Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Piekło i szpada
 
Katalog - dodano
 Pan Ciemnego Lasu
- Lian Hearn
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Są nowe akta Dresdena
Nowości
  Dziś, za sprawą wydawnictwa MAG, do księgarń trafiły dwa kolejne tomy wchodzące w skład "Akt Dresdena" Jima Butchera.
Były to:
* "Śmiertelne maski'', kiedy to maga detektywa czeka pojedynek z diukiem Ortegą z Czerwonego Dworu i powrót dziewczyny półwampirzycy Susan...
* "Krwawe rytuały'', gdzie pojawia się motyw klątwy entropijnej i umierających na nią w bardzo widowiskowy sposób kobiet.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:43:41
[ Skomentuj | Nowości ]
Jest kontynuacja 5. paragrafu
Nowości

Siedemnastoletnia Ember, zabrana matce na podstawie Paragrafu Piątego Prawa Obyczajowego (jako dziecko pozamałżeńskie), zostaje umieszczona w zakładzie poprawczym, skąd udaje jej się zbiec. Teraz trafia w sam środek ruchu oporu. Co więcej, jest brana za słynnego snajpera, co zjednuje jej respekt jednych, ale jednocześnie budzi w niektórych niechęć…

Do księgarń trafili dziś "Rebelianci'', kontynuacja książki "Paragraf 5'' Kristen Simmons. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:42:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Dygot w księgarni
Nowości
 Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca – chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury… Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu.
Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Po kilkudziesięciu latach mroczną tajemnicę rodzinną mimowolnie rozwikła...

Nakładem wydawnictwa SQN trafił dziś do księgarń "Dygot" Jakuba Małeckiego.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:34:00
[ Skomentuj | Nowości ]
Kroniki Wardstone zakończone
Nowości
 „On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również ostatnim”.
Były to słowa matki Toma do Stracharza wypowiedziane kilka lat temu. Zarówno Tom, Stracharz jak i ich sojusznicy przygotowują się do wielkiej walki ze Złym, by w końcu wziąć odwet. Teraz okaże się, czy deklaracja mamy Toma się spełni.


W księgarniach czeka już na czytelników ''Zemsta Stracharza'' autorstwa Josepha Delaney'a, ostatni już tom „Kronik Wardstone”. Książkę wydał Jaguar.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:20:37
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy na Pogranicze
Nowości
 Przygranicze to parę miast kilkadziesiąt lat temu wyrwanych z naszego świata i przeniesionych do krainy wiecznego mrozu. Dziwne miejsce, w którym przez większą część roku panują chłody i wieją lodowate wiatry, a ludzie nabywają magicznych zdolności, co czyni ich bardziej niebezpiecznymi od uzbrojonych po zęby bojowników.
Lecz człowiek umie przystosować się do każdych warunków, więc Jewgienij Apostoł już dawno przestał żałować, że trafił do Fortu – dawnego prowincjonalnego miasteczka, które stało się centrum cywilizacji na tej pokrytej śniegiem ziemi. I nawet kiedy przyszło wziąć nogi za pas, aby ratować skórę przed najemnymi zabójcami, przede wszystkim pomyślał o tym, jak nie zmarnować szansy na życiowy interes.


Dziś, za sprawą Fabryki Słów w księgarniach pojawiła się "Lodowa cytadela" Pawła Kornewa, siódmy tom cyklu Przygranicze.
Zamieszczono dnia 02-10-2015 o godz. 13:16:03
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Zabij mnie, tato... w księgarni
Nowości

Rok 2015, centralna Polska. Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od domu spotyka znajomych, dziewczynki idą dalej same, lecz nie docierają do celu. Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, korzystając z nieformalnych informacji, dowiaduje się, że zwolniony z więzienia psychopatyczny zabójca zniknął i nie wiadomo, gdzie przebywa. Ani „ustawa o bestiach”, ani dyskretna obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym, że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć.

W księgarniach można już znaleźć książkę Stefana Dardy zatytułowaną ''Zabij mnie, tato''. Powieść ukazała sięnakładem wydawnictwa Videograf.
Zamieszczono dnia 30-09-2015 o godz. 16:17:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Gamedec w księgarni
Nowości
  Po Drugiej Wojnie z Thirami w WayEmpire nastały Czasy Szczęśliwości. Ludzkość kontroluje ImBu – cyfrowy byt będący połączeniem programu Budda i wirtualnej reprezentacji Imperatora Gorgona Nemezjusa Ezry. Realną władzę sprawują Błogosławieni – Ranowie wyznaczeni przez ImBu.
Na tym nieskazitelnym obrazie pojawiają się jednak rysy: na jednej z planet wybucha epidemia, anarchista Han Fierce postanawia zamordować Rana, silniki pancerników otaczających Łzę Cheronei przestają działać, a Whale – statki cywilizacji, która współistnieje z WayEmpire - otwierają ogień do tajemniczej obcej floty.


Nakładem wydawnictwa Rebis trafiło dziś do księgarń dwutomowe wydanie książki ''Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 1'' i ''Część 1'' Marcina Przybyłka.
Zamieszczono dnia 29-09-2015 o godz. 20:11:17
[ Skomentuj | Nowości ]
Samotny krzyżowiec powrócił
Nowości
 Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem.
Starodawna magia przeniosła go do innego, obcego mu świata. Przed Czarnym Rycerzem stają nowe wyzwania – i nowi przeciwnicy. Jakie będą jego dalsze losy? Czy zdoła powrócić do swoich czasów? Czy miłość kobiety, którą napotka na swojej drodze zatrze w jego pamięci wspomnienia z przeszłości? Wybór między uczuciem a honorem może okazać się ponad siły samotnego krzyżowca.

Za sprawą wydawnictwa Erica w księgarniach dostępny jest trzeci tom cyklu ''Samotny krzyżowiec'' autorstwa Marka Orłowskiego, czyli ''Czas przepowiedni''.
Zamieszczono dnia 28-09-2015 o godz. 19:17:09
[ Skomentuj | Nowości ]
Wariant drugi w księgarni
Nowości
 „Niniejszy zbiór zawiera dwadzieścia siedem krótkich utworów opublikowanych w latach 1952-1954. (…) Próżno w nich szukać formuły akcji, kosmicznych epopei, epatowania futurystyczną techniką czy walki Dobra ze Złem. (…) Czytelnik zauważy za to powtarzalność tematów, wizji i metafizycznych niepokojów, które nieraz będą powracać w powieściach Dicka. Zniszczona w wojnie jądrowej Ziemia. Ewoluujące, wrogie człowiekowi roboty. Wolność osobista tłamszona w imię narzuconych ideałów. Przenikające się rzeczywistości. Szarzy ludzie w rolach bohaterów z racji zwykłej chęci przetrwania.

Dziś trafił do księgarń ''Wariant drugi'' Philipa K. Dicka. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 15-09-2015 o godz. 14:06:31
[ Skomentuj | Nowości ]
Pratchetta życie i praca z magią w tle
Nowości
 Pierwsza książka o Świecie Dysku, „Kolor magii”, ukazała się w 1983 roku i od tego czasu cykl – z jego dziwacznymi bohaterami i ich straszliwymi przeciwnikami – zachwycał zarówno młodych, jak i starszych czytelników. W roku 2007 Pratchett ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Odważnie zmierzył się z tą chorobą, swą determinacją dorównując postaciom swych porywających i zabawnych powieści. Znajdziemy tu również listę wszystkich dzieł Pratchetta na ekranie i na scenie, pełną bibliografię brytyjską oraz notę o kotach.

Dziś, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, w ręce czytelników trafiła niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera, czyli książka "Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle'' Craiga Cabella.
Zamieszczono dnia 08-09-2015 o godz. 16:37:38
[ Skomentuj | Nowości ]
Miecze cesarza w księgarni
Nowości
 Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów. Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.
Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla...


Do księgarń trafiły dziś ''Miecze cesarza'' Briana Staveleya, pierwszy tom "Kronik Nieciosanego Tronu". Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 08-09-2015 o godz. 16:23:08
[ Skomentuj | Nowości ]
Głębia czeka
Nowości
 Przejdź przez właz wsłuchując się w szum maszynerii i echo własnych kroków.
Idziesz przed siebie, drapiąc swędzący pośladek, podczas gdy na monitorach stazo-nawigacji rozkwita srebrny pył gwiazd. Twoich gwiazd, uwięzionych w galaktycznych Ramionach.
Wygnani Obcy i wypalone systemy. Układy usiane pasami asteroid i energetycznych prądów. Mgławicowy gaz i zimne wraki okrętów.
Cefeidy, meteory, podwójne karły i perły z rozłupanych planet.
Wypalona Galaktyka.
Napęd głębinowy już drży. Dotknij nawigacyjnej konsoli. Złap za uchwyt sterowniczy i uwierz.
Bo ten skokowiec jest twój. Zawsze był.

Na półki księgarskie trafiła dziś ''Głębia'' Marcina Podlewskiego. Książka ukazała się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 08-09-2015 o godz. 16:00:42
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera audiobooka ''Pokoju światów''
Nowości
Kilka dni temu do sprzedaży trafił audiobook ''Pokoju światów'' Pawła Majki, czytany przez Leszka Filipowicza. Projekt zrealizowała audioteka.pl, a słuchaczom udostępniono pierwszy rozdział. Książka dostępna jest także w wersji papierowej i elektronicznej.
Zamieszczono dnia 05-09-2015 o godz. 10:35:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Jutro Kocioł Duchów
Nowości
 o zawiązaniu przez Imperium Manticore i Republikę Haven nowego sojuszu skierowanego przeciwko Równaniu agenci obu stron, Anton Zilwicki oraz Victor Cachat, wzięli się do poszukiwania jednoznacznych dowodów na fatalną rolę, którą odegrał ten niejawny przeciwnik w wydarzeniach ostatnich lat. W ramach swojej działalności muszą teraz raz jeszcze powrócić na Mesę, gdzie trafiają w sam środek narastającego szybko konfliktu między Równaniem a niewolnikami genetycznymi oraz ich potomkami, doprowadzonymi do ostateczności przez brutalność rządów elity. I w tych warunkach muszą odszukać koronne dowody winy Równania.

Jutro, nakładem wydawnictwa Rebis, w ręce czytelników trafi "Kocioł Duchów" autorstwa Davida Webera i Erica Flinta, trzeci tom podserii „Królowej Niewolników”, ponownie łączący ją z głównym cyklem Webera, „Honor Harrington”.
Zamieszczono dnia 01-09-2015 o godz. 13:51:27
[ Skomentuj | Nowości ]
Nastał ''Pokój światów''
Nowości
 I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.
Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.


Do księgarń trafiło dziś drugie wydanie ''Pokoju światów'' Pawła Majki. Książkę wydał Genius Creations.
Zamieszczono dnia 31-08-2015 o godz. 20:16:47
[ Skomentuj | Informacje ]
1719 artykułów (115 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej