Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Metro 2033
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
''Odkurzacz czarownicy'' - recenzja
Recenzje
 Dwa lata temu ukazał się zbiór „Smoki na zamku Ukruszon”, na który złożyło się czternaście opowiadań Terry'ego Pratchetta napisanych przez niego, gdy dopiero zaczynał swoją wielką przygodę z pisarstwem. Teksty te w zamyśle skierowane były do dziecięcego odbiorcy, choć przypuszczam, że również wielu z czytających je dorosłych miało z lektury radość. Ja miałam.
„Odkurzacz czarownicy” to druga porcja czternastu tekstów o podobnym rodowodzie. Znajdziemy tutaj rozgniewane czarownice, dla których środkiem transportu jest odkurzacz, wybierzemy się na najbardziej dziki z Dzikich Zachodów, czyli ten w Wielkiej Brytanii

Zapraszam do lektury recenzji książki "Odkurzacz czarownicy'' Terry'ego Pratchetta.
Zamieszczono dnia 30-12-2016 o godz. 19:00:41
[ Skomentuj | Recenzje ]
Polska 2.0. trafia do...
Konkursy
Zakończony został Konkurs futurystyczny. Uczestnicy mieli szansę zdobycia egzemplarza książki "Polska 2.0" autorstwa Jacka Inglota, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. W rozwinięciu newsa nazwiska szczęśliwców.
Zamieszczono dnia 30-12-2016 o godz. 18:55:02
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Kolejne Krucze pierścienie za miesiąc
Zapowiedzi
 Hirka przygotowuje się na spotkanie z rodziną panującą w zimnym, zhierarchizowanym świecie, który gardzi jakąkolwiek słabością. Niechętnie akceptuje swój los w nadziei, że dzięki temu uratuje Rimego, a krainy Ym będą bezpieczne. Jednak martwo urodzonych dręczy niezaspokojony głód Evny i Hirka uświadamia sobie, że wojna, którą pragnęła powstrzymać, jest nieunikniona. I tak staje wobec wyzwania dla wszystkiego, w co wierzyła i o co walczyła.

31 stycznia, za sprawą wydawnictwa Rebis pojawi się trzeci tom cyklu "Krucze pierścienie" zatytułowany „Evna” autorstwa Siri Pettersen.
Zamieszczono dnia 29-12-2016 o godz. 18:35:34
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Był pobór, będzie ewakuacja
Zapowiedzi
 Brutalny międzygwiezdny konflikt z rasą niezniszczalnych obcych. Krwawa wojna domowa o ostatnie nadające się do zamieszkania skrawki kosmosu. Polityczne niepokoje, militarystyczna policja, bezpośrednie zagrożenie dla Układu Słonecznego …
Po latach przegrywanej walki na dwa fronty ludzkość znalazła się na skraju zagłady. W równie kiepskim stanie jest podoficer Korpusu Obronnego Wspólnoty Północnoamerykańskiej Andrew Grayson...

3 lutego, nakładem Fabryki Słów, do księgarń trafi ''Ewakuacja'' Marko Kloosa, kontynuacja ''Poboru''.
Zamieszczono dnia 28-12-2016 o godz. 20:04:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Diabolika w lutym
Zapowiedzi
 Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin. Co się stanie, gdy jeden z nas odkryje w sobie cechę, której zawsze im odmawiano – człowieczeństwo.


15 lutego, nakładem wydawnictwa Otwarte, na półki księgarskie trafi powieść "Diabolika " autorstwa S.J. Kincaid.
Zamieszczono dnia 27-12-2016 o godz. 19:24:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Może jeszcze w grudniu Trupojad i dziewczyna
Zapowiedzi

Czarny Kot przebiegł Adrianie drogę. Kiedy go zobaczyła i spojrzała w kocie ślepia, straciła kontrolę nad kierownicą i swoim życiem. Skończyło się to śmiertelnym wypadkiem. No, prawie śmiertelnym.
Obudziła się w tajemniczym świecie, który wydawał się utkany z mitów, baśni, legend i snów. Kraków leżący w tej rzeczywistości jest miastem podobnym, lecz innym niż ten, który zapamiętała.


W tegorocznych grudniowych zapowiedziach wydawnictwa Genius Creations znajduje się powieść ''Trupojad i dziewczyna'' Ahsana Ridha Hassana.
Zamieszczono dnia 27-12-2016 o godz. 19:05:17
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Diabłu ogarek odebrali...
Konkursy
Zakończył się już Diabelski konkurs organizowany wraz z Wydawnictwem RM. Nadeszła więc pora na podanie nazwisk szczęściarzy, do których trafią trzy egzemplarze książki „Diabłu ogarek. Czarna wierzba” Konrada T. Lewandowskiego.
Zamieszczono dnia 26-12-2016 o godz. 18:03:32
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Rozpoczniemy starcie królestw
Zapowiedzi
Trwa wojna między królestwami Arden i Fellsmarch. Władca Ardenu Gerard nie cofnie się przed niczym, żeby zapanować nad całym kontynentem – nawet przed zniewoleniem czarodziejów. Na jego drodze staje jednak dwoje ludzi, których uczucia zranił za bardzo.
Adrian, syn Wielkiego Maga i królowej Fellsmarchu, marzy o tym, by zostać magicznym uzdrowicielem. Gdy jego ojciec ginie w zasadzce wroga, poprzysięga zemstę i doskonali znajomość trucizn. Jenna ma na karku tajemnicze znamię, a jej serce bije w rytm płomieni. Przez lata zmuszana była do pracy w kopalniach miasta Delphi...

15 marca trafi do księgarń "Zaklinacz ognia'', pierwszy tom cyklu ''Starcie królestw'', którego autorką jest Cinda Williams Chima. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Otwarte.
Zamieszczono dnia 25-12-2016 o godz. 13:23:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Assassins Creed z ekranu
Zapowiedzi

Nosisz swój los we krwi
Dzięki przełomowej technologii Callum Lynch doświadcza przygód swojego przodka, asasyna Aguilara, żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii. Wkrótce podejmuje walkę z potężnymi templariuszami.

12 stycznia nakładem wydawnictwa Insignis do księgarń trafi "Assassin's Creed" pióra Christine Golden, oficjalna powieść filmu „Assasin′s Creed” w reżyserii Justina Kurzela z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.
Zamieszczono dnia 25-12-2016 o godz. 12:38:56
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
''Siła niższa'' - recenzja
Recenzje
 Pewnego razu trafiło mnie „Dożywocie”. Poprawniej byłoby powiedzieć, że trafiło ono, znaczy książka „Dożywocie”, w moje ręce, ale ono naprawdę trafiło w punkt z humorem, fabułą, warstwą językową, bohaterami. Konsekwencją owego „uderzenia” była rozmowa z autorką, czyli Martą Kisiel, w której rzeczona zarzekała się, że kontynuacji powieści nie będzie. Zawiedziona uwierzyłam. Na szczęście „kobieta zmienną jest”, czego efektem było pojawienie się „Siły niższej”. Sięgnęłam po nią drapieżnie, by znów spotkać przecudnego małego anioła w bamboszkach.

Zapraszam do lektury recenzji książki "Siła niższa" Marty Kisiel.
Zamieszczono dnia 22-12-2016 o godz. 19:58:19
[ Skomentuj | Recenzje ]
Dług życia wg Wendiga w lutym
Zapowiedzi
 Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.
Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 15 lutego w ręce czytelników trafi "Dług życia" Chucka Wendiga, należący do cyklu "Star Wars".
Zamieszczono dnia 21-12-2016 o godz. 20:26:31
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wiosną poznamy Berserka
Zapowiedzi
 Już niedługo, za mniej więcej dwa do trzech lat wszyscy ludzie na Ziemi wpadną w dziki szał, podczas którego zatracą pamięć o tym, kim byli. Nie wszystkich ogarnie on równocześnie. Opanowani gorączką będą rzucać się na siebie nawzajem i na zdrowych, nie pojmujących czemu nagle ich najbliżsi próbują ich zamordować. Szał będzie dziki, lecz nie bezrozumny.
Niektórzy mówią, że to Gaja, że Ziemia się nami zmęczyła. Inni, że wirus wyrwał się z wojskowego laboratorium, albo że wypuścili go terroryści. Jeszcze inni, że człowiek przekroczył wreszcie próg cywilizacyjnego stresu i zwariował.


29 marca, za sprawą wydawnictwa Filia, w ręce czytelników trafi ''Berserk'' Pawła Majki.
Zamieszczono dnia 20-12-2016 o godz. 18:28:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy Mapę kości
Zapowiedzi
 W świecie, w którym żyje Cass, nie ma miejsca dla słabych, niesprawnych i odmiennych. Liczy się tylko doskonałość. Perfekcyjne Alfy zrobią wszystko, by trzymać upośledzone Omegi tam, gdzie ich miejsce: w obozach pracy i na ziemiach, na których nikt inny nie chce mieszkać. Najchętniej pozbyłyby się ich na zawsze, ale gdy umiera Omega, umiera także jej bliźniacza Alfa.
Po masakrze na Wyspie ruch oporu Omeg jest w rozsypce. Cass, Kobziarz i Zoe wiedzą, że trzeba na nowo rozniecić ducha buntu.
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?


W zapowiedziach wydawnictwa Uroboros pojawiła się książka "Mapa kości'' Francescy Haig, drugi tom cyklu Ogniste oczyszczenie. Książka ma ukazać się 1 lutego.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 20:29:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pojawi się Apex
Zapowiedzi
 Niepokój ogarnia cały świat. Sekrety, kłamstwa, gniew – płyną falami z umysłu do umysłu. Siły policyjne walczą z buntownikami, ale ci, połączeni na poziomie neuronów, nie są łatwym przeciwnikiem. Mobilizują się armie, upadają rządy. Nadchodzi sterowana Nexusem rewolucja. Wśród tego chaosu wyrasta nowa ludzka rasa. A pewna naukowiec, oszalała z bólu, realizuje swój maniakalny plan zapanowania nad systemami elektronicznymi całej planety i stworzenia świata na nowo – na swoje podobieństwo... Apex jest tu. Świat nigdy nie będzie taki sam.

19 stycznia, za sprawą wydawnictwa Drageus, w ręce czytelników trafi ''Apex '' Rameza Naama, trzeci tom cyklu Nexus.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 19:46:08
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy Bezkres magii
Zapowiedzi
 „Tancerka Ostrza”, zupełnie nowa mikropowieść ze świata „Archiwum Burzowego Światła” jest ukoronowaniem „Bezkresu magii”, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris” (Elantris) „Jedenasty metal” (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza” (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30” (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek” (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła” (Tren) „Szósty ze Zmierzchu” (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia” (Z Mgły Zrodzony).

11 stycznia do księgarń trafi ''Bezkres magii'', zbiór opowiadań autorstwa Brandona Sandersona. Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 19:38:19
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
7415 artykułów (495 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej