Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Kłamca. Papież sztuk
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Przestąpimy Bramy Światłości
Zapowiedzi
 Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.
Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!

11 stycznia swą premierę będzie miała najnowsza książka Mai Lidii Kossakowskiej zatytułowana ''Bramy Światłości''. Otworzy ona cykl o tym samym tytule.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 20:47:07
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy na Dwór mgieł i furii
Zapowiedzi
 Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie.
Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 1 lutego w ręce czytelników trafi "Dwór mgieł i furii" Sarah J. Maas, drugi tom cyklu Dwór cierni i róż.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 16:04:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Uczeń Alvin pojawi się powtórnie
Zapowiedzi

Alvin powraca do miejsca swych narodzin, aby podjąć naukę u kowala. Nie wszystko dobrze się układa w Hatrack River. Alvin musi nauczyć się wykorzystywać magiczne umiejętności, którymi został obdarzony. Niszczyciel czeka tylko na okazję, aby go zabić. Ale jest tam też ktoś, kto czuwa nad Alvinem z daleka – Żagiew.

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka 16 lutego ponownie trafi do księgarń "Uczeń Alvin'' Orsona Scotta Carda, trzeci tom cyklu Saga o Alvinie Stwórcy.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 13:59:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Inni powrócili
Nowości
 Przez wieki Inni i ludzie żyli obok siebie, ale stosunki między nimi były napięte. Gdy jednak ludzkość przekroczyła pewne granice, Inni muszą zadecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować – zarówno w swej społeczności, jak i w sobie samych…
Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, relacje między ludźmi a Innymi ulegają zmianie. Niektórzy z nich, tak jak Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside, i wieszczka krwi Meg Corbyn, uważają nowe przymierze za korzystne – nie tylko pod względem osobistym, ale i praktycznym.

Dziś, nakładem wydawnictwa Initium, do księgarń trafiła "Naznaczona" Anne Bishop, czwarty tom cyklu ''Inni''.
Zamieszczono dnia 16-12-2016 o godz. 18:08:10
[ Skomentuj | Nowości ]
Konkurs książkowy - zakończony
Konkursy

Konkurs futurystyczny

Zapraszam do udziału w konkursie, w którym każdy kto poprawnie odpowie na dwa pytania ma szanse na zdobycie jednego z trzech egzemplarzy książki "Polska 2.0" autorstwa Jacka Inglota.
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.
Zamieszczono dnia 13-12-2016 o godz. 19:01:47
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Trafimy do odległej galaktyki Roth
Zapowiedzi

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.


17 stycznia trafi do księgarń książka ''Naznaczeni śmiercią'' Veronicy Roth, pierwszy tom nowego cyklu tej autorki. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Jaguar.
Zamieszczono dnia 13-12-2016 o godz. 18:43:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Ostatni potomkowie trafią do...
Konkursy
Zakończył się Assassin’s Creed - konkurs organizowany wraz z Wydawnictwem Insignis Media, czyli przyszła pora na podanie nazwisk szczęściarzy, którzy zdobyli książkę "Ostatni potomkowie" Matthew J. Kirby'ego..
Zamieszczono dnia 13-12-2016 o godz. 18:29:37
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Będą kolejne Artefakty
Zapowiedzi
 Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania. Niezwykle realistyczna opowieść o obcym na Ziemi – realistyczna na tyle, że staje się metaforą naszego własnego egzystencjalnego smutku i samotności.

13 stycznia trafi do księgarń ''Człowiek, który spadł na ziemię'' Waltera Tevisa. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG w ramach cyklu Artefakty.
Zamieszczono dnia 12-12-2016 o godz. 18:02:03
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
''Sztylet rodowy'' - recenzja
Recenzje
 Poznajcie Milę, dziewczynę, która z całkiem sporymi szansami wystartowała właśnie do miana mojej ulubionej bohaterki w kategorii pełna humoru lektura na ponury wieczór. Kim zatem jest owa Mila?
Mila Kotowienko zmuszona została przez sytuację rodzinno/finansowa do wyruszenia na wojnę. Tzn. chciała zaciągnąć się na wojnę, jako dyplomowana magiczka i zrobić tam karierę, a co najmniej zbić choćby niewielki majątek. Tyle, że wojna nieoczekiwanie się skończyła, zanim zdążyła wziąć w niej udział.

Zapraszam do lektury recenzji książki "Sztylet rodowy" Aleksandry Rudej.
Zamieszczono dnia 11-12-2016 o godz. 15:17:20
[ Skomentuj | Recenzje ]
Rachel Moran powróci
Zapowiedzi
Złe nocne stwory grasujące po Cincinnati gardzą czarownicą i łowczynią nagród Rachel Moran. Jej nowa reputacja w dziedzinie czarnej magii sprawia, że ludzie i nieumarli pragną ją opętać, zaciągnąć do łóżka i zabić – niekoniecznie w takiej kolejności.
Wrócił nękany tajemną przeszłością śmiertelny kochanek Rachel, który ją wcześniej porzucił. A to, co posiada Nick, pragną przejąć brutalne bestie, gotowe w razie konieczności zniszczyć Zapadlisko i wszystkich jego mieszkańców.
Zmuszona do trzymania się w cieniu, bo inaczej grozi jej wieczny gniew mściwego demona, Rachel musi szybko działać, bo po raz pierwszy od tysiącleci zbiera się wataha, by siać spustoszenie i rządzić. I nagle stawką jest coś więcej niż dusza Rachel...


27 stycznia wydawnictwo MAG odda w ręce czytelników powieść "Za garść amuletów'' Kim Harrison, czwarty tom cyklu Rachel Moran.
Zamieszczono dnia 10-12-2016 o godz. 19:33:05
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rebis na styczeń
Zapowiedzi

Dom Wydawniczy Rebis
udostępnił zestaw ''fantastycznych'' zapowiedzi książkowych na styczeń 2017. W rozwinięciu newsa znajdziecie pełną listę. Zapraszam do lektury.
Zamieszczono dnia 08-12-2016 o godz. 19:50:55
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pryncypium na walentynki
Zapowiedzi
 Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu. Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może nas definiować, wpływać na to, jacy jesteśmy? Czy kierują nami impulsy ciała (Lokum), odruchy psychiki (Ipsum), czy też może tajemnicze, odwieczne Nomen – imię?
Zoltan jest potężnym członkiem starożytnej tajnej organizacji, stojącej na straży praw Pryncypium i strzegącej wiedzy o Nominach. Aniela zaś młodą, lecz doświadczoną przez los dziewczyną, starającą się uratować rodzinne gospodarstwo. Dzieli ich wszystko: status społeczny, osobowość i wyznawane wartości. Łączy mająca tysiące lat wspólna historia.


14 lutego trafi do księgarń ''Pryncypium'' Melissy Darwood. Książkę wyda Genius Creations.
Zamieszczono dnia 06-12-2016 o godz. 20:46:02
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Fundamenty piekła już drżą
Nowości
 Wieki temu nasza cywilizacja stoczyła swoją pierwszą wielką wojnę z obcą rasą – i przegrała. Garstka ludzi zbiegła na dalekie Schronienie. Wieki później potomkowie zbiegów zapomnieli o swojej historii – ich życie przypominało średniowieczną egzystencję w wiecznym uścisku Kościoła Boga Oczekiwanego, którego tajnym celem było utrzymanie resztek ludzkości w ukryciu przed kosmicznymi zwycięzcami, czemu miał służyć zakaz stworzenia nowej cywilizacji przemysłowej. Nie wszyscy założyciele Schronienia byli jednomyślni…

Ósmy tom cyklu "Schronienie", czyli powieść "Fundamenty piekła drżą'' Davida Webera trafił właśnie do księgarń. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 06-12-2016 o godz. 14:05:04
[ Skomentuj | Nowości ]
Konkurs książkowy - zakończony
Konkursy

Diabelski konkurs


Zapraszam do udziału w konkursie organizowanym wraz z Wydawnictwem RM.
Każda osoba, która poprawnie odpowie na trzy pytania ma szanse na zdobycie jednego z trzech egzemplarzy książki „Diabłu ogarek. Czarna wierzba” Konrada T. Lewandowskiego.
Zamieszczono dnia 05-12-2016 o godz. 18:52:22
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Zestaw książek zdobyli...
Konkursy
Zakończył się już Konkurs z Pratchettem organizowany wraz z Domem Wydawniczym Rebis. Nadeszła więc pora na podanie nazwisk szczęściarzy, do których trafią książki Terry'ego Pratchetta: ''Odkurzacz czarownicy'' i ''Smoki na zamku Ukruszon''.
Zamieszczono dnia 05-12-2016 o godz. 18:46:03
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
7415 artykułów (495 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej