Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Pajęcza bogini
 
Katalog - dodano
 Ostatnia misja Asgarda
- Robert J. Szmidt
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Fantasy Book: Fragmenty

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

''Wybrana'' we fragmencie
Fragmenty
Nasz Smok nie pożera dziewcząt, które zabiera, nieważne, jakie historie opowiadają poza naszą doliną. Słyszymy je czasem od przejeżdżających tędy podróżnych. Mówią o tym tak, jakbyśmy składali ofiary z ludzi, a on był prawdziwym smokiem. Oczywiście to nieprawda: może sobie być nieśmiertelnym czarodziejem, ale nadal jest człowiekiem i nasi ojcowie skrzyknęliby się i zabili go, gdyby chciał co dziesięć lat zjadać jedną z nas. On broni nas przed Borem, a my jesteśmy mu wdzięczni, ale nie do tego stopnia.
Wcale ich nie pożera; tylko tak się mówi. Zabiera dziewczynę do swojej wieży, a po dziesięciu latach ją wypuszcza, choć już jako inną osobę.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Wybrana'' Naomi Novik.
Zamieszczono dnia 01-09-2015 o godz. 15:43:31
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Ender'' w kawałku
Fragmenty
 Ręka sama powędrowała na tył głowy i mogłabym przysiąc, że tuż pod skórą wyczuwam neurochip. Oczywiście było to niemożliwe, ponieważ był schowany głębiej, pod metalową płytką. Dotykałam jedynie blizny, twardej i pozbawionej czucia.
Starałam się od tego powstrzymywać. Niestety, wpadłam w obsesyjny nawyk, natrętny niczym gmeranie palcem przy zadartej skórce koło paznokcia. Prześladował mnie cały czas – nawet teraz, gdy w kuchni szykowałam kanapki. W kuchni niegdyś należącej do Heleny.
Zapisała mi swoją rezydencję i mimo że sama już nie żyła...

Zapraszam do lektury fragmentu książki "Ender" Lissy Price, która 9 września pojawi się w księgarniach.
Zamieszczono dnia 01-09-2015 o godz. 15:24:14
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Światy Dantego we fragmencie
Fragmenty
Stojąca na peronie kobieta nie wyglądała na martwą.
To była pierwsza rzecz, na jaką ludzie zwracali uwagę, spotykając kogoś nieznanego – nie: czy jest brzydki, czy ładny; nie czy budzi zaufanie, czy też wręcz przeciwnie. Najważniejsze pytanie brzmiało, czy nieznajomy jeszcze żyje.
Kobieta miała rumieńce, a jej oczy błyszczały, więc Noel zbliżył się ostrożnie. Gdy chwyciła go za ramię, uścisk ciepłej dłoni rozwiał ostatnie wątpliwości.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Światy Dantego'' Anny Kańtoch.
Zamieszczono dnia 27-08-2015 o godz. 17:14:57
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Pół świata we fragmencie
Fragmenty
Zadra była zabójczynią. Nikt w to nie wątpił.
Kawał błotnistej, zalanej krwią i zadeptanej buciorami ziemi za zaporą tarcz był jej królestwem. Dla każdego, kto wdarł się tutaj nieproszony, stawała się Śmiercią.
Mur wojowników powoli sunął w dół zbocza. Łoskot był głośniejszy od dudnienia gradu w kadłub Wiatru Południa. Parli naprzód, siekli, deptali po ludziach, wciągali ich między tarcze i połykali niczym głodny wąż. Jeden z Uzhaków zaczął się podnosić, ale Zadra dźgnęła go w plecy mieczem ojca. Gdy padał, na jego zakrwawionej twarzy malowały się już tylko strach i ból.Sądziła, że będzie trudniej niż podczas ćwiczeń drewnianym mieczem, ale okazało się to o wiele łatwiejsze.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Pół świata'' Joe Abercrombiego. Książka ukaże się 11 sierpnia nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 16-07-2015 o godz. 21:34:31
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Wycinek Szóstego Patrolu
Fragmenty
– Zasiedziałeś się – oznajmił Heser.
– Gdzie? – zapytałem.
– Nie gdzie, tylko na czym – powiedział szef, nie odrywając wzroku od papierów. – Na tyłku.
Skoro zaczął być chamski, to znaczy, że czymś się martwił. Nie był zły, bo wtedy jest uprzedzająco grzeczny. Nie był wystraszony, bo wtedy przechodzi na smutek i liryzm. Najwyraźniej był właśnie zmartwiony.
– Co się stało, Borysie Ignatjewiczu?
– Antonie Gorodecki. – Szef nadal na mnie nie patrzył. – Dziesięć lat w wydziale kształcenia i wychowania to trochę dużo, nie uważasz?

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Szósty Patrol'' Siergieja Łukjanienki. Książka już jutro trafi do księgarń za sprawą wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 14-07-2015 o godz. 08:03:35
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Fragmenty ]
Cząstka ''Norstrilii''
Fragmenty
Rod McBan przeżywał właśnie najważniejszy dzień w życiu. Wiedział, co go czeka, ale nie potrafił się naprawdę tym przejąć. Zastanawiał się, czy czasem nie uspokoili go dawką na wpół przedestylowanego strunu, produktu tak rzadkiego i drogocennego, że nigdy, przenigdy nie sprzedawano go poza planetą.
Wiedział, że do zachodu słońca albo zachichocze się i zaślini na śmierć w którejś z Komnat Śmierci, gdzie likwiduje się osobników niezdatnych do życia, żeby nie psuli ludzkiej rasy, albo stanie się właścicielem najstarszego majątku na planecie i głównym spadkobiercą Stanicy Zagłady.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Norstrilia'' Cordwainera Smitha, która 15 lipca trafi do księgarń nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 13-07-2015 o godz. 19:20:13
[ Skomentuj | Fragmenty ]
'Przedrzeźniacz'' we fragmencie
Fragmenty
Idąc Piątą Aleją o północy, Spofforth zaczyna pogwizdywać. Nie zna tytułu tego utworu ani go on nie obchodzi; to złożona melodia, którą często gwiżdże w samotności. Jest nagi od pasa w górę i bosy, ubrany tylko w spodnie w kolorze khaki; czuje pod stopami starą zniszczoną nawierzchnię. Chociaż idzie środkiem szerokiej alei, po obu stronach widzi kępy trawy oraz wysokie chwasty w miejscach, gdzie chodnik dawno temu popękał i się powykruszał, czekając na naprawy, których nikt nigdy nie wykona. Pośród traw odzywa się zróżnicowany chór owadów, rozlegają się odgłosy postukiwania i pocierania skrzydłami. Te dźwięki go niepokoją, jak zawsze o tej porze roku, wiosną.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Przedrzeźniacz'' Waltera Tevisa. Książka 15 lipca trafi do księgarń nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 13-07-2015 o godz. 19:07:17
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Cząstka ''Drugiego odkrycia ludzkości''
Fragmenty
Martel był wściekły. Mimo to nie przykręcił sobie poziomu złości. Przebiegł przez pokój na pamięć, nie patrząc. Ale kiedy zobaczył, jak stół uderza w podłogę, a po minie Luci poznał, że zrobił to z głośnym łomotem, spojrzał w dół, żeby sprawdzić, czy nie ma złamanej nogi. Nie miał. Jako skaner do szpiku kości musiał sam siebie przeskanować. Było to odruchowe i automatyczne. Na liście inwentarzowej miał nogi, brzuch, skrzynkę z przyrządami, dłonie, ramiona, twarz i plecy – w lustrze. Dopiero wtedy wrócił do złości. Mówił głosem, choć wiedział, że żona go nie cierpi – był dla niej za hałaśliwy – i woli, żeby pisał.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Drugie odkrycie ludzkości'' Cordwainera Smitha, która 15 lipca trafi do księgarń.
Zamieszczono dnia 09-07-2015 o godz. 18:46:30
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Dym i lustra'' we fragmencie
Fragmenty
Martel był wściekły. Mimo to nie przykręcił sobie poziomu złości. Przebiegł przez pokój na pamięć, nie patrząc. Ale kiedy zobaczył, jak stół uderza w podłogę, a po minie Luci poznał, że zrobił to z głośnym łomotem, spojrzał w dół, żeby sprawdzić, czy nie ma złamanej nogi. Nie miał. Jako skaner do szpiku kości musiał sam siebie przeskanować. Było to odruchowe i automatyczne. Na liście inwentarzowej miał nogi, brzuch, skrzynkę z przyrządami, dłonie, ramiona, twarz i plecy – w lustrze. Dopiero wtedy wrócił do złości. Mówił głosem, choć wiedział, że żona go nie cierpi – był dla niej za hałaśliwy – i woli, żeby pisał.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Dym i lustra'' Neila Gaimana, której kolejne wydanie trafi do księgarń 10 lipca.
Zamieszczono dnia 09-07-2015 o godz. 18:36:32
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Cuda i dziwy Mistrza Haxerlina we fragmencie
Fragmenty
Mistrz Haxerlin przebudził się pełen dobrych myśli. Miarowe skrzypienie kół zawsze działało na niego kojąco. Przetarł oczy, przeciągnął się, aż strzyknęło w kościach i westchnął z rezygnacją, gdy napotkał wyzywające spojrzenie woźnicy.
– Znowu zaczynasz? Zdejmij to, wyglądasz naprawdę głupio.
– Nie zdejmę, panie Haskerlin.
Jona Piętka, a raczej Kordak, bo takie chlubne miano miał nosić podczas podróży, mocniej ścisnął lejce i na znak sprzeciwu przybrał groźną minę. Grymas mógłby nawet kogoś przestraszyć, gdyby nie słomkowy kapelusz naciągnięty prawie na same oczy niczym pierwszy w historii łatwopalny szyszak.
– Haxerlin. Zdejmij, bo…

Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina'' Jacka Wróbla.
Zamieszczono dnia 03-07-2015 o godz. 20:29:11
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Fragment Rozłąki
Fragmenty
 Tamtego czwartkowego marcowego popołudnia deszcz jednostajnie padał na całe Buxton. Miasteczko spowijał całun nisko wiszących chmur, szarych i przygnębiających. Stuart Gratton siedział przy niewielkim stoliku w jasno oświetlonej witrynie księgarni, zwrócony plecami do ulicy, chociaż od czasu do czasu oglądał się na powoli przejeżdżające samochody i ciężarówki oraz przechodniów, którzy rozchlapywali kałuże, chowali twarze przed deszczem i trzymali parasole nisko nad ramionami.
Na stoliku przed nim stał niemal do końca opróżniony kieliszek, a obok do połowy pusta trzystupięćdziesięciomililitrowa butelka białego niemieckiego wina. Obok butelki, w wąskim kieliszku do szampana napełnionym wodą sterczała pojedyncza czerwona róża.

Zapraszam do lektury obszernego fragmentu powieści "Rozłąka" Christophera Priesta.
Zamieszczono dnia 01-07-2015 o godz. 19:29:22
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Kowal słów we fragmencie
Fragmenty
 Loch był mały i ciemny. Dziura na odchody w prawym górnym rogu, twardy siennik przy lewej ścianie. Wzdłuż dawało się zrobić dwa kroki, wszerz tylko półtora. Nawet siedząc na posłaniu, można było trafić strumieniem moczu wprost do dziury.
Jeść dawano raz dziennie. Rzadka polewka z grzybami musiała również wystarczyć za napitek.
Nocami bywało chłodno, a w ciemnicy nie było nawet szmaty, by się otulić.
Smród, ciasnota, pragnienie, głód i ziąb były jednak nikłymi katuszami. Najgorsze było to, że w piwnicy znajdowało się okno.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Skald. Kowal słów. Tom II" Łukasza Malinowskiego.
Zamieszczono dnia 27-06-2015 o godz. 19:08:47
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Z mgły zrodzony'' we fragmencie
Fragmenty
 Z nieba spadał popiół.
Vin obserwowała, jak puszyste płatki unoszą się w powietrzu. Leniwie. Beztrosko. Swobodnie. Kłębki sadzy spadały jak czarny śnieg, zasypując ciemne miasto Luthadel. Wirowały wokół murów, unosząc się na wietrze i tańcząc w małych wirach nad kocimi łbami. Wydawały się takie beztroskie. Jakie to uczucie?
Vin siedziała skulona w jednym z otworów obserwacyjnych – ukrytej alkowie, wbudowanej w mur budynku. Można było obserwować z niej ulice i w porę dostrzec zagrożenie. Vin nie miała warty, otwór był jednym z niewielu miejsc, gdzie mogła być sama.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Z mgły zrodzony" Brandon Sanderson. Kilka dni temu książka ukazała się w nowej szacie graficznej nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 21-06-2015 o godz. 19:59:38
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Trochę ruiny, trochę rewolty
Fragmenty
 Potwór nazywał się Izumrud, co znaczy wielki robak. Niektórzy opowiadali, że to on wydrążył tunele biegnące pod powierzchnią Ravki. Doskwierał mu chorobliwy apetyt, zajadał więc szlam i żwir, rył się coraz głębiej pod ziemię, szukał czegoś, co zaspokoiłoby jego głód, aż w końcu zapuścił się za daleko i zagubił się w ciemności.
Było to zwykłe bajanie, lecz w Białym Soborze ludzie przezornie nie oddalali się zbytnio od korytarzy otaczających główne jaskinie. W mrocznym labiryncie tuneli słychać było echo dziwnych odgłosów, jęków, niewyjaśnionego dudnienia.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Ruina i rewolta" Leigh Bardugo, trzeciego tomu trylogii ''Grisza''. Książka ukaże się już 24 czerwca nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 12-06-2015 o godz. 20:29:33
[ Skomentuj | Fragmenty ]
''Smocze łuski'' we fragmencie
Fragmenty
W zeszłym roku do księgarń trafił pierwszy tom wyczekiwanej trylogii "Diablo. Wojna grzechu: Prawo krwi" autorstwa Richarda A. Knaaka – cyklu opartym na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze Blizzard Entertainment. A już za tydzień, 17 czerwca, na fanów serii czekać będzie druga część zatytułowana ''Smocze łuski''. Wydawnictwo Insignis zaprasza do przeczytania fragmentu książki.
Zamieszczono dnia 10-06-2015 o godz. 16:40:05
[ Skomentuj | Fragmenty ]
962 artykułów (65 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej