Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Kosiarz
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Ryska powraca
Zapowiedzi

„Rok Szczura. Świeca” to ostatni tom trylogii Rok Szczura – bestsellerowej sagi, która opowiada losy Ryski – wiejskiej dziewczyny wykazującej pewne zdolności jasnowidzenia, której w pełnej przygód wędrówce towarzyszą: jej przyjaciel z dzieciństwa Żar – złodziejaszek oraz znaleziony na drodze szczur Alk – którego największym życzeniem jest zmienić się z powrotem w człowieka.

6 grudnia w ręce czytelników trafi ''Świeca'' Olgi Gromyko, trzeci tom trylogii ''Rok Szczura''. Powieść wyda Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 04-12-2016 o godz. 20:32:33
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Siedem minut po północy - na filmowo
Nowości
 Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór.
Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.

25 grudnia do kin trafi „Siedem minut po północy” – film z udziałem m.in. Sigourney Weaver, Felicity Jones, Liama Neesona i Lewisa MacDougalla. Z tej okazji wydawnictwo Papierowy Księżyc wznowiło powieść Patricka Nessa – tym razem w okładce filmowej. W serwisie dostępna jest recenzja książki.
Zamieszczono dnia 02-12-2016 o godz. 19:35:24
[ Skomentuj | Nowości ]
''Ostatni potomkowie'' - recenzja
Recenzje

„Assassin's Creed” jest cyklem z pewnością dobrze znanym wielu czytelnikom, jak również graczom komputerowym, z upodobaniem wcielającym się w bohaterów gier o asasynach i templariuszach. Z pewnością wielu z tych drugich bardzo chętnie podjęłoby się wyzwań, jakie przypadają w udziale bohaterom poszczególnych części cyklu. Taka frajda przypadła w udziale bohaterom niedawno wydanego tomu serii, czyli „Ostatnim potomkom”.

Zapraszam do lektury recenzji książki "Ostatni potomkowie" Matthew J. Kirby'ego.
Zamieszczono dnia 01-12-2016 o godz. 20:35:31
[ Skomentuj | Recenzje ]
Przestąpimy Bramy Światłości
Zapowiedzi

13 stycznia swą premierę będzie miała najnowsza książka Mai Lidii Kossakowskiej zatytułowana ''Bramy Światłości''. Otworzy ona cykl o tym samym tytule.
Jest to powieść niezależna, oddzielna, którą można z powodzeniem czytać bez znajomości poprzednich książek autorki.
Książkę wyda Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 29-11-2016 o godz. 20:31:42
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy kompleks boga
Zapowiedzi
 Cztery na pozór zupełnie obce i diametralnie różne osoby, żyjące w przeświadczeniu, że ich sekrety nigdy nie wyjdą na jaw, budzą się w zimnym, mrocznym pomieszczeniu zamknięci w klatkach. Nie wiedzą gdzie są, i dlaczego. Kiedy dostrzegają zwisający z sufitu hak i stojący w kącie stół z narzędziami z nierdzewnej stali, opuszcza ich wszelka nadzieja, że mogą wyjść z tego żywi.
Tymczasem komisarz Pieńkowski prowadzi śledztwo w sprawie zaginięć czterech studentek szczecińskich uczelni. Policja nie ma żadnego śladu i z każdym dniem odczuwa coraz większą presję ze strony lokalnej społeczności i mediów.


29 listopada, za sprawą wydawnictwa Videograf, czytelnicy poznają ''Kompleks boga'' Piotra Rozmusa. Wtedy też ukażą się ''Przebudzenie'' i ''Bestia''.
Zamieszczono dnia 28-11-2016 o godz. 19:45:23
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Konkurs książkowy - zakończony
Konkursy

Assassin’s Creed - konkurs

Zapraszam do udziału w konkursie organizowanym wraz z Wydawnictwem Insignis Media.
Każda osoba, która odpowie konkursowe pytanie ma szansę na zdobycie jednego z pięciu egzemplarzy książki "Ostatni potomkowie" Matthew J. Kirby'ego.
Zamieszczono dnia 26-11-2016 o godz. 20:20:12
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Lord Wieży we fragmencie
Fragmenty
 Wychowano mnie w luksusach. Ale nie mam poczucia winy, w końcu nie wybiera się rodziców. Nie wstydzę się też dzieciństwa spędzonego w dobrobycie, wśród licznych służących i najlepszych nauczycieli, którzy dbali i kształtowali mój utalentowany i zawsze spragniony wiedzy umysł. Historia mojej młodości nie jest zatem opowieścią o bohaterskiej walce z przeciwnościami, z niesprawiedliwością losu.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Lord Wieży" Anthony'ego Ryana, drugiego tomu trylogii Kruczy Cień.
Zamieszczono dnia 26-11-2016 o godz. 20:11:40
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Diabłu ogarek - na nowo
Nowości
 Lipiec 1639 roku, Mazowsze, miasta Liw i Węgrów. Ostatnie chwile niezmąconej niczym chwały i dobrobytu Rzeczypospolitej. Weteran wojny smoleńskiej Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, woźny trybunału ziemi liwskiej, specjalizuje się w doręczaniu pozwów wyjątkowo agresywnym adresatom. Bywa, że jak weźmie skwitowanie odbioru, to wyrok nie jest już konieczny. Czasem jednak zawodzą naturalne sposoby i aby sprawiedliwości stało się zadość, niezbędna jest pomoc czarnej magii.

Od przyszłego tygodnia dostępne będzie trzecie wydanie książki ''Diabłu ogarek. Czarna wierzba'' Konrada T. Lewandowskiego. Pozycja ukazuje się nakładem wydawnictwa RM, a serwis FantasyBook objął ją patronatem.
Zamieszczono dnia 25-11-2016 o godz. 19:26:08
[ Skomentuj | Nowości ]
Istota zła w księgarni
Nowości
 W kwietniu 1985 roku okolicę nawiedziła bezprecedensowa nawałnica. Miejscowi wciąż żyją w przekonaniu, że to ona przyniosła ze sobą klątwę. Najpierw doszło do brutalnego zabójstwa trójki wędrujących po górach młodych ludzi, a następnie do dwóch zaskakujących samobójstw mieszkańców wioski. Mimo że od tragedii minęło ponad trzydzieści lat, sprawa nigdy nie została wyjaśniona.
Jeremiah za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w Bletterbach. Mieszkańcy są jednak przekonani, że w wąwozie czai się zło, którego lepiej nie budzić. Zło tak pradawne i groźne jak sama Ziemia…


Za sprawą wydawnictwa W.A.B. na półkach księgarskich gości ''Istota zła''. Jej autorem jest Luca D’Angela.
Zamieszczono dnia 24-11-2016 o godz. 18:36:57
[ Skomentuj | Nowości ]
Alender znów straszy
Nowości
 Od śmierci Lydii Small minęły trzy miesiące. Alexis marzy o tym, by w końcu jej życie wróciło na do normalności.
Ale normalni ludzie nie widują gnijących trupów na zdjęciach. Nie muszą sobie radzić z wściekłym duchem Lydii, który czasami posuwa się do przerażających ataków.
Początkowo wydaje się, że Lydia chce się zemścić tylko na Alexis. Ale wkrótce okazuje się, że przyjaciele Alexis są w niebezpieczeństwie, i tylko ona może ich uratować. Gdy wkracza do akcji, uświadamia sobie, że wróg jest o wiele potężniejszy, niż mogłaby przypuszczać… i że ich losy są splątane w sposób, którego się nie spodziewała.


Wydawnictwo Feeria oddało dziś w ręce czytelników książkę "Bardziej martwa być nie może'', trzeci tom cyklu ''Złe dziewczyny nie umierają" autorstwa Katie Alender.
Zamieszczono dnia 24-11-2016 o godz. 18:33:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Z nowym rokiem, nowy Dark Elements
Zapowiedzi
 Niekiedy miłość trwa aż do ostatniego tchnienia.
Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a siedemnastoletnia Layla musi stawić czoła najtrudniejszym wyborom. Co wybierze, światło czy mrok? Z jednej strony grzeszny, seksowny, demoniczny książę Roth, z drugiej Zayne – wspaniały, troskliwy strażnik, z którym jednak nigdy nie wyobrażała sobie związku. Najtrudniejsza decyzja dotyczy jednak tego, której połowie swojej natury powinna zaufać.


18 stycznia 2017, za sprawą wydawnictwa Filia, w ręce czytelników trafi książka ''Ostatnie tchnienie'' Jennifer L. Armentrout, kolejny tom cyklu "Dark Elements".
Zamieszczono dnia 22-11-2016 o godz. 20:42:06
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Toy Land pojawi się na nowo
Zapowiedzi
 To uniwersum, w którym kilka lat później osadzona została akcja noweli „Pola dawno zapomnianych bitew”. W „Toy Landzie” znajdziecie wiele elementów, które pojawiają się obecnie w powieściach z tego cyklu: „Łatwo być Bogiem” oraz „Ucieczce z raju”. Nie jest to jednak pełnokrwisty prequel, tylko opowieść z tego samego wszechświata, w którym niemal dwa wieki później działają Nike i Henryan. Jak słusznie głosi napis na okładce, jest to dzieło apokryficzne, ale skromnym zdaniem autora – wcale nie gorsze.

31 stycznia do księgarń trafi nowe wydanie powieść„Toy Land” Roberta J. Szmidta, apokryficznej opowieści z uniwersum „Pól dawno zapomnianych bitew”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 22-11-2016 o godz. 20:27:38
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Papierowy pakiet zdobyli...
Konkursy
Zakończony został Konkurs z Papierowym Księżycem organizowany wraz z Wydawnictwem Papierowy Księżyc, wobec tego czas przedstawić nazwiska zdobywców książek: „Na przekór przeznaczeniu” Oksany Pankiejewej i „Władca Cienia” Jona Sprunka.
Zamieszczono dnia 22-11-2016 o godz. 20:14:45
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Konkursy ]
Anita Blake powróciła
Nowości
 Anita Blake, egzekutorka i szeryf federalny, przyjmuje zlecenie od tajemniczego przybysza, który chce ożywić swego dawnego przodka, nie kwapi się jednak z udzieleniem Anicie szczegółowych informacji na jego temat. W tym samym czasie w St. Louis dochodzi do serii wyjątkowo okrutnych i brutalnych morderstw, a sądząc po stanie ofiar, sprawca nie był istotą ludzką. Dodając do tego nagłą i niespodziewaną wizytę Musette, protegowanej Belle Morte, członkini Rady Wampirów i rozłam w triumwiracie pomiędzy Richardem, Jean-Claude’em i Anitą, sytuacja staje się coraz bardziej napięta i wystarczy tylko jeden drobny błąd, czy to w procedurach, czy w przestrzeganiu dworskich konwenansów, aby polała się krew...

Na księgarskie półki trafiła dziś powieść "Niebiańskie grzechy" Laurell K. Hamilton, kolejna część cyklu o Anicie Blake, zabójczyni wampirów. Książkę wyda Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 21-11-2016 o godz. 19:21:19
[ Skomentuj | Nowości ]
Wkrótce kontynuacja Kruczego Cienia
Zapowiedzi
 Vaelin Al Sorna, wojownik Szóstego Zakonu, nazywany Mrocznym Ostrzem, Zabójcą Nadziei. Największy wojownik swoich czasów, a zarazem świadek największej porażki swego narodu, kiedy to wizja króla Janusa utonęła w morzu krwi ludzi, którzy walczyli niezłomnie za sprawę, która zrodziła się z kłamstwa. Vaelin jako jedyny o tym wiedział. Z niewiarygodnie ciężkim sercem wrócił więc do domu, postanowiwszy, ze już nigdy nie będzie zabijał.

Wydawnictwo Papierowy odda w najbliższych dniach w ręce czytelników książkę "Lord wieży" Anthony'ego Ryana, drugi tom trylogii Kruczy Cień.
Zamieszczono dnia 21-11-2016 o godz. 19:10:07
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
7415 artykułów (495 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej