Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Artemis Fowl
 
Katalog - dodano
 Fuga (wyd.2)
- Wit Szostak
 Człowiek, który był Czwartkiem
- Gilbert Keith Chesterton
 Dotąd dobrze
- Ursula K. Le Guin
 Coś
- John W. Campbell
 Zmierzch Bogów
- Michał Gołkowski
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Zamawimy się na zombie fest
Zapowiedzi
 Wakacje, upał i rock’n’roll.
Festiwal muzyczny w małym miasteczku gdzieś w Polsce i młodzi ludzie cieszący się swobodą, bez nadzoru ze strony szkoły i bez kontroli rodzicielskiej. Pierwsze nastoletnie miłości i muzyczne fascynacje… Czy to nie brzmi jak świetny przepis na wakacyjne dni?
Niekoniecznie.
Nie w późnym PRL-u, w Polsce, kraju permanentnych niedoróbek i niedoborów.
Nie z hordą wygłodniałych zombie na karku, zagrożeniem, na które ani rząd, ani obywatele absolutnie nie są gotowi. Przez dłuższy czas nikt nawet nie wie, czym są te dziwne stwory z apetytem na ludzkie mięso. Tymczasem wśród chaosu, krwi i zniszczenia Anka, Janek i grupa ich przyjaciół próbują… cóż, po prostu nie dać się zjeść.


Nakładem wydawnictwa Edito końcem października Dariusz Dusza zaprosi czytelników na „Zombie fest".
Zamieszczono dnia 07-10-2019 o godz. 20:51:54
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy zasady magii
Zapowiedzi
 W tej rodzinie miłość jest przekleństwem…
Wszystko zaczęło się w 1620 roku, kiedy Maria Owens została oskarżona o czary – ukarano ją za to, że pokochała niewłaściwego mężczyznę.
Kilkaset lat później w Nowym Jorku lat 60., w świecie, który zmienia się z dnia na dzień, Susanna Owens wie, że trójka jej dzieci jest niebezpiecznie wyjątkowa.
Trudna Franny, o skórze białej jak mleko i krwistoczerwonych włosach, nieśmiała i piękna Jet, która potrafi czytać w myślach, i charyzmatyczny Vincent, który odkąd nauczył się chodzić, pakuje się w tarapaty.


16 października czytelnicy będą mogli poznać ''Zasady magii'' Alice Hoffman. Powieść wyda Albatros.
Zamieszczono dnia 06-10-2019 o godz. 20:21:38
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Planeta w księgarni
Nowości
 Rzadko się zdarza, żeby odwoływano bohaterów wojennych z emerytury i wysyłano na obrzeża galaktyki, żeby przeprowadzili tam rutynowe śledztwo. Kiedy pułkownik Carl Butler odpowiada na wezwanie starego przyjaciela, wie, że sprawa jest poważna. Ma też pewność, że nie poinformowano go o wszystkim. Wie tylko, że syn wysokiego rangą radnego zaginął w stacji kosmicznej orbitującej wokół planety zniszczonej w wyniku działań bojowych.
Pułkownik odkrywa szybko, że Baza Kappa stanowi labirynt ślepych zaułków, w którym nieustannie sabotuje się jego starania: dowódca szpitala wojskowego gra na zwłokę, szef sił specjalnych nie zamierza przybyć na stację kosmiczną, świadkowie się zawieruszają, dane radarowe znikają. Butler nie ma wyboru i musi udać się na nieprzyjazną planetę, by tam szukać odpowiedzi. A potem jeszcze musi wrócić stamtąd żywy.


W księgarniach pojawiła się w ostatnich dniach ''Planeta'' Michaela Mammay'a, pierwszy tom cyklu "Planeta". Powieść wydała Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 06-10-2019 o godz. 20:12:04
[ Skomentuj | Nowości ]
Gniew Imperium trwa
Nowości
 Trwa wojna, w której wszystkie strony walczą o najcenniejsze z trofeów-broń ostateczną.
W kraju wrze. Nieprzyjaciel okupuje stolicę. Pół miliona uciekinierów szuka bezpieczeństwa na pograniczu. Osłaniają ich najemnicy Lady Krzemień, ale przed wojną nie ma łatwej ucieczki i choćbyś nie wiem jak się starał, bitwa może dogonić cię w chwili, gdy jesteś do niej nieprzygotowany.
Ben Styke buduje swą prywatną armię. Wciela do wojska każdego zdolnego do walki. Ma jeden cel: znaleźć starożytny artefakt dzięki któremu, być może, odmienią się losy wojny.


Możemy już poznać "Gniew Imperium" autorstwa Briana McClellana. Drugi tom cyklu "Bogowie Krwi i Prochu". Powieść wydała Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 06-10-2019 o godz. 10:51:58
[ Skomentuj | Nowości ]
Są już Cienie z Nocnego Targu
Nowości
 Cienie Nocnego Targu to kolejne dzieło ze świata Nocnych Łowców. Nocny Targ jest miejscem spotkań faerie, wilkołaków, czarowników i wampirów. Podziemni sprzedają tam i kupują magiczne przedmioty, dobijają mrocznych targów i szeptem przekazują sobie tajemnice, którymi nie chcą się dzielić z Nefilim. Jednakże przez dwieście lat Nocne Targi odwiedzał także regularny gość z Miasta Kości, położonego w samym sercu świata Nocnych Łowców: brat Zachariasz – jako Cichy Brat – jest zaprzysiężonym strażnikiem praw i wiedzy Nefilim. Dawniej był jednak Nocnym Łowcą znanym jako Jem Carstairs, a jego ukochaną była – i nadal jest – czarownica Tessa Gray.

Nakładem wydawnictwa MAG, trafił do księgarń zbiór opowiadań ze świata Mrocznych Łowców "Cienie z Nornego Targu''. Autorami są: Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Kelly Link, Robin Wasserman. .
Zamieszczono dnia 06-10-2019 o godz. 10:35:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Poznamy miłość bogów
Zapowiedzi
 Po niespełna trzydziestu latach od krwawego buntu palatyna Awdańca kraj znów pogrąża się w wojnie domowej. Tym razem młodsi bracia powstają przeciwko seniorowi i zmuszają go do ucieczki. Władysław, zwany później Wygnańcem, znajduje schronienie w Saksonii. Lecz nie dane mu jest zaznać spokoju. Krew i cierpienia, którymi w przeszłości nasiąkła ta ziemia wracają, aby upomnieć się o swoje. Siły ciemności budzą strzygi, wilkołaki i inne potwory, wlewają w zmarłych upiorne pozory życia. Nadchodzi czas próby. Próby miłości bogów do ludzi i ludzi do siebie nawzajem. A może chodzi jeszcze o coś więcej?

25 października czytelnicy poznają "Miłość bogów'' wg Rafała Dębskiego . Książka ukaże się w cyklu ''Piastowska fantasy''.
Zamieszczono dnia 01-10-2019 o godz. 20:25:35
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do Domu Robaka
Zapowiedzi
 Pod walącym się w gruzy miastem na zapomnianej planecie kryje się świat pełen spisków i zdrady. Młody Annelyn wiódł w podziemnym mieście życie człowieka uprzywilejowanego, ale gdy na oczach jego szlachetnie urodzonych przyjaciół upokorzył go sprytny łowca grounów zwany Dostarczycielem Mięsa Annelyn, na spółkę z tymi samymi przyjaciółmi, stworzył skomplikowany plan, mający mu umożliwić wywarcie zemsty. Jednakże plan kończy się niepowodzeniem i Annelyn musi zapuścić się w podziemne czeluści, gdzie odkrywa straszliwą prawdę o mitycznym Białym Robaku, któremu oddawali cześć jego przodkowie…

Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, 29 października w księgarniach pojawi się powieść ''W domu robaka''. Autorem książki jest George R.R. Martin.
Zamieszczono dnia 30-09-2019 o godz. 20:21:34
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Czwarte wejście Żniwiarza
Fragmenty

Michał był wściekły. O to, że zgodził się tej nocy być kierowcą swojej starszej siostry i jej chłopaka, że nie sprawdził żadnych ostrzeżeń pogodowych i nikt go tak naprawdę nie słuchał.
– No chodź! – zawołała Aśka.
Jej ukochany, Paweł, wzorcowy przykład nadętego buca, ciągnął ją za rękę w stronę przewróconego drzewa. Michał dałby głowę, że gdyby postanowił jednak zaczekać w samochodzie mamy, zaparkowanym na poboczu, zostawiliby go tu samego bez mrugnięcia okiem. W końcu w południe mieli we dwoje jechać na żagle i oczywiście nie było mowy o tym, żeby się spóźnili. No i Paweł jak prawdziwy macho stwierdził, że woli iść niż czekać na ratunek w aucie.

Już pojutrze do księgarń po raz czwarty zawita Żniwiarz, tym razem w powieści "Droga Dusz". W serwisie dostępny jest już fragment książki. Autorką cyklu jest Paulina Hendel.
Zamieszczono dnia 30-09-2019 o godz. 20:05:21
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Wrócimy do świata Mrocznych Materii
Zapowiedzi
 Lyra trafia do innego świata, świetlistego, nawiedzonego Cittàgazze, gdzie karmiące się ludzkimi duszami Widma chodzą po ulicach, a pod niebem niesie się odległy trzepot anielskich skrzydeł. Na szczęście znajduje w nim sprzymierzeńca: dwunastoletni Will Parry, zabójca i zbieg, zrządzeniem losu również trafił do niezwykłego nowego świata. Podczas niebezpiecznej podróży pomiędzy światami Lyra i Will wpadają na trop śmiertelnie groźnej tajemnicy, a w ich ręce trafia przedmiot o ogromnej niszczycielskiej mocy. Na dodatek z każdym krokiem są coraz bliżej innego, jeszcze gorszego zagrożenia i wstrząsającej prawdy o swoim przeznaczeniu.

Za sprawą wydawnictwa MAG, 30 października, w księgarniach pojawi się "Delikatny Nóż" Philipa Pullmana, w ramach cyklu "Mroczne Materie".
Zamieszczono dnia 29-09-2019 o godz. 20:02:35
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Port Cieni we fragmencie
Fragmenty

Pozwolono mi zapisać, co następuje. Nie ulega wszak wątpliwości, że niniejsze Kroniki przepadną i nie zostaną przez nikogo przeczytane. Tymczasem ci z nas, którzy to przeżyli, za pomną już wszelkie porywy miłości i powiewy grozy. Wszystko zaczęło się w najczarniejszej godzinie ludzkości, gdy Dominacja poczęła chylić się ku upadkowi. Dowiedziałem się o tym tylko szczęśliwym trafem: zbiegli Wskrzesiciele, którzy umknęli zawczasu z Honnoh, zabrali ze sobą ważne dokumenty jedynie po to, żeby pozbyć się ich po drodze. Niezdolny odczytać ich samodzielnie, przesłałem je do Uroku.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Port Cieni" Glena Cooka.
Zamieszczono dnia 29-09-2019 o godz. 19:51:51
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Mamy nowe akta Dresdena
Nowości
 Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) magicznego prywatnego detektywa działającego w Chicago. Okazuje się, że nasz „zwyczajny” świat jest pełen dziwacznych i zaczarowanych stworzeń, a większość z nich nie ma dobrych zamiarów wobec ludzi. Tutaj do akcji wkracza Harry.
Ale nawet wieloletnia kariera pełna śmiałych ucieczek i nadnaturalnych potyczek nie przygotowała Harry’ego na coś takiego. Mściwa wampirzyca porwała jego córkę, o której istnieniu nie wiedział. Co więcej, ta sama wampirzyca zamierza wykorzystać krew dziecka podczas brutalnego rytuału, który ma na celu uśmiercenie Harry’ego, jego byłej partnerki Susan i ich dziecka.


Za sprawą wydawnictwa MAG trafiły do księgarń ''Zmiany" Jima Butchera, kolejny tom cyklu ''Akta Dresdena''.
Zamieszczono dnia 28-09-2019 o godz. 17:13:55
[ Skomentuj | Nowości ]
Nadchodzą gobliny
Zapowiedzi

GOBLINY Z CLOVENSTONE TO PRAWDZIWA ZGRAJA ZABIJAKÓW! BIJATYKĘ, ROZBÓJ I ŁAKOMSTWO MAJĄ WE KRWI. NAJLEPIEJ JAK NAJWIĘCEJ BIJATYKI!
Ale Skarper jest inny. W przeciwieństwie do reszty goblińskiej hałastry jest sprytny i przebiegły. Tylko on zdaje sobie sprawę, że pradawna magia drzemiąca pod Clovenstone ponownie budzi się do życia. Już wkrótce czeka go dzika przygoda, o jakiej nie śnili nawet najbardziej szaleni z goblinów…

Wydawnictwo Amber wyda czytelnikom ''Gobliny'' Philipa Reeve. Książka ukaże się 17 października.
Zamieszczono dnia 26-09-2019 o godz. 20:17:48
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do Osady
Zapowiedzi

Mroczne tajemnice opuszczonego miasteczka… Sześćdziesiąt lat temu prawie dziewięciuset mieszkańców – cała populacja małej górniczej osady Silvertjärn – zniknęło bez śladu. Do tej pory nikt nie wie, co się wtedy wydarzyło: tajemniczy kataklizm, zbiorowe szaleństwo czy masowe samobójstwo.
Alice jest młodą dokumentalistką, która od dzieciństwa słyszała opowieści swojej babci o Silvertjärn. Zafascynowana tymi wydarzeniami postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę zniknięcia mieszkańców osady. Wraz z niewielką ekipą spędzi pięć dni w odizolowanym i opuszczonym miasteczku, kręcąc dokument o jego tajemnicach. Jednak na miejscu okazuje się, że przeszłość nadal rzuca swój złowieszczy cień na Silvertjärn, a poszukiwania prawdy szybko przeradzają się w walkę o przetrwanie.


22 października Camilla Sten zaprosi czytelników do ''Osady''. Książkę wyda Zysk i S-ka..
Zamieszczono dnia 26-09-2019 o godz. 20:09:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Dowiemy się czym jest rekursja
Zapowiedzi
 Mój syn został wymazany…
To ostatnie słowa, które słyszy detektyw Barry Sutton od kobiety, która chwilę później skacze z dachu wieżowca na Manhattanie. To nie był jednak odosobniony przypadek, w całym kraju ludzie budzą się rano do życia diametralnie innego niż to, w którym zasnęli wieczorem.
Czy cierpią na Zespól Nieprawdziwych Wspomnień – tajemniczą przypadłość, która doprowadza chorych do szaleństwa wspomnieniami z życia, którego nigdy naprawdę nie przeżyli? Czy może za fasadą z pozoru normalnej rzeczywistości kryje się złowieszczy spisek, który kieruje naszym życiem?


Już jutro czytelnicy będą mogli przekonać się czym jest ''Rekursja''. Autorem książki wydanej przez Zysk i S-ka jest Blake Crouch.
Zamieszczono dnia 23-09-2019 o godz. 20:09:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Jutro przybędą nasi przyjaciele z Frolixa 8
Zapowiedzi

Nick Appleton jest nisko wykwalifikowanym robotnikiem, a jego życie to szereg nieustannych rozczarowań. Willis Gram to despotyczny oligarcha na planecie rządzonej przez elity mózgowców. Gdy obaj zakochują się w Charlotte Boyer, zuchwałej kolporterce rewolucyjnych materiałów propagandowych, los Nicka wydaje się przesądzony. Sprawy jednak przybierają zdecydowanie nieprzewidziany obrót, gdy po dziesięciu latach ukrywania się w międzygalaktycznej pustce przywódca rewolucjonistów, Thors Provoni, powraca wraz z dziewięćdziesięciotonowym obcym zamierzającym zaprowadzić na Ziemi nowe porządki.


Jutro trafią do księgarń ''Nasi przyjaciele z Frolixa 8'' Philipa K. Dicka. Książkę wyda Rebis w ramach cyklu Dzieła Wybrane Philipa K. Dicka.
Zamieszczono dnia 23-09-2019 o godz. 19:54:55
[ Skomentuj | Nowości ]
8524 artykułów (569 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej