkien
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Biografie: Stulecie przemocy we fragmencie
Fragmenty
 Główny budynek gospodarstwa stoi samotnie pośród morza zielonej trawy. Białe, sypiące się miejscami kamienne ściany kojarzą się ze starodawnym fortem. Jakiś czas temu zamontowano tu instalację elektryczną. Doprowadzono wodę. Na dachu sterczy radiowa antena. Jest skrzący się, jasny dzień, słońce oślepia. Z intensywnie błękitnego nieba emanuje czysta, żółta energia. Gdzieś w domu gra muzyka, cicho. Słychać trzaski. Gramofon. Francuska piosenka. Poszczególne dźwięki zawisają na moment w powietrzu, po czym zastępują je kolejne.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Stulecie przemocy" Geoffa Rymana.
Zamieszczono dnia 13-05-2017 o godz. 19:25:45
[ Skomentuj ]
Biografie: Szewska zajawka
Fragmenty
 Miałem może dziesięć lat, gdy na boisku znalazłem dziwny szarobrązowy połyskujący kamień. Schyliłem się. Był podłużny, przypominał kształtem batonik, jedną z krótszych krawędzi miał dziwnie sierpowatą. Ująłem go w dłoń i niespodziewanie poczułem, jakby układał mi się w palcach. Podniosłem go do oczu i w mojej chłopięcej głowie błysnęło zrozumienie. Wiedziałem, że trzymam krzemienne narzędzie, wykonane przez naszych przodków. Byłem praworęczny, ale on pasował mi jakoś do lewej. Wiedziałem, że jakimś cudem chwyciłem przedmiot prawidłowo.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Szewc z Lichtenrade'' Andrzeja Pilipiuka''. Książka ukaże się 4 lipca nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 08-06-2012 o godz. 20:36:05
[ Skomentuj ]
Biografie: Kart kilka z ''Księgi wojny''
Fragmenty
Słońce przetoczyło się na zachodnią stronę, rozścielając w dolinie rdzawe i gołębie cienie. W dole, widoczne poprzez krystaliczne górskie powietrze, rozpościerało się przed nimi Torrine o tysiącu wież, opasane kręgami wiejskich willi i złocistych pól.
Zaskoczyło ją, że minęło tak wiele czasu, odkąd obwieszczono przybycie gościa. A może magowie zabawili się w casolaro czasem, usypiając ją pomiędzy jednym a drugim uderzeniem serca, żeby nie usłyszała, jak rozprawiają o niepojętych sprawach czarodziejów. Nigdy nie umiała zgadnąć, jak daleko sięga ich władza.


Zapraszam do lektury fragmentów opowiadań Anny Brzezińskiej - „Jeden dzień” oraz Jakuba Ćwieka - „Bajka o trybach i powrotach”, wchodzących w skład antologii "Księga wojny'', która 20 maja trafi do księgarń nakładem Wydawnictwa Runa.
Zamieszczono dnia 06-05-2011 o godz. 17:02:31
[ Skomentuj ]
Biografie: ''Król Bólu'' - fragment
Fragmenty
 Trzy dni po opuszczeniu orbity Marsa CSS “Behemot V” otrzymał Morse’em ostrzeżenie o nadchodzącej burzy słonecznej. Nawigator obliczył nową trajektorię, pozwalającą zejść w porę w pas asteroidów i osłonić statek masą skalną; mieliśmy potem dopędzić Jupitera na tej samej elipsie, po dodatkowych akceleracjach. Stos atomowy, stary model lunarny, sprawował się dobrze, “Behemot” dysponował zresztą zapasem paliwa na cztery akceleracje do kursowej. Już po kursu zmianie Nawigator odkrył, że w obliczeniach był błąd. Rozmontowawszy z Elektronikiem i Inżynierem kalkulator pokładowy, znalazł na świeżo lutowanych układach popalone kłębki włosów, kulki kurzu bądź wełny. Była to oczywiście wina Elektronika, który się upił na wychodnym w bazie na Dajmosie...

Zapraszam do lektury obszernego fragmentu książki "Król Bólu'' Jacka Dukaja.
Zamieszczono dnia 27-11-2010 o godz. 13:22:53
[ Skomentuj ]
Biografie: Jacek Inglot
Biografie
Jacek Inglot


Jacek Inglot urodził się w 1962 roku w Trzebnicy. Pisarz science fiction, z zawodu polonista. Pracował przez pewien czas jako nauczyciel w liceum. Obecnie mieszka we Wrocławiu.
Debiutował opowiadaniem ''Dira necessitas'' ("Feniks" 2'1986). Autor powieści ''Inquisitor'' (1996) i ''Quietus'' (1997) (obie nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla) oraz zbioru opowiadań ''Bohaterowie do wynajęcia'' (2004), wspólnie z Andrzejem Drzewińskim. Od 2004 publikuje również opowiadania będące satyrą na polski fandom fantastyczny, takie jak ''Las liberte'' i ''Brózka i mistrzowie'' (opublikowane wbrew woli autora jako ''Brzózka i bohaterowie''), które ukazały się w miesięczniku "Science Fiction".
Publikował opowiadania i teksty publicystyczne w "Feniksie", "Nowej Fantastyce", "SFinksie" oraz "Playboyu".

Wywiad dla FantasyBook


Bibliografia


Zamieszczono dnia 07-02-2008 o godz. 12:20:15
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz ]
Biografie: Magdalena Kozak
Biografie
Magdalena Kozak


Magdalena Kozak urodziła się w 1971r, z wykształ­ce­nia jest lekarzem i pracuje w dziedzinie badań klinicznych.
Jej pasją są wszelkiego rodzaju militaria. Magda skacze ze spadochronem, strzela, uprawia sporty walki i, jak na rasowego drapieżnika przystało – w końcu nie bez powodu została Redakcyjną Tygrysą internetowego magazynu "Fahrenheit" – jest diablo skuteczna. Również w dziedzinie literatury.
Zadebiutowała w grudniu 2004 opowiadaniem zatytułowanym "Nuda", na łamach wspomnianego już "Fahrenheita" – w redakcji którego błyskawicznie umościła sobie leże i warczy gdy ktoś usiłuje ją przegonić. Terytorium zaznacza zasilając periodyk kolejnymi tekstami. Uwaga! Osobniczka wysoce ekspansywna – do dnia dzisiejszego udało jej się przeprowadzić skuteczne rozpoznanie bojem, również na łamach: "Nowej Fantastyki", "Sciencie Ficition/Sciencie Fiction Fantasy & horror" oraz "Esensji".Wywiad dla FantasyBook
Zamieszczono dnia 26-01-2008 o godz. 22:11:17
[ Czytaj więcej... | 5 komentarze ]
Biografie: Aleksandra Janusz
Biografie
Aleksandra Janusz


Aleksandra Janusz urodziła się 24 maja 1980 roku, tuż przed kolejnym odcinkiem serialu „Pogoda dla bogaczy”. W związku z tym przez całe życie żywi nadzieję, że kiedyś będzie sławna i bogata, choć tak naprawdę do szczęścia wystarczy jej dobra herbata, ciekawa książka i porządna sesja RPG.
Nałogowo czyta wszystko, co ma literki i wpadnie jej w ręce — czy to będzie beletrystyka, książka historyczna czy też podręcznik dziergania szydełkiem. W przypadku komiksów satysfakcja jest niejako podwójna, ponieważ oprócz literek mają one jeszcze obrazki.
Z wykształcenia jest biologiem molekularnym. Zrobiła magisterkę w Zakładzie Genetyki UW, obecnie pracuje w Zakładzie Immunologii w Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej.
W 2001 roku zadebiutowała w „Science Fiction” opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”. Od czasu do czasu publikuje także w internetowym magazynie „Fahrenheit”.


Wywiad dla FantasyBook
Zamieszczono dnia 26-01-2008 o godz. 21:48:02
[ Czytaj więcej... | 2 komentarze ]
Biografie: Jakub Ćwiek
Biografie
Jakub Ćwiek


Jakub Ćwiek urodził się 24 czerwca 1982 w Opolu. Obecnie mieszka w Głuchołazach.
Jak sam mówi, interesuje się fantastyką odkąd pamięta. Swoje zainteresowania rozwijał na własną rękę w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studiów, kiedy to znalazłszy się w Katowicach, przystąpił do „Śląskiego Klubu Fantastyki”. Do dziś uważa, że była to jedna z jego najlepszych życiowych decyzji.
Obecnie kończy studia na wydziale filologicznym, udziela się w Klubie (między innymi w grupie teatralnej Słudzy Metatrona), pracuje jako animator kultury, pomaga żonie wychowywać córeczkę i synka. A także - rzecz jasna - pisze.
Marzy mu się dobry i oryginalny pomysł na opowiadanie, gdzie głównym Złym będą… parasole. Nienawidzi ich bowiem z całego serca. Podobnie zresztą jak rowerów.
Medale i odznaczenia: za opowiadanie ''Bóg marnotrawny'' z tomu ''Kłamca 2. Bóg marnotrawny'' nomnowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2006 w kategorii Opowiadanie.

Zamieszczono dnia 26-01-2008 o godz. 21:27:56
[ Skomentuj ]
Biografie: Krzysztof Piskorski
Biografie
Krzysztof Piskorski


Urodził się w 1982 roku, we Wrocławiu. Wielbiciel żeglarstwa, dobrych tytoniów fajkowych, historii oraz szczęśliwy posiadacz kota.
Jego przygoda z pisaniem zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej. Debiutował na rynku RPG, co pociągnęło za sobą publikację licznych scenariuszy i artykułów w „Magii i Mieczu” oraz „Portalu”. Jest laureatem nagrody Quentina za najlepszy scenariusz roku 2001, dwa lata później wyróżniony w tym samym konkursie. Od dłuższego czasu zajmuje się też tworzeniem tekstów literackich (publikacje w „Science Fiction”, „Nowej Fantastyce”, „Magazynie Fantastycznym”). Cykl „Opowieść Piasków” to jego pierwsza dłuższa forma, lecz z pewnością nie ostatnia. W międzyczasie pracuje dorywczo w różnych branżach m.in. jako dziennikarz w magazynie Chip oraz twórca poradników do gier komputerowych). Jest również perkusistą dwóch zespołów rockowych — Mandragora i Will Flame. Uwielbia czytać książki, jak również je pisać.

Zamieszczono dnia 26-07-2007 o godz. 23:13:07
[ Skomentuj ]
Biografie: Angie Sage
Biografie
Angie Sage


Angie Sage urodziła się w Londynie, a dorastała w Thames Valley, Londynie i hrabstwie Kent. Jej ojciec był wydawcą i często przynosił do domu niezadrukowane książki, które ona mogła zapelniać obrazkami i własnymi historyjkami. Pierwotnie zaczęła studiować medycynę, ale zmieniła zdanie i rozpoczęła studia na kierunku Projektowania grafiki i ilustracji w Art School w Leicester. Zajmowała się już wówczas ilustrowaniem książek.
Obecnie mieszka nad zatoką w Kornwalii (Anglia), gdzie pisze książki, spoglądając na kursujące łodzie poławiaczy ostryg. W wolnym czasie pływa małą zieloną łodzią z czerwonymi żaglami, którą nazwała "Muriel". Ma dwie córki, Laurie i Lois, które stanowiły dla niej wielokrotnie natchnienie.
Angie Sage jest autorką wielu książek z obrazkami i krótkich opowiastek dla dzieci. ”Zakazana Magia” to jej pierwsza powieść.

Zamieszczono dnia 26-06-2007 o godz. 22:12:50
[ Czytaj więcej... | 3 komentarze ]
Biografie: Anthony Horowitz
Biografie
Anthony Horowitz


Anthony Horowitz – najbardziej znany i pracowity pisarz Anglii. Twierdzi, że zaczął wymyślać historie, bo nic innego nie potrafił robić. Niewyczerpanym źródłem pomysłów jest dla niego otaczająca rzeczywistość i... trudne dzieciństwo.
Obecnie Horowitz pisze scenariusze filmowe oraz książki, których głównym bohaterem jest James Bond Junior czyli Alex Rider. Jest również autorem cyklu Księgi Pięciorga.
Horowitz urodził się w 1956 roku w Stanmore, Middlesex, w zamożnej, wysoko ustosunkowanej rodzinie. Wychowywały go nianie, a otaczali służący i prywatni kierowcy. Jego ojciec był bogatym businessmanem, a jedyną rzeczą, jaką rodzina mogła robić z pieniędzmi było wydawanie ich. Niespodziewanie jednak ojciec wycofał wszystkie pieniądze ze szwajcarskiego banku w Zurichu, zdeponował je w innym banku na fałszywe nazwisko i... nagle zmarł. Matka Horowitza przez rok bezskutecznie szukała zagubionej fortuny, a bogata dotąd rodzina pozostała bez środków do życia. Warto dodać, że cała rodzina była dość ekscentryczna. Na 13-naste urodziny otrzymał w prezencie od matki ludzką czaszkę.
Anthony był otyłym, zakompleksionym chłopcem, który nie mógł liczyć na pomoc czy wsparcie ze strony rodziny. Kiedy miał 8 lat został wysłany do męskiej szkoły z internatem w północnym Londynie. Była to częsta praktyka w tamtych czasach, ale mały chłopiec bardzo przeżywał rozstanie z domem. Sama szkoła, którą nazywano Orley Farm stała się wielkim koszmarem Anthony’ego.
Jedynym miejscem w szkole, w którym Anthony czuł się szczęśliwy była biblioteka. Właśnie tam, mając 10 lat napisał pierwszą sztukę: "The Thing that Never Happener". Z kolei pierwsza książka Horowitza "The Sinister Secret of Frederick K. Bower" została opublikowana kiedy autor miał 22 lata. Anthony Horowitz podkreśla, że zaczął pisać, bo tak naprawdę nic innego nie umiał robić i tak też pozostało do dziś. Trudne dzieciństwo dało mu nieoceniony prezent czyli bogate źródło pomysłów dla jego pisarstwa. Np. wszyscy nauczyciele pojawiający się w jego książkach zostali sportretowani na podstawie prawdziwych osób, które uczyły go w Orley Farm.
Obecnie Horowitz mieszka w północnym Londynie z żoną, Jill Green, która jest producentką "Detektywa Foyle’a". Ma dwóch synów Nicholasa i Cassiana. Lubi książki Charlesa Dickensa, horrory Stephena Kinga i Dana Simmonsa, jego zaś książki są ulubioną lekturą tysięcy angielskich nastolatków, w tym córki J.K. Rowling.

Zamieszczono dnia 23-06-2007 o godz. 19:04:23
[ Czytaj więcej... | 3 komentarze ]
Biografie: Walter Moers
Biografie
Walter Moers


Walter Moers urodził się w roku 1957 w Hamburgu, gdzie mieszka do dzisiaj. Początkowo wykonywał różne prace dorywcze, następnie zaczął naukę w szkole handlowej, jednocześnie sam ucząc się rysunku. Nie ma jednak ani wykształcenia graficznego, ani nie ukończył studiów artystycznych. Najsłynniejsze ze stworzonych przez niego postaci komiksowych, to „das kleine Arschloch” (mały dupek), przemądrzały i bezczelny chłopaczek, który z reguły okazuje się mądrzejszy od dorosłych, „der alte Sack” (stary zgred), emeryt na wózku, w sarkastyczny sposób komentujący swoje otoczenie, oraz „Adolf, der Nazi” (Adolf nazista), absurdalna i śmiała interpretacja Adolfa Hitlera.
Do serii powieści o fikcyjnej Zamonii należą obok książki "13½ życia kapitana Niebieskiego Misia" także "Ensel und Krete", rzecz napisana z perspektywy zamońskiego autora Hildegunsta von Mythenmetza, jak też "Rumo&Die Wunder im Dunkeln" oraz "Die Stadt der träumenden Bücher". Powieść "Wilde Reise durch die Nacht" powstała na kanwie 21 ilustracji francuskiego rysownika Gustave’a Doré, wokół których Moers konstruuje swoją opowieść – jest to zatem swoiste odwrócenie istoty ilustracji.
Unikający pokazywania się na forum publicznym pisarz otrzymał w roku 2005 Nagrodę Fantastyki miasta Wetzlar. Moers nie pojawił się na ceremonii wręczenia nagrody, przesyłając jedynie do odczytania mowę dziękczynną, napisaną w imieniu zamońskiego pisarza Hildegunsta von Mythenmetza. Ta groteskowa zabawa w ciuciubabkę znalazła swe ukoronowanie w jednym z niewielu wywiadów, jakich udzielił autor, gdzie znajdujemy następującą wypowiedź: „Moje książki opracowują niewidomi redaktorzy, którym wcześniej wyrwano język, a w mojej następnej książce zakładka będzie zrobiona ze sprasowanego uranu”.
Książki Waltera Moersa, przełożone na wiele języków, ukazują się w milionowych nakładach.

Zamieszczono dnia 22-06-2007 o godz. 21:56:08
[ Skomentuj ]
Biografie: Graham Mitchell
Biografie
Graham Mitchell


Graham Mitchell urodził się w Nowym Jorku w 1950 roku. Można go określić człowiekiem renesansu, bowiem jest pisarzem, adwokatem, psychoneurologiem i szermierzem.
Ukończył prawo na uniwersytecie w Teksasie trenując jednocześnie szermierkę. Reprezentował wielokrotnie Zjednoczone Stany na międzynarodowych zawodach szermierczych, często wracając z nich z medalem. Praktykując prawo jednocześnie studiował psychoneurologię na Uniwersytecie Miami.
Nigdy nie marzył by zostać pisarzem, ale pewnego dnia jego syn kupił mu powieść fantasy. Po przeczytaniu jej poczuł, że mógłby napisać lepszą i potraktował to jako wyzwanie. Tak powstał ”Piąty pierścień”, który zyskał uznanie czytelników i krytyki.

Zamieszczono dnia 08-06-2007 o godz. 09:28:51
[ Skomentuj ]
Biografie: Maggie Furey
Biografie
Dave WolvertonMaggie Furey urodziła się 5 listopada 1955 roku w Hertfordshire, w północno-wschodniej Anglii. Jest nauczycielką, recenzuje książki, pracuje dla radia BBC oraz organizuje targi książkowe dla dzieci. Obecnie mieszka w hrabstwie Wicklow w Irlandii wraz z mężem i kilkoma kotami.
Popularność przyniósł jej cykl książek zatytułowany Artefakty Mocy. Rozpoczęła go książką „Aurian”, którą napisała będąc chwilowo bezrobotną. Jak sama mówi dorastała czytając wiele książek fantasy i doprowadzało ją do szału, że tak mało w nich bohaterów żeńskich. Być może stało się to przyczynkiem do narodzin Aurian.

Zamieszczono dnia 08-06-2007 o godz. 05:49:07
[ Czytaj więcej... | 3 komentarze ]
Biografie: Dave Wolverton / David Farland
Biografie
Dave Wolverton / David Farland


Dave Wolverton urodził się w 1957 roku w Oregonie.
Jest autorem powieści z gatunku fantasy i science fiction, przy czym pozycje fantasy pisze pod pseudonimem David Farland, zaś science fiction – własnym.
Mieszka i pracuje w St. George, Utah wraz z żoną i pięciorgiem dzieci.
Dave Wolverton zaczął pisać podczas nauki w college'u i wysyłał swoje prace na różne konkursy. Jego kariera zaczęła się w 1987, kiedy on wygrał najwyższą nagrodę w konkursie L. Ron Hubbard "Writers of the Future. W następnych latach już sam zasiadał w jury tego konkursu.
Jego twórczość, zarówno jako twórcy fantasy jak i science fiction spotkała się z uznaniem krytyków i czytelników. W roku 1989 został nominowany do nagrody Philipa K. Dick'a Award za "On My Way to Paradise" a w 1997 do nagrody Nebula za "After a Lean Winter".

Zamieszczono dnia 07-06-2007 o godz. 19:33:27
[ Czytaj więcej... | 4 komentarze ]
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej