Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Mosty wszechzieleni
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Rozpocznie się Wojna czerwonej Królowej
Zapowiedzi
 Czerwona Królowa jest stara, ale budzi grozę wśród królów Rozbitego Imperium. Wnuk Czerwonej Królowej, książę Jalan Kendeth, pijak, hazardzista i kobieciarz, jako jeden z niewielu widzi Milczącą Siostrę. Dziesiąty w kolejce do tronu, jest całkiem zadowolony ze swego statusu pomniejszego książątka. Zwykle udaje, że nie jest świadomy obecności okropnej staruchy przy boku królowej-babki. Ale nadciąga wojna. Świadkowie twierdzą, że zbliża się armia nieumarłych, więc Czerwona Królowa wzywa członków rodu do obrony królestwa. Jal uważa, że to czcze pogłoski, a jeśli nawet jeśli tkwi w nich ziarno prawdy, to jego to nie dotyczy. Ale jest w błędzie.

Już 26 października ma ukazać się ''Książę Głupców'' Marka Lawrence'a, pierwszy tom trylogii Wojna Czerwonej Królowej. Powieść wyda Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 02-10-2016 o godz. 19:17:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trylogia Pan Merceses w całości
Zapowiedzi
 Pan Mercedes: Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy. Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policja nie zdołała poznać jego tożsamości, wszystko więc wskazuje na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana...

9 listopada, wydawnictwo Albatros, odda w ręce czytelników trylogię detektywistyczną "Pan Mercedes''Stephena Kinga, której bohaterem jest Bill Hodges. Tworzą ją powieści: ''Pan Mercedes'', ''Znalezione nie kradzione'' oraz ''Koniec warty''.
Zamieszczono dnia 27-09-2016 o godz. 18:45:13
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będzie głowa pełna duchów
Zapowiedzi
 Spokojne dotąd życie Barretów, zwyczajnej rodziny mieszkającej na przedmieściach w Nowej Anglii, zostaje brutalnie zakłócone, gdy czternastoletnia córka, Marjorie, zaczyna zdradzać pierwsze symptomy schizofrenii. Ku rozpaczy jej rodziców, lekarze nie są w stanie zatrzymać Marjorie przed popadnięciem w obłęd. Widząc, jak ich przytulny dom stopniowo staje się piekłem, w końcu proszą o pomoc miejscowego księdza. Ojciec Wanderly zaleca przeprowadzenie egzorcyzmu. Nawiązują także kontakt z firmą produkcyjną pragnącą sfilmować losy Barrettów. Za namową Johna, ojca Marjorie, który rok temu stracił pracę i nie jest w stanie spłacić rachunków za leczenie córki, rodzina zgadza się na współpracę z ekipą telewizyjną i wkrótce...

Wydawnictwo Papierowy Księżyc 19 października odda w ręce czytelników "Głowę pełną duchów" Paula Tremblaya.
Zamieszczono dnia 26-09-2016 o godz. 18:51:57
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wrócimy do cyklu Szklany Tron
Zapowiedzi
 Celaena Sardothien to najgroźniejsza zabójczyni Adarlanu. Jako członkini Gildii Zabójców przysięgła wierność swemu panu, Arobynnowi Hamelowi, ale Celaena nie słucha nikogo i ufa jedynie swojemu przyjacielowi i także płatnemu zabójcy, Samowi. W tych trzymających w napięciu opowieściach, będących wstępem do bestsellerowej serii Szklany tron, Celaena wyrusza na pięć niebezpiecznych misji. Na odległych wyspach i wrogich pustyniach zabójczyni staje po stronie uciśnionych, których mści z całą bezwzględnością. Działa jednak wbrew rozkazom Arobynna i może ponieść niewyobrażalną karę za taką zdradę.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 26 października w ręce czytelników trafi "Zabójczyni" Sarah J. Maas, należącej do cyklu "Szklany Tron".
Zamieszczono dnia 26-09-2016 o godz. 18:44:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy Prawodziejkę
Zapowiedzi
 Młode wiedźmy Safiya i Iseult mają zwyczaj często wpadać w tarapaty. I przez to teraz muszą opuścić swój dom.
Safi jest bardzo rzadką wiedźmą prawdy, która jest zdolna zdemaskować każde kłamstwo.
Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.


12 października do księgarń trafi powieść Susan Dennard ''Prawdodziejka''. Książkę wyda Sine Qua Non.
Zamieszczono dnia 23-09-2016 o godz. 18:32:57
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rebis na październik
Zapowiedzi

Dom Wydawniczy Rebis
udostępnił zestaw ''około fantastycznych'' zapowiedzi książkowych na paździenik 2016. W rozwinięciu newsa znajdziecie pełną listę. Zapraszam do lektury.
Zamieszczono dnia 22-09-2016 o godz. 19:54:18
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pojawi się pewien rybak
Zapowiedzi

Zbiór „Rybak znad Morza Wewnętrznego” jest doskonałym uzupełnieniem dwóch poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin, jednej z najlepszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy. W skład zbioru wchodzą: „Wszystkie strony świata”, „Rybak znad Morza Wewnętrznego”, „Cztery drogi ku przebaczeniu”, „Urodziny Świata”, „Opowiadanie Świata”.
Autorka ponownie odwiedza stworzony przez siebie wszechświat Ekumeny oraz świat Ziemiomorza, ale nie tylko.


8 listopada, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, do księgarń trafi zbiorcze wydanie "Rybak znad Morza Wewnętrznego'' Ursuli K. Le Guin.
Zamieszczono dnia 22-09-2016 o godz. 18:51:52
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wrócimy na Przygranicze
Zapowiedzi
 Przygranicze to kilka okręgów i miast wyrwanych z naszego świata i ciśniętych w krainę wiecznego mrozu. Fort jest jednocześni sercem Przygranicza i jego dnem. To od samych podstaw zmrożona kloaka, zamieszkana przez ludzi bynajmniej nie serdecznych, którzy cenę ludzkiego życia mierzą nierzadko wartością pudełka nabojów bądź skrzynki konserw.
Pozornie nie da się upaść niżej, dopóki los nie podstawi człowiekowi nogi i nie zmusi do porzucenia w miarę spokojnego życia i panicznej ucieczki gdzie oczy poniosą, byle znaleźć nowe miejsce na tym świecie.


12 października, za sprawą Fabryki Słów w księgarniach pojawi się książka "Tam, gdzie ciepło" Pawła Kornewa, kolejny tom cyklu Przygranicze.
Zamieszczono dnia 20-09-2016 o godz. 19:49:06
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy bliżej koleje żelazne Świata Dysku
Zapowiedzi
 Bogato ilustrowany i obfitujący w użyteczne ciekawostki PRZEWODNIK PANI BRADSHAW prezentuje Równiny Sto jak żaden inny.
Autoryzowany przez samego pana Lipwiga z HIGIENICZNEJ DROGI ŻELAZNEJ ANKH-MORPORK I RÓWNIN STO, bezcenny przewodnik pani GEORGINY BRADSHAW po wszystkich stacjach i przystankach kolei w pełni zasługuje na miejsce w bagażu każdego podróżnego na Dysku, choćby nawet nie ruszał się z fotela.
Od linowej ścieżki w Wielkim Zwisie do suków w Zemphis: pouczające widoki po drodze.

28 października, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, ukaże się "Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych'' autorstwa Terry'ego Pratchetta. Wtedy również swą premierę mieć będzie "Świat Dysku Terry'ego Pratchetta do kolorowania''
Zamieszczono dnia 19-09-2016 o godz. 20:33:35
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będzie Fobia
Zapowiedzi
 Bliska przyszłość, w której ludzie zasłonili sobie świat nakładkami nowej sieci – Immersjonetu. Żyją w gigantycznych kompleksach mieszkalnych, z całodobową obsługą dronów i botów.
Magdalena Kordowa musiała porzucić studia i znajomych, by zaopiekować się ojcem – pisarzem, który postradał zmysły w pogoni za arcydziełem. Ten pewnego dnia zniknął, zostawiając po sobie jedynie ostatnią powieść, „Kres Komunikacji” skrywającą wskazówki dotyczące swojej niewytłumaczalnej ucieczki.

Wydawnictwo Genius Creations 30 września odda w ręce czytelników "Fobię" Dawida Kaina.
Zamieszczono dnia 18-09-2016 o godz. 19:11:28
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do biblioteki dusz
Zapowiedzi
 Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. W wyprawie towarzyszy mu Emma Bloom, dziewczyna, która włada ogniem, oraz Addison MacHenry, pies umiejący odnaleźć trop zaginionych dzieci. Bohaterowie wędrują ze współczesnego Londynu do labiryntu zaułków Diabelskiego Poletka, najbardziej parszywego zakamarka wiktoriańskiej Anglii. W tym miejscu raz na zawsze przesądzi się los osobliwych dzieci całego świata.

28 września, za sprawą wydawnictwa Media Rodzina trafimy do "Biblioteki dusz'' Ransoma Riggsa. Jest to trzeci dom cyklu ''Pani Peregrine''.
Zamieszczono dnia 18-09-2016 o godz. 18:06:30
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Mercy Thompson powróci
Zapowiedzi
 W życiu Mercy Thompson zaszła zmiana na miarę przesunięcia tektonicznego. Na szczęście wychodząc za Adama Hauptmana, charyzmatycznego Alfę lokalnej watahy wilkołaków, stała się macochą jego córki, Jesse, a relacja ta zapewniała jej chwile błogiej zwyczajności w całym tym szaleństwie. Jednakże w życiu na pograniczu świata ludzkiego, coś, co normalnie byłoby niefortunnym zdarzeniem, może zmienić się w coś znacznie więcej…
Po wypadku w korku, ani Mercy ani Jesse nie mogą skontaktować się z Adamem, ani też innym członkiem stada. Wszyscy zostali porwani.

4 listopada trafi do księgarń ''Żar mrozu'' Patricii Briggs, siódmy tom cyklu o Mercedes Thompson. Pozycja ukaże się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 16-09-2016 o godz. 19:44:40
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Więżnia Labiryntu odsłona piata
Zapowiedzi
 Pewnego dnia nastąpił koniec świata.
Lasy stanęły w ogniu, jeziora i rzeki wyschły, a oceany wezbrały.
Potem nadeszła zaraza. Po całej kuli ziemskiej rozprzestrzeniła się gorączka. Rodziny umierały, zapanowała przemoc, ludzie zabijali się nawzajem.
Potem powstał DRESZCZ, który poszukiwał rozwiązania. A potem znaleźli idealnego chłopca.
Imię chłopca brzmiało Thomas, i Thomas zbudował labirynt.
Teraz istnieją tajemnice.
Istnieją kłamstwa.

Na 2 listopada wydawnictwo Papierowy Księżyc zaplanowało premierę książki ''Kod gorączki'' Jamesa Dashnera, prequel trylogii Więzień Labiryntu.
Zamieszczono dnia 14-09-2016 o godz. 20:26:53
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Zabłyśnie Głodne Słońce
Zapowiedzi
 Obsydianowe miecze, zapach czekolady przyprawionej chilli i ofiary krwi składane na schodach piramid. Czytelnik znajdzie tu również tajemniczy narkotyk zmieniający rzeczywistość, okrutne kampanie wojenne i potworne istoty chroniące się w podziemiach przed światłem. O Aztekach mało kto już pamięta, za to wciąż przerażenie budzi wzmianka o Klątwie, która kilkaset lat temu powstrzymała inwazję Białoskórych, bo w „Głodnym Słońcu” tory historii potoczyły się inaczej.

14 września, nakładem wydawnictwa Powergraph ukaże się powieść Radosława Raka „Głodne Słońce” Wojciecha Zembatego.
Zamieszczono dnia 13-09-2016 o godz. 20:05:55
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poszukiwacze powracają
Zapowiedzi
 Tajny Korpus Poszukiwaczy, dla którego pracuje Tirso Alfaro, przechodzi trudne chwile. Nad organizacją wisi widmo rozwiązania. Tymczasem dochodzi do serii włamań do archiwów i bibliotek. Ktoś kradnie stary islamski kodeks znany jako Mardud z Sewilli.
Poszukiwacze ruszają do Mali, żeby odnaleźć skarb opisywany w Mardudzie. Ich misja nie będzie prosta: muszą przeniknąć do kraju wyniszczonego przez wojnę pomiędzy Tuaregami, fundamentalistami islamskimi, armią francuską i jednym z najstarszych i najbardziej tajemniczych plemion Afryki, chcąc zdobyć zagadkowy Łańcuch Proroka.


Już jutro, za sprawą wydawnictwa Rebis, w księgarniach pojawi się "Łańcuch Proroka'' autorstwa Luisa Montero Manglano, drugi tom trylogii „Poszukiwacze”.
Zamieszczono dnia 12-09-2016 o godz. 17:42:40
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2165 artykułów (145 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej