Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Zagłuszyć krzyk
 
Katalog - dodano
 Ostatnia misja Asgarda
- Robert J. Szmidt
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Fantasy Book: Fragmenty

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Trzeci fragment dziedzictwa przodków
Fragmenty
 Trzech ludzi w skafandrach ochronnych stało w śluzie przeciwgazowej, cierpliwie czekając na wyniki pomiarów. Miejscowy chemik skrupulatnie przestudiował wskazania przyrządów, zapukał dłonią w grubą szybę oddzielającą komorę od pomieszczenia kontrolnego i aprobująco skinął głową. Potem zniknął z pola widzenia ludzi, którzy wrócili z powierzchni. Zaskrzypiały ciężkie hermetyczne wrota. Za nimi ukazał się chemik w podobnym skafandrze, tyle że białym, a nie zgniłozielonym; a zamiast maski przeciwgazowej miał szeroką panoramiczną szybkę z aparatem oddechowym pod spodem.

Prezentujemy trzeci fragment najnowszej książki z Uniwersum Metra 2033. „Dziedzictwo przodków” ukaże się w księgarniach w całej Polsce już 19 lutego. Przeczytaj albo posłuchaj jak wyglądało życie w kaliningradzkim bunkrze oraz o planach zjednoczenia mieszkańców bunkra z lokatorami Piątego Fortu.
Zamieszczono dnia 31-01-2014 o godz. 06:29:05
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Drugi fragment dziedzictwa przodków
Fragmenty
 Prezentujemy drugi fragment najnowszej książki z Uniwersum Metra 2033. „Dziedzictwo przodków” ukaże się w księgarniach w całej Polsce już 19 lutego.
Jedną z lokalizacji, w której schroniła się ocalała ludzkość Obwodu Kaliningradzkiego są XIX-wieczne forty, które później adoptowali do swoich potrzeb okupujący miast podczas II-wojny światowej faszyści. W 2033 kryjący się przed apokalipsą ludzie dość szybko doszli do wniosku, że w otworach okiennych należy umieścić kilka warstw szyb samochodowych, ściśle zalepiając krawędzie gliną. Takie szkło nie przepuszczało powietrza, ani zbyt wiele światła…
Przeczytaj albo posłuchaj jak wyglądał Fort Piąty przystosowany do ochrony jego nowych mieszkańców.
Zamieszczono dnia 23-01-2014 o godz. 20:53:40
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Parker odda Młot
Fragmenty
 Siedem lat wcześniej
Kiedy Gignomai miał siedem lat Stheno, jego starszy brat, powierzył mu trzy kury.
– Oczywiście nie będą twoją własnością – zapowiedział. – Ty masz się nimi tylko zaopiekować. Woda i karma dwa razy dziennie, łajno sprzątasz, gdy zacznie cuchnąć, i przypilnuj, żeby nie dobrał się do nich lis. To nic trudnego. Ojciec uznał, że już czas, byś nauczył się odpowiedzialności.
– A co z jajami? – zapytał Gignomai.
– Jajka zanosisz do kuchni – powiedział Stheno.


Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Młot'' K.J. Parker. Książka będzie miała swoją premierę 24 stycznia, a wyda ją MAG.
Zamieszczono dnia 20-01-2014 o godz. 22:24:55
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Fragment ''Dziedzictwa przodków''
Fragmenty
 Na skraju lasu stał GAZ Gazela Ministerstwa do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych w charakterystycznym malowaniu, dziennikarski volkswagen, kilka osobówek i kamaz służb ratowniczych. Nieco z boku zaparkował wojskowy uaz. Przy nim stał oficer w nowiutkiej panterce od Judaszkina(1), w naciągniętej na czoło czapce z daszkiem. Odszedł od reszty grupy i, zakrywając sobie jedno ucho dłonią, a do drugiego przyciskając telefon komórkowy, cicho rozmawiał. Obok samochodu dwoje cywili za pośrednictwem tłumacza zwracało się po niemiecku do trójki ludzi w mundurach Mnisterstwa do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych trzymających dużą i wyraźnie zabytkową mapę…

„Dziedzictwo przodków” Surena Cormudiana, najnowsza książka w serii Uniwersum Metro 2033, będzie mieć premierę 19 lutego 2014 roku. To już szósta książka, jaka ukazuje się w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Na miesiąc przed premierą przedstawiamy Państwu pierwszy fragment.
Zamieszczono dnia 17-01-2014 o godz. 09:03:44
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Fragment ''TV Ciał0''
Fragmenty
 Nola przyszła nad rzekę.
Nad jej brzegiem powstała mała osada. Rządek ruderowatych sklepów, knajpek, przyczep kempingowych, namiotów, drewniana buda, w której taksiarze czekali na klientów. Ludzie siedzieli sobie w grupkach, pili i palili. Półlegalne centrum telefoniczne błyskało czerwonymi i żółtymi światełkami. Z głośników sklepu dobiegały losowe fragmenty rozmów, głosowe urywki wyłapane ze zmierzchu przez najnowszy skaner.
– Za dużo w to wkładam...
– W sumie dobrze go wspominam, parę tylko...
– Rozumiesz, to właśnie jest problem: za bardzo go kocham...
– Jakaś nowa gra, wiesz. Ostatnia rzecz, jaka...


Zapraszam do lektury przedpremierowego fragmentu książki Jeffa Noona ''TV Ciał0''. Powieść ukaże się 15 stycznia nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 12-01-2014 o godz. 14:31:48
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Tonąca dziewczyna'' - fragment
Fragmenty
 „To będzie historia o duchach”, napisała.
„Historia o duchach, w której wystąpią syrena i wilk”, napisała dalej.
Ja napisałam.
Nazywam się India Morgan Phelps, choć niemal wszyscy znajomi mówią na mnie Imp. Mieszkam w Providence, Rhode Island, a kiedy miałam siedemnaście lat, moja matka zmarła w Szpitalu Butlera, stojącym przy Blackstone Boulevard, tuż obok cmentarza Swan Point, gdzie pochowano wiele znanych osobistości. Kiedyś ośrodek ten nosił nazwę „Szpital Butlera dla Umysłowo Chorych”, ale gdzieś po drodze to „dla umysłowo chorych” zniknęło.


Zapraszam do lektury przedpremierowego fragmentu najnowszej książki Caitlin R. Kiernan "Tonąca dziewczyna''. Powieść ukaże się 15 stycznia nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 10-01-2014 o godz. 08:22:30
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Pokój'' we fragmencie
Fragmenty
 Poprzedniej nocy zwalił się wiąz posadzony przez córkę sędziego, Eleanor Bold. Spałem i nic nie słyszałem, ale oceniając po liczbie strzaskanych konarów i rozmiarach pnia, huk musiał być straszliwy. Obudziłem się – usiadłem na łóżku przy kominku – ale kiedy oprzytomniałem, słyszałem jedynie kapanie wody z topniejącego śniegu. Pamiętam, że serce waliło mi w piersi i bałem się, że dostanę ataku serca, a później pomyślałem tępo, że być może to właśnie atak serca mnie obudził i że może już nie żyję. Próbuję jak najmniej korzystać ze świecy, ale wtedy ją zapaliłem i otuliłem się kocami, ciesząc się blaskiem świecy i słuchając odgłosu topniejącego śniegu i sopli.

Zapraszam do lektury przedpremierowego fragmentu najnowszej książki Gene Wolfe'a "Pokój''. Powieść ukaże się 15 stycznia nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 09-01-2014 o godz. 09:38:18
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Część ''Ciemnego Edenu''
Fragmenty
 Łup, łup, łup! Stary Roger walił kijem w pień naszej grupy, żeby nas obudzić i wygonić z szałasów.
– Wstawać, leniwe obrostki! Jak się nie pośpieszycie, to nie zdążymy na ziąb i wszystkie kozły wrócą z powrotem do Ciemna!
Hmmmf, hmmmf, hmmmf, robiły wszystkie drzewa dookoła. Pompowały i pompowały spod ziemi gorący sok. Hmmmmmm, robił cały las. A od wzgórz Peckham niósł się łomot siekier grupy Nietoperzy. Oni rozpoczynali wstania parę godzin przed nami i już zabrali się za ścinanie jakiegoś drzewa.


Zapraszam do lektury przedpremierowego fragmentu najnowszej książki Chrisa Becketta "Ciemny Eden''. Powieść ukaże się 15 stycznia nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 07-01-2014 o godz. 20:26:33
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment kolejnego Skoku
Fragmenty
W typowy dla siebie sposób Hashi Lebwohl nie zameldował się u Wardena Diosa natychmiast po przybyciu do sztabu PZKG.
Nie chodziło o to, że próbował uniknąć kolejnej konfrontacji z człowiekiem, który go przechytrzył, a w jakimś dziwnym, intrygującym sensie również zawstydził. Wręcz przeciwnie, perspektywa rozmowy z dyrektorem PZKG napawała go zaskakującym optymizmem. Po prostu nie starał się do niej doprowadzić. Uważał, że Warden Dios z pewnością potrafi rozpoznać kryzys i nie zawaha się wezwać dyrektora Gromadzenia Danych, gdy tylko zapragnie z nim pomówić.


Zapraszam do lektury fragmentu książki „Skok w zagładę” Stephena R. Donaldsona, która 13 grudnia trafi do księgarń nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 05-12-2013 o godz. 22:07:13
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment Silosu
Fragmenty
 Mijały kolejne godziny, a Allison wciąż nie chciała się odezwać – to zachowanie też narobiło niezłego zamieszania w silosie. Holston przez cały dzień płakał za kratami, mózg mu płonął z rozpaczy i niedowierzania To wydarzyło się w jednej chwili, niszcząc wszystko, co znał. Próbował skupić się na tym, co zrobiła Allison, gdy ona tymczasem siedziała spokojnie w celi, wpatrując się w posępny krajobraz. Na pierwszy rzut oka wydawała się zadowolona z uzyskania statusu czyściciela.

Zapraszam do lektury fragmentu książki „Silos” Hugh Howey'a, która 5 grudnia ukaże się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 04-12-2013 o godz. 21:56:20
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Przedksiężycowy fragment
Fragmenty

O godzinie 9.52 czasu pokładowego oficer łącznikowy „Arki Odrodzenia” odebrał wiadomość.
Tasos Hairetis był wówczas na mostku sam, na wpół uśpiony przez monotonny szum wentylacji i popiskiwanie radaru krótkiego zasięgu. Dźwięk otwierającego się kanału komunikacyjnego wyrwał go z odrętwienia.
Łokciem trącił styropianowy kubek po kawie, po czym – wciąż jeszcze nie do końca przytomny – odruchowo schylił się i chwycił go, zanim naczynie spadło na ziemię.

Zapraszam do lektury fragmentu książki „Przedksiężycowi” Anny Kańtoch, która 6 grudnia ukaże się nakładem wydawnictwa Powergraph.
Zamieszczono dnia 28-11-2013 o godz. 21:58:29
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Zajawka Ektenii
Fragmenty

Noc przyniosła upragniony chłód oraz ciało na podłodze mieszkania przy Berlinerstrasse 10. Krew na dywanie i nożu była jeszcze ciepła, a w ponurym świetle okopconej lampki naftowej posoka zdawała się parować. Otwarte oczy martwego zakonnika patrzyły bez wyrazu na oblicze mordercy.

Zapraszam do lektury fragmentu książki „Ektenia” Emila Strzeszewskiego, która właśnie ukazała się w formie ebooka nakładem wydawnictwa Powergraph.
Zamieszczono dnia 24-11-2013 o godz. 19:40:52
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment Łabędziego śpiewu
Fragmenty
 Czas mijał.
Josh mierzył jego upływ liczbą pustych puszek piętrzących się w miejscu, które w myślach nazwał wysypiskiem śmieci. Żywili się racjonalnie – jednego dnia puszka jarzyn, drugiego dnia mięso. „Dzień” był czymś, co dało się określić jedynie w dużym przybliżeniu, ale na podstawie pracy swoich trzewi, zawsze regularnej jak w zegarku, Josh zdołał obliczyć, że żyją w ten sposób już ponad trzy tygodnie. Po dodaniu kilku koszmarnych dni na początku, zanim wzięli się w karby, wyszło mu, że minęła połowa sierpnia.
Znalazł paczkę baterii, nie musieli więc skąpić sobie światła.

Zapraszam do lektury fragmentu książki „Łabędzi śpiew. Księga I” Robert McCammona, która 12 listopada ukaże się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 05-11-2013 o godz. 20:43:35
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Wyrywek z Tysiąca jesieni...
Fragmenty
 – Panno Kawasemi? – Orito klęka na zatęchłym, lepkim futonie. – Słyszy mnie pani?
Na poletku ryżowym za ogrodem wybucha kakofonia rechotu żab.
Orito delikatnie wyciera wilgotnym gałgankiem mokrą od potu twarz konkubiny.
– Od wielu godzin nie powiedziała ani słowa. – Służąca trzyma lampę.
– Panno Kawasemi, nazywam się Aibagawa. Jestem akuszerką. Chcę pomóc.
Mrugając, Kawasemi otwiera oczy. Z jej płuc dobywa się słabe westchnienie. Oczy znów się zamykają.

Zapraszam do lektury fragmentu książki „Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta” Davida Mitchella, ktra 6 listopada ukaże się nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 01-11-2013 o godz. 19:59:09
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Cząstka Sezonu burz
Fragmenty

Żył tylko po to, by zabijać.
Leżał na nagrzanym słońcem piasku.
Wyczuwał drgania, przenoszone przez przyciśnite do podłoża włosowate czułki i szczecinki. Choć drgania wciąż były odległe, Idr czuł je wyraźnie i dokładnie, na ich podstawie zdolny był określić nie tylko kierunek i tempo poruszania się ofiary, ale i jej wagę. Dla większości podobnie polujących drapieżników waga zdobyczy miała znaczenie pierwszorzędne – podkradanie się, atak i pościg oznaczały utratę energii, która musiała być zrekompensowana energetyczną wartością pożywienia.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Wiedźmin. Sezon burz'' Andrzeja Sapkowskiego, która nie tak dawno ukazała się nakładem SuperNOWEJ.
Zamieszczono dnia 01-11-2013 o godz. 18:12:10
[ Skomentuj | Fragmenty ]
962 artykułów (65 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej