Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Slade House – David Mitchell
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 
Losowa pozycja
Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło
 
Katalog - dodano
 Wilcza godzina
- Andrius Tapinas
 Czwarty dzień
- Sarah Lotz
 Zdrajca tronu
- Alwyn Hamilton
 Kosiarze
- Neal Shusterman
 Ciemny las
- Cixin Liu
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Kolejne Krucze pierścienie za miesiąc
Zapowiedzi
 Hirka przygotowuje się na spotkanie z rodziną panującą w zimnym, zhierarchizowanym świecie, który gardzi jakąkolwiek słabością. Niechętnie akceptuje swój los w nadziei, że dzięki temu uratuje Rimego, a krainy Ym będą bezpieczne. Jednak martwo urodzonych dręczy niezaspokojony głód Evny i Hirka uświadamia sobie, że wojna, którą pragnęła powstrzymać, jest nieunikniona. I tak staje wobec wyzwania dla wszystkiego, w co wierzyła i o co walczyła.

31 stycznia, za sprawą wydawnictwa Rebis pojawi się trzeci tom cyklu "Krucze pierścienie" zatytułowany „Evna” autorstwa Siri Pettersen.
Zamieszczono dnia 29-12-2016 o godz. 18:35:34
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Był pobór, będzie ewakuacja
Zapowiedzi
 Brutalny międzygwiezdny konflikt z rasą niezniszczalnych obcych. Krwawa wojna domowa o ostatnie nadające się do zamieszkania skrawki kosmosu. Polityczne niepokoje, militarystyczna policja, bezpośrednie zagrożenie dla Układu Słonecznego …
Po latach przegrywanej walki na dwa fronty ludzkość znalazła się na skraju zagłady. W równie kiepskim stanie jest podoficer Korpusu Obronnego Wspólnoty Północnoamerykańskiej Andrew Grayson...

3 lutego, nakładem Fabryki Słów, do księgarń trafi ''Ewakuacja'' Marko Kloosa, kontynuacja ''Poboru''.
Zamieszczono dnia 28-12-2016 o godz. 20:04:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Diabolika w lutym
Zapowiedzi
 Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.
Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin. Co się stanie, gdy jeden z nas odkryje w sobie cechę, której zawsze im odmawiano – człowieczeństwo.


15 lutego, nakładem wydawnictwa Otwarte, na półki księgarskie trafi powieść "Diabolika " autorstwa S.J. Kincaid.
Zamieszczono dnia 27-12-2016 o godz. 19:24:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Może jeszcze w grudniu Trupojad i dziewczyna
Zapowiedzi

Czarny Kot przebiegł Adrianie drogę. Kiedy go zobaczyła i spojrzała w kocie ślepia, straciła kontrolę nad kierownicą i swoim życiem. Skończyło się to śmiertelnym wypadkiem. No, prawie śmiertelnym.
Obudziła się w tajemniczym świecie, który wydawał się utkany z mitów, baśni, legend i snów. Kraków leżący w tej rzeczywistości jest miastem podobnym, lecz innym niż ten, który zapamiętała.


W tegorocznych grudniowych zapowiedziach wydawnictwa Genius Creations znajduje się powieść ''Trupojad i dziewczyna'' Ahsana Ridha Hassana.
Zamieszczono dnia 27-12-2016 o godz. 19:05:17
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rozpoczniemy starcie królestw
Zapowiedzi
Trwa wojna między królestwami Arden i Fellsmarch. Władca Ardenu Gerard nie cofnie się przed niczym, żeby zapanować nad całym kontynentem – nawet przed zniewoleniem czarodziejów. Na jego drodze staje jednak dwoje ludzi, których uczucia zranił za bardzo.
Adrian, syn Wielkiego Maga i królowej Fellsmarchu, marzy o tym, by zostać magicznym uzdrowicielem. Gdy jego ojciec ginie w zasadzce wroga, poprzysięga zemstę i doskonali znajomość trucizn. Jenna ma na karku tajemnicze znamię, a jej serce bije w rytm płomieni. Przez lata zmuszana była do pracy w kopalniach miasta Delphi...

15 marca trafi do księgarń "Zaklinacz ognia'', pierwszy tom cyklu ''Starcie królestw'', którego autorką jest Cinda Williams Chima. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Otwarte.
Zamieszczono dnia 25-12-2016 o godz. 13:23:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Assassins Creed z ekranu
Zapowiedzi

Nosisz swój los we krwi
Dzięki przełomowej technologii Callum Lynch doświadcza przygód swojego przodka, asasyna Aguilara, żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii. Wkrótce podejmuje walkę z potężnymi templariuszami.

12 stycznia nakładem wydawnictwa Insignis do księgarń trafi "Assassin's Creed" pióra Christine Golden, oficjalna powieść filmu „Assasin′s Creed” w reżyserii Justina Kurzela z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.
Zamieszczono dnia 25-12-2016 o godz. 12:38:56
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Dług życia wg Wendiga w lutym
Zapowiedzi
 Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.
Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 15 lutego w ręce czytelników trafi "Dług życia" Chucka Wendiga, należący do cyklu "Star Wars".
Zamieszczono dnia 21-12-2016 o godz. 20:26:31
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wiosną poznamy Berserka
Zapowiedzi
 Już niedługo, za mniej więcej dwa do trzech lat wszyscy ludzie na Ziemi wpadną w dziki szał, podczas którego zatracą pamięć o tym, kim byli. Nie wszystkich ogarnie on równocześnie. Opanowani gorączką będą rzucać się na siebie nawzajem i na zdrowych, nie pojmujących czemu nagle ich najbliżsi próbują ich zamordować. Szał będzie dziki, lecz nie bezrozumny.
Niektórzy mówią, że to Gaja, że Ziemia się nami zmęczyła. Inni, że wirus wyrwał się z wojskowego laboratorium, albo że wypuścili go terroryści. Jeszcze inni, że człowiek przekroczył wreszcie próg cywilizacyjnego stresu i zwariował.


29 marca, za sprawą wydawnictwa Filia, w ręce czytelników trafi ''Berserk'' Pawła Majki.
Zamieszczono dnia 20-12-2016 o godz. 18:28:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy Mapę kości
Zapowiedzi
 W świecie, w którym żyje Cass, nie ma miejsca dla słabych, niesprawnych i odmiennych. Liczy się tylko doskonałość. Perfekcyjne Alfy zrobią wszystko, by trzymać upośledzone Omegi tam, gdzie ich miejsce: w obozach pracy i na ziemiach, na których nikt inny nie chce mieszkać. Najchętniej pozbyłyby się ich na zawsze, ale gdy umiera Omega, umiera także jej bliźniacza Alfa.
Po masakrze na Wyspie ruch oporu Omeg jest w rozsypce. Cass, Kobziarz i Zoe wiedzą, że trzeba na nowo rozniecić ducha buntu.
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?


W zapowiedziach wydawnictwa Uroboros pojawiła się książka "Mapa kości'' Francescy Haig, drugi tom cyklu Ogniste oczyszczenie. Książka ma ukazać się 1 lutego.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 20:29:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pojawi się Apex
Zapowiedzi
 Niepokój ogarnia cały świat. Sekrety, kłamstwa, gniew – płyną falami z umysłu do umysłu. Siły policyjne walczą z buntownikami, ale ci, połączeni na poziomie neuronów, nie są łatwym przeciwnikiem. Mobilizują się armie, upadają rządy. Nadchodzi sterowana Nexusem rewolucja. Wśród tego chaosu wyrasta nowa ludzka rasa. A pewna naukowiec, oszalała z bólu, realizuje swój maniakalny plan zapanowania nad systemami elektronicznymi całej planety i stworzenia świata na nowo – na swoje podobieństwo... Apex jest tu. Świat nigdy nie będzie taki sam.

19 stycznia, za sprawą wydawnictwa Drageus, w ręce czytelników trafi ''Apex '' Rameza Naama, trzeci tom cyklu Nexus.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 19:46:08
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy Bezkres magii
Zapowiedzi
 „Tancerka Ostrza”, zupełnie nowa mikropowieść ze świata „Archiwum Burzowego Światła” jest ukoronowaniem „Bezkresu magii”, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris” (Elantris) „Jedenasty metal” (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza” (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30” (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek” (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła” (Tren) „Szósty ze Zmierzchu” (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia” (Z Mgły Zrodzony).

11 stycznia do księgarń trafi ''Bezkres magii'', zbiór opowiadań autorstwa Brandona Sandersona. Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 19:38:19
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Przestąpimy Bramy Światłości
Zapowiedzi
 Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.
Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!

11 stycznia swą premierę będzie miała najnowsza książka Mai Lidii Kossakowskiej zatytułowana ''Bramy Światłości''. Otworzy ona cykl o tym samym tytule.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 20:47:07
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy na Dwór mgieł i furii
Zapowiedzi
 Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie.
Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 1 lutego w ręce czytelników trafi "Dwór mgieł i furii" Sarah J. Maas, drugi tom cyklu Dwór cierni i róż.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 16:04:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Uczeń Alvin pojawi się powtórnie
Zapowiedzi

Alvin powraca do miejsca swych narodzin, aby podjąć naukę u kowala. Nie wszystko dobrze się układa w Hatrack River. Alvin musi nauczyć się wykorzystywać magiczne umiejętności, którymi został obdarzony. Niszczyciel czeka tylko na okazję, aby go zabić. Ale jest tam też ktoś, kto czuwa nad Alvinem z daleka – Żagiew.

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka 16 lutego ponownie trafi do księgarń "Uczeń Alvin'' Orsona Scotta Carda, trzeci tom cyklu Saga o Alvinie Stwórcy.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 13:59:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do odległej galaktyki Roth
Zapowiedzi

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.


17 stycznia trafi do księgarń książka ''Naznaczeni śmiercią'' Veronicy Roth, pierwszy tom nowego cyklu tej autorki. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Jaguar.
Zamieszczono dnia 13-12-2016 o godz. 18:43:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2217 artykułów (148 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej