Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 Bramy Światłości – Maja Lidia Kossakowska
 Odkurzacz czarownicy – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Strony bólu
 
Katalog - dodano
 Dziewięciu książąt Amberu (audiobook)
- Roger Zelazny
 Mitologia nordycka (audiobook)
- Neil Gaiman
 Pył Ziemii
- Rafał Cichowski
 Rok Potopu
- Margaret Atwood
 Oryks i Derkacz
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 Rodowy sztylet
- Aleksandra Ruda
 Rozjemca
- Brandon Sanderson
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Golem w księgarni
Nowości
 Bohaterem powieści jest Athanasius Pernath, konserwator sztuki, jubiler i wycinacz kamei, mieszkający w starej kamienicy w Kogucim Zaułku w praskim getcie. Pewnego dnia odwiedza go tajemnicza postać i przekazuje mu księgę Ibbur, z prośbą, by naprawił uszkodzony inicjał. Kiedy zaczyna przeglądać księgę, doznaje wizji, a słowa w nieznanym języku stają się dla niego zrozumiałe. W niewytłumaczalny sposób Athanasius Pernath trafia pomiędzy dwie rzeczywistości, połączone mityczną postacią Golema. Ten symbol ożywionej materii staje się łącznikiem pomiędzy dwoma światami: realnym i duchowym.

Na półki księgarskie trafiła dziś powieść „Golem” Gustava Meyrinka. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 27-07-2015 o godz. 08:02:55
[ Skomentuj | Nowości ]
Przedstawiamy Lilith
Nowości
 Nagła przeprowadzka z zimnej i surowej Islandii do bajecznie kolorowego, pełnego słońca Cannes wprowadza w życie Sha niezłe zamieszanie. Nowe miejsce, nowa szkoła… a w niej dwa największe ciacha na tej planecie: Daniel – czarnowłosy, śniadoskóry i wyjątkowo zdolny syn gospodyni domowej i Chris – porażający swoją urodą, platynowłosy anioł, bogatszy chyba od samego Boga. Do tego obaj zdecydowanie zainteresowani nową, tajemniczą koleżanką. W takich warunkach świat Sha mógłby być rajem, gdyby nie… przerażające, apokaliptyczne sny, nawiedzające ją od chwili, kiedy w jednym z nich zobaczyła imię LILITH… Gdyby nie koszmarne wrażenie, że jakaś nieznana moc chce zawładnąć jej ciałem i zdobyć nad nią kontrolę…

Dziś, nakładem wydawnictwa Novae Res, na półki księgarskie trafiła powieść ''Lilith. Dziedzictwo'' Jo E. Rach.
Zamieszczono dnia 20-07-2015 o godz. 15:04:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Niebezpieczne złudzenie na lato
Nowości
 Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka – ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.


Na półki księgarskie trafiła dziś powieść „Niebezpieczne złudzenie”. Jej autorkami są Kami Garcia i Margaret Stohl.
Zamieszczono dnia 02-07-2015 o godz. 09:24:33
[ Skomentuj | Nowości ]
Premierowy drugi fragment Ruiny i rewolty
Nowości
 Masywne wrota Czajnika zamknęły się z hukiem; usłyszałam, że ryglują zamek. Próbowałam nie koncentrować się na tym, jak mnie ściska w żołądku, lecz zrozumieć, co się dookoła mnie dzieje. Nadia i Zoja – dwie Szkwalniczki – Mal i David, nieszkodliwy Fabrykator. Na liściku napisane było „Dzisiaj”. Co to oznaczało?
– Zapytam ponownie, kapłanie. O co chodzi? Dlaczego moi przyjaciele są pod strażą? Dlaczego broczą krwią?

Zapraszam do lektury drugiego fragmentu powieści "Ruina i rewolta" Leigh Bardugo, trzeciego tomu trylogii ''Grisza''. Książka dziś ma swoją premierę za sprawą wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 01-07-2015 o godz. 15:52:48
[ Skomentuj | Nowości ]
Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina w księgarni
Nowości
W wozie Mistrza Haxerlina można znaleźć najbardziej kurioz… wszechstronne artefakty, takie jak stos rogów ostatniego jednorożca i oryginalne kopie mieczy z najgłębszych czeluści piekieł. Godziwy zarobek wiąże się jednak z niebezpieczeństwami czyhającymi na dzielnego przedsiębiorcę: demonami, bandytami, krwiożerczymi kapitalistami, seks aferami, reklamacjami i kolegami ze studiów.
Czy Mistrz Haxerlin poradzi sobie ze wszystkimi kłodami rzucanymi mu pod nogi przez los? Czy, o zgrozo, odkryje w sobie altruistę? Kto wie, jakie niespodzianki przyniesie los…

Na półki księgarskie trafiła dziś książka ''Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina'' Jacka Wróbla. Wydał ją Genius Creations.
Zamieszczono dnia 30-06-2015 o godz. 18:05:13
[ Skomentuj | Nowości ]
Tron Czaszek już jest
Nowości
 Tron Krasji opustoszał.
Złożony z czaszek poległych w walce dowódców oraz książąt demonów jest nie tylko honorowym siedziskiem przywódcy, lecz także starożytnym artefaktem magicznym, który chroni przed demonami. Z tego tronu Ahmann Jardir miał podbić znany świat i zebrać rozproszonych ludzi w zjednoczoną armię, która powstanie i zakończy raz na zawsze wojnę z demonami.
Jednak Arlen Balse, Naznaczony, stanął na drodze Ahmanna i wyzwał go na pojedynek. Jardir ze względu na honor nie mógł odmówić. Arlen wolał nie ryzykować porażki, dlatego zrzucił ich obu w przepaść. Świat stracił wybawcę, a dla następców otwarła się droga do władzy, co zagroziło konfliktem pomiędzy wolnymi miastami Thesy.

Dziś, nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, na półki księgarskie trafił ''Tron Czaszek, księga I'' Petera V. Bretta, kolejny tom cyklu ''Malowany człowiek''.
Zamieszczono dnia 26-06-2015 o godz. 13:24:05
[ Skomentuj | Nowości ]
Rozłąka w księgarni
Nowości
 W 1936 roku dwaj bracia bliźniacy wracają do Wielkiej Brytanii z igrzysk olimpijskich w Berlinie z brązowymi medalami oraz młodą Żydówką, która uciekła przed nazistami, ukryta w ich furgonetce. Ten akt współczucia rozpoczyna ciąg wydarzeń, które mogą zmienić bieg historii.
Wkrótce więź łącząca braci nie wytrzymuje rywalizacji o względy dziewczyny i dochodzi do pierwszej rozłąki. Zbliża się II Wojna Światowa, lecz bracia obierają odmienne ścieżki: Jack zostaje pilotem RAF-u, zaś Joe odmawia służby wojskowej i zatrudnia się w Czerwonym Krzyżu.
Pięć lat później, w godzinie największego zagrożenia, niespodziewanie pojawia się szansa na zawarcie pokoju. Który z braci zabłyśnie na scenie historii?


Dziś za sprawą wydawnictwa MAG do księgarń trafiła powieść Christophera Preista "Rozłąka". Książka ukazała się w ramach cyklu Uczta Wyobraźni.
Zamieszczono dnia 26-06-2015 o godz. 13:16:26
[ Skomentuj | Nowości ]
Kowal słów powraca
Nowości
 Narzeczona dostarczona, zadanie wykonane, nagrody brak. Ainar Skald czuje się oszukany i planuje na kaganie Tirusie Wielkim pomstę o jakiej krążyć będą pieśni. Na myślenie ma dużo czasu, ponieważ siedzi w więzieniu. Ma uświetnić dzień zaślubin Tirusa Wielkiego z Ingigerdą Złotowłosą; szkoda, że swoją własną egzekucją. Tymczasem do Dyragardu zmierzają Ali Czarny Berserk i Haukrhedin, którzy chcą po swojemu rozmówić się z wiarołomnym poetom. Władcy Glaesiru i Odainsaku rozsyłają wici i gromadzą wojska. Czas rozpocząć wojnę.

Już jutro, 24 czerwca, do księgarń trafi kolejny to cyklu "Skald", czyli "Skald. Kowal słów. Tom II" Łukasza Malinowskiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Erica.
Zamieszczono dnia 23-06-2015 o godz. 21:12:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Smocze łuski w księgarni
Nowości
 Zdeterminowany, by zniszczyć kult Trójcy, Uldyzjan nie podejrzewa nawet, iż Inarius, tajemniczy Prorok Katedry Światłości, dyskretnie wspiera go w tym dziele. Inarius obsesyjnie pragnie przywrócić Sanktuarium utraconą świetność, wykorzystuje więc Uldyzjana w rozgrywce przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi. Jednak do owej niebezpiecznej gry przystępuje ktoś jeszcze. Córka Pana Nienawiści, Lilith, niegdyś kochanka Inariusa, chce sama wykorzystać Uldyzjana i za jego nieświadomą pomocą zmienić wszystkich w armię nefalemów – istot podobnych bogom, daleko potężniejszych niż jakikolwiek demon czy anioł. Armię, która położy kres Stworzeniu i wyniesie Lilith ponad wszystkie istoty.

W księgarniach czekają już na czytelników ''Smocze łuski'', drugi tom trylogii Richarda A. Knaaka Diablo. Wojna grzechu. Książkę wydał Insignis.
Zamieszczono dnia 18-06-2015 o godz. 07:52:57
[ Skomentuj | Nowości ]
Stalowe serce w księgarni
Nowości
 Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami.
Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. Teraz, w mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt prócz Mścicieli.


W księgarniach można już poszukiwać powieści ''Stalowe serce'' autorstwa Brandona Sandersona, pierwszego tomu cyklu Mściciele. Książkę wydała Chimarea.
Zamieszczono dnia 15-06-2015 o godz. 19:13:06
[ Skomentuj | Nowości ]
Kamienie elfów Shannary w księgarni
Nowości

Pięćdziesiąt lat po tym, jak młody Shea Ohmsford odnalazł mityczny Miecz Shannary i pokonał przerażającego lorda Warlocka, zło znowu znajduje sposób, by powrócić na ziemię. Ellcrys, starożytne drzewo, stworzone przed wiekami przez elfich czarowników, przez lata chroniło cztery krainy przed powrotem demonów. Teraz jednak drzewo umiera, a utrzymywana przez nie Ściana Zakazu słabnie, przepuszczając demony do świata ludzi, elfów, trolli i gnomów.
Jedyną nadzieją dla sił dobra pozostaje młoda elfka Amberle...


Za sprawą wydawnictwa Repika, na półki księgarskie czekają już na czytelników ''Kamienie elfów Shannary'' autorstwa Terry'ego Brooksa, drugi tom cyklu "Shannara". Niebawem będzie serial na jej podstawie.
Zamieszczono dnia 02-06-2015 o godz. 05:49:53
[ Skomentuj | Nowości ]
Miasteczko czeka
Nowości
 Nękany twórczą niemocą pisarz Marcin Lanowicz postanawia wraz z żoną odpocząć w małym miasteczku na Mazurach. Morwany początkowo spełniają ich oczekiwania – wygodne domki w środku lasu znajdują się w pobliżu pięknych jezior. Z czasem jednak dostrzegają, że mieszkańcy miasteczka są niezwykle dziwni, a niektórzy z nich wyglądają na ciężko chorych. Szczególnie intrygujące są trzy jasnowłose kobiety, o nieproporcjonalnie długich nogach. Wkrótce potem okazuje się, że zarówno mieszkańcy Morwan, jak i blondwłose kobiety nie są tym, za kogo się podają, a mała wieś, nazywana przez wszystkich „miasteczkiem”, nie istnieje na żadnej mapie…

W księgarniach czeka już na czytelników "Miasteczko''. Autorami książki są Robert Cichowlas i Łukasz Radecki.
Zamieszczono dnia 19-05-2015 o godz. 13:08:35
[ Skomentuj | Nowości ]
Łzy Mai w księgarni
Nowości
 Jest rok 2037. Po trzech latach od najkrwawszej rebelii w historii New Horizon porucznik Jared Quinn wraca do służby w wydziale zabójstw. Nad bezpieczeństwem obywateli czuwa teraz Riot Shield – cybernetyczny stróż prawa, który wyręcza dochodzeniówkę niemal we wszystkim, od wykrycia potencjalnego przestępstwa, po ujęcie sprawcy. Szybko jednak nieuchwytny morderca zmusza śledczych do powrotu do tradycyjnych metod.
Quinn, zmagający się z traumatycznymi wspomnieniami, kryzysem tożsamości, mrocznymi snami i obsesyjną żądzą zemsty na Mai – syntetycznej ex-policjantce i swojej dawnej partnerce – jest bliski paranoi z prawdziwego zdarzenia. Gdy odkrywa, jak wiele łączy go z zabójcą, od obłędu dzieli go już tylko krok…


Za sprawą Fabryki Słów w księgarniach pojawiły się dziś "Czarne światła: Łzy Mai" Martyny Raduchowskiej.
Zamieszczono dnia 15-05-2015 o godz. 13:21:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy do Meekhanu
Nowości
 ''Pamięć wszystkich słów'' zabiera bohaterów na niegościnną pustynię, w niebezpieczne uliczki pełnych przepychu wschodnich miast czy w samo serce wyspy opanowanej przez zwaśnione rody, siedziby miejscowego boga. Pomiędzy zemstą rodową a buntem niewolników, wrzuceni między potęgi rozgrywające swoją partię z Losem, bohaterowie Wegnera muszą wybierać, gdy wydaje się, że nie pozostał już żaden wybór. I nawet nieśmiertelni się ugną, gdy w grę wchodzi honor, lojalność i przysięgi złożone cieniom tych, którzy odeszli.

Dziś, swą premierę ma najnowsza powieść Roberta M. Wegnera pt. "Pamięć wszystkich słów". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Powergraph.
Zamieszczono dnia 06-05-2015 o godz. 18:53:52
[ Skomentuj | Nowości ]
Są Przeklęci
Nowości
 Pierwsze lata XX stulecia. Princeton w stanie New Jersey – siedziba renomowanego uniwersytetu, dystyngowane miasteczko dla dystyngowanych ludzi, a jednak coś mrocznego i niebezpiecznego czyha na jego obrzeżach, coś, co demoralizuje i zaraża jego mieszkańców niczym jadowity wirus. W snach najzacniejszych obywateli pojawiają się wampiry i upiory, a na rodziny tworzące elitę Princetonu, spada potężna klątwa. Z kolei w lasach graniczących z miasteczkiem znienacka rodzi się bujny i straszliwy podziemny świat.
Kiedy dziwny przybysz, którego wyglądu nikt nie potrafi zapamiętać, uprowadza piękną Annabel sprzed ołtarza, jej brat Jozjasz wyrusza na poszukiwania.


Dziś, nakładem wydawnictwa Rebis, w księgarniach pojawią się "Przeklęci'' autorstwa Joyce Carol Oetes.
Zamieszczono dnia 05-05-2015 o godz. 06:02:07
[ Skomentuj | Nowości ]
1683 artykułów (113 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
  Mamy drugie Krucze pierścienie
  Lichwiarz trafia do...
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej