Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Podwójna gra
 
Katalog - dodano
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 Upadek Gondolinu
- J.R.R. Tolkien
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Bez tego dziecka wszyscy zginiemy...
Zapowiedzi
 W „Zorzy Polarnej” poznajemy Lyrę Belacquę, sierotę z równoległego świata, w którym nauka, teologia i magia splatają się ze sobą. Lyra i jej dajmon w zwierzęcej postaci mieszkają – na wpół dzicy i beztroscy – wśród akademików oksfordzkiego Kolegium Jordana. Kiedy Lyra wyruszy na poszukiwanie uprowadzonego przyjaciela, odkryje złowieszczą intrygę, w której główną rolę odkrywają porwane dzieci, a jej wyprawa przeobrazi się w pogoń za zrozumieniem tajemniczego zjawiska zwanego „Prochem”. Los zawiedzie ją na skute lodem ziemie Arktyki, gdzie władzę sprawują klany wiedźm, a niedźwiedzie polarne toczą wojny. Niezwykła podróż Lyry będzie miała poważne konsekwencje wykraczające daleko poza granice świata, który zamieszkuje.

Za sprawą wydawnictwa MAG, 2 września w księgarniach pojawi się "Zorza Polarna" Philipa Pullmana, w ramach cyklu "Mroczne materie".
Zamieszczono dnia 04-08-2019 o godz. 20:10:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Frankenstein w Bagdadzie
Zapowiedzi
 Hadi, zapijaczony sprzedawca staroci, włóczy się ulicami ogarniętego wojną Bagdadu i zbiera fragmenty rozerwanych wybuchami ciał. Wieczorami mozolnie je zszywa. Gdy jego dzieło jest na ukończeniu, twór niespodziewanie znika. Wkrótce przez miasto przetacza się fala tajemniczych morderstw.
Niedowidząca staruszka Eliszeba od dwudziestu lat czeka na powrót syna, który zaginął w czasie wojny iracko-irańskiej. Gdy pewnego dnia ktoś puka do jej drzwi, kobieta bez słowa wpuszcza do domu mężczyznę ze zmasakrowaną twarzą, sądząc, że to jej ukochany Daniel. Zło – raz zaproszone do świata ludzi – zaczyna się w nim panoszyć i zbierać upiorne żniwo…

18 września, nakładem wydawnictwa Znak ukaże się powieść Ahmeda Saadawiego ''Frankenstein w Bagdadzie''.
Zamieszczono dnia 03-08-2019 o godz. 20:00:16
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Powrócimy do świata Innych
Zapowiedzi
 W ramach ugody rozwodowej Vicki DeVine przejmuje stary ośrodek nad Jeziorem Ciszy w miasteczku, które nie jest kontrolowane przez ludzi. Miejsca takie jak Sprężynowo nie są oddzielone od terenów Innych – dominujących drapieżników, które rządzą większością lądu i wszystkimi akwenami na świecie. A kiedy nie ma granic, nigdy nie wiadomo, co cię obserwuje…
Vicki ma nadzieję na rozpoczęcie nowego życia, jednak gdy Aggie Wrona – jej zmiennokształtna lokatorka – znajduje martwego człowieka, zaczynają się problemy. Śledczy chcą zrzucić na Vicki winę za śmierć mężczyzny, chociaż dowody jednoznacznie wskazują na to, że zabiła go siła inna niż ludzka. Czy Vicki i jej przyjaciele znajdą odpowiedzi na nawarstwiające się pytania? Jedno jest pewne – aby przeżyć, będą musieli poświęcić wszystko, co mają.

18 września, nakładem wydawnictwa Initium, do księgarń trafi książka "Jezioro Ciszy" Anne Bishop, zabierająca ponownie czytelników do świata Innych.
Zamieszczono dnia 31-07-2019 o godz. 20:19:16
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Jak to wygląda na farmie
Zapowiedzi
 Luksusowy ośrodek położony wśród lasów oferuje wszelkie udogodnienia: organiczne posiłki, osobistych trenerów, codzienne masaże – wszystko bez ograniczeń. A w dodatku za dziewięciomiesięczny pobyt tam zostaniesz hojnie wynagrodzona.
Haczyk?
Przez ten czas nie wolno ci stamtąd odejść, będziesz nieustannie obserwowana i odcięta od dotychczasowego życia. Twój jedyny cel to wyprodukowanie idealnego dziecka.
Witaj na Farmie!

14 sierpnia trafimy na „Farmę” Joanne Ramos. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Otwarte.
Zamieszczono dnia 31-07-2019 o godz. 20:12:18
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Szczury Wrocławia powróciły
Nowości
 Dnia 10 sierpnia 1963 roku epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy. Narasta chaos i panika.
Po ucieczce naczelnika załoga zakładu karnego numer 1 podejmuje desperacką decyzję. Funkcjonariusze pozbywają się wszystkich osadzonych, aby na ich miejsce sprowadzić własne rodziny, ponieważ wierzą, że przetrwanie nadchodzącej apokalipsy będzie możliwe tylko za murem samowystarczalnej fortecy, jaką jest to poniemieckie więzienie. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli – kilkunastu najgorszym zwyrodnialcom, na których ciążą liczne wyroki śmierci, udaje się zbiec z konwoju.

Do księgarń trafiły „Szczury Wrocławia. Szpital” Roberta J. Szmidta. Pozycję wydało Insignis.
Zamieszczono dnia 31-07-2019 o godz. 19:47:16
[ Skomentuj | Nowości ]
Kańtoch zadała pokutę
Nowości

We wrześniu 1986 roku brutalne morderstwo wstrząsnęło niewielką nadmorską miejscowością. Na plaży znaleziono zwłoki młodej dziewczyny, Reginy Wieczorek. Miała dziewiętnaście lat i żadnych wrogów. Na szczęście szybko udało się znaleźć winnego. Tak przynajmniej sądzi milicja. Tymczasem pewnego listopadowego dnia na komisariacie pojawia się Jan Kowalski. Twierdzi, że zabił nie tylko Reginę, ale także pięć innych kobiet. Pozbawiał je życia z niezwykłą dla seryjnego mordercy regularnością – co siedem lat jedną.


Nakładem wydawnictwa Czarne do księgarń trafiła dziś "Pokuta'' Anny Kańtoch.
Zamieszczono dnia 31-07-2019 o godz. 19:45:29
[ Skomentuj | Nowości ]
Powrócimy do świata Mrocznych Łowców
Zapowiedzi
 Cienie Nocnego Targu to kolejne dzieło ze świata Nocnych Łowców. Nocny Targ jest miejscem spotkań faerie, wilkołaków, czarowników i wampirów. Podziemni sprzedają tam i kupują magiczne przedmioty, dobijają mrocznych targów i szeptem przekazują sobie tajemnice, którymi nie chcą się dzielić z Nefilim. Jednakże przez dwieście lat Nocne Targi odwiedzał także regularny gość z Miasta Kości, położonego w samym sercu świata Nocnych Łowców: brat Zachariasz – jako Cichy Brat – jest zaprzysiężonym strażnikiem praw i wiedzy Nefilim. Dawniej był jednak Nocnym Łowcą znanym jako Jem Carstairs, a jego ukochaną była – i nadal jest – czarownica Tessa Gray.

2 października, nakładem wydawnictwa MAG, trafi do księgarń zbiór opowiadań ze świata Mrocznych Łowców "Cienie z Nornego Targu''. Autorami opowiadań są: Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Kelly Link, Robin Wasserman. .
Zamieszczono dnia 30-07-2019 o godz. 17:10:24
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Kańtoch zada pokutę
Zapowiedzi

We wrześniu 1986 roku brutalne morderstwo wstrząsnęło niewielką nadmorską miejscowością. Na plaży znaleziono zwłoki młodej dziewczyny, Reginy Wieczorek. Miała dziewiętnaście lat i żadnych wrogów. Na szczęście szybko udało się znaleźć winnego. Tak przynajmniej sądzi milicja. Tymczasem pewnego listopadowego dnia na komisariacie pojawia się Jan Kowalski. Twierdzi, że zabił nie tylko Reginę, ale także pięć innych kobiet. Pozbawiał je życia z niezwykłą dla seryjnego mordercy regularnością – co siedem lat jedną.


31 lipca, nakładem wydawnictwa Czarne do księgarń trafi "Pokuta'' Anny Kańtoch.
Zamieszczono dnia 29-07-2019 o godz. 18:20:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
We wrześniu Distortion
Zapowiedzi
 Distortion to powieść o wojnie, jej codzienności, o brawurowych akcjach i twardej żołnierskiej przyjaźni, która rodzi się na polu walki, na granicy życia i śmierci. To powieść o koszmarze zabijania, o czerni w nas, ale i o braterstwie broni, o tęsknocie za normalnością. I o miłości – jedynej nadziei i jedynym ratunku, kiedy zło wydaje się wszechobecne.
Zbierzchowski znakomicie oddaje realia konfliktu zbrojnego – towarzyszymy żołnierzom w bazie na pustyni, uczestniczymy w miejskich potyczkach. Pierwiastek fantastyczny staje się alegorią piekła, które stoi za działaniami wojennymi.
Distortion przeczytasz jednym tchem, ale zapamiętasz na zawsze.

20 września, nakładem wydawnictwa Powergraph ukaże się powieść Cezarego Zbierzchowskiego ''Distortion''.
Zamieszczono dnia 28-07-2019 o godz. 19:47:12
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Przekonamy się co jest pod taflą
Zapowiedzi

Poznaj nowe oblicze jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów!
Głęboko pod taflą zimnego, wzburzonego morza żyje Gaia, syrena, która marzy o świecie bez dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Gdy buntuje się po raz pierwszy i wypływa na powierzchnię, spotyka chłopaka, który sprawia, że dziewczyna pragnie dołączyć do jego beztroskiego świata. Ile będzie musiała poświęcić, by spełnić marzenie o wolności i stąpaniu po lądzie? Co się stanie, gdy zabraknie jej odwagi?

W przyszłym tygodniu w księgarniach pojawi się powieść "Pod taflą". Jej autorką jest Louis O’Neill, a książka ukaże się nakładem wydawnictwa We Need YA.
Zamieszczono dnia 27-07-2019 o godz. 08:05:02
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Kolej na Zgliszcza
Zapowiedzi
 „Zgliszcza”, trzecia część cyklu „Wierni i Upadli” autorstwa Johna Gwynne’a, podejmuje temat porywającej batalii między dobrem i złem. Ziemie Wygnanych pogrążyły się w wojnie i w chaosie. Przebiegła królowa Rhin zawładnęła całym zachodem, a najwyższy król Nathair przejął kontrolę nad kotłem, najpotężniejszym spośród Siedmiu Skarbów. Za jego plecami czuwają krętacz Calidus wraz z hufcem Kadoshim, przerażających wojowników z Zaświatu. Planują sprowadzenie Asrotha oraz zastępów Upadłych do świata ludzi, ale do tego potrzebują wszystkich siedmiu Skarbów. Nathair został oszukany, ale wreszcie poznał prawdę i dokonać decyzji, które zadecydują o losie Ziem Wygnanych.

Za sprawą wydawnictwa MAG 16 sierpnia w ręce czytelników trafią "Zgliszcza'', trzeci tom cyklu „Wierni i Upadli” autorstwa Johna Gwynne'a .
Zamieszczono dnia 27-07-2019 o godz. 07:50:44
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy ten cholerny księżyc
Zapowiedzi

Doktor Edward Hawks prowadzi na zlecenie amerykańskiej marynarki wojennej ściśle tajne badania nad tajemniczym obiektem znalezionym na Księżycu. Wszyscy ochotnicy, którzy mieli odwagę wejść do niego są zabijani za łamanie nieznanych obcych zasad panujących wewnątrz. Kolejnym śmiałkiem, który zostaje wysłany do eksploracji obiektu jest Al Barker – człowiek, który nieraz patrzył śmierci w twarz. Teraz również nie zawaha się wykonać kolejnego nadludzkiego zadania…


Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka początkiem sierpnia do księgarń trafi powieść ''Ten cholerny Księżyc'' Algisa Budrysa.
Zamieszczono dnia 22-07-2019 o godz. 20:45:56
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Po wakacjach dostaniemy ofiarną skrzynię
Zapowiedzi
 W upalne wakacje 1982 roku Sep, Arkle, Mack, Lamb i Hadley zostają połączeni przez więzy przyjaźni… oraz mroczny sekret, który po latach powraca, aby ich nawiedzać.
Kiedy nastolatkowie znajdują w lesie starożytną kamienną skrzynię, pod wpływem sennej wizji postanawiają złożyć w niej ofiary. Każde z nich oddaje skrzyni coś wyjątkowo bliskiego swojemu sercu. Zawierają przy tym pakt: nigdy nie powrócą do skrzyni nocą, nigdy nie przyjdą do niej samotnie i nigdy nie zabiorą z niej swoich darów.
Cztery lata później losy dawnych przyjaciół ponownie łączy ze sobą seria przerażających, krwawych wypadków, która może oznaczać tylko jedno – któreś z nich złamało przysięgę. Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

We wrześniowych zapowiedziach wydawnictwa YA! znalazła się "Skrzynia ofiarna" Martina Stewarta
Zamieszczono dnia 21-07-2019 o godz. 20:34:39
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trochę vice versa
Fragmenty

Kiedy Sabina Piechota się denerwowała, zaczynała jej widocznie drgać trzecia powieka. Czasami też palce się wydłużały i podejrzanie przypominały szpony. A jeśli zaczynała się dziwnie przeciągać i sprawiać wrażenie, że jej ramiona są trochę nieproporcjonalnie długie w stosunku do reszty ciała, to trzeba było uciekać. Albo rzucić w nią czymś słodkim z bezpiecznej odległości.
Żaneta była lekko rozżalona, że nikt jej o tym nie powiedział, zanim podpisała umowę o pracę.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Vice versa" Mileny Wójtowicz.
Zamieszczono dnia 20-07-2019 o godz. 20:32:28
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Krwawa Róża we fragmencie
Fragmenty

Pam często słyszała od matki, że w jej piersi drzemie serce Wyldu.
– To znaczy, moje dziecko, że jesteś marzycielką. I wędrowcem, zupełnie jak ja.
– A to z kolei znaczy, że powinnaś zachować szczególną ostrożność – zwykł dodawać ojciec. – Serce Wyldu potrzebuje jasnego umysłu, który zdoła nad nim zapanować, i silnej ręki do obrony.
Matka uśmiechała się wtedy.
– Ty jesteś tą silną ręką, Tuck. A Branigan jasnym umysłem, o którym wspomniałeś.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Krwawa Róża" Nicholasa Eamesa.
Zamieszczono dnia 20-07-2019 o godz. 20:29:16
[ Skomentuj | Fragmenty ]
8486 artykułów (566 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej