Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Martwe dziwki idą do nieba
 
Katalog - dodano
 Pan Ciemnego Lasu
- Lian Hearn
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Niczym potężna armia - w księgarni
Nowości
 Pewnego dnia na Schronieniu pojawił się Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar nieżyjącej od tysiąca lat wojowniczki, którego celem jest ponowne doprowadzenie ludzkiej rasy do świetności. Wybuchła wojna. Wyspiarski Charis ogłosił niezależność od Kościoła Matki i dzięki pomocy Merlina zapoczątkował rewolucję przemysłową na Schronieniu. Kolejne domeny zaczęły stawiać czoło dogmatycznemu Kościołowi i dążyć do niepodległości, mimo ogromnej daniny krwi i wszechobecnego głodu.

Dziś, nakładem wydawnictwa Rebis w ręce czytelników trafia książka "Niczym potężna armia'' autorstwa Davida Webera, siódmy tom cyklu ''Schronienie''.
Zamieszczono dnia 10-11-2015 o godz. 15:35:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Nastał czas żelaza
Nowości

Nikt nie rodzi się legendą. Legendę wykuwa przeznaczenie.
Dug Fokarz to pechowy najemnik, który zmierza na południe, aby zaciągnąć się do armii króla Zadara. Przeszkadza mu w tym nieustanne ratowanie z opresji niewłaściwych ludzi.
Dug znalazł się więc po złej stronie barykady względem wielotysięcznej armii, do której chciał dołączyć, a to dopiero początek jego kłopotów.


Fabryka Słów oddała dziś w ręce czytelników książkę "Czas żelaza" autorstwa Angusa Watsona. Powieść została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 06-11-2015 o godz. 13:14:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera Metro 2035 i fragment
Nowości
 Do księgarń trafia właśnie najnowsze dzieło Dmitrija Glukhovsky’ego – powieść ''Metro 2035" Dmitra Glukhovsky'ego, zwieńczenie cyklu Metro 2033/2034, w którym zbiegają się losy bohaterów dwóch wcześniejszych postapokaliptyczych książek rosyjskiego pisarza.
Glukhovsky postarał się, by ostatni tom kompletnej już trylogii pozostawił w czytelniku niezatarte wrażenie. „Zwyczajny i znajomy świat Metra postawiłem na głowie, tak więc tych, którzy czytali Metro 2033 czeka mnóstwo odkryć i niespodzianek. A tym, którzy swój kontakt z Metrem zaczynają od tej właśnie książki, oddaję sensacyjną, emocjonalną, mocną powieść – myślę, że nie pozwoli im się nudzić”.
Zapraszamy do wysłuchania drugiego fragmentu powieści w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.
Zamieszczono dnia 05-11-2015 o godz. 18:32:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Wstań i idź - w księgarni
Nowości
 Antologia, która porywa, zachwyca i nie zostawia miejsca na oddech!
Cios zadany słowem!
Oldskulowy generator superlogicznych koncepcji, który mógłby napędzić wydział fizyki teoretycznej i antologię hard SF.— Jacek Dukaj
Rozmach i bogactwo jego wizji kojarzy się z „Hyperionem” Simmonsa. — Jerzy Rzymowski „Nowa Fantastyka”
Nieczęsto przytrafia nam się trzymać w ręku podobny zbiór. — Andrzej Pilipiuk

Dziś, nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, na półki księgarskie trafił zbiór opowiadań ''Wstań i idź'' Tomasza Kołodziejczaka.
Zamieszczono dnia 30-10-2015 o godz. 20:24:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Powrócił Matthew Swift
Nowości
 Byłem w Deptford. Polowałem na wandali.
Nie zwykłych sympatycznych wandali, którzy zniszczyli ławkę w parku albo podpalili samochód.
Ci malowali na ścianach domów znaki, wpędzające w obłęd wszystkich, którzy na nie spojrzeli.
Twierdzili, że robią to po to, by pokazać nam prawdę, a prawda wygląda tak, że wszyscy padliśmy ofiarą oszustwa. Wszyscy byliśmy szaleni, ci z nas, którzy sądzili, że świat jest bezpieczny, uporządkowany i ma jakiś cel. Wiedzieli, co zobaczyli, i próbowali nam to wytłumaczyć.
Ja im na to: „Dobra, dobra, srali muszki, po prostu staracie się dokopać ludziom, bo wam również dokopano, a poza tym, jeśli świat rzeczywiście jest tak mrocznym miejscem, jak się wam zdaje, to dziękuję bardzo, ale wolę iluzję”.


Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Rada Mniejszości" Kate Griffin, czwartego tomu cyklu o przygodach Matthew Swifta, która dziś ma swoją premierę.
Zamieszczono dnia 30-10-2015 o godz. 13:24:52
[ Skomentuj | Nowości ]
Anita Blake powróciła
Nowości
 Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i odzyskać utraconą miłość. W świecie, w którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w ruch spiralę zdarzeń, które wszystko odmienią. Zwłaszcza że w mieście pojawia się król lampartołaków, skrywający mroczną tajemnicę. Jean-Claude trafia do aresztu pod zarzutem zabójstwa, a wilkołak Richard...

W księgarniach oczekuje już na czytelników "Narcyz Spętany" Laurell K. Hamilton, kolejna część cyklu o Anicie Blake, zabójczyni wampirów. Książkę wydał Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 27-10-2015 o godz. 15:12:18
[ Skomentuj | Nowości ]
Na imię mi Zack i fragment
Nowości
 Dwunastoletni chłopiec leży na plecach w wysokiej trawie.
Szybko oddycha.
Sierpniowa noc jest ciemna i ciepła.
Zapach żelaza – zapach świeżej krwi – miesza się z wonią polnych kwiatów. Szeroko otwartymi, przytomnymi oczami chłopak wpatruje się w bezkresne niebo.
Jest usłane niezliczonymi małymi punkcikami, gwiazdkami, które walczą o swoje miejsce w obrębie gwiazdozbiorów – Wielkiej Niedźwiedzicy, Kasjopei i Oriona. W długiej smudze na niebie gęsto stłoczone gwiazdy tworzą białą mgłę.
Drogę Mleczną.


Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Na imię mi Zack''' Monsa Kallentofta i Markusa Luttemana. Powieść ukazała się dziś nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 26-10-2015 o godz. 17:13:18
[ Skomentuj | Nowości ]
Od dziś wróżymy z wnętrzności
Nowości
 Jestem głupim bratem mojego mądrego brata, on ma wszystko, a ja nic i tak jest dobrze. On ma piękną żonę, dom ma, dzieci ma i pieniądze, on ma przyjaciół i powodzenie, jest inteligentny i wszyscy go lubią, zna się na wszystkim i nie ma w tym przesady, a ja nie mam nic.

21 października w serii Kontrapunkty wydawnictwa Powergraph ukazuje się "Wróżenie z wnętrzności", najnowsza powieść
Wita Szostaka, krakowskiego pisarza, nominowanego wcześniej do m.in. Nagrody Nike i Paszportów Polityki.
W serwisie dostępny jest jej fragment.
Zamieszczono dnia 21-10-2015 o godz. 17:40:20
[ Skomentuj | Nowości ]
Namiętność została rozbudzona
Nowości
 Serena Kelley jest archeologiem i poszukiwaczką skarbów – oraz kobietą skrywającą pewną tajemnicę. W wieku siedmiu lat została powierniczką potężnego amuletu zapewniającego jej zdrowie i nieśmiertelność… tak długo jak pozostanie dziewicą. Serena nie jest jednak niewiniątkiem. Gdy zabójczo przystojny nieznajomy doprowadza ją na skraj ekstazy, Serena zastanawia się, czy nie spotkała wreszcie tego jedynego mężczyzny, któremu nie jest w stanie się oprzeć.
Wraith jest Seminusem pragnącym śmierci. Gdy zostaje otruty przez dawnego wroga, musi odnaleźć Serenę i...


Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało dziś w ręce czytelników książkę "Namiętność rozbudzona'' Larissy Ione, trzeci tom cyklu Demonica .
Zamieszczono dnia 21-10-2015 o godz. 16:49:49
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy do Camonii
Nowości
Odkąd kolorowe niedźwiedzie zasiedliły Wielki Las, idylliczna gmina Leśnica uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych atrakcji turystycznych Camonii. Ale w mrocznym lesie dzieją się dziwne rzeczy.
Nocami słychać jęki druidzkich brzóz i gwiazdadoratorów. Przebąkuje się też o wiedźmowej pajęczycy, która ponoć wciąż grasuje w niezamieszkanej części lasu. Któregoś dnia fernhachowe bliźniaki Jasioł i Mgłosia zapuszczają się w dziką część leśnego świata, do której wstęp jest zakazany. To, co tam przeżyją, przerośnie wszelkie wyobrażenia...


Dziś, za sprawą Wydawnictwa Dolnośląskiego trafili do księgarń "Jasioł i Mgłosia" Waltera Moersa, czyli baśń z Camonii.
Zamieszczono dnia 21-10-2015 o godz. 16:30:04
[ Skomentuj | Nowości ]
Folklor Świata Dysku w księgarni
Nowości

Większość zwykle dorasta, wiedząc „od zawsze”, jak i kiedy należy odstukać w niemalowane drewno, kiedy skrzyżować palce i co się stanie, kiedy księżniczka pocałuje żabę albo chłopiec wyciągnie miecz z kamienia. Niestety, wiele w tej wiedzy staje się obecnie zapomniane. Legendy, mity i baśnie: nasz świat zbudowany jest z historii, jakie sobie opowiadamy o tym, skąd przybywamy i skąd się tam wzięliśmy. Na Dysku jest tak samo, jednak istoty, które na Ziemi są wytworami wyobraźni – jak wampiry, trolle, czarownice, możliwe, że i bogowie – tam są rzeczywiste: żyją, a czasem nawet kopią...


Dziś, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, w ręce czytelników trafił książka "Folklor Świata Dysku'' Terry'ego Pratchetta i Jacqueline Simpson.
Zamieszczono dnia 20-10-2015 o godz. 18:59:13
[ Skomentuj | Nowości ]
Wodny nóż w księgarni
Nowości
 W przyszłości dotkniętej klęską zmiany klimatu oraz suszy górskie śniegi obróciły się w deszcz, a deszcz paruje, zanim spadnie na ziemię. W zbałkanizowanych Stanach Zjednoczonych Phoenix i Las Vegas walczą ze sobą o wodę z kurczącej się rzeki Kolorado. Las Vegas ma jednak wodnych noży – zabójców, terrorystów i szpiegów – słynących z tego że bronią zasobów wodnych swego miasta i prowadzą Phoenix ku nieuchronnej zagładzie.
Gdy rozchodzą się wieści o nowym źródle wody, które może wszystko zmienić, Las Vegas wysyła do Phoenix jednego ze swych najlepszych wodnych noży, Angela Velasqueza, nakazując mu zbadać sprawę. Angel poznaje tam Lucy Monroe... Angel nie jest jednak jedynym poszukiwaczem, Lucy nie zwykła łatwo dawać za wygraną, a śmierć pogardzanego wodnego noża nie jest wysokocą ceną za życiodajną wodę.

Nakładem wydawnictwa MAG w ręce czytelników trafia dziś ''Wodny nóż'' Paolo Bacigalupiego. W serwisie dostępny jest jego fragment.
Zamieszczono dnia 16-10-2015 o godz. 14:07:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Nieśmiertelni z Meluhy w księgarni
Nowości
 Rok 1900 p.n.e. Kraina, którą w dzisiejszych Indiach nazywa się cywilizacją doliny Indusu. Ówcześni mieszkańcy zwali ją Meluhą. To idealne państwo stworzył przed wieloma stuleciami Pan Rama, jeden z największych władców w dziejach.
Dumne ongiś cesarstwo oraz władający nim Surjawanśi mają jednak problemy. Ich największa rzeka, otaczana czcią Saraswati, powoli wysycha. Surjawanśi stoją także w obliczu groźnych ataków z położonej na wschodzie krainy, którą władają Ćandrawanśi. Co gorsza, sprzymierzyli się oni z Nagami, złowrogą, otoczoną ostracyzmem rasą zdeformowanych ludzi, niezwykle biegłych w walce...


W księgarniach czekają już na czytelników ''Nieśmiertelni z Meluhy'' Amisha. Książkę wydała Czwarta Strona.
Zamieszczono dnia 08-10-2015 o godz. 18:01:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Powrót Kronik Wampirów
Nowości
Wampiry mnożą się na potęgę. W wielu miejscach na świecie dochodzi do pożarów i masakr podobnych do tej z „Królowej Potępionych"… Stare wampiry, zbudzone ze snu, stają się posłuszne tajemniczemu Głosowi, który nakazuje im wyeliminować wszystkich bezmyślnych wampirzych pobratymców – od Paryża i Bombaju, przez Hongkong i Kioto aż po San Francisco.
W Nowym Jorku zbierają się najważniejsze postaci z „Kronik wampirów”. Louis de Pointe du Lac, Armand, Marius de Romanus czy David Talbot, wampir z sekretnej organizacji Talamaska. Nie może wśród nich zabraknąć pozornie nieobecnego bohatera, tułacza, oszałamiającego buntownika i wielkiej nadziei nieumarłych – wspaniałego księcia Lestata…


Nakładem wydawnictwa Rebis na półki księgarskie zawitał ''Książę Lestat'', kolejna część Kronik wampirów Anne Rice.
Zamieszczono dnia 08-10-2015 o godz. 14:20:59
[ Skomentuj | Nowości ]
Nadszedł odnowiony Bohater wieków
Nowości
 Czy zabicie Ostatniego Imperatora, by obalić Ostatnie Imperium, było właściwym krokiem? Wraz z powrotem zabójczej formy wszechobecnych mgieł, wzmagającymi się opadami popiołów i coraz potężniejszymi trzęsieniami ziemi, Vin i Elend zaczynają mieć wątpliwości. Przed wieloma laty Zniszczeniu – jednej z pierwotnych istot, które stworzyły świat – obiecano prawo do unicestwienia wszystkiego, co istnieje. Teraz, gdy Vin została podstępem nakłoniona do uwolnienia go ze Studni Wstąpienia, Zniszczenie pragnie wyegzekwować swoje prawo.

W księgarniach znalazło się dziś nowe wydanie ''Bohatera wieków'' autorstwa Brandona Sandersona, trzeciego tomu cyklu Ostatnie Imperium . Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:49:51
[ Skomentuj | Nowości ]
1719 artykułów (115 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukaj



powered by FreeFind
 



Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej