Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 Slade House – David Mitchell
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Otchłań Rozgrzeszenia
 
Katalog - dodano
 Wilcza godzina
- Andrius Tapinas
 Czwarty dzień
- Sarah Lotz
 Zdrajca tronu
- Alwyn Hamilton
 Kosiarze
- Neal Shusterman
 Ciemny las
- Cixin Liu
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Jest Jesienna republika
Nowości
 W bogactwie, niesamowitego świata, który miesza magię z technologią, kto może stanąć przeciwko magom, którzy kontrolują proch i kule?
Stolica upadła… Tamas wraca do ukochanego kraju. Jednak po raz pierwszy w historii stolica została przejęta przez okupantów. Jego syn zaginął, sojusznicy są nie do odróżnienia od wrogów, obiecane wsparcie nie nadciąga. Armia podzielona…
Wojna z Kezem trwa. Przez brak zdecydowanych i twardych przywódców, armia Adro zwraca się przeciw sobie. Inspektor Adamat, skuszony obietnicami odnalezienia porwanego syna, zostaje wciągnięty w sam środek nowego buntu. Cała nadzieja w jednym… Taniel Dwa Strzały ścigany przez ludzi, o których niegdyś myślał jak o przyjaciołach, jest jedyną nadzieją na wyjście z wojny bez totalnego zniszczenia…


Fabryka Słów oddała dziś w ręce czytelników "Jesienną republikę" Briana McClellana, trzeci tom cyklu Prochowy mag.
Zamieszczono dnia 26-02-2016 o godz. 17:19:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Jest już łuna za mgłą
Nowości
 Komandor Vaybar poświęcił życie swoje i załogi, aby odsunąć od Ziemi śmiertelne zagrożenie. Czy jednak można naprawdę doszczętnie zgładzić byt, który przypomina raczej chmurę informatyczną niż coś materialnego?
W drugiej części powieści autor odpowiada na to pytanie, ale też stawia wiele innych, nierzadko mających kardynalne znaczenie dla przetrwania ludzkości.
Nie zabraknie nostalgii dalekiej przestrzeni i wartkiej akcji, rozważań o sensie istnienia i pełnokrwistych bohaterów.


Od kilku dni w księgarniach czeka na czytelników powieść Rafała Dębskiego "Łuna za mgłą''. Książka ukazała się w ramach serii Horyzonty zdarzeń wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 25-02-2016 o godz. 20:32:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Nastał pierwszy dzień wiosny
Nowości
 Kim tak naprawdę jest Kantor? Co się stało z legendarnym bardem El Draco? Czy Oldze uda się uwolnić od zaklęcia „martwego małżonka” i nareszcie stracić cnotę? Bohaterka pomyślnie znajduje swoje miejsce w obcym świecie, lecz w finale okazuje się, że to dopiero początek. Lecz nie wszystko jest zabawne: cztery bohaterskie dziewczęta idą prosto w paszczę smoka. Ich bronią magia, miecz, karabin i modlitwa. Czy wyjdą z tego cało? Król nie jest w stanie im wiele pomóc. Liczne intrygi potężnych polityków dosłownie wyrywają spod niego tron. Jeśli szczęśliwy los i genialny umysł Szellara III zawiodą, Ortan zostanie „republiką konstytucyjną” czyli w rzeczywistości zostanie rozszarpany od wewnątrz przez skorumpowanych oligarchów.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało dziś w ręce czytelników książkę ''Pierwszy dzień wiosny'' Oksany Pankiejewy, drugi tom cyklu "Kroniki Dziwnego Królestwa". Książka została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 17-02-2016 o godz. 19:37:27
[ Skomentuj | Nowości ]
Krew i stal w księgarni
Nowości
Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.
Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

Wydawnictwo Sine Qua Non oddało dziś w ręce czytelników debiutancką powieść ''Krew i stal'' Jacka Łukawskiego.
Zamieszczono dnia 17-02-2016 o godz. 19:34:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Fragment misji błazna
Nowości
Przybył pod koniec deszczowej wiosny i wniósł wielki świat w moje progi. Miałem wtedy trzydzieści pięć lat. Kiedy miałem lat dwadzieścia, uważałem mężczyznę w takim wieku za sędziwego starca. Teraz nie uważam siebie ani za młodzika, ani za staruszka – raczej za człowieka w średnim wieku. Nie mogę już usprawiedliwiać się młodzieńczym nieokrzesaniem, a jeszcze nie mam prawa do starczych dziwactw. Pod wieloma względami sam już nie wiem, co mam o sobie myśleć. Czasem odnoszę wrażenie, że moje dawne życie powoli znika, rozmywając się jak ślady stóp na deszczu, aż kiedyś stanę się zwyczajnym człowiekiem, wiodącym skromny żywot w spokojnej wiosce między puszczą a morzem.

Zapraszam do lektury premierowego fragmentu książki "Misja błazna" Robin Hobb. Książkę wydał MAG.
Zamieszczono dnia 17-02-2016 o godz. 19:28:54
[ Skomentuj | Fragmenty ]
Otrzymaliśmy Diabelski dług
Nowości
 Rok 2494. Jeszcze pięć lat temu Jim Raynor i Tychus Findlay należeli do Niebiańskich Diabłów, elitarnej jednostki marines Konfederacji, słynącej z opanowania i doświadczenia na polu bitwy. Po buncie przeciwko skorumpowanemu dowódcy jednostki obaj mężczyźni dezerterują w obawie, że zostaną niesprawiedliwie skazani i poddani „resocjalizacji„, czyli praniu mózgu.
Dziś Raynor i Findlay są wyjęci spod prawa i ścigani przez zawziętego szeryfa. Życie jednak nigdy nie wydawało im się lepsze. Korzystają z wielu okazji, by okraść Konfederację, i co noc przepuszczają swoje „ciężko zarobione„ kredyty w barach, lupanarach i salonach gier. Ale przed prawem – jak przed przeszłością – nie można uciec. Wcześniej czy później każdego dopadnie…

Już dziś premiera "Diabelski dług" pióra Christine Golden. Książka wchodzi w skład cyklu Starcraft. Dziś także jej fragment.
Zamieszczono dnia 17-02-2016 o godz. 06:20:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Zaczęło się Pół wojny
Nowości
Świat, który kochała księżniczka Skara, na jej oczach spłynął krwią i zamienił się w zgliszcza. Zostały jej jedynie słowa. Lecz te celnie dobrane mogą być równie zabójcze jak ostrza. Skara musi przezwyciężyć strach i uczynić z rozumu śmiertelnie niebezpieczną broń, aby odzyskać swoje dziedzictwo. Jedynie połowa wojny toczy się na miecze.
Przebiegły Ojciec Yarvi przebył długą drogę, z dawnych wrogów uczynił sojuszników i zdołał utkać niepewny pokój. Tymczasem bezlitosna Babka Wexen zgromadziła największą armię od czasów rozbicia Bóstwa przez elfy, a dowództwo powierzyła Yillingowi Wspaniałemu – rycerzowi, który czci wyłącznie Śmierć.


Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników powieść "Pół wojny'', trzecią część cyklu "Morze Drzazg" Joe Abercrombiego.
Zamieszczono dnia 16-02-2016 o godz. 17:53:00
[ Skomentuj | Nowości ]
Są w księgarni Zombie.pl
Nowości

Karol Szymkowiak miał wszystko. Pieniądze, piękną żonę, wspaniałego synka. Właśnie otworzył nową restaurację w Gdańsku i przypieczętował sukces suto zakrapianą imprezą. Następny ranek przyniósł jednak coś więcej niż tylko potężnego kaca.
Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska. Jedyną szansą Karola na przetrwanie jest dołączenie do grupki nielicznych ocalałych, którzy schronili się w kościele parafii Świętego Wojciecha na Zaspie...


Robert Cichowlas i Łukasz Radecki oddali właśnie w ręce czytelników książkę "Zombie.pl''. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 15-02-2016 o godz. 16:37:22
[ Skomentuj | Nowości ]
Zapłonął Boski ogień
Nowości
 Poznawszy imię zabójcy swego ojca, Adare ucieka z Pałacu Brzasku w poszukiwaniu sojuszników, aby stawić czoło spiskowi wymierzonemu w jej rodzinę. Niewielu jej ufa, lecz gdy roznosi się wieść, że jest ulubienicą Intarry, bogini-patronki cesarstwa Annuru, zwolennicy się zbierają, by pomóc jej zawładnąć stolicą. Kiedy armie gotują się do walki, nagła groźba inwazji barbarzyńskich hord każe rywalom zjednoczyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi.
Ich brat Kaden, prawowity dziedzic Nieciosanego Tronu, toczy własną walkę...


Za sprawą wydawnictwa Rebis zapłonął właśnie ''Boski ogień'', kontynuacja ''Mieczy cesarza'' Briana Staveleya, drugi tom "Kronik Nieciosanego Tronu".
Zamieszczono dnia 09-02-2016 o godz. 17:00:35
[ Skomentuj | Nowości ]
Ragnarök się zbliża
Nowości
 W Blackwell w Południowej Dakocie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim. Nie inaczej jest w przypadku Matta Thorsena i jego przyjaciół, Fena i Lauriego. Wszyscy doskonale znają podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez Lokiego. Koniec świata mogą powstrzymać tylko bogowie, a jeśli przegrają walkę, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje morze.
I oto pewnego dnia chłopcy zdają sobie sprawę, że runy mówią jednoznacznie: Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata.

Od kilkunastu dni na czytelników czekają "Wilki Lokiego", której autorami są K.L. Armstrong & M.A. Marr, pierwszy tom cyklu Kroniki Blackwell.
Zamieszczono dnia 04-02-2016 o godz. 19:01:51
[ Skomentuj | Nowości ]
W księgarniach Wiedźma z lustra
Nowości
 Blue Sargent dorasta w domu pełnym kobiet, z których każda jest jasnowidzką, medium lub wróżką. Nie bardzo umie odnaleźć się w towarzystwie przeciętnych nastolatków. Jednak jej przyjaciele z pewnością nie są przeciętni: Noah Czerny – duch zamordowanego przed laty chłopaka; Ronan Lynch, który potrafi wyjmować przedmioty ze swoich snów; Adam Parrish – zamknięty w sobie, obdarzony magicznymi zdolnościami. I wreszcie Gansey – lider całej grupy, który budzi w niej uczucia, o jakie by się nie podejrzewała…
Ich celem jest znalezienie legendarnego walijskiego króla Glendowera. Są bliżej niż kiedykolwiek dotąd. Ale nie tylko oni go szukają…

Za sprawą wydawnictwa Uroboros do księgarń zawitała właśnie "Wiedźma z lustra" Maggie Stiefvater, trzeci tom cyklu Król Kruków.
Zamieszczono dnia 04-02-2016 o godz. 13:50:28
[ Skomentuj | Nowości ]
Przybył Fałszywy prorok
Nowości
 Po upadku kultu Trójcy, Uldyzjan pragnie już tylko uwolnić ludzkość od zgubnych wpływów Katedry Światłości i stojącego na jej czele charyzmatycznego Proroka. Jednak Prorok to w rzeczywistości Inarius, anioł renegat, który uważa, że stworzony przez niego świat należy doń niepodzielnie, i nie zamierza przy tym pozwolić, by Sanktuarium wymknęło mu się z rąk. W obliczu zbliżającej się konfrontacji z tak potężnym przeciwnikiem Uldyzjan nie dostrzega, że Inarius nie jest jedynym, który chce zawładnąć światem ludzi...

Dziś do księgarń trafia trzeci tom trylogii „Diablo. Wojna grzechu”, cyklu opartym na grze Blizzard Entertainment. Najnowsza część nosi tytuł ''Fałszywy prorok'' i wyszła spod pióra Richarda A. Knaaka, od lat tworzącego w uniwersum Diablo. Książkę wydał Insignis.
Zamieszczono dnia 03-02-2016 o godz. 17:05:24
[ Skomentuj | Nowości ]
Kontynujemy Kroniki Icemarku
Nowości
 Minęło dwadzieścia lat od wydarzeń opisanych w Krzyku Icemarku. Sojusz wojsk królowej Thirrin, śnieżnych lampartów, wilkołaków i wampirów szykuje się do odparcia kolejnej inwazji potężnej armii Polipontu pod dowództwem złowrogiego Scypiona Bellorum. Tym razem sytuacja jest naprawdę rozpaczliwa, ale wizja Oskana wciąż daje nadzieję na pokonanie najeźdźców. Jak to jednak możliwe? I jaką rolę odegra w tym najmłodszy z pięciorga królewskich dzieci, kaleki Charlemagne?

Wczoraj, za sprawą wydawnictwa Galeria Książki, do księgarń trafiła "Klinga ognia" autorstwa Stuarta Hilla, kontynuacja ''Krzyku Icemarku''.
Zamieszczono dnia 28-01-2016 o godz. 14:13:41
[ Skomentuj | Nowości ]
Upadła świątynia postapo otwarta
Nowości
 Dwie dekady po Zagładzie skuta lodem i pogrzebana pod radioaktywnym śniegiem metropolia wydaje się być martwa. Przyroda jednak nie znosi próżni. Pojawił się ktoś, lub coś, co wabi do siebie ocaleńców, skazując ich na śmierć. Z samego serca stołecznego metra wyrusza więc specjalna ekspedycja. Jej członków łączy niewiele, a różni niemal wszystko. Przeprawa przez wyklęte rewiry, nawiedzone pustkowia i mroczne podziemia okaże się prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście rozkazy generała są jasne: dotrzeć do prawdy, nie dać się zabić, wszystkie zagrożenia eliminować bez pytania. Pozostaje tylko jedna wątpliwość, czy aby na pewno na uwadze władz jest dobro całej społeczności Tuneli?

Dziś podwoje swe otwarła "Upadła świątynia" autorstwa Dominiki Węcławek. Powieść wydała Fabryka Słów, a została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 22-01-2016 o godz. 18:43:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Znaleźli się Zagubieni książęta
Nowości
 Nadludzka siła. Nieśmiertelność. Miano Księcia Galaktycznego Imperium. Czy można marzyć o czymś więcej?
Khemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Raine’a zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Khemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Khemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej?


W księgarniach, za sprawą Wydawnictwa Literackiego pojawili się właśnie ''Zagubieni książęta'' Gartha Nixa.
Zamieszczono dnia 21-01-2016 o godz. 14:18:47
[ Skomentuj | Nowości ]
1744 artykułów (117 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej