Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Na posłaniu z trawy
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Powtórnie pojawi się Czerwony prorok
Zapowiedzi
…W rozsądnym świecie na pewno nic by się nie stało. Ale bajarz wiedział już, że ten świat wcale nie jest rozsądny. Alvin Junior miał potężnego, niewidzialnego wroga, który nie przegapił okazji.
Bajarz skoczył do przodu. Poczuł, jak drgnęła ziemia pod stopami, jak zapadł się ubity grunt. Niewiele, parę centymetrów, ale wewnętrzna krawędź kamienia obniżyła się właśnie o taki kawałek. W rezultacie szczyt wielkiego kręgu przesunął się o ponad pół metra i tak szybko, że nic już nie mogło go zahamować. Za chwilę młyński kamień runie na swoje miejsce na fundamencie, a Alvin Junior zostanie pod spodem, zmielony jak ziarno…


Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka 4 października ponownie trafi do księgarń "Czerwony prorok'' Orsona Scotta Carda, drugi tom cyklu Saga o Alvinie Stwórcy.
Zamieszczono dnia 11-09-2016 o godz. 18:14:42
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Był gen, będzie zaraza
Zapowiedzi

Tajemnicza epidemia szerzy się w zastraszającym tempie; ludzkość czeka zagłada lub drastyczna metamorfoza – gdyż zaraza jest w rzeczywistości narzędziem monstrualnej manipulacji genetycznej. Swoistej przemianie ulega też doktor Kate; zyskuje dostęp do wspomnień sprzed tysięcy lat. Czy dzięki tajemnej wiedzy Atlantów i pomocy Davida, superżołnierza intelektualisty, zdoła pokrzyżować plany zniewolenia ludzkości?

W zapowiedziach wydawnictwa Jaguar znalazła się ''Atlantydzka zaraza'' autorstwa A.G. Riddle'a, drugi tom cyklu "Zagadka pochodzenia".
Zamieszczono dnia 09-09-2016 o godz. 20:30:33
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Znajdziemy Śledy
Zapowiedzi
 Koniec świata za każdym razem wygląda inaczej. Jest pędzącą kulą, błyskiem szkła, odgłosem pukania do drzwi. Czasami nadchodzi w huku. Czasami cicho krąży wokół stołu.
Tadeusz ginie na wojnie, ale nie umiera cały. Pada na ziemię z rozerwaną głową, aby od tej pory trwać w życiach innych. Bożena, jego daleka krewna, zostaje światowej sławy modelką, nigdy jednak nie przestaje uciekać przed samą sobą. Ludwik, jej ojciec, co rano budzi się, nie wiedząc, kim jest, a jednak próbuje być kimś. Kolejne życiorysy przeplatają się coraz gęściej, tworząc niepokojącą mozaikę radości, tęsknot i lęków.

28 września za sprawą wydawnictwa SQN do księgarń trafią "Ślady" Jakuba Małeckiego.
Zamieszczono dnia 07-09-2016 o godz. 15:34:02
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wstąpimy na ściężkę bogów
Zapowiedzi
 Rok 996. W Trondheim król Olaf, fanatyczny orędownik Białego Chrystusa, z trudem utrzymuje pokój wśród podstępnych lokalnych wodzów. Mimo chwil zwątpienia nie przestaje planować dalszych krwawych podbojów. Ulfar i Audun wspólnie odkryli nowy cel – walczyć o to, żeby Północ pozostała w rękach czcicieli nordyckich bóstw. Dołączają do wojowników ze Stenviku pod wodzą Sigurda, a potem do oddziałów Jolawera Scota. Stopniowo jednak zaczynają pojmować, że największym zagrożeniem dla ich świata wcale nie są zwolennicy Białego Chrystusa. Na wietrznej i mroźnej Północy bowiem rośnie w siłę coś prastarego, złowrogiego i bardzo, bardzo rozgniewanego...

27 września, nakładem wydawnictwa Rebis, w księgarniach pojawi się "Ścieżka bogów" Snorri Kristjanssona, trzeci tom cyklu "Saga Walhalli".
Zamieszczono dnia 06-09-2016 o godz. 19:31:29
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
I wrzucą was w ogień - wkrótce
Zapowiedzi
 Ruiny. Wieczny mróz. Samotność. Jak wiele możesz oddać, żeby przeżyć? Z chłopca wiecznie goniącego za przygodą Kacper wyrósł na twardego mężczyznę. Życie w konserwatywnej społeczności, ciągłe zagrożenia i trudne decyzje zahartowały go i uczyniły wzorem dla wielu. Teraz musi udać się w nieznany świat cywilizacji wyrosłej na gruzach miasta sprzed Upadku. Ceny takiej jak ta, którą przyjdzie mu zapłacić za ocalenie córki, nie żądano od nikogo przed nim.
Kaśka, córka Kacpra, postanawia odejść z Osady, by dogonić marzenia o życiu w Mieście. Tam, w tajemniczej i otoczonej kultem Ciepłowni, ogląda rzeczy, których istnienia nie przeczuwała, i odkrywa, że stała się częścią nieludzkiego planu.


14 września do księgarń trafi nowa powieść Piotra Patykiewicza ''I wrzucą was w ogień''. Powieść wyda Sine Qua Non.
Zamieszczono dnia 04-09-2016 o godz. 18:53:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Niegługo opowiadania Herberta
Zapowiedzi
 Opowiadania zebrane Franka Herberta to pierwsze w naszym kraju tak obszerne wydanie krótkich form prozatorskich autora Diuny. Zgromadzone w nim utwory – aż czterdzieści! – są, można śmiało powiedzieć, bezcenne. To właściwie przekrój zainteresowań pisarza, które znalazły później odzwierciedlenie w jego najwybitniejszym dziele – „Kronikach Diuny”. Polski czytelnik ma dzięki tem wyjątkową szansę poznać najważniejsze tematy twórczości Herberta, obserwować, jak się one zmieniały, śledzić rozwój jego stylu i przyglądać się ewolucji jako pisarza – jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, gatunku sięgającego czasów Lukiana z Samosat.

13 września, nakładem wydawnictwa Rebis, w księgarniach pojawią się "Opowiadania zebrane, tom 1" Franka Herberta.
Zamieszczono dnia 04-09-2016 o godz. 18:45:24
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Jutro początek nowej militarnej trylogii SF
Zapowiedzi
 Porucznik James Shelley jest dowódcą elitarnego oddziału Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych i posiada niezwykły dar wyczuwania zagrożeń. Oddział walczy z buntownikami w ogarniętym wojną afrykańskim państwie. „Podrasowani” żołnierze przyszłości wyposażeni są w egzoszkielety dające im moc i szybkość. Poza tym – o czym Shelley i jego ludzie już nie wiedzą – ich akcje są filmowane dla celów niemających nic wspólnego z wojną.
W niespodziewanym ataku myśliwców Shelley zostaje ciężko ranny. Jego obrażenia są tak poważne, że aby wrócić do służby musi poddać się cyborgizacji...


Już jutro trafi do księgarń ''Czerwień'' Lindy Nagata, pierwszy tom militarnej SF. Książkę wyda Rebis.
Zamieszczono dnia 29-08-2016 o godz. 18:26:05
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy Nikitę z Dzielnicy Cudów
Zapowiedzi
 Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.
Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.
Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita...


14 września poznamy ''Dziewczynę z Dzielnicy Cudów'' Anety Jadowskiej, pierwszy tom cyklu ''Nikita''. Powieść wyda Sine Qua Non.
Zamieszczono dnia 28-08-2016 o godz. 19:27:02
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Żamboch wyruszy w kosmos
Zapowiedzi
 Wszechświat od dawna już nie należy tylko do ludzi. Krzem kontra węgiel, krew kontra superciekłe płyny, ewolucja jest nieubłagana. Na szczęście dla homo sapiens maszyny walczą również przeciw sobie.
Tworzyliśmy niezłe zoo, w większości sami weterani niezliczonych bitew, hybrydy techniczne sklecone z części znalezionych w magazynie. Przedstawialiśmy dziwaczną mieszankę istot o różnych stopniach rozwoju i świadomości. Niektórzy byli po prostu głupi, inni okaleczeni a jeszcze inni nadzwyczaj sprytni, ale tak nietypowi i pokręceni, że musiałem się odwracać od ich odmienności...


14 września do księgarń trafi "Wojna absolutna" Miroslava Žambocha. Książkę wyda Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 25-08-2016 o godz. 19:06:03
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Czekamy na powrót Vincenta
Zapowiedzi
 Po Drugiej Stronie Świata sprawy stanęły na ostrzu noża. Narzeczona Vincenta, Amandine Cerise, dla ochrony przyjaciół decyduje się na ryzykowny blef. Kathryn Verd, czarodziejka i księżniczka, lawiruje wśród dworskich intryg, gdzie pomyłka grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem. Margueritte i Belinde prowadzą ofensywę przeciwko skażonym wojskom, przygotowując się do bitwy w dolinie Montségur.

21 września w księgarniach znajdzie się powieść Aleksandry Janusz "Utracona Bretania", drugi tom cyklu "Kroniki Rozdartego Świata". Książkę wyda Nasza Księgarnia.
Zamieszczono dnia 22-08-2016 o godz. 08:31:56
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Magnus Chase powróci
Zapowiedzi
 Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni – najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało się coś poważniejszego: młot wpadł w ręce wroga.
Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach. Niestety jedyną osobą, która może wynegocjować zwrot broni, jest najstraszliwszy wróg bogów – Loki. A cena, jakiej za to żąda, jest bardzo wysoka.


26 października do księgarń trafi "Młot Thora" autorstwa Ricka Riordana. Książkę wyda Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 20-08-2016 o godz. 18:50:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będziemy kontynuować Dożywocie
Zapowiedzi

Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego!
Kontynuacja kultowego „Dożywocia”. Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.


26 października Marta Kisiel odda w ręce czytelników książkę „Siła niższa”, kontynuację „Dożywocia”.
Zamieszczono dnia 18-08-2016 o godz. 19:57:41
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Piekło kontra Polacy
Zapowiedzi
 Gdzie diabeł nie może…
Opowieść o polskim miasteczku, któremu nawet zastępy piekielne nie dają rady.
Piekło świeci pustkami. Zygmunt, szeregowy pracownik, przybywa do Wyplut, miasteczka na prowincji Polski, by tam wdrażać projekt Mefisto 2.0, błyskotliwą strategię zarządu na pogrążenie ludzkości w grzechach. Cyniczny i przystojny diabeł nie przewidział jednak, że przyjdzie mu mierzyć się z ludźmi, którym Piekło może co najwyżej czyścić buty.


12 października, nakładem wydawnictwa W.A.B., czytelnicy będą mogli poznać ''Projekt Mefisto'' Marcina Mortki.
Zamieszczono dnia 18-08-2016 o godz. 19:43:20
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Niepowszednich odsłona druga
Zapowiedzi

Dalsze losy Niepowszednich. Weles zjawia się w Ferretum jako poseł i rzucając fałszywe oskarżenia, żąda ich wydania. Z pomocą zdrajcy z Kamiennych Kości zrobi wszystko, by nie dowiedli swej niewinności. Czasu ubywa, a nowi sojusznicy Niepowszednich mają własne niepokojące tajemnice.


14 września w księgarniach znajdzie się powieść "W potrzasku" autorstwa Justyny Drzewickiej, drugi tom cyklu Niepowszedni. Książkę wyda Jaguar.
Zamieszczono dnia 14-08-2016 o godz. 17:46:06
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wkrótce - Bogowie i bestie
Zapowiedzi
 W piękną lipcową niedzielę pisarz Leszek Tyl budzi się w pustym mieszkaniu: jego najbliżsi zniknęli. Na całym świecie wyznawcy religii odlatują do swoich rajów. Trzynaście godzin. Tyle czasu zostało bohaterowi do północy, aby wyrwać zbuntowaną córkę z rąk satanistów – albo dołączyć do żony i syna w chrześcijańskim Niebie…

16 sierpnia trafi do księgarń książka "Bogowie i bestie'' Jacka Wieteckiego. Zbiór składa się z minipowieści „Bogowie i bestie”, opowiadania „Siostrzyczka” i noweli „Ślepa seria”, a ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 13-08-2016 o godz. 18:53:21
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2165 artykułów (145 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej