Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Lord Prestimion
 
Katalog - dodano
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 Baśnie osobliwe
- Ransom Riggs
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Zapowiedzi

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Wiosną poznamy Berserka
Zapowiedzi
 Już niedługo, za mniej więcej dwa do trzech lat wszyscy ludzie na Ziemi wpadną w dziki szał, podczas którego zatracą pamięć o tym, kim byli. Nie wszystkich ogarnie on równocześnie. Opanowani gorączką będą rzucać się na siebie nawzajem i na zdrowych, nie pojmujących czemu nagle ich najbliżsi próbują ich zamordować. Szał będzie dziki, lecz nie bezrozumny.
Niektórzy mówią, że to Gaja, że Ziemia się nami zmęczyła. Inni, że wirus wyrwał się z wojskowego laboratorium, albo że wypuścili go terroryści. Jeszcze inni, że człowiek przekroczył wreszcie próg cywilizacyjnego stresu i zwariował.


29 marca, za sprawą wydawnictwa Filia, w ręce czytelników trafi ''Berserk'' Pawła Majki.
Zamieszczono dnia 20-12-2016 o godz. 18:28:10
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy Mapę kości
Zapowiedzi
 W świecie, w którym żyje Cass, nie ma miejsca dla słabych, niesprawnych i odmiennych. Liczy się tylko doskonałość. Perfekcyjne Alfy zrobią wszystko, by trzymać upośledzone Omegi tam, gdzie ich miejsce: w obozach pracy i na ziemiach, na których nikt inny nie chce mieszkać. Najchętniej pozbyłyby się ich na zawsze, ale gdy umiera Omega, umiera także jej bliźniacza Alfa.
Po masakrze na Wyspie ruch oporu Omeg jest w rozsypce. Cass, Kobziarz i Zoe wiedzą, że trzeba na nowo rozniecić ducha buntu.
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?


W zapowiedziach wydawnictwa Uroboros pojawiła się książka "Mapa kości'' Francescy Haig, drugi tom cyklu Ogniste oczyszczenie. Książka ma ukazać się 1 lutego.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 20:29:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pojawi się Apex
Zapowiedzi
 Niepokój ogarnia cały świat. Sekrety, kłamstwa, gniew – płyną falami z umysłu do umysłu. Siły policyjne walczą z buntownikami, ale ci, połączeni na poziomie neuronów, nie są łatwym przeciwnikiem. Mobilizują się armie, upadają rządy. Nadchodzi sterowana Nexusem rewolucja. Wśród tego chaosu wyrasta nowa ludzka rasa. A pewna naukowiec, oszalała z bólu, realizuje swój maniakalny plan zapanowania nad systemami elektronicznymi całej planety i stworzenia świata na nowo – na swoje podobieństwo... Apex jest tu. Świat nigdy nie będzie taki sam.

19 stycznia, za sprawą wydawnictwa Drageus, w ręce czytelników trafi ''Apex '' Rameza Naama, trzeci tom cyklu Nexus.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 19:46:08
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy Bezkres magii
Zapowiedzi
 „Tancerka Ostrza”, zupełnie nowa mikropowieść ze świata „Archiwum Burzowego Światła” jest ukoronowaniem „Bezkresu magii”, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris” (Elantris) „Jedenasty metal” (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza” (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30” (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek” (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła” (Tren) „Szósty ze Zmierzchu” (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia” (Z Mgły Zrodzony).

11 stycznia do księgarń trafi ''Bezkres magii'', zbiór opowiadań autorstwa Brandona Sandersona. Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 19-12-2016 o godz. 19:38:19
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Przestąpimy Bramy Światłości
Zapowiedzi
 Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.
Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!

11 stycznia swą premierę będzie miała najnowsza książka Mai Lidii Kossakowskiej zatytułowana ''Bramy Światłości''. Otworzy ona cykl o tym samym tytule.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 20:47:07
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy na Dwór mgieł i furii
Zapowiedzi
 Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie.
Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować.

Za sprawą wydawnictwa Uroboros 1 lutego w ręce czytelników trafi "Dwór mgieł i furii" Sarah J. Maas, drugi tom cyklu Dwór cierni i róż.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 16:04:58
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Uczeń Alvin pojawi się powtórnie
Zapowiedzi

Alvin powraca do miejsca swych narodzin, aby podjąć naukę u kowala. Nie wszystko dobrze się układa w Hatrack River. Alvin musi nauczyć się wykorzystywać magiczne umiejętności, którymi został obdarzony. Niszczyciel czeka tylko na okazję, aby go zabić. Ale jest tam też ktoś, kto czuwa nad Alvinem z daleka – Żagiew.

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka 16 lutego ponownie trafi do księgarń "Uczeń Alvin'' Orsona Scotta Carda, trzeci tom cyklu Saga o Alvinie Stwórcy.
Zamieszczono dnia 18-12-2016 o godz. 13:59:11
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Trafimy do odległej galaktyki Roth
Zapowiedzi

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.


17 stycznia trafi do księgarń książka ''Naznaczeni śmiercią'' Veronicy Roth, pierwszy tom nowego cyklu tej autorki. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Jaguar.
Zamieszczono dnia 13-12-2016 o godz. 18:43:25
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Będą kolejne Artefakty
Zapowiedzi
 Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania. Niezwykle realistyczna opowieść o obcym na Ziemi – realistyczna na tyle, że staje się metaforą naszego własnego egzystencjalnego smutku i samotności.

13 stycznia trafi do księgarń ''Człowiek, który spadł na ziemię'' Waltera Tevisa. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG w ramach cyklu Artefakty.
Zamieszczono dnia 12-12-2016 o godz. 18:02:03
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rachel Moran powróci
Zapowiedzi
Złe nocne stwory grasujące po Cincinnati gardzą czarownicą i łowczynią nagród Rachel Moran. Jej nowa reputacja w dziedzinie czarnej magii sprawia, że ludzie i nieumarli pragną ją opętać, zaciągnąć do łóżka i zabić – niekoniecznie w takiej kolejności.
Wrócił nękany tajemną przeszłością śmiertelny kochanek Rachel, który ją wcześniej porzucił. A to, co posiada Nick, pragną przejąć brutalne bestie, gotowe w razie konieczności zniszczyć Zapadlisko i wszystkich jego mieszkańców.
Zmuszona do trzymania się w cieniu, bo inaczej grozi jej wieczny gniew mściwego demona, Rachel musi szybko działać, bo po raz pierwszy od tysiącleci zbiera się wataha, by siać spustoszenie i rządzić. I nagle stawką jest coś więcej niż dusza Rachel...


27 stycznia wydawnictwo MAG odda w ręce czytelników powieść "Za garść amuletów'' Kim Harrison, czwarty tom cyklu Rachel Moran.
Zamieszczono dnia 10-12-2016 o godz. 19:33:05
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Rebis na styczeń
Zapowiedzi

Dom Wydawniczy Rebis
udostępnił zestaw ''fantastycznych'' zapowiedzi książkowych na styczeń 2017. W rozwinięciu newsa znajdziecie pełną listę. Zapraszam do lektury.
Zamieszczono dnia 08-12-2016 o godz. 19:50:55
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Zapowiedzi ]
Pryncypium na walentynki
Zapowiedzi
 Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu. Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może nas definiować, wpływać na to, jacy jesteśmy? Czy kierują nami impulsy ciała (Lokum), odruchy psychiki (Ipsum), czy też może tajemnicze, odwieczne Nomen – imię?
Zoltan jest potężnym członkiem starożytnej tajnej organizacji, stojącej na straży praw Pryncypium i strzegącej wiedzy o Nominach. Aniela zaś młodą, lecz doświadczoną przez los dziewczyną, starającą się uratować rodzinne gospodarstwo. Dzieli ich wszystko: status społeczny, osobowość i wyznawane wartości. Łączy mająca tysiące lat wspólna historia.


14 lutego trafi do księgarń ''Pryncypium'' Melissy Darwood. Książkę wyda Genius Creations.
Zamieszczono dnia 06-12-2016 o godz. 20:46:02
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Ryska powraca
Zapowiedzi

„Rok Szczura. Świeca” to ostatni tom trylogii Rok Szczura – bestsellerowej sagi, która opowiada losy Ryski – wiejskiej dziewczyny wykazującej pewne zdolności jasnowidzenia, której w pełnej przygód wędrówce towarzyszą: jej przyjaciel z dzieciństwa Żar – złodziejaszek oraz znaleziony na drodze szczur Alk – którego największym życzeniem jest zmienić się z powrotem w człowieka.

6 grudnia w ręce czytelników trafi ''Świeca'' Olgi Gromyko, trzeci tom trylogii ''Rok Szczura''. Powieść wyda Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 04-12-2016 o godz. 20:32:33
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Przestąpimy Bramy Światłości
Zapowiedzi

13 stycznia swą premierę będzie miała najnowsza książka Mai Lidii Kossakowskiej zatytułowana ''Bramy Światłości''. Otworzy ona cykl o tym samym tytule.
Jest to powieść niezależna, oddzielna, którą można z powodzeniem czytać bez znajomości poprzednich książek autorki.
Książkę wyda Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 29-11-2016 o godz. 20:31:42
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
Poznamy kompleks boga
Zapowiedzi
 Cztery na pozór zupełnie obce i diametralnie różne osoby, żyjące w przeświadczeniu, że ich sekrety nigdy nie wyjdą na jaw, budzą się w zimnym, mrocznym pomieszczeniu zamknięci w klatkach. Nie wiedzą gdzie są, i dlaczego. Kiedy dostrzegają zwisający z sufitu hak i stojący w kącie stół z narzędziami z nierdzewnej stali, opuszcza ich wszelka nadzieja, że mogą wyjść z tego żywi.
Tymczasem komisarz Pieńkowski prowadzi śledztwo w sprawie zaginięć czterech studentek szczecińskich uczelni. Policja nie ma żadnego śladu i z każdym dniem odczuwa coraz większą presję ze strony lokalnej społeczności i mediów.


29 listopada, za sprawą wydawnictwa Videograf, czytelnicy poznają ''Kompleks boga'' Piotra Rozmusa. Wtedy też ukażą się ''Przebudzenie'' i ''Bestia''.
Zamieszczono dnia 28-11-2016 o godz. 19:45:23
[ Skomentuj | Zapowiedzi ]
2165 artykułów (145 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej