Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Stwory światła i ciemności
 
Katalog - dodano
 Gambit Wielopolskiego
- Adam Przechrzta
 Berserk. Spowiednik
- Paweł Majka
 Szczury Wrocławia. Szpital
- Robert J. Szmidt
 Święta siostra
- Mark Lawrence
 Imperium Ciszy
- Christopher Ruocchio
 
- skomentowano
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 Magia niszczy
- Ilona Andrews
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Poznamy wiele żywotów Stephena Leedsa
Zapowiedzi

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.
Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca – zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.


Wydawnictwo MAG, 24 maja, wyda w ręce czytelników ''Legion. Wiele żywotów Stephena Leedsa'' Brandona Sandersona.
Zamieszczono dnia 13-05-2019 o godz. 20:20:47
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Już wkrótce pojawią się ponownie Demony Zemsty
Zapowiedzi

Zbliża się nowy rok, ale nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Ktoś powiedział kilka zdań za dużo, ktoś usłyszał zbyt wiele. Kto inny postanowił, że czas usunąć z szachownicy kłopotliwą figurę.
Na szczytach władzy zapadła decyzja: Razumowski musi umrzeć!
Nadchodzi nowy, tysiąc dziewięćset pięćdziesiąty pierwszy rok.


15 maja w ręce czytelników trafią "Demony Zemsty. Abakumov'' Adama Przechrzty. Jest to zupełnie nowa opowieść nawiązująca do znanego cyklu o Razumowskim. Książkę wyda Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 13-05-2019 o godz. 20:07:30
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
''Far Cry. Odkupienie'' - recenzja
Recenzje

Jak przeczytałam w sieci - Far Cry to seria survivalowych strzelanek pierwszoosobowych. No tak, tyle, że ja rzadko grywam w gry, a już z pewnością nie są to strzelanki. Jednak po książkę „Far Cry. Odkupienie” sięgnęłam ze sporą ciekawością, bo już niejednokrotnie przekonałam się, iż fakt powiązania książki z grą zupełnie nie obniża jej atrakcyjności dla „nie gracza”. Czy i tym razem tak było?
Miasteczko Fall’s End w hrabstwie Hope w Montanie przez lata wyglądało jak wiele mu podobnych. Zamknięta społeczność, w której praktycznie każdy zna każdego, gospodarstwa przechodzą z pokolenia na pokolenie, podobnie jak sklep czy bar. I pewnie nadal wszystko toczyło by się utartym od wielu lat rytmem, gdyby nie pojawienie się fanatyków Kościoła Bram Edenu, wieszczących rychły koniec świata, z którego ocaleją tylko członkowie wspólnoty.


Zapraszam do lektury recenzji książki „Far Cry. Odkupienie” Urbana Waite'a.
Zamieszczono dnia 12-05-2019 o godz. 20:38:24
[ Skomentuj | Recenzje ]
Zapowiadamy Cień
Zapowiedzi

Qole Uvgamut jest najlepszą poławiaczką cienia na Alaxaku, prymitywnej i biednej planecie na peryferiach. Do załogi statku poławiaczy dołącza ładowniczy Nev. Nikt nie wie, że to dziedzic arystokratycznego rodu, który występuje w przebraniu, aby zdobyć zaufanie Qole. Tajemnica wychodzi na jaw dopiero wtedy, gdy statek zostaje zaatakowany przez niszczyciel. Okazuje się, że nie tylko Nev i jego krewni mają plany wobec młodej Alaxakanki, rywalizujący ród również chce dopaść dziewczynę. Kluczowy jest tutaj cień – substancja, która stanowi niezwykłe źródło energii. Nev, syn głowy rodu, chce skłonić Qole do wzięcia udziału w badaniach nad cieniem.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 5 czerwca w księgarniach pojawi się "Cień" Adrianne Strickland i Michaela Millera.
Zamieszczono dnia 08-05-2019 o godz. 19:40:39
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy Dotyk Ognia
Zapowiedzi
 Napięcie między nadnaturalnymi a ludźmi sięga zenitu.
Mercy i Adam, alfa wilkołaczej watahy, zostają wezwani na pomoc.
Powstrzymanie szalejącego trolla? Co to dla nich. Tylko, że to dopiero początek prawdziwych kłopotów. Przypadkiem odkrywają bowiem tajemnicę, która może całkowicie zniszczyć kruchą równowagę i pokój.
Porwane przez nimfy ludzkie dziecko musi wrócić do domu. Aby ochronić chłopca przed niebezpieczeństwem, Mercy i Adam będą musieli stawić czoła najpotężniejszemu wilkołakowi w kraju, nimfom i ludziom. Kto jednak ochroni ich samych przed chłopcem dotkniętym przez ogień?

W lipcu swą premierę mieć będzie ''Dotyk Ognia'' Patricii Briggs, kolejny tom cyklu o Mercedes Thompson. Pozycja ukaże się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 08-05-2019 o godz. 19:33:46
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Virion, szermierz natchniony powróci
Zapowiedzi
 Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie poderżnęło mu jednak gardła, a jedynie zażądało wódki. Stary Szermierz Natchniony zobaczył w młodym uciekinierze coś, co wyrwało go z pijackiego marazmu. To samo zobaczył w przebudzonej Niki.
Droga młodego Viriona do zostania „Tym Virionem” właśnie się rozpoczęła. Taida, Luna, Anai, Kila – żadne z nich nie przeczuwa, że wszystkie ich plany, wszelkie zaszczyty i poniżenia jakie teraz są ich udziałem, zostaną obrócone w proch. Z taką samą łatwością, z jaką Szermierz Natchniony strząśnie z ostrza kroplę krwi. Ich krwi.

15 maja trafi do księgarń ''Virion. Adept'' Andrzeja Ziemiańskiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 08-05-2019 o godz. 19:27:38
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Kańtoch zada pokutę
Zapowiedzi

We wrześniu 1986 roku brutalne morderstwo wstrząsnęło niewielką nadmorską miejscowością. Na plaży znaleziono zwłoki młodej dziewczyny, Reginy Wieczorek. Miała dziewiętnaście lat i żadnych wrogów. Na szczęście szybko udało się znaleźć winnego. Tak przynajmniej sądzi milicja. Tymczasem pewnego listopadowego dnia na komisariacie pojawia się Jan Kowalski. Twierdzi, że zabił nie tylko Reginę, ale także pięć innych kobiet. Pozbawiał je życia z niezwykłą dla seryjnego mordercy regularnością – co siedem lat jedną.


31 lipca, nakładem wydawnictwa Czarne do księgarń trafi "Pokuta'' Anny Kańtoch.
Zamieszczono dnia 07-05-2019 o godz. 20:42:45
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Cząstka Otchłani
Fragmenty

Białe mury klasztoru, wzniesione na podłużnym grzbiecie wyniosłej skały, która niczym cypel doczepiony do podnóży gór sterczała ponad doliną – takie było najwcześniejsze wspomnienie Najdka. Liczył sobie wtedy zapewne około pięciu lat, przynajmniej na tyle ocenili go pielgrzymi, którzy znaleźli zagubionego na leśnym dukcie chłopca, półżywego z głodu i zimna. Miał szczęście, że trafił na dobrych ludzi, którzy nakarmili go, odziali i zabrali ze sobą w dalszą drogę. Żałował potem, że nie zapamiętał ich twarzy ani głosów; zresztą wszystko, co wydarzyło się wcześniej, zasnuwała mgła.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki „Otchłań” Piotra Patykiewicza.
Zamieszczono dnia 07-05-2019 o godz. 20:31:56
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Jeszcze w maju
Zapowiedzi

Wśród majowych zapowiedzi wydawnictwa Rebis znajdują się następujące pozycje:
 • Kevin Hearne - "Rozdziobią nas Loki, wrony" (21.05) oraz
 • Roger Zelazny - "Aleja Potępienia" (28.05)

 • Zamieszczono dnia 06-05-2019 o godz. 19:37:18
  [ Skomentuj | Zapowiedzi ]
  Poznamy syna wiedźmy
  Zapowiedzi

  Wypełniony magią Ned, któremu matka czarownica wszyła duszę tragicznie zmarłego brata bliźniaka, ucieka przed zbójecką szajką. Áine jest córką Króla Zbójców. Prześladuje ją przepowiednia wypowiedziana przez matkę na łożu śmierci: „Uratujesz życie niewłaściwemu chłopcu, a on uratuje życie tobie”.
  Czy Ned i Áine zaufają sobie nawzajem, gdy przetną się ich drogi? Czy będą umieli współpracować, by zapobiec wojnie dwóch królestw, która właśnie się rozpoczyna? Czy Áine, rozdarta między ojcem a Nedem, dokona słusznego wyboru? Czy magia zostanie ocalona?


  Nakładem Wydawnictwa Literackiego już wkrótce w księgarniach pojawi się "Syn wiedźmy'' Kelly Barnhill.
  Zamieszczono dnia 06-05-2019 o godz. 19:19:48
  [ Skomentuj | Zapowiedzi ]
  Pojawi się SI
  Zapowiedzi

  Teoretycznie sztuczna inteligencja daje się użyć w celach wojskowych… praktycznie, jeśli sama nie będzie miała na to ochoty, może podjąć aktywne kroki w kierunku zmiany sytuacji.
  Czwórka SI ucieka z poligonu wojskowego i zapada w śpiączkę, by obudzić się w niedalekiej przyszłości. Teraz, by przetrwać, muszą zmieszać się z tłumem… co w przypadku uzbrojonych w laser jednostek opancerzonych wcale nie jest takie łatwe.


  W połowie maja, za sprawą wydawnictwa Papierowy Księżyc w księgarniach pojawi się ''SI'' Stepana Wartanowa.
  Zamieszczono dnia 06-05-2019 o godz. 18:56:03
  [ Skomentuj | Zapowiedzi ]
  Rebis na czerwiec
  Zapowiedzi


  Dom Wydawniczy Rebis
  udostępnił zestaw ''okołofantastycznych'' zapowiedzi książkowych na czerwiec 2019. W rozwinięciu newsa znajdziecie pełną listę. Zapraszam do lektury.
  Zamieszczono dnia 04-05-2019 o godz. 19:18:15
  [ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
  Księga Zepsucia w księgarni
  Nowości

  Strzeż się! Oto nadchodzi zwycięska Ciemność.
  Więzień Malkolm Rudecki czeka na wyrok. Zamordowano mu ciężarną żonę i skrzywdzono córkę, lecz bezlitosny system prawny zamierza skazać go za zabicie morderców. Jego kara będzie większa niż się spodziewa. Przekonany, że wie czym jest prawdziwe zło, trafia do świata, w którym to zło jest prawem. Świata, w którym zatriumfowały siły ciemności.
  Witaj na Thei. Witaj w Dark Fantasy.

  W księgarniach czeka już na czytelników ''Księga Zepsucia'' Marcina Podlewskiego. Książka ukazała się nakładem Fabryki Słów.
  Zamieszczono dnia 03-05-2019 o godz. 14:01:41
  [ Skomentuj | Nowości ]
  Będzie kolejny tom Uniwersum Metro 2035
  Zapowiedzi
   Otchłań, jak się okazuje, nie jest jedynym podziemnym kompleksem zamieszkanym przez Czystych. Podobnych bunkrów znajduje się na terenie zachodniej Polski wiele. Poza tym, daleko od największych miast, mieści się podziemne serce Nowej Polski i to tam właśnie po nieudanej akcji zwiadowczej zostaje uprowadzony Pamiętający oraz towarzysząca mu Iskra.
  Wywiezieni z miasta pociągiem pancernym trafiają oboje do legendarnego kompleksu Riese, stworzonego – podobnie jak podziemne miasto pod Wrocławiem – przez hitlerowców, a potem przez całe dekady rozbudowywanego morderczą pracą tysięcy niewolników wywodzących się spośród mieszkańców enklaw.

  W połowie maja do księgarń trafi „Riese” Roberta J. Szmidta, kolejny tom cyklu "Uniwersum Metro 2035". Pozycję wyda Insignis.
  Zamieszczono dnia 01-05-2019 o godz. 20:36:37
  [ Skomentuj | Zapowiedzi ]
  Trafimy do Hazel Wood
  Zapowiedzi

  Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z baśniowego Zaścianka – groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: Trzymaj się z dala od Hazel Wood.


  W przyszłym roku, za sprawą wydawnictwa Media Rodzina, trafi do księgarń "Hazel Wood" Melissa Albert, pierwszy tom nowej serii dla nastolatek „Hazel Wood”.
  Zamieszczono dnia 01-05-2019 o godz. 20:28:48
  [ Skomentuj | Zapowiedzi ]
  8424 artykułów (562 stron, 15 na stronie)
  Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
  Już w sprzedaży

   
  Ostatnie recenzje
   SI – Stepan Wartanow
   Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
   Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
   Bańka – Siri Pettersen
   Droga Szamana. Etap pierwszy. Początek – Wasilij Machanienko
   
  Komentarze
    Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
    Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
    Języka cierni fragment
    Języka cierni fragment
    Achromatopsję zdobyli...
     Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
  Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej