Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Ostatni bohater
 
Katalog - dodano
 Ostatnia misja Asgarda
- Robert J. Szmidt
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Fantasy Book: Fragmenty

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Cudzoziemiec we fragmencie
Fragmenty

Kiedy byłem cudzoziemcem w Olondrii, nic nie wiedziałem o splendorze jej wybrzeży, ani o Bainie, Portowym Mieście, którego światła i barwy wylewają się na ocen na podobieństwo wodospadu róż. Nie miałem pojęcia o ogromie jego przyprawowych targów, gdzie kupcy popadają w stan upojenia od zapachów. Nigdy nie widziałem porannych mgieł unoszących się nad powierzchnią zielonej Illoun, o której śpiewają poeci; nie widziałem kobiet z klejnotami we włosach ani miedzianego połysku kopuł, nie stałem na melancholijnych brzegach południa, gdzie wiatr niesie smutek od morza.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Cudzoziemiec w Olondrii'' Sofii Samatar. Książka ukaże się 21 listopada nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 05-11-2014 o godz. 19:52:57
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Kolejny Patrolowy fragment
Fragmenty
 Jeśli nawet lubi się swoją pracę, ostatni dzień urlopu budzi smutek. Jeszcze tydzień temu smażyłem się na czystej hiszpańskiej plaży, jadłem paellę (szczerze mówiąc, uzbecki pilaw bardziej mi smakuje), w chińskiej restauracji piłem zimną sangrię (czemu Chińczycy przygotowują narodowy hiszpański napitek lepiej niż tubylcy?) i kupowałem w małych sklepikach różne pamiątki...
A teraz znów byłem w Moskwie, z jej latem, dusznym i męczącym, i mijał ostatni dzień urlopu – gdy mózg nie ma już sił odpoczywać, ale jeszcze stanowczo odmawia pracy.
Może właśnie dlatego telefon Hesera tak mnie ucieszył.
– Dzień dobry, Anton – rzekł szef, nie przedstawiając się. – Witaj z powrotem. Poznałeś?

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Patrol zmroku" Siergieja Łukjanienki. Książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 03-11-2014 o godz. 21:31:18
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Dzienny Patrol we fragmencie
Fragmenty
 Rano nigdy nie wystarcza czasu, żeby się wyszykować. Można wstać o siódmej rano, można o szóstej. I tak zabraknie pięciu minut.
Dlaczego tak się dzieje?
Stałam przed lustrem, pośpiesznie malując usta. Zawsze, gdy maluję się w pośpiechu, wychodzi nierówno, jak uczennicy, która po raz pierwszy podbiera mamie szminkę. Lepiej było w ogóle nie zaczynać. Wyjść bez makijażu. Przecież mogę spokojnie wyjść z domu nieumalowana.
– Alu!
No właśnie.
Zawsze to samo.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Dzienny Patrol" Siergieja Łukjanienki. Książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 30-10-2014 o godz. 20:00:47
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Zaczynamy Patrole
Fragmenty
 Noc zaczęła się pechowo.
Obudziłem się, gdy zaczęło się ściemniać. Leżałem, patrząc, jak w szczelinach żaluzji znikają ostatnie błyski światła, i rozmyślałem. Piąta noc polowania – i ciągle bez efektu. Dzisiejsza też pewnie nie przyniesie żadnych zmian.
W mieszkaniu było zimno, kaloryfery ledwie grzały. Lubię zimę wyłącznie za to, że szybko zapada zmierzch i na ulicach jest mało ludzi. A tak... już dawno olałbym to wszystko, wyjechał z Moskwy gdzieś do Jałty czy Soczi. Tak, właśnie nad Morze Czarne, a nie na jakieś dalekie wyspy obcych oceanów: lubię, gdy wokół rozbrzmiewa ojczysta mowa.
Głupie marzenia.
Jeszcze dla mnie za wcześnie na urlop w ciepłych krajach.
Nie zasłużyłem.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Nocny Patrol" Siergieja Łukjanienki. Książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 29-10-2014 o godz. 18:21:06
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Bezkonna zajawka
Fragmenty
 Śnił się Filleganowi prawdziwy koszmar. Niby nie należało podejrzewać w tym niczego dziwnego – na jawie zdarzają się bardziej paskudne historie. A jednak rycerz był przekonany, że to nie sen, lecz wizja. I to z gatunku zwiastujących przyszłość mroczną i odległą. Takie dopadały go nie częściej niż raz na parę miesięcy – zwykle po wielkim pijaństwie, którego nie zaznał od ponad tygodnia, bo nie miał za co!
Cleuqi. Nazwa ta wypłynęła z pamięci, budząc dreszcz strachu i obrzydzenia. To tam pewien człowiek niegodnego imienia otworzy wrota Złu. Rozpęta się prawdziwe piekło, w którym rozum ustąpi przed szaleństwem, krowy przestaną dawać mleko, a Książę Ciemności powoła swą armię, ludzi zamieniając w wilkołaki, harpije i talibany.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Rycerz bezkonny" Romualda Pawlaka. Książka ukaże się w listopadzie nakładem wydawnictwa Sumptibus.
Zamieszczono dnia 29-10-2014 o godz. 13:55:52
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Wschodzące gwiazdy'' we fragmencie
Fragmenty
 Trzy długie, szare dni po tym, jak stracił Catrionę, która połączyła się w jedno z Zyradinem, Greg ujrzał ją ponownie.
Nastąpiło to, gdy siedział na wyścielonej matami, nasłonecznionej platformie ponad Jagodoskłonem, miasteczkiem zbieraczy na środkowym poziomie lasu, oglądając statuetkę będącą wytworem rąk Uvovo. Kątem oka ujrzał ruch, a kiedy podniósł wzrok, zobaczył zakapturzoną postać idącą wzdłuż wyższego konaru, trzydzieści parę metrów dalej.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Wschodzące gwiazdy" Michaela Cobley'a. Książka ukaże się 31 października nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 29-10-2014 o godz. 09:11:55
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment ''Widmopisu''
Fragmenty
 Kto dmuchnął mi w kark?
Odwróciłem się. Drzwi z barwionego szkła zamknęły się z sykiem. Jaskrawe światło. Sztuczne paprocie kołysały się lekko, leciutko, w pustym hallu. Na sprażonym przez słońce parkingu nic się nie poruszało. Dalej pas palm, a nad nim głębokie niebo.
– Proszę pana?
Odwróciłem się. Recepcjonistka czekała, podsuwając mi swoje pióro z uśmiechem równie wykrochmalonym jak jej mundurek. Pod makijażem dostrzegłem pory, pod muzyką z puszki usłyszałem ciszę, a pod pokładem ciszy wykryłem wrażenie pośpiechu.
– Kobayashi. Jakiś czas temu dzwoniłem z lotniska, żeby zarezerwować pokój.
Czułem ukłucia w dłoniach.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Widmopis" Davida Mitchella. Książka ukaże się 31 października nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 27-10-2014 o godz. 19:10:28
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Na ostrzu noża'' we fragmencie
Fragmenty
 Pierwsze, co odkrywasz, jak twój pies nauczy się mówić, to że psy nie mają za wiele do powiedzenia. O niczym.
– Chce mi się kupę, Todd.
– Zamknij pysk, Manczi.
– Kupę. Kupę, Todd.
– Powiedziałem, zamknij pysk.
Idziemy przez zarośnięte chwastami pola na południowy wschód od osady, te, co to opadają ku rzece i dalej, ku bagnom. Ben mnie wysłał, żebym mu narwał trochę bagiennych jabłek, i kazał mi zabrać Mancziego, choć wszyscy wiemy, że Cillian kupił go tylko po to, żeby się podlizać burmistrzowi Prentissowi i dlatego bach, na urodziny w zeszłym roku dostałem psa, chociaż nigdy nie mówiłem, że chcę psa.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Na ostrzu noża" Patricka Nessa, pierwszego tomu cyklu "Ruchomy Chaos". Książka ukaże się 29 października nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 27-10-2014 o godz. 18:49:18
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Zdobywca w zajawce
Fragmenty
Śnieg raził w oczy swą bielą. Oddział tatarskich najeźdźców znalazł się w potrzasku otaczających go mongolskich łuczników, którzy z niezwykłą precyzją posyłali w stronę wroga strzałę za strzałą. Zabijali w ponurym milczeniu – stojąc w strzemionach, kierując galopującymi końmi wyłącznie za pomocą kolan – jedynie tętent kopyt wtórował wrzaskom rannych i zawodzeniu wiatru. Tatarzy stanęli w obliczu nieuchronnej śmierci, nadlatującej z furkotem ze wszystkich stron zacieśniającego się kręgu Mongołów. Krew bryzgała z nozdrzy rażonych strzałami koni, które z charkotem padały na kolana.

Zapraszam do lektury fragmentu książki "Narodziny Imperium'' Conna Igguldena. Książka trafi do księgarń 29 października nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 27-10-2014 o godz. 18:43:50
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Serafina we fragmencie
Fragmenty
Z wysokości chóru patrzyłam na ciało biednego księcia Rufusa owinięte w całun. Spoczywało w Złotym Domu, którego dach rozwijał się jak ptak, by ukazać sprytnie zaprojektowane zagłębienie, zwane dłonią świętego Eustace’a, które służyło temu właśnie smutnemu celowi. Książę Rufus leżał przygotowany do drogi na tamten świat, owinięty w biel i złoto, ze stopami wspartymi o błogosławiony próg, a z głową pośród gwiazd.
To ostatnie oczywiście nie było nigdy dosłowne, ale w tym wypadku okazało się bardziej symboliczne niż zazwyczaj. Księciu Rufusowi obcięto głowę.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Serafina'' Rachel Hartman. Książka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 10-10-2014 o godz. 21:18:26
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Miasto niebiańskiego ognia we fragmencie
Fragmenty
– Wyobraź sobie coś kojącego. Plażę w Los Angeles: biały piasek, niebieska woda, załamujące się fale, ty idziesz wzdłuż linii przypływu...
Jace uchylił powiekę.
– Brzmi bardzo romantycznie.
Jego towarzysz westchnął i przeczesał palcami zmierzwione ciemne włosy. Choć był zimny grudniowy dzień, Jordan zdjął kurtkę i podwinął rękawy koszuli; wilkołaki nie reagowały na temperaturę powietrza tak samo jak ludzie. Siedzieli naprzeciwko siebie na skrawku brązowiejącej trawy w Central Parku, ze skrzyżowanymi nogami i rękami na kolanach; wnętrza dłoni skierowali do góry.
Niedaleko nich znajdowało się skupisko głazów różnej wielkości.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Miasto niebiańskiego ognia'' Cassandry Clare, szóstej i ostatniej części „Darów Anioła". Książka ukazała się dziś nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 24-09-2014 o godz. 20:32:27
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment ''Ucznia skrytobójcy''
Fragmenty
Pióro ciągnie za sobą nierówną linię, wreszcie wypada z kurczowego uścisku mojej dłoni, zostawiając nierówny ślad na papierze od Krzewiciela. W trudzie chyba bezowocnym zmarnowałem kolejny cenny arkusz. Zastanawiam się, czy w ogóle potrafię napisać tę historię, czy też na każdą stronę wkradnie się ślad goryczy, którą miałem za dawno wygasłą. Chciałem się z niej uleczyć, lecz gdy dotykam piórem papieru, chłopięcy ból broczy z atramentu, aż nabieram przekonania, że każdy starannie postawiony czarny znak niczym strup ukrywa pod sobą dawną purpurową ranę.
Zawsze gdy rozważano sporządzenie na piśmie historii Królestwa Sześciu Księstw, zarówno Krzewiciel, jak i księżna Cierpliwa płonęli takim entuzjazmem, że miałem nieodparte uczucie, iż jest to praca warta wysiłku.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Uczeń skrytobójcy" Robin Hobb. Nowe wydanie pierwszego tomu serii "Skrytobójca" ukaże się 24 września nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 23-09-2014 o godz. 15:51:36
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Echopraksja we fragmencie
Fragmenty
Właściwie cała nauka polega na korelacjach. Nieważne, jak efektywnie opiszemy jedną zmienną za pomocą innej, te równania zawsze będą się opierać na jakiejś czarnej skrzynce. (Św. Herbert ujął to chyba najbardziej zwięźle, stwierdzając, że wszystkie dowody w nieunikniony sposób sprowadzają się do niedowodliwych założeń). Różnica między Nauką a Wiarą polega zatem, ni mniej, ni więcej, tylko na sile predykcyjnej. Wnioski naukowe okazały się lepszymi predyktorami rzeczywistości niż przemyślenia duchowe, przynajmniej w sprawach doczesnych; wygrały nie dlatego, że są prawdziwe, ale dlatego, że działają.

Zapraszam do lektury fragmentu książki "Echopraksja" Petera Wattsa, kontynuacji nominowanego do nagrody Hugo „Ślepowidzenia”. Trafi ona do księgarń 24 września, nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 19-09-2014 o godz. 18:57:05
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment Więźnia Labiryntu
Fragmenty

Powstał, rozpoczynając nowe życie, otoczony przeszywającą ciemnością i stęchłym, zakurzonym powietrzem.
Dźwięk metalu uderzającego o metal; podłoga gwałtownie zadrżała i przewrócił się. Przeczołgał się na czworakach do tyłu, kropelki potu spływały z jego czoła pomimo przejmującego chłodu. Uderzył plecami o zimną, metalową ścianę. Wstał i przesuwał się wzdłuż niej, dopóki nie dotarł do kąta pomieszczenia. Osunął się na podłogę i przyciągnął nogi do tułowia, mając nadzieję, że jego oczy wkrótce przywykną do ciemności.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Więzień Labiryntu'' Jamesa Dashnera. Właśnie ukazało się jej nowe, ''filmowe'' wydanie.
Zamieszczono dnia 13-09-2014 o godz. 17:41:32
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Polaroidy z zagłady we fragmencie
Fragmenty

W przedpokoju wiążesz wysokie buty, wkładasz skórzaną kurtkę, długie robocze rękawice. Każde z ubrań nosi ślady zębów. Buty obwiązane kawałkami flaneli – w ten sposób wygłusza się kroki. Na głowę naciągasz pilotkę, na nos gogle. Dobierasz do tego dębowy obuch z końcem wzmocnionym drutem kolczastym. Tak uzbrojona, zapięta pod szyję, modlisz się, żeby tym razem udało ci się przemknąć bez wzniecania zbędnego zainteresowania.
Bez zbędnego zainteresowania z niczyjej strony.
Kilometr w jedną, kilometr w drugą.


Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Polaroidy z zagłady'' Pawła Palińskiego. Miała ona dziś swoją prapremierę na Polconie.
Zamieszczono dnia 06-09-2014 o godz. 21:02:54
[ Skomentuj | Fragmenty ]
962 artykułów (65 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej