Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Drobna przysługa
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Wejdziemy do Domu z liści
Zapowiedzi
 Johnny Wagabunda, były pracownik salonu tatuażu w Los Angeles, znajduje notes Zampano, starszego pana i odludka, który zmarł w swoim zagraconym mieszkaniu. Notes zawiera opatrzoną licznymi przypisami historię "Relacji Navidsona".
Jednakże ani Wagabunda, ani nikt z jego znajomych nigdy nie słyszeli o "Relacji Navidsona". Teraz zaś im więcej Johnny czyta o domu Navidsonów, tym bardziej zaczyna się bać i popadać w paranoję. Najgorsze jest to, że nie może potraktować znalezionych zapisków jako zwykłych majaczeń starego wariata. Zaczyna zauważać zachodzące w otoczeniu zmiany...


28 września, nakładem wydawnictwa MAG, ukaże się horror ''Dom z liści" Marka Z. Danielewskiego.
Zamieszczono dnia 28-07-2016 o godz. 20:01:06
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
We wrześniu pojawi się Grzesznik
Zapowiedzi
 Powieść koncentruje się na Cole’u St. Clairze, ważnej postaci trylogii. Wszyscy sądzą, że znają historię Cole’a: sława, uzależnienie, upadek, zniknięcie. Ale tylko kilka osób poznało najmroczniejszy sekret Cole’a – jego umiejętność przemiany w wilka. Jedną z nich jest Isabel.
Tym razem bohaterowie spotykają się w Los Angeles. Ich losy znowu się splatają. Cole – tytułowy grzesznik – postanawia się zmienić – dla Isabel, która próbuje ułożyć sobie życie po śmierci brata. Kiedyś wydawało się, że ich związek nie ma przyszłości, a oni potrafią bez siebie żyć. Okazało się jednak, że są na siebie skazani…

Za sprawą wydawnictwa YA! we wrześniu w księgarni pojawi się "Grzesznik" Maggie Stiefvater.
Zamieszczono dnia 27-07-2016 o godz. 18:37:05
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Zapowiadamy prawdziwą krew
Zapowiedzi

Po zjedzeniu serca ojca Natan znowu musi się ukrywać. Wie, że dysponuje potężniejszą mocą niż większość magów i tylko on może zakończyć wyniszczającą wojnę czarodziejów. Dziedzictwo i krew Marcusa dają jednak o sobie znać. Natan staje się bardziej dziki i owładnięty żądzą zemsty za śmierć ojca.

W zapowiedziach wydawnictwa Uroboros znalazła się książka "Prawdziwa krew" Sally Green, finał śmiertelnej walki czarodziejów opisanej w cyklu "Zła krew".
Zamieszczono dnia 27-07-2016 o godz. 18:25:53
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Nowa książka Metro 2033 + konkurs
Zapowiedzi

Już 31 sierpnia do księgarń trafi „Prawo do życia”, kontynuacja bestsellerowego „Prawa do użycia siły” Denisa Szabałowa. Akcja pierwszej książki Szabałowa toczy się w Sierdobsku – wyjątkowo ponurym miejscu, rojącym się od mutantów, anomalii i niewyjaśnionych zjawisk.

Wydawnictwo Insignis ogłasza czwartą edycję konkursu literackiego na opowiadanie z Uniwersum Metro 2033. Więcej szczegółów w rozszerzeniu newsa.
Zamieszczono dnia 26-07-2016 o godz. 17:22:31
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będzie jeszcze jedna książka Pratchetta
Zapowiedzi
 Biedny Mr Swimble ma dziś kiepski dzień.
Króliki wyskakują z kapelusza, gołębie wylatują z marynarki. Za każdym razem, kiedy tylko dotknie czegoś palcem, dzieje się coś magicznego: pojawiają się kanapki z serem, skarpetki, a nawet mały żółty słoń na kółkach!
To stało się kłopotliwe, zwłaszcza jeśli dodamy, że Mr Swimble ma alergię na króliki. Jego przyjaciel z „Magic Rectangle” nie może pomóc, ale czarodziejski odkurzacz widzi wszystko…
14 fantastycznych historii napisanych przez Pratchetta, pełnych piratów, czarodziejów i oszustów.

Jeszcze w sierpniu nakładem wydawnictwa Penguin Random House, niestety nie wiadomo kiedy nakładem Rebisu, ukaże się książka "Odkurzacz czarownicy'', drugi po "Smoki na zamku Ukruszon'' zbiór wczesnych opowiadań dziecięcych Terry'ego Pratchetta.
Zamieszczono dnia 25-07-2016 o godz. 18:59:36
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rak w Kontrapunktach
Zapowiedzi

Okrutna i mroczna, czasem wesoła, a czasem smutna powieść o wschodniej Polsce czasów Brunona Schulza, sterowców, rabinów i rewolucji.
"Puste niebo" prowadzi czytelnika przez podziemia, zakamarki i zaułki starego Lublina, wysmakowanym, pełnym leśmianizmów językiem opowiada przesyconą erotyzmem historię o ludziach, mieście i świecie, których już nie ma.


We wrześniu, w serii Kontrapunkty wydawanej przez Powergraph ukaże się powieść Radosława Raka „Puste niebo”.
Zamieszczono dnia 25-07-2016 o godz. 18:30:04
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do świata Piskorskiego
Zapowiedzi
 Jest rok 1844. Do odciętej blokadą Anglii przybywa Eliza Żmijewska – poetka i ostatnia kapłanka zapomnianego, słowiańskiego bóstwa. Eliza ma odnaleźć przemysłowca Konrada Załuskiego, którego rodacy winią za upadek powstania na Litwie. Zamierza wykonać na nim wyrok wydany przez Radę Emigracyjną oraz Juliusza Słowackiego. Tylko czy Załuski naprawdę jest winny? A może padł ofiarą rozgrywki dwóch wieszczów?
W świecie, gdzie energia próżni odmieniła historię, nie ma prostych odpowiedzi. Etherowe bramy połączyły Europę z równoległymi światami, a wojny i powstania potoczyły się nowym torem.


29 lipca Wydawnictwo Literackie odda w ręce czytelników nową powieść Krzysztofa Piskorskiego ''Czterdzieści i cztery''.
Zamieszczono dnia 23-07-2016 o godz. 09:16:18
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rachel Morgan powróci
Zapowiedzi
Złe nocne stwory grasujące po Cincinnati gardzą czarownicą i łowczynią nagród Rachel Moran. Jej nowa reputacja w dziedzinie czarnej magii sprawia, że ludzie i nieumarli pragną ją opętać, zaciągnąć do łóżka i zabić – niekoniecznie w takiej kolejności.
Wrócił nękany tajemną przeszłością śmiertelny kochanek Rachel, który ją wcześniej porzucił. A to, co posiada Nick, pragną przejąć brutalne bestie, gotowe w razie konieczności zniszczyć Zapadlisko i wszystkich jego mieszkańców.
Zmuszona do trzymania się w cieniu, bo inaczej grozi jej wieczny gniew mściwego demona, Rachel musi szybko działać, bo po raz pierwszy od tysiącleci zbiera się wataha, by siać spustoszenie i rządzić. I nagle stawką jest coś więcej niż dusza Rachel...


Wydawnictwo MAG 30 września odda w ręce czytelników powieść "Za garść amuletów'' Kim Harrison, czwarty tom cyklu Rachel Morgan.
Zamieszczono dnia 23-07-2016 o godz. 09:01:12
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do biblioteki dusz
Zapowiedzi
 Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. W wyprawie towarzyszy mu Emma Bloom, dziewczyna, która włada ogniem, oraz Addison MacHenry, pies umiejący odnaleźć trop zaginionych dzieci. Bohaterowie wędrują ze współczesnego Londynu do labiryntu zaułków Diabelskiego Poletka, najbardziej parszywego zakamarka wiktoriańskiej Anglii. W tym miejscu raz na zawsze przesądzi się los osobliwych dzieci całego świata.

W tegorocznych zapowiedziach wydawnictwa Media Rodzina pojawiła się "Biblioteka dusz'' Ransoma Riggsa, trzeci dom cyklu ''Pani Peregrine''.
Zamieszczono dnia 21-07-2016 o godz. 19:52:51
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Powrócimy do Imperium Radch
Zapowiedzi
 Althoek to odległy układ planetarny, który został podbity 600 lat temu. Dzisiaj wszyscy jego mieszkańcy są już w pełni zasymilowani, a przynajmniej powinni tacy być. Jednak nie wszystko funkcjonuje tak dobrze, jakby się mogło wydawać. Stare podziały nadal istnieją i są bardzo kłopotliwe. Sytuację komplikuje fakt, że na niepokojące nastroje na planecie zwraca uwagę obcy – Presger. Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć jego zamiarów.

17 sierpnia, za sprawą wydawnictwa Muza, w ręce czytelników trafi ''Zabójczy miecz'', kontynuacja ''Zabójczej sprawiedliwości'' Ann Leckie.
Zamieszczono dnia 20-07-2016 o godz. 18:58:17
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Skąd wziął się Moskal?
Zapowiedzi
Prawie za miesiąc, bo 17 sierpnia w księgarniach znajdzie się ''Moskal'' Michała Gołkowskiego. Jednak już dziś zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym autor zdradza kulisy powstania powieści.
Zamieszczono dnia 18-07-2016 o godz. 19:26:50
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Po wakacjach zacznie się pobór
Zapowiedzi
 Mamy rok 2018, a Wspólnota Północnoamerykańska trzeszczy w szwach. Dla pasożytniczych nierobów pokroju Andrew Graysona, są tylko dwie drogi, żeby wyrwać się z zarobaczonych, pełnych przemocy bloków socjalnych, gdzie dzienna racja żywieniowa to marne dwa tysiące kalorii smakującej jak papier przetworzonej soi: można albo łudzić się nadzieją na wygraną w loterii i otrzymanie biletu do jednej z pozaziemskich kolonii, albo się zaciągnąć. Wybór jest prosty...

2 września, nakładem Fabryki Słów, do księgarń trafi ''Pobór'' Marko Kloosa, pierwszy tom nowego militarnego cyklu SF.
Zamieszczono dnia 15-07-2016 o godz. 19:04:04
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Ponownie spotkamy Lilith
Zapowiedzi
 Czy można żyć normalnie ze świadomością, że ciąży nad tobą tajemnicze dziedzictwo, a duch pramatki Lilith chce zadomowić się w twoim ciele?
Czy przerażenie nie odebrałoby ci woli istnienia, gdyby potworni Asasyni, demoniczne Czarne Anioły czyhały na twoje życie?
A jednak Sha bez wahania podejmuje wyzwanie, które zesłał jej los i postanawia stawić czoła zagrożeniu. Tajemniczy głos intuicji podpowiada jej, że powinna zawalczyć o życie swoje i związanych z nią osób!
Czy uda się jej ocalić ojca, Chrisa i Daniela? Czy Lilith okaże się przyjacielem czy wrogiem? Czy dobro i miłość zwyciężą zło i zemstę z innego świata?

Na przełomie sierpnia i wrześnie trafi do księgarń powieść ''Lilith. Walka'' Jo E. Rach, kontynuacja ''Lilith. Dziedzictwo''. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Novae Res.
Zamieszczono dnia 15-07-2016 o godz. 15:34:56
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pojawi się Ukryta łowczyni
Zapowiedzi
 W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji Cécile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki, czarownicy, która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego, czy zwycięży, czy poniesie porażkę, jej bliscy zapłacą wysoką cenę.

20 lipca w ręce czytelników trafi "Ukryta łowczyni" Danielle L Jensen, drugi tom Trylogii Klątwy. Powieść wyda Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 14-07-2016 o godz. 14:33:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będzie militarna czerwień
Zapowiedzi
 Dla dobra swoich interesów, garstka prywatnych przedsiębiorców wojennych, do których należy Thelma Sheridan, wywołuje konflikty zbrojne w różnych rejonach świata.
Thelma jest bezlitosna i chciwa, ale nie głupia; zauważa, że do gry wojennej włączyła się nieznana siła. Podejrzewa, że to autonomiczny, zbuntowany program komputerowy, który wylągł się w informatycznej Chmurze. Nazywa go Czerwienią, gdyż uważa, że przesącza się przez wszystko jak krew.


30 sierpnia trafi do księgarń ''Czerwień'' Lindy Nagata, pierwszy tom militarnej SF osadzony w bliskiej przyszłości, świecie reality TV i zaawansowanych technologii.. Książkę wyda Rebis.
Zamieszczono dnia 13-07-2016 o godz. 20:20:13
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2165 artykułów (145 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej