Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 Slade House – David Mitchell
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Kroki w nieznane. Almanach fantastyki 2006
 
Katalog - dodano
 Wilcza godzina
- Andrius Tapinas
 Czwarty dzień
- Sarah Lotz
 Zdrajca tronu
- Alwyn Hamilton
 Kosiarze
- Neal Shusterman
 Ciemny las
- Cixin Liu
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Przybyli Królowie Dary
Nowości
Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości.

Dziś swą premierę ma książka "Królowie Dary'' Ken Liu. W serwisie dostępny jest jej fragmentu, a powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.
Zamieszczono dnia 27-04-2016 o godz. 15:32:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Ponowne zaproszenie do Troi
Nowości
Wojna wisi w powietrzu – wszyscy królowie Zachodu, wrogowie i przyjaciele, zmierzają do Troi na ślub Hektora. Każdy z nich snuje własne mroczne plany podboju i grabieży... Do tego tygla zdrad i oszustw przybywa też trójka podróżników: skrywająca straszny sekret Piria, kapłanka uciekinierka z Tery, wojownik Kalliades, właściciel słynnego miecza, i jego przyjaciel Banokles. Nad legendarną Troję nadciąga mrok, który w nadchodzących wiekach przyćmi bohaterskie czyny i osobiste tragedie zwykłych śmiertelników.

Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazał się właśnie drugi tom trylogii Troja Davida Gemmella zatytułowany "Troja. Tarcza gromu".
Zamieszczono dnia 15-04-2016 o godz. 18:13:40
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawił się gen atlantydzki
Nowości
 Immari potrafią dochować tajemnicy. Przez 2000 lat ukrywali prawdę na temat ewolucji ludzkiego gatunku. Gromadzili również wiedzę na temat prehistorycznego wroga zdolnego zniszczyć nasz gatunek. Ich poszukiwania właśnie się skończyły.
Na wybrzeży Antarktydy ekspedycja poszukiwawcza znajduje skrytą głęboko pod pokrywą lodową, liczącą sobie tysiące lat, tajemniczą konstrukcję. W tym samym czasie genialna genetyczka dokonuje odkrycia, które może postawić na głowie całą dotychczasową wiedzę. Jeśli wyniki jej badań trafią w ręce Immari, świat, jaki znamy, przestanie niebawem istnieć.
Ostatnie dziesięć lat agent David Vale spędził na daremnych próbach powstrzymania Immari. Kończy mu się czas.

Do księgarń trafił właśnie ''Gen atlantydzki'' autorstwa A.G. Riddle'a. Książkę wydał Jaguar, a dostępna jest również w wersji audio.
Zamieszczono dnia 15-04-2016 o godz. 18:04:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Demony i carscy oficerowie w księgarni
Nowości
 Stolica Polski po okupacją rosyjską, początek XX wieku.
W środku miasta pojawia się enklawa, otoczona murem nabitym srebrnymi prętami. Nikt nie wie skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic.
Identyczne strefy goszczą w Moskwie i Petersburgu.
Pozornie normalne życie tuż obok emanacji wynaturzonego świata pełnego potworów. Do strefy zapuszczają się jedynie carskie patrole i alchemicy w poszukiwaniu składników do swoich eksperymentalnych leków.
Polski alchemik Olaf Rudnicki oraz oficer elitarnej carskiej gwardii, muszą zmierzyć się z zagrożeniem, stawiając na szali nie tylko życie.

Za sprawą Fabryki Słów do księgarń trafiły dziś demony i carscy oficerowie w powieści "Adept" autorstwa Adama Przechrzty. Książka ukazała się nakładem Fabryki Słów, a jest objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 20:00:17
[ Skomentuj | Nowości ]
Luna: Nów w księgarni
Nowości
Po misternie utkanych fabułach z intrygującym spojrzeniem na przyszłość krajów takich, jak Indie, Brazylia i Turcja, Ian McDonald zwrócił się ku Księżycowi. Luna to wciągający thriller o pięciu rodzinnych korporacjach uwikłanych w zaciętą walkę o hegemonię nad surowym księżycowym środowiskiem. Na Księżycu bardzo łatwo zginąć, ale dzięki bogactwu jego złóż równie łatwo się tu dorobić. To fantastyka, która idealnie przemówi tak do fanów Kima Stanley’a Robinsona, jak Kena Macleoda. Ten pierwszy tom z planowanych dwóch zrobi z Księżycem to samo, co Rzeka Bogów z Indiami, a Dom Derwiszy z Turcją – odmaluje barwną, intensywną, nadzwyczajną, a jednocześnie wiarygodną przyszłość.

Na księgarskie półki trafiła dziś książka "Luna: Nów'" Iana McDonalda. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa MAG, w ramach cyklu "Uczta Wyobraźni''.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 18:51:27
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera ''Królowa Tearlingu'' i ''Inwazja na Tearling''
Nowości
Młoda księżniczka musi upomnieć się o tron i stoczyć bój z potężną czarownicą w decydującej rozgrywce między światłością a mrokiem Kelsea dorastała w ukryciu, z dala od królewskiej twierdzy, i niewiele wie o straszliwej przeszłości Tearlingu. Jej przodkowie odpłynęli z chylącego się ku upadkowi świata, by stworzyć nowy, wolny od technologii. Jednak społeczeństwo podzieliło się na trzy zastraszone narody oddające hołd czwartemu: potężnemu Mortmesne pod rządami okrutnej Szkarłatnej Królowej...

Na półki księgarskie, za sprawą Galerii Książki, trafiły dziś "Królowa Tearlingu" oraz "Inwazja na Tearling" Eriki Johansen. Jest to wydanie na ''miękko''.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 13:31:22
[ Skomentuj | Nowości ]
Goście przybyli
Nowości
W pierwszym tomie Rigg połączył siły z innym równie utalentowanym nastolatkiem, by odnaleźć siostrę i zrozumieć, na co naprawdę go stać. W drugim – stanął przed zadaniem odczytania ścieżek przeszłości przed przybyciem nieznanych Niszczycieli, zamierzających unicestwić życie na jego planecie. Trzeci, finałowy tom to monumentalne widowisko, w którym następuje spełnienie wszystkich dotychczasowych wątków, a Rigg musi przekroczyć granice własnych możliwości i odbyć podróż nie tylko na inne planety, ale i w inne czasy, od pradziejów ludzkości po koniec ziemskiej cywilizacji, by uratować dwa światy i na zawsze zakończyć wojnę.

Na czytelników w księgarniach oczekują już "Goście'' Orsona Scotta Carda, trzecia i ostatnia część trylogii o Riggu, potrafiącym zmieniać przyszłość. Książkę wydał Prószyński i S-ka.
Zamieszczono dnia 05-04-2016 o godz. 13:42:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Już jest niebiański komornik
Nowości
 Ziemia zatrzymuje się, woda zamienia się w krew. Umarli wstają z grobów.
Tylko że coś w systemie nie zaskoczyło...
Ludzi jest więcej, niż gdy święty Jan spisywał ostatnie wersety swego dzieła. Technologia poszła naprzód i przed rydwanem jeźdźca Apokalipsy można uciec rowerem. O dziwo, nikt nie chce umierać, nawet jeśli ulotki reklamowe prezentują Życie Wieczne w jaskrawych barwach pasteli.
Ktoś na Górze decyduje, że trzeba ten burdel ogarnąć.
Powołani zostają do życia Aniołowie Apokryficzni z prostym zadaniem: jak najszybciej i najskuteczniej rozporządzić masą upadłościową, w którą zamieniła się Ziemia.


Od pewnego czasu w księgarniach czeka na czytelników ''Komornik'' Michała Gołkowskiego. Powieść wydała Fabryka Słów, a została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 04-04-2016 o godz. 19:32:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Pożar w księgarni
Nowości
 Twierdzili, że to niemożliwe, by Mściciel zabił potężnego Epika, a przynajmniej nikomu się to dotąd nie udało. Jednak Stalowe Serce, niezwyciężony, nieśmiertelny, niepokonany, jest martwy. I zginął z ręki Dawida Charlestona.
Wyeliminowanie Stalowego Serca miało uczynić życie prostszym i znośniejszym. Zamiast tego David uzmysłowił sobie, że ma coraz więcej pytań...
Babilar odrestaurowano, stara część Manhattanu ma duży potencjał pod rządami tajemniczego Epika o imieniu Regalia. David jest pewien, że w tym nowym Babilarze znajdzie odpowiedzi na dręczące go pytania. Także na temat Megan, czyli Pożaru, Epika o nadnaturalnych mocach, który przeszedł na stronę Mścicieli, by walczyć ze złem…


W księgarniach pojawił się właśnie ''Pożar'' autorstwa Brandona Sandersona, drugi tom cyklu Mściciele. Książkę wyda Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 04-04-2016 o godz. 19:26:22
[ Skomentuj | Nowości ]
W księgarni czeka ognisty pocałunek
Nowości
 Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę.
Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona.
Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który...


W księgarniach od dni kilku czeka na czytelników ''Ognisty pocałunek'' Jennifer L. Armentrout. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Filia i jest objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 18-03-2016 o godz. 18:50:47
[ Skomentuj | Nowości ]
Skrzydeł ognia odsłona druga
Nowości
Tsunami z Morskoskrzydłych nie posiada się z radości, mogąc wrócić do pobratymców – smoków żyjących w morzu. Po raz pierwszy w życiu czuje, że znalazła swoje miejsce.
Jednakże nie wszystko jest takie idealne, jak to się wydaje pod wodą. Tsunami i pozostałe „smoczęta przeznaczenia” w żaden sposób nie przybliżają się do zakończenia wojny w Pyrrii. W dodatku ktoś w królestwie Morskoskrzydłych chce ich śmierci, zanim choćby spróbują tego dokonać. Tsunami pragnie zostać ze swoim plemieniem Morskoskrzydłych, ale czy zdoła jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo przyjaciołom?


Na półki księgarskie trafiła dziś "Zaginiona sukcesorka", drugi tom cyklu ''Skrzydła ognia'' autorstwa Tui T. Sutherland. Książkę wydał MAG.
Zamieszczono dnia 16-03-2016 o godz. 20:02:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Assassins Creed powraca
Nowości
 Rok 1862. W ogarniętym rewolucją przemysłową Londynie powstaje pierwsza na świecie podziemna kolej. Kiedy w wykopie zostaje znalezione ciało, rozpoczyna się kolejny morderczy rozdział odwiecznej wojny między asasynami a templariuszami. Działający w tajemnicy asasyn skrywa mroczne sekrety. Jego misją jest pokonać templariuszy, którzy przejęli pełną kontrolę nad stolicą kraju.
Wkrótce Bractwo dowie się, że to Henry Green, mentor Jacoba i Evie Frye. Ale teraz jest on po prostu Duchem.

Już dziś premiera książki „Assassins Creed: Podziemie” Olivera Bowdena. Aby zaostrzyć Wasz apetyt na lekturę zapraszamy do wysłuchania jej fragmentu w interpretacji Andrzeja Blumenfelda.
Zamieszczono dnia 16-03-2016 o godz. 16:07:07
[ Czytaj więcej... | Skomentuj | Nowości ]
Zaczęła się Ucieczka z raju
Nowości
 Połowa dwudziestego czwartego stulecia. Ludzkość po skolonizowaniu niemal dziesiątej części Ramienia Oriona trafia w końcu na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Stawką jest nie tylko podbój nowego terytorium, ale też fizyczne unicestwienie wroga.
Na jednej z ewakuowanych pośpiesznie planet zrehabilitowany kapitan Święcki toczy swoją prywatną wojnę o ocalenie jak największej liczby ludzi. Kolonia na Delcie Ulietty kryje jednak o wiele większą tajemnicę, która być może pozwoli odmienić losy całej wojny.

W ręce czytelników trafiła dziś „Ucieczka z raju” Roberta J. Szmidta, kolejna pozycja wydana przez Rebis w ramach cyklu Pola dawno zapomnianych bitew.
Zamieszczono dnia 15-03-2016 o godz. 17:39:28
[ Skomentuj | Nowości ]
Kolejne pozycje Metro 2033 w księgarni
Nowości
 Swoją premierę ma dziś powieść Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły” – pierwsza tom trylogii rewelacyjnie ocenianej przez czytelników rosyjskich. Ale to nie jedyna dobra wiadomość: Wraz z powieścią Szabałowa w ręce czytelników trafia również antologia „Echo zgasłego świata” – zbiór opowiadań, których autorami są młodzi twórcy – fani literatury postapokaliptycznej, nagrodzeni w III konkursie na opowiadanie w Uniwersum Metro 2033.
W serwisie dostępna jest przedpremierowa recenzja książki "Prawo do użycia siły", zaś z okazji dzisiejszej premiery prezentujemy opowiadanie „Parias” zwycięzcy konkursu Piotra Jedlińskiego w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.
Zamieszczono dnia 02-03-2016 o godz. 19:56:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Stół króla Salomona w księgarni
Nowości
 Tirso Alfaro, doktorant na wydziale historii sztuki, podczas praktyki w muzeum w Canterbury jest świadkiem kradzieży zabytkowej pateny. Po powrocie do Madrytu odpowiada na enigmatyczną ofertę pracy i bierze udział w osobliwym procesie rekrutacji, nawet nie podejrzewając, że na próbę wystawia go tajna organizacja – Narodowy Korpus Poszukiwaczy, którego celem jest odzyskanie cennych dzieł sztuki należących do dziedzictwa Hiszpanii. Wkrótce Tirso włączy się do szaleńczej pogoni za mitycznym Stołem Salomona, który wedle legend może przynieść tylko nieszczęście. Tym samym zostanie wciągnięty w oszałamiającą spiralę niebezpieczeństw, zdrady i śmierci.

Dziś w ręce czytelników trafił "Stół króla Salomona'' autorstwa Luisa Montero Manglano. Zapraszam do obejrzenia reklamującego książkę trailera.
Zamieszczono dnia 01-03-2016 o godz. 20:27:25
[ Skomentuj | Nowości ]
1744 artykułów (117 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej