Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Hades
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Rebis na wrzesień
Zapowiedzi

Dom Wydawniczy Rebis
udostępnił zestaw ''około fantastycznych'' zapowiedzi książkowych na wrzesień 2016. W rozwinięciu newsa znajdziecie pełną listę. Zapraszam do lektury.
Zamieszczono dnia 12-08-2016 o godz. 18:45:45
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy na terytorium S.T.A.L.K.E.R.a
Zapowiedzi
 Wiosną 2006 roku Czarnobylska Strefa Wykluczenia przypomina rezerwat dzikiej przyrody. W istocie jednak jest ogromnym poligonem badawczym.
Kiedy dochodzi do katastrofy, tereny wokół elektrowni przekształcają się w najeżone anomaliami piekło – Zonę. To w niej znajdują schronienie przypuszczalni jej sprawcy, zaś dekadę później rozpoczyna się ostatnia runda śmiertelnej rozgrywki. Starcia, w którym drapieżnik staje się zwierzyną, a zwierzyna – drapieżnikiem.


9 września w księgarniach znajdzie się powieść "Wedle zasług" Sławomira Nieściura. Książkę wyda Fabryka Słów w ramach cyklu "Fabryczna Zona".
Zamieszczono dnia 12-08-2016 o godz. 18:30:08
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Czekamy na Geniusza
Zapowiedzi
 Niewidomy Alek walczy o samodzielność i niezależność. Chce być taki jak jego rówieśnicy. Nieoczekiwanie, podczas spaceru z psem przewodnikiem traci kontrolę nad swoim życiem. Dzieje się to za sprawą tajemniczego przedmiotu, wykopanego z ziemi przez jego pupila. Znalezisko okazuje się być kluczem umożliwiającym realizację ryzykownego planu.
Sprawy komplikują się coraz bardziej. Dziewczyna pachnąca fiołkami najwyraźniej go prześladuje. Ojciec wyjawia niepokojącą przeszłość, a sam Alek obserwuje u siebie ogromne zmiany.
Kto tym wszystkim steruje? Dlaczego wybrano niewidomego nastolatka?


We wrześniu swą premierę będzie miał "Geniusz'', najnowsza powieść Roxany Wojtas-Tabiś. Książka objęta jest patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 10-08-2016 o godz. 19:35:40
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata?
Zapowiedzi
 Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka…
Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię.

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata dowiemy się 28 października, gdy ukaże się powieść "7Ew" Neala Stephensona. Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 09-08-2016 o godz. 20:47:49
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pojawi się Rozjemca
Zapowiedzi
 "Rozjemca" to opowieść o dwóch siostrach, które urodziły się księżniczkami, o Królu-Bogu, który ma poślubić jedną z nich, pomniejszym bóstwie, które nie wierzy w siebie, i o nieśmiertelnym człowieku starającym się naprawić błędy, jakich dopuścił się setki lat temu. W ich świecie ci, którzy zginęli w chwalebny sposób, powracają jako bogowie i żyją w zamknięciu w stolicy Hallandren. W tym samym świecie o potędze magii stanowi moc zwana Biochromą, oparta na Oddechach, które można zbierać jedynie pojedynczo od konkretnych osób. Dzięki Oddechom i czerpaniu koloru z nieożywionych przedmiotów Rozbudzający są w stanie zarówno dopuszczać się nikczemności, jak i tworzyć cuda.

26 października do księgarń trafi ''Rozjemca'' autorstwa Brandona Sandersona. Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 09-08-2016 o godz. 20:38:57
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Byli Podzieleni, będą Rozdarci
Zapowiedzi
 Za sprawą Connora, Leva i Risy – tudzież głośnej rewolty, którą wzniecili w Ośrodku Donacyjnym Happy Jack – ludzie nie mogą już ignorować Podzielonych. Rozwiązanie, które pozwala uwolnić społeczeństwo od sprawiających problemy nastolatków, a równocześnie zapewnia stałe źródło narządów do przeszczepu, może i wydaje się doskonałe, ale w końcu zaczęto kwestionować jego etyczność. Jednak na gruncie podzielenia rozkwitł już wielki biznes, a potężne korporacje i politycy chcą, żeby tę praktykę nie tylko kontynuować, ale objąć nią również więźniów i najbiedniejszych.

W zapowiedziach wydawnictwa Papierowy Księżyc znaleźli się "Rozdarci", kontynuacja powieści "Podzieleni" Neala Shustermana.
Zamieszczono dnia 08-08-2016 o godz. 18:24:34
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Powróci Remy
Zapowiedzi
 Remington Tate, bokser Podziemnej Ligi, jest tajemnicą nawet dla samego siebie. Jego umysł jest jasny, a zarazem mroczny, złożony i otwarty. Czasami jego działania i nastrój są dokładnie wyważone, a czasami pozbawione są wszelkiej kontroli.
W tym wszystkim jednak zawsze była jedna niezmienna rzecz: pragnienie, pożądanie, kochanie i chronienie Brooke Dumas. To jego historia: od chwili, kiedy po raz pierwszy ją zobaczył i uświadomił sobie, że jest ona największą wartością, o jaką kiedykolwiek musiał walczyć.


Wydawnictwo Papierowy Księżyc zapowiada, że 19 października odda w ręce czytelniczek ''Remy'ego'', trzeci tom cyklu "Real" autorstwa Katy Evans.
Zamieszczono dnia 07-08-2016 o godz. 20:21:15
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy w wyśnione miejsca
Zapowiedzi
 Są dwie Waverly.
Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie.
Druga: W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia.
Jest dwóch Marshallów.
Pierwszy: bad boy, który nadużywa alkoholu, ryzykując wydalenie ze szkoły. Nie ma to dla niego znaczenia – w końcu jest nikim.
Drugi: ten, który czuje więcej, niż przyznaje sam przed sobą.
Waverly i Marshall spotykają się… we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie.


17 sierpnia, za sprawą wydawnictwa Otwarte trafią do księgarń ''Wyśnione miejsca''Brenna Yovanoff.
Zamieszczono dnia 07-08-2016 o godz. 19:34:44
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy tajemnicę Mendozy
Zapowiedzi
 Kiedy popularna topmodelka Olga Baxter ginie w zagadkowych okolicznościach, damski fryzjer zostaje wrobiony w jej zabójstwo. By dowieść swojej niewinności, musi stoczyć niebezpieczną rozgrywkę z tajemniczym syndykatem, którego bogaci członkowie od lat trzęsą przestępczym półświatkiem Hiszpanii. Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu nowy pomocnik, czarujący transwestyta o pseudonimie panna Westinghouse.

28 września do księgarń trafi "Tajemnica zaginionej ślicznotki" autorstwa Eduardo Mendozy. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.
Zamieszczono dnia 07-08-2016 o godz. 19:25:12
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Po włoskich butach będą szwedzkie kalosze
Zapowiedzi
Frederick Welin, emerytowany chirurg mieszkający na jednej z wysp szwedzkiego archipelagu, budzi się w nocy, krztusząc się dymem. Jego dom stoi w płomieniach. Mężczyzna zrywa się z łóżka, ale jest już za późno, by ratować dobytek. Ledwo udaje mu się owinąć kocem i wybiec z pożogi w – jak się okazuje – dwóch lewych kaloszach. Wkrótce w płomieniach staje kolejny dom, a ludzie zaczynają szeptać o przemykającej po wyspie tajemniczej, zakapturzonej postaci.

14 września, za sprawą wydawnictwa W.A.B., trafi do księgarń powieść Henninga Mankella „Szwedzkie kalosze”, kontynuacja „Włoskich butów”.
Zamieszczono dnia 05-08-2016 o godz. 16:36:52
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Powrócą Obdarowani
Zapowiedzi
 Przez trzydzieści lat ludzkość starała się jakoś współistnieć z obdarzonymi, jednym procentem populacji ludzi o niezwykłych zdolnościach. Przez trzydzieści lat próbowała zapobiec wyniszczającej wojnie domowej. Bez powodzenia.
Biały Dom to dymiące zgliszcza. Madison Square Garden jest obozem dla internowanych. W stanie Wyoming tysiące bojowników zbrojnej milicji maszerują ku ostatecznej, apokaliptycznej bitwie.
Nick Cooper spędził życie na walce o życie własnych dzieci i przetrwanie kraju. Teraz, gdy świat jest tak bliski katastrofy, musi zaryzykować utratę wszystkiego, co kocha, by stawić czoło arcywrogowi: genialnemu terroryście, który tak głęboko wierzy w swoje ideały, że jest gotów poświęcić dla nich nawet przyszłość rodzaju ludzkiego.

9 sierpnia trafi do księgarń powieść Marcusa Sakey’a "Ogniem pisana''. Finałowy tom trylogii o agencie Nicku Cooperze. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 05-08-2016 o godz. 15:13:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do Hotelu Walhalla
Zapowiedzi
 Gratulacje! Zostałeś wybrany na jednego z dzielnych wojowników Odyna i znalazłeś się w hotelu Walhalla. I co teraz?
Ten niezbędny przewodnik po świecie bogów i bogiń, mitycznych istot i fantastycznych stworzeń dziewięciu nordyckich światów został przygotowany specjalnie dla ciebie, znakomity gościu. Zawiera najważniejsze informacje, wywiady, opowieści i osobiste uwagi, żebyś mógł uniknąć niezręcznych sytuacji i zacząć natychmiast i ze wszystkich sił trenować do Ragnaröku. Ratatosk już nigdy nie wyda ci się słodką wiewiórką i nigdy więcej nie pomylisz krasnoluda z elfem!.


31 sierpnia do księgarń trafi "Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich" autorstwa Ricka Riordana. Książkę wyda Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 04-08-2016 o godz. 17:48:20
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Dostaniemy Katar
Zapowiedzi

„Katar” to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze – próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość.


4 sierpnia, za sprawą Wydawnictwa Literackiego trafi do księgarń ''Katar'' Stanisława Lema.
Zamieszczono dnia 01-08-2016 o godz. 09:55:39
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy sprawy Niebios
Zapowiedzi
 W Niebiosach szykuje się wojna. Po buncie Samaela, który nie mógł się pogodzić z wywyższeniem przez Boga ludzi i został strącony w piekielną otchłań, kolejni aniołowie podważają odwieczny ład. Zazdrośni o bożą miłość planują zagładę ludzkości.
Podczas najazdu wojsk Nabuchodonozora na Królestwo Judy ze świątyni jerozolimskiej zostaje wywieziony tajemniczy artefakt, którym zbuntowane anioły chciały się posłużyć, by zerwać przymierze ludzi z Bogiem. Buntownicy rozpoczynają poszukiwania, ślad jednak rozwiewa się jak dym…


2 sierpnia w księgarniach pojawi się ''Angele Dei'' Dariusza Domagalskiego. Książkę wyda Rebis w ramach serii Horyzonty zdarzeń.
Zamieszczono dnia 01-08-2016 o godz. 09:25:21
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Zajrzymy w magiczne akta
Zapowiedzi
 Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.
John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy.
Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję…


Nakładem wydawnictwa Sine Qua Non 17 sierpnia trafił do księgarń powieść ''Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu'' Anny Lange.
Zamieszczono dnia 30-07-2016 o godz. 09:32:59
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2165 artykułów (145 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej