Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Fałszywy pocałunek – Marry E. Pearson
 Amelia i Kuba. Tajemnica dębowej korony – Rafał Kosik
 Legion – Brandon Sanderson
 Wilcze leże – Andrzej Pilipiuk
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 
Losowa pozycja
Brat marnotrawny
 
Katalog - dodano
 Niepełnia
- Anna Kańtoch
 Magia ukryta w kamieniu
- Katarzyna Grabowska
 Pieśń o kruku
- Paweł Lach
 Komornik Rewers
- Michał Gołkowski
 Podwójna tożsamość bogów
- Michał Cetnarowski
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Trafimy na Dwór mgieł i furii
Zapowiedzi
 Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie.
Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 1 lutego w ręce czytelników trafi "Dwór mgieł i furii" Sarah J. Maas, drugi tom cyklu Dwór cierni i róż.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 16:04:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Uczeń Alvin pojawi się powtórnie
Zapowiedzi

Alvin powraca do miejsca swych narodzin, aby podjąć naukę u kowala. Nie wszystko dobrze się układa w Hatrack River. Alvin musi nauczyć się wykorzystywać magiczne umiejętności, którymi został obdarzony. Niszczyciel czeka tylko na okazję, aby go zabić. Ale jest tam też ktoś, kto czuwa nad Alvinem z daleka – Żagiew.

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka 16 lutego ponownie trafi do księgarń "Uczeń Alvin'' Orsona Scotta Carda, trzeci tom cyklu Saga o Alvinie Stwórcy.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 13:59:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do odległej galaktyki Roth
Zapowiedzi

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.


17 stycznia trafi do księgarń książka ''Naznaczeni śmiercią'' Veronicy Roth, pierwszy tom nowego cyklu tej autorki. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Jaguar.
Zamieszczono dnia 13-12-2016 o godz. 18:43:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będą kolejne Artefakty
Zapowiedzi
 Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania. Niezwykle realistyczna opowieść o obcym na Ziemi – realistyczna na tyle, że staje się metaforą naszego własnego egzystencjalnego smutku i samotności.

13 stycznia trafi do księgarń ''Człowiek, który spadł na ziemię'' Waltera Tevisa. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG w ramach cyklu Artefakty.
Zamieszczono dnia 12-12-2016 o godz. 18:02:03
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rachel Moran powróci
Zapowiedzi
Złe nocne stwory grasujące po Cincinnati gardzą czarownicą i łowczynią nagród Rachel Moran. Jej nowa reputacja w dziedzinie czarnej magii sprawia, że ludzie i nieumarli pragną ją opętać, zaciągnąć do łóżka i zabić – niekoniecznie w takiej kolejności.
Wrócił nękany tajemną przeszłością śmiertelny kochanek Rachel, który ją wcześniej porzucił. A to, co posiada Nick, pragną przejąć brutalne bestie, gotowe w razie konieczności zniszczyć Zapadlisko i wszystkich jego mieszkańców.
Zmuszona do trzymania się w cieniu, bo inaczej grozi jej wieczny gniew mściwego demona, Rachel musi szybko działać, bo po raz pierwszy od tysiącleci zbiera się wataha, by siać spustoszenie i rządzić. I nagle stawką jest coś więcej niż dusza Rachel...


27 stycznia wydawnictwo MAG odda w ręce czytelników powieść "Za garść amuletów'' Kim Harrison, czwarty tom cyklu Rachel Moran.
Zamieszczono dnia 10-12-2016 o godz. 19:33:05
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rebis na styczeń
Zapowiedzi

Dom Wydawniczy Rebis
udostępnił zestaw ''fantastycznych'' zapowiedzi książkowych na styczeń 2017. W rozwinięciu newsa znajdziecie pełną listę. Zapraszam do lektury.
Zamieszczono dnia 08-12-2016 o godz. 19:50:55
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pryncypium na walentynki
Zapowiedzi
 Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu. Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może nas definiować, wpływać na to, jacy jesteśmy? Czy kierują nami impulsy ciała (Lokum), odruchy psychiki (Ipsum), czy też może tajemnicze, odwieczne Nomen – imię?
Zoltan jest potężnym członkiem starożytnej tajnej organizacji, stojącej na straży praw Pryncypium i strzegącej wiedzy o Nominach. Aniela zaś młodą, lecz doświadczoną przez los dziewczyną, starającą się uratować rodzinne gospodarstwo. Dzieli ich wszystko: status społeczny, osobowość i wyznawane wartości. Łączy mająca tysiące lat wspólna historia.


14 lutego trafi do księgarń ''Pryncypium'' Melissy Darwood. Książkę wyda Genius Creations.
Zamieszczono dnia 06-12-2016 o godz. 20:46:02
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Ryska powraca
Zapowiedzi

„Rok Szczura. Świeca” to ostatni tom trylogii Rok Szczura – bestsellerowej sagi, która opowiada losy Ryski – wiejskiej dziewczyny wykazującej pewne zdolności jasnowidzenia, której w pełnej przygód wędrówce towarzyszą: jej przyjaciel z dzieciństwa Żar – złodziejaszek oraz znaleziony na drodze szczur Alk – którego największym życzeniem jest zmienić się z powrotem w człowieka.

6 grudnia w ręce czytelników trafi ''Świeca'' Olgi Gromyko, trzeci tom trylogii ''Rok Szczura''. Powieść wyda Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 04-12-2016 o godz. 20:32:33
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Przestąpimy Bramy Światłości
Zapowiedzi

13 stycznia swą premierę będzie miała najnowsza książka Mai Lidii Kossakowskiej zatytułowana ''Bramy Światłości''. Otworzy ona cykl o tym samym tytule.
Jest to powieść niezależna, oddzielna, którą można z powodzeniem czytać bez znajomości poprzednich książek autorki.
Książkę wyda Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 29-11-2016 o godz. 20:31:42
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy kompleks boga
Zapowiedzi
 Cztery na pozór zupełnie obce i diametralnie różne osoby, żyjące w przeświadczeniu, że ich sekrety nigdy nie wyjdą na jaw, budzą się w zimnym, mrocznym pomieszczeniu zamknięci w klatkach. Nie wiedzą gdzie są, i dlaczego. Kiedy dostrzegają zwisający z sufitu hak i stojący w kącie stół z narzędziami z nierdzewnej stali, opuszcza ich wszelka nadzieja, że mogą wyjść z tego żywi.
Tymczasem komisarz Pieńkowski prowadzi śledztwo w sprawie zaginięć czterech studentek szczecińskich uczelni. Policja nie ma żadnego śladu i z każdym dniem odczuwa coraz większą presję ze strony lokalnej społeczności i mediów.


29 listopada, za sprawą wydawnictwa Videograf, czytelnicy poznają ''Kompleks boga'' Piotra Rozmusa. Wtedy też ukażą się ''Przebudzenie'' i ''Bestia''.
Zamieszczono dnia 28-11-2016 o godz. 19:45:23
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Z nowym rokiem, nowy Dark Elements
Zapowiedzi
 Niekiedy miłość trwa aż do ostatniego tchnienia.
Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a siedemnastoletnia Layla musi stawić czoła najtrudniejszym wyborom. Co wybierze, światło czy mrok? Z jednej strony grzeszny, seksowny, demoniczny książę Roth, z drugiej Zayne – wspaniały, troskliwy strażnik, z którym jednak nigdy nie wyobrażała sobie związku. Najtrudniejsza decyzja dotyczy jednak tego, której połowie swojej natury powinna zaufać.


18 stycznia 2017, za sprawą wydawnictwa Filia, w ręce czytelników trafi książka ''Ostatnie tchnienie'' Jennifer L. Armentrout, kolejny tom cyklu "Dark Elements".
Zamieszczono dnia 22-11-2016 o godz. 20:42:06
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Toy Land pojawi się na nowo
Zapowiedzi
 To uniwersum, w którym kilka lat później osadzona została akcja noweli „Pola dawno zapomnianych bitew”. W „Toy Landzie” znajdziecie wiele elementów, które pojawiają się obecnie w powieściach z tego cyklu: „Łatwo być Bogiem” oraz „Ucieczce z raju”. Nie jest to jednak pełnokrwisty prequel, tylko opowieść z tego samego wszechświata, w którym niemal dwa wieki później działają Nike i Henryan. Jak słusznie głosi napis na okładce, jest to dzieło apokryficzne, ale skromnym zdaniem autora – wcale nie gorsze.

31 stycznia do księgarń trafi nowe wydanie powieść„Toy Land” Roberta J. Szmidta, apokryficznej opowieści z uniwersum „Pól dawno zapomnianych bitew”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 22-11-2016 o godz. 20:27:38
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Wkrótce kontynuacja Kruczego Cienia
Zapowiedzi
 Vaelin Al Sorna, wojownik Szóstego Zakonu, nazywany Mrocznym Ostrzem, Zabójcą Nadziei. Największy wojownik swoich czasów, a zarazem świadek największej porażki swego narodu, kiedy to wizja króla Janusa utonęła w morzu krwi ludzi, którzy walczyli niezłomnie za sprawę, która zrodziła się z kłamstwa. Vaelin jako jedyny o tym wiedział. Z niewiarygodnie ciężkim sercem wrócił więc do domu, postanowiwszy, ze już nigdy nie będzie zabijał.

Wydawnictwo Papierowy odda w najbliższych dniach w ręce czytelników książkę "Lord wieży" Anthony'ego Ryana, drugi tom trylogii Kruczy Cień.
Zamieszczono dnia 21-11-2016 o godz. 19:10:07
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Inna wersja historii Odysa
Zapowiedzi
 Odys nie wraca na Itakę, gdyż zakłada dom gdzie indziej; Odys nie wraca, gdyż pomaga odbudować Troję; Odys wraca, lecz zostaje zabity przez Penelopę; Odys wraca, lecz nikt nie rozpoznaje w nim wielkiego bohatera i umiera w samotności.
Te kilkadziesiąt mikrohistorii to opowieści o bezdomności, pustce i niemożności powrotu. To tęsknoty za prawdziwym życiem, które zawsze jest gdzieś daleko, choć czasem wydaje się na wyciągnięcie ręki.


25 listopada, nakładem wydawnictwa Powergraph ukaże się książka „Zagroda zębów” Wita Szostaka.
Zamieszczono dnia 15-11-2016 o godz. 20:33:16
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będzie filmowe Siedem minut po północy
Zapowiedzi
 Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór.
Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.

25 grudnia do kin trafi „Siedem minut po północy” – film z udziałem m.in. Sigourney Weaver, Felicity Jones, Liama Neesona i Lewisa MacDougalla. Z tej okazji wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało wznowienie niezwykłej książki Patricka Nessa – tym razem w okładce filmowej. W księgarniach pojawi się ona 2 grudnia.
Zamieszczono dnia 15-11-2016 o godz. 20:15:56
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2250 artykułów (150 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej