Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 Slade House – David Mitchell
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Na glinianych nogach
 
Katalog - dodano
 Wilcza godzina
- Andrius Tapinas
 Czwarty dzień
- Sarah Lotz
 Zdrajca tronu
- Alwyn Hamilton
 Kosiarze
- Neal Shusterman
 Ciemny las
- Cixin Liu
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Pojawiła się Dusza cesarza
Nowości
 Kiedy Shai zostaje pojmana podczas próby zastąpienia Księżycowego Berła niemal idealnym falsyfikatem, musi targować się o życie. Cesarz Ashravan co prawda nie zginął podczas ataku skrytobójcy, ale utracił świadomość – a fakt ten nie wyszedł na jaw jedynie dlatego, że w tym samym zamachu zginęła jego żona. Jeśli jednak po trwającej sto dni żałobie cesarz nie pokaże się publicznie, rządzące Stronnictwo Dziedzictwa utraci władzę, a cesarstwo pogrąży się w chaosie.
Shai dostaje do wykonania niemożliwe zadanie: w ciągu niecałych stu dni stworzyć – za pomocą Fałszerstwa – nową duszę dla cesarza. Niestety, Fałszowanie dusz jest uważane za bluźnierstwo przez tych, którzy ją pojmali...

Za sprawą wydawnictwa MAG w ręce czytelników trafia dziś ''Dusza cesarza'' Brandona Sandersona.
Zamieszczono dnia 15-06-2016 o godz. 16:51:16
[ Skomentuj | Nowości ]
Żelazny Druid powraca
Nowości

Jak człowiek żyje sobie już dobre dwa tysiące lat, to nie ma mocnych – musiał się po drodze narazić kilku wampirom. A może kilku ich legionom. Nawet były przyjaciel i prawnik Atticusa okazał się przecież krwiopijcą niegodnym zaufania. Tylko, że teraz te zębate męczydusze – zjednoczone pod wodzą opętanego żądzą krwi i władzy Theophilusa – urosły do upiornego problemu wymagającego natychmiastowego rozwiązania. Czas stawić im czoło. Atticus nie pogardziłby w tej rozgrywce jakimś wsparciem, lecz jego przyjaciele sami mają sporo na głowie.

Już jutro trafi do księgarń ósmy tom ''Kronik Żelaznego Druida'' autorstwa Kevina Hearn'a, czyli "Kołek na dachu''. Powieść wydaje Rebis.
Zamieszczono dnia 13-06-2016 o godz. 20:34:00
[ Skomentuj | Nowości ]
Komisarz Maciejewski powraca
Nowości

W drugiej połowie lat 30. lubelską jesziwą wstrząsa bunt młodzieży. Wysłany na miejsce komisarz Maciejewski znajduje w mykwie ciało studenta. Mimo dramatycznych okoliczności wszystko wskazuje na samobójstwo, zwłaszcza że młody człowiek miał osobiste powody do desperacji. Gdy jednak na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiesza się polski student, sprawa staje się coraz bardziej niejasna...

Nakładem wydawnictwa W.A.B. w księgarniach pojawił się właśnie ósmy tom serii kryminałów z komisarzem Maciejewskim zatytułowany ''Portret wisielca'' autorstwa Marcina Wrońskiego.
Zamieszczono dnia 03-06-2016 o godz. 17:24:38
[ Skomentuj | Nowości ]
Skrzydeł ognia odsłona trzecia
Nowości
Gloria wie, że świat smoków źle ocenia jej plemię. Przecież nie jest wcale "leniwa jak Deszczoskrzydłe"; w ogóle nie jest leniwa! Może i nie miała zostać jednym ze smocząt przeznaczenia, o czym co rusz przypominają jej starsze smoki, ale jest bystra, a jej jad jest zabójczy... Tyle że - oczywiście - nikt o tym nie wie.
Gdy smoczęta szukają schronienia w deszczowym lesie, Gloria ze zgrozą odkrywa, że w koronach drzew wprost roi się od Deszczoskrzydłych, o których nikt by nie powiedział, że są niebezpieczne. Przesypiają całe dnie i nic, ale to nic nie wiedzą o reszcie Pyrrii.


Na półki księgarskie trafiło dziś "Ukryte królestwo", trzeci tom cyklu ''Skrzydła ognia'' autorstwa Tui T. Sutherland. Książkę wydał MAG.
Zamieszczono dnia 01-06-2016 o godz. 17:18:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Ponowne zaproszenie do Troi
Nowości
Ciemność zapadła nad Wielką Łąką, świat starożytny jest głęboko podzielony. Pod złotym miastem Troją na polach śmierci zbierają się siły lojalne wobec króla Myken Agamemnona. Jest wśród nich Odyseusz. Wie, że Agamemnon nie cofnie się przed niczym, aby zagarnąć skarb znajdujący się za murami miasta, i że wkrótce będzie się musiał zmierzyć ze swymi byłymi przyjaciółmi w śmiertelnym starciu. Schorowany król Troi czeka. Jedyną jego nadzieją są dwaj herosi: jego ukochany syn Hektor, największy wojownik swej epoki i przerażający Helikaon, który zemści się straszliwie za śmierć swej żony z rąk Mykeńczyków. Wojna została wypowiedziana.

Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazał się właśnie trzeci tom trylogii Troja Davida Gemmella zatytułowany "Troja. Upadek Królów".
Zamieszczono dnia 31-05-2016 o godz. 13:25:11
[ Skomentuj | Nowości ]
Onikromos w księgarni
Nowości

Druss, ostatni człowiek w Linvenogre, próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojego brata, nie narażając się przy tym Radzie starszyzny, która z okrutną bezwzględnością rządzi miastem i uważnie obserwuje poczynania człowieka. Zdaje sobie sprawę, że czeka go bardzo trudne zdanie, ale w żaden sposób nie jest przygotowany na to, co się stanie, gdy w trakcie poszukiwań zejdzie z utartych ścieżek, zacznie odkrywać prawdziwą naturę Linvenogre i grunt dosłownie usunie mu się spod stóp.

Na czytelników w księgarniach oczekuje już "Onikromos'' Pawła Matuszka. Książkę wydał MAG.
Zamieszczono dnia 20-05-2016 o godz. 16:29:42
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera Wieży, teledysku i spotkanie ze Szmidtem
Nowości
 Zwerbowany przez Czystych Nauczyciel otrzymuje zadanie: trzeba zażegnać kryzys w Nowym Watykanie. Nienawykły do wykonywania rozkazów, postanawia działać na własną rękę i próbuje udowodnić wszystkim, że mimo wielu lat bezczynności pozostał Czarnym Skorpionem, żywą legendą kanałów.
Mierzy też znacznie wyżej: jego prawdziwym celem jest zapobieżenie bliskiej już wojnie z Lekterytami, a misja w Wolnych Enklawach to tylko rozgrzewka przed prawdziwym wyzwaniem, jakim będzie wypad do okupowanej przez kanibali Wieży.

„Wieża” Roberta J. Szmidta, najnowsza książka w Uniwersum Metra 2033, kontynuacja „Otchłani”, już w księgarniach! Dzisiaj także premiera teledysku do utworu „Pociąg do piekła bram” zespołu Lux Perpetua. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis Media.
Zamieszczono dnia 19-05-2016 o godz. 15:48:33
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Nowości ]
Durotan już w księgarniach
Nowości

W świecie Draenoru Klan Mroźnego Wilka mierzy się z coraz surowszymi zimami. Wódz klanu, Durotan, staje przed trudną decyzją – porzucić terytorium, dumę i tradycje i pójść za tajemniczym Guld’anem czy poprowadzić swój lud w nieznane?

Powieść „Warcraft: Durotan” Christie Golden – oficjalny prequel filmu „Warcraft: Początek” – właśnie trafiła do księgarń. Książka opowiada o wydarzeniach, które zaważyły na losach Klanu Mroźnego Wilka; to pełna magii i pasji historia Durotana, wodza klanu, zmuszonego do podjęcia trudnych decyzji w obliczu rozpadu świata Draenor, ojczyzny orków.
Zamieszczono dnia 18-05-2016 o godz. 20:18:29
[ Skomentuj | Nowości ]
Poznamy kapitana Grimma
Nowości
 Od niepamiętnych czasów kasztele, piętrzące się na wiele mil nad spowitą mgłami powierzchnią świata, były schronieniem ludzkości. Arystokratyczne rody, władające nimi od pokoleń, tworzyły cuda nauki, zawierały sojusze handlowe oraz budowały floty sterowców mające utrzymać pokój. Kapitan Grimm, dowódca statku handlowego "Drapieżca", głęboko wierny Kasztelowi Albion, opowiedział się po jego stronie w zimnej wojnie z Kasztelem Aurora i atakuje frachtowce nieprzyjaciela, by zdezorganizować jego szlaki handlowe. Gdy "Drapieżca" zostaje poważnie uszkodzony w walce, kasztelan Albionu składa Grimmowi propozycję przyłączenia się do ekipy agentów mających wykonać misję o kluczowym znaczeniu. W zamian otrzyma środki potrzebne, by przywrócić "Drapieżcy" pełną sprawność.

Za sprawą wydawnictwa MAG do księgarń trafi dziś ''Wiatrogon aeronauty'' Jima Butchera.
Zamieszczono dnia 18-05-2016 o godz. 20:14:19
[ Skomentuj | Nowości ]
Świata Dysku wg Pratchetta odsłona ostatnia
Nowości
 Drżenie światów.
Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły.
To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem.
Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.
Będzie rozliczenie...


Dzisiaj w ręce czytelników trafia ostatnia odsłona "Świata Dysku" autorstwa Terry'ego Pratchetta zatytułowana ''Pasterska korona''. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Zamieszczono dnia 17-05-2016 o godz. 14:47:48
[ Skomentuj | Nowości ]
Zaczęła się wyprawa Asów
Nowości
 Czterdzieści lat po pojawieniu się wirusa dzikiej karty Światowa Organizacja Zdrowia postanawia wysłać misję złożoną z asów, dżokerów, polityków i dziennikarzy. Misja zbada, jak kraje radzą sobie z wirusem, który zmienił oblicze ludzkości. Ekipą kieruje Gregg Hartmann, senator o prezydenckich aspiracjach, ukrywający w rękawie niebezpiecznego asa. Towarzyszy mu grupa, w której skład wchodzą niektórzy z najpopularniejszych bohaterów serii – doktor Tachion, asowie Sokolica i Złoty Chłopiec oraz dżokerzy Poczwarka, Troll i Ojciec Kałamarnica…

Za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka dziś do księgarń trafiła antologia ''Wyprawa asów''. Redaktorem zbioru jest George R.R. Martin.
Zamieszczono dnia 16-05-2016 o godz. 13:59:32
[ Skomentuj | Nowości ]
Rozpoczeła się Ucieczka Cienia
Nowości
Kiedy Groszek i Petra odnaleźli wszystkie swoje dzieci, okazało się, że troje z nich odziedziczyło po ojcu Klucz Antona – genetyczną modyfikację, która zwiększa inteligencję, ale również powoduje przedwczesną śmierć. Naukowcy daremnie szukali lekarstwa na tę przypadłość. Wiedząc, że zostało mu niewiele czasu, Groszek i jego przedwcześnie rozwinięte dzieci liczyli, że prędzej czy później ziemscy badacze odkryją sposób, żeby wyłączyć Klucz Antona, a wtedy wszyscy będą mogli wrócić na Ziemię i dożyć normalnego wieku. Problem okazał się jednak nie do rozwiązania. Utraciwszy wszelką nadzieję, skazani na kontynuowanie bezcelowej podróży, dzieci i Groszek stanęli przed kolejnym wyzwaniem…

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka trafiła dziś "Ucieczka cienia'' Orsona Scotta Carda i Aarona Johnstona. Jest to kolejny tom cyklu Saga Cienia.
Zamieszczono dnia 12-05-2016 o godz. 14:33:29
[ Skomentuj | Nowości ]
Aurory Teagarden wejście ósme
Nowości
 Nie każda kobieta w Lawrenceton może zostać członkinią Klubu Książki Uppity Women. Jednak bratowa Roe, Poppy, dostała się na pierwsze miejsce listy oczekujących na przyjęcie do tej grupy – i umiera w dniu, w którym miała zostać do niej wprowadzona.
Sprawa zamordowania Poppy jest jeszcze gorsza ze względu na krążące po miasteczku plotki o wzajemnej niewierności w jej małżeństwie. Aby znaleźć zabójcę Roe musi ustalić, czy te wstrętne pogłoski są prawdą. Podejrzanych nie brakuje, a rzeczy, które odkrywa każą jej kwestionować własne serce, jednak umiłowanie prawdy doprowadza ją do osoby, która zamordowała z zimną krwią.

Wydawnictwo Replika oddało właśnie w ręce czytelników ósmy już tom cyklu ''Aurora Teagarden'' Charlaine Harris zatytułowany ''Zabita na śmierć''.
Zamieszczono dnia 04-05-2016 o godz. 19:10:17
[ Skomentuj | Nowości ]
Ponownie zamykamy ''Pierwsze prawo''
Nowości

Główny bohater Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Poprzysiągł sobie, że będą o niej kiedyś rozprawiać i zapisze się ona na kartach historii. Na Północy kraju szaleje wojna. Tylko jeden człowiek może powstrzymać Króla Północy – jego dawny przyjaciel i dawny wróg. Przyszła pora, by Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta prowadzi zupełnie inną wojnę. Potajemną walkę, w której nikt nie może czuć się bezpieczny i nikomu nie można ufać. Niegdyś był mistrzem fechtunku, ale te dni odeszły w przeszłość. Na szczęście dla niego szantaż, groźby i tortury nie straciły nic ze swej skuteczności.

Wydawnictwo MAG oddało właśnie w ręce czytelników powieść "Ostateczny argument'', ostatni tom trylogii "Pierwsze prawo" Joe Abercrombiego.
Zamieszczono dnia 28-04-2016 o godz. 20:30:44
[ Skomentuj | Nowości ]
''Żałobne Opaski'' - premiera
Nowości
 Waxillium Ladrian zbiegł po schodach baru zamienionego w kryjówkę, mijając kręcących się konstabli w brązowych mundurach. Mgły już się rozpraszały, świt zapowiadał koniec ich czuwania. Obmacał rękę – pocisk wyrwał sporą dziurę w mankiecie koszuli i boku kurtki. Wcześniej czuł, jak przelatuje.
– Ano – powiedział z boku Wayne. – To był niezły plan, co?
– Ten sam, co zawsze. Ten, w którym ja jestem wabikiem.
– To nie moja wina, że ludzie lubią do ciebie strzelać, stary – stwierdził Wayne, kiedy dotarli do powozu.


Zapraszam do lektury premierowego fragmentu książki ''Żałobne opaski'' autorstwa Brandona Sandersona. Powieść wydał MAG.
Zamieszczono dnia 27-04-2016 o godz. 16:03:58
[ Skomentuj | Nowości ]
1744 artykułów (117 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej