Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Wysłannik
 
Katalog - dodano
 Ostatnia misja Asgarda
- Robert J. Szmidt
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Fantasy Book: Wydarzenia

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Powróci Nadzór
Wydarzenia

„Nadzór jest najbardziej niebezpieczny, gdy zostaje mu niewielu członków. Wielu z tych, którzy o tym zapomnieli, już nie żyje“.
Nadzór tysiące lat temu zaprzysiągł, że będzie chronić krainy śmiertelników i istot nadnaturalnych przed żerowaniem na sobie nawzajem. Teraz, gdy tajne stowarzyszenie znalazło się na skraju zagłady, jego siedziba została zniszczona, a ostatni członkowie rozproszyli się po świecie, Nadzór musi walczyć o przetrwanie. Będzie też musiał stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi, z jakim się kiedykolwiek zetknął: sobie samemu.


Za sprawą Fabryki Słów 25 stycznia w ręce czytelników trafi "Ostatni'' Charlie'ego Fletchera, trzecia i zarazem ostatnia część trylogii "Nadzór''.
Zamieszczono dnia 13-12-2018 o godz. 20:25:55
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Cormudian w Warszawie
Wydarzenia
W związku z premierą "Wędrowca'' – jednej z najważniejszych lektur w świecie „Metra 2033” – 21 lutego o godz. 18.00 w warszawskim Empiku (Empik Junior) z fanami serii spotka się autor książki Suren Cormudian. Będzie to niepowtarzalna okazja, by z autorem porozmawiać, zdobyć jego autograf i zrobić sobie z nim zdjęcie. Zapraszamy!
Zamieszczono dnia 12-02-2018 o godz. 19:45:26
[ Skomentuj | Wieści ]
Demonicznego cyklu kolejna część
Wydarzenia
 Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych. Niespodziewanie wśród ludzi pojawili się dwaj bohaterowie, bliscy sobie niczym bracia, a mimo to podzieleni gorzką zdradą. Arlen Bales zasłynął jako Naznaczony, wojownik wytatuowany od stop do głów potężnymi, magicznymi symbolami, dzięki którym rzuca się na demony z gołymi rękami i wychodzi z walk zwycięsko. Jardir, uzbrojony w runiczną broń, obwołuje się Wybawicielem...

24 stycznia, nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, na półki księgarskie trafi ''Otchłań. Księga I'' Petera V. Bretta.
Zamieszczono dnia 31-12-2017 o godz. 20:22:51
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wrócimy do Dziwnego Królestwa
Wydarzenia

Kroniki Dziwnego Królestwa to cykl urzekający humorem, mnogością wątków i postaci, wędrówkami między światami równoległymi, złożonością intryg i tajemnic oraz niepowtarzalnym stylem, który czyni obcowanie z prozą Oksany Pankiejewej niepowtarzalną czytelniczą przygodą. Autorka stworzyła tak barwny i rozbudowany świat, że jego odkrywanie jest prawdziwą gratką dla miłośników gatunku.


Wydawnictwo Papierowy Księżyc w swych październikowych planach wydawniczych umieściło książkę ''Ludzie i duchy'' Oksany Pankiejewy, czwarty tom cyklu "Kroniki Dziwnego Królestwa".
Zamieszczono dnia 04-10-2017 o godz. 20:31:41
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Warszawski zlot fanów Uniwersum Metro 2033
Wydarzenia
Już w najbliższy piątek, 23 czerwca, w kompleksie Mała Warszawa przy ul. Otwockiej 14 (dawna Fabryka Trzciny) odbędzie się pierwszy oficjalny zlot czytelników książek z serii Uniwersum Metro 2033. Będzie to też wyjątkowa okazja do spotkania z twórcą świata Metra 2033 – Dmitrijem Glukhovskim – oraz polskimi autorami, którzy wzięli udział w jego projekcie: Pawłem Majką, Robertem Szmidtem i Arturem Chmielewskim.
Zamieszczono dnia 21-06-2017 o godz. 20:11:48
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Wieści ]
Nominacje do Zajdli 2016
Wydarzenia
Dwudziestego maja o godzinie 15:30 podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2016.
Laureatów poznamy podczas uroczystości zamknięcia ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki Polcon 20127 dwudziestego szóstego sierpnia 2017 roku w Lublinie.
Zamieszczono dnia 21-05-2017 o godz. 19:53:19
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Wieści ]
Gromyko na Warszawskich Targach Książki
Wydarzenia
Z przyjemnością informujemy, że 20 maja 2017 roku o godzinie 13:00 zorganizowane zostanie spotkanie z Olgą Gromyko. Spotkanie odbędzie się na stoisku wydawnictwa Papierowy Księżyc (215/V) podczas 8. Warszawskich Targów Książki.
Zamieszczono dnia 15-05-2017 o godz. 19:45:25
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Aktualności ]
Powrócimy na Martwą Ziemię
Wydarzenia
Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.
Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

1 marca wydawnictwo Sine Qua Non odda w ręce czytelników drugą część cyklu "Kraina Martwej Ziemi", czyli ''Grom i szkwał '' Jacka Łukawskiego.
Zamieszczono dnia 18-02-2017 o godz. 18:57:57
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wegner dziękuje czytelnikom za Zajdle
Wydarzenia
Tegoroczny Polcon okazał się szczęśliwy dla Roberta M. Wegnera, który otrzymał dwie Nagrody im. Janusza A. Zajdla: za powieść "Pamięć wszystkich słów" oraz za opowiadanie ''Milczenie owcy'' pochodzące ze zbioru ''Legendy polskie. Allegro''.
Robert napisał parę słów podziękowań dla Czytelników:
Zamieszczono dnia 22-08-2016 o godz. 19:47:54
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Wieści ]
Poznamy dziecko Odyna
Wydarzenia
 Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś niczym.
Jesteś zarazą. Mitem. Człowiekiem.
Piętnastoletnia Hirka dowiaduje się, że jest dzieckiem Odyna – bezogoniastą zgnilizną z innego świata. Pogardzaną. Budzącą lęk. I ściganą. Ktoś chce ją zabić, by pozostało to tajemnicą. Istnieją jednak gorsze rzeczy niż dzieci Odyna, a Hirka nie jest jedyną istotą, która przedarła się przez bramy…


17 maja, nakładem wydawnictwa Rebis, w ręce czytelników trafi „Dziecko Odyna” autorstwa Sir Pettersen, pierwszy tom nowej serii „Krucze pierścienie”.
Zamieszczono dnia 13-05-2016 o godz. 06:33:20
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
List Szabałowa do polskich fanów
Wydarzenia
Denis Szabałow, autor najnowszej wydanej w Polsce powieści spod znaku Uniwersum Metro 2033 pt. "Prawo do użycia siły", napisał do swoich polskich fanów list, dzięki któremu możecie się nieco lepiej zapoznać z jego spowitą aurą tajemniczości osobą.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 14:02:30
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Wieści ]
Zapowiadamy Łotrzyków
Wydarzenia
 Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury, nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów.
Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego zupełnie nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy.

W zapowiedziach wydawnictwa Zysk i S-ka znalazła się antologia "Łotrzyki". Książka ukaże się 16 listopada, a jej redakcją zajęli się George R.R. Martin i Gardner Dozois.
Zamieszczono dnia 28-09-2015 o godz. 19:10:16
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wkrótce Ropuszki
Wydarzenia
 Zapraszamy na ulice Thornui Trójprzymierza, gdzie równie łatwo o zabawę, jak o kłopoty. Czy szukasz prawdziwej miłości, czy skradzionego archanielskiego artefaktu, to właśnie tu rozpoczyna się przygoda.
Nie może być inaczej. Abaddonbierze urlop. As pociąga za sznurki. Gabriel zwiastuje apokalipsę za progiem. Roman ma nadliczbowego wampira. Witkacy spotyka naprawdę rozwścieczone duchy. Miron spotyka kogoś, kto lubi bawić się ogniem nawet bardziej, niż on. Bogna mierzy się z prawdą, a Bjornzamiast gonić własny ogon, chwyta szansę na happy end, nawet jeśli cztery łapy są milej widziane niż dwie. A nowe filmy Marvelarujnują pogodę nad Bałtykiem. Dora Wilk znów ma pełne ręce roboty.


18 września, za sprawą Fabryki Słów, w księgarniach pojawią się "Ropuszki" Martyny Raduchowskiej.
Zamieszczono dnia 11-09-2015 o godz. 20:20:48
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Spogladamy w Odchłań
Wydarzenia
27 sierpnia do księgarń trafi druga polska powieść serii Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego - "Otchłań" Roberta J. Szmidta. Książka za sprawą wydawnictwa Insignis Media trafi do księgarń 26 sierpnia. Już dziś prezentujemy jej okładkę, przygotowaną przez ilustratora oryginalnego cyklu, Ilję Jackiewicza.
Zamieszczono dnia 13-07-2015 o godz. 19:53:25
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będą Przeklęci
Wydarzenia

Druga część sagi Chucka Palahniuka, której bohaterką jest wiecznie już 13-letnia Madison Specer, mimo młodego wieku po śmierci zesłana wprost do piekła. Kolejnym etapem jej podróży jest Czyściec, przez innych zwany Ziemią. Tu niewidzialna dla innych dziewczynka pobiera kolejną bolesną naukę o predescynacji – tym okropniejszą, że panem jej losu zdaje się być Szatan.


6 lipca w ręce czytelników trafią "Przeklęci" autorstwa Bartka Biedrzyckiego. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Niebieska Studnia.
Zamieszczono dnia 29-06-2015 o godz. 19:21:08
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
107 artykułów (8 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]9 ]10 ]11 ]12 ]13 ]14 ]15 ]
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej