Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 Bramy Światłości – Maja Lidia Kossakowska
 Odkurzacz czarownicy – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Caine Czarny Nóż
 
Katalog - dodano
 Dziewięciu książąt Amberu (audiobook)
- Roger Zelazny
 Mitologia nordycka (audiobook)
- Neil Gaiman
 Pył Ziemii
- Rafał Cichowski
 Rok Potopu
- Margaret Atwood
 Oryks i Derkacz
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 Rodowy sztylet
- Aleksandra Ruda
 Rozjemca
- Brandon Sanderson
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Nesbit straszy opowieściami upiornymi
Nowości
 Edith Nesbit – pisarka, która obok poważnych dzieł literatury z niebywałym talentem tworzyła nowele spod znaku grozy. Zasłynęła przede wszystkim historiami dla dzieci i dziś hasło z jej nazwiskiem – jako autorki powieści „Pięcioro dzieci i coś”, „Poszukiwacze skarbu” czy „Pociągi jadą do taty” – znajdziemy w każdym słowniku literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ale równie wysoko cenione są jej opowiadania o duchach. Świadczy o tym chociażby obecność tekstu „Jak żywi, marmurowi” w każdej niemal antologii horroru. I chociaż od powstania większości z nich minął cały wiek, te obrazki starej Anglii w dalszym ciągu wzbudzają nie tylko dreszczyk emocji, ale i podziw dla kunsztu literackiego pisarki.

W księgarniach czekają już na czytelników pełne grozy "Opowieści upiorne'' Edith Nesbit.
Zamieszczono dnia 01-05-2015 o godz. 08:27:46
[ Skomentuj | Nowości ]
Pieczęć robaka zamyka Pojętnych
Nowości
Stało się! Imperatorowa Seda zerwała mistyczną Pieczęć. Niewyobrażalne zło uwięzione dotąd pod powierzchnią ziemi wyrywa się na świat. Za sprawą magii Che wraz z towarzyszami przenosi się w tę mroczną podziemną krainę. Czy będzie w stanie przekonać jej mieszkańców, by zerwali krępujące ich od tysięcy lat pęta? Kto przetrwa grę śmierci z odwiecznym wrogiem, w którego dominium magia przestaje działać i nie ma nawet śladu po zmarłych?
Na zewnątrz zaś w obliczu zagłady Seda zdaje sobie sprawę, że istnieje tylko jedno rozwiązanie. Równie straszliwe jak wróg. Imperatorowa pragnie ocalić świat, ale czy ktoś zdoła uchronić go przed nią…


W księgarniach pojawił się właśnie ostatni tom cyklu „Cienie pojętnych” autorstwa Adriana Tchaikovskiego zatytułowany "Pieczęć robaka". Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 29-04-2015 o godz. 12:05:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Sanctum w księgarni
Nowości
 Tydzień temu 17-to letnia Nadia, przyjaciółka Leli Santos, popełniła samobójstwo.
Dziś, w wyniku pożegnalnego obrzędu, który wymknął się spod kontroli , Lela stoi w raju patrząc na widniejące w oddali ogrodzone miasto – Piekło. Nikt rozsądny z własnej woli nie przekracza Bramy Samobójców, nie wchodzi do miejsca spowitego w mroku, opanowanego przez zdeprawowane istoty. Lela nie jest rozsądna, jest zdecydowana ratować duszę przyjaciółki, nawet za cenę własnego życia wiecznego


Za sprawą wydawnictwa Jaguar do księgarń trafia właśnie powieść ''Sanctum'' autorstwa Sarah Fine, otwierająca nowy cykl "Guards of the Shadowlands".
Zamieszczono dnia 29-04-2015 o godz. 11:07:49
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawiły się Szczury Wrocławia
Nowości
 We Wrocławiu szaleje czarna ospa. W izolatorium na Psim Polu dochodzi do dziwnego incydentu, milicjanci pilnujący ośrodka meldują o wybuchu paniki spowodowanej atakami ze strony „odmienionych” pacjentów. Świadkiem tych wydarzeń jest sierżant Mielech, dowódca tamtejszego posterunku. Na jego oczach dochodzi do zabójstwa pielęgniarki, które zapoczątkowuje cały ciąg ataków na pacjentów i personel medyczny. Zdaniem kapitana Brandysa, który nadzoruje proces kwarantanny, relacja o zmartwychwstałych napastnikach to kolejne wymysły alkoholika, jednak wkrótce członkowie sztabu kryzysowego zostają zmuszeni do podjęcia bardziej zdecydowanych działań.

W księgarniach czekają już na czytelników najnowsza powieść Roberta J. Szmidta "Szczury Wrocławia''. Książkę wydały Insignis Media.
Zamieszczono dnia 23-04-2015 o godz. 06:19:17
[ Skomentuj | Nowości ]
MAG wystartował z Artefaktami
Nowości
   Za sprawą wydawnictwa MAG trafiły dziś do księgarń otwierające cykl Artefakty pozycje:
* "Wszyscy na Zanzibarze'' Johna Brunnera
* "Trylogia ciągu: Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo'' Williama Gibsona
* "Trawa'' Sheri Tepper.
Zamieszczono dnia 22-04-2015 o godz. 18:22:47
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy do uniwersum Honor Harrington
Nowości
 Marynarkę Wojenną Graysona obserwujemy z puntu widzenia pierwszej kobiety służącej w zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Młodą Honor Harrington w chwili, gdy jej życie odmienia nagle związek z Nimitzem. Dowiadujemy się, jak doszło do emigracji z Ziemi grupy, która stworzyła później Królestwo Manticore, poznajemy też głównego bohatera przygotowywanej trylogii o wczesnych latach Królestwa (współautorstwa Timothy′ego Zahna, m.in. autora doskonałych powieści ze świata „Gwiezdnych wojen”).

Właśnie trafiła do księgarń kolejna książka Davida Webera z uniwersum Honor Harrington. Tym razem to napisany wespół z Charlesem E. Gannonem, Timothym Zahnem i Joelle Presbym zbiór opowiadań "Początki''. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 17-04-2015 o godz. 13:47:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Od wczoraj - jutro, jutro i znów jutro
Nowości
 Choć minęło dziesięć lat od kiedy Pittsburgh obrócił się w popiół i na zawsze odeszło wielu jego mieszkańców, John Dominic Blaxton wciąż nie może pogodzić się ze stratą żony i ich nienarodzonego dziecka. By zagłuszyć ból, pogrąża się w Archiwum – cyfrowej rekonstrukcji zniszczonego miasta – gdzie prowadzi śledztwa w sprawie morderstw sprzed lat. Pewnego dnia, gdy analizuje miejsce zbrodni: błotnisty park, w którym porzucono ciało młodej kobiety; odkrywa manipulację w kodzie tworzącym ponurą scenerię miejsca.

W księgarniach zagościł właśnie thriller ''Jutro, jutro i znów jutro'' autorstwa Thomasa Sweterlitscha. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.
Zamieszczono dnia 10-04-2015 o godz. 20:21:02
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Wchodzimy w ciemne tunele
Nowości
 Stworzyć nową rasę, która będzie odporna na promieniowanie. Jej przedstawiciele bez drżenia w kolanach wyjdą na powierzchnię i zdołają zbudować nowy świat. Stworzą przyszłość nie dla tunelowych szczurów, lecz dla odrodzonej ludzkości. Ludzie znów zobaczą gwiazdy, o których z taką przejmującą nostalgią opowiadają starzy mieszkańcy metra“...

Wydawnictwo Insignis oddaje dziś w ręce czytelników kolejny tom bestsellerowej serii Uniwersum Metro 2033 ''Ciemne tunele'' Siergieja Antonowa. Do każdego egzemplarza dołączony jest darmowy zbiór amatorskich opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033 pt. ''Szepty zgładzonych'', wybranych spośród zgłoszonych w konkursie na stronie Metro 2033. Fragmentów obu książek można również posłuchać, odpowiednio ''Ciemnych tuneli'' i "Szepty zgładzonych".
Zamieszczono dnia 08-04-2015 o godz. 16:43:49
[ Skomentuj | Nowości ]
Żelazny Druid powrócił
Nowości
 Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid – Atticus O’Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, albo raczej… skaraniem boskim.

Za sprawą wydawnictwa Rebis trafił dziś do księgarń siódmy tom ''Kronik Żelaznego Druida'' autorstwa Kevin Hearne, czyli "Nóż w wodzie''.
Zamieszczono dnia 31-03-2015 o godz. 18:35:12
[ Skomentuj | Nowości ]
Łzy diabła w księgarni
Nowości
 Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację: nieobcy jej honor, prawo, wierzenia, wojny. Brak jej tylko zaawansowanej technologii, w tym militarnej. Alę tę dostarczają na Dżahan obcy z planety Ziemia – to oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu mnóstwo ziemskiego sprzętu: Black Hawki, Apache, Land Cruisery… w zamian za uprawiany na Dżahanie czars – zboże, służące Ziemianom do produkcji „łez diabła”, narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.

W księgarni na czytelników czekają już "Łzy diabła'' Magdaleny Kozak. Książkę wydało Insignis Media.
Zamieszczono dnia 19-03-2015 o godz. 19:27:41
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Rozpoczęła się Nocna plaga
Nowości

Pięcioro Wojowników Nocy, podobnie jak ich przodkowie kilkaset lat wcześniej, musi zmierzyć się z wcielonym złem – Isabel Gowdie, przebudzoną służebnicą szatana. Potężna wiedźma, korzystając z usług Nosicieli, rozprzestrzenia złowieszczą Nocną Plagę, która zagrozi wkrótce wszystkim ludziom. Wojownicy Nocy mają mało czasu, tym bardziej że dwoje z nich również zostało zarażonych tą potworną chorobą...

W księgarniach zagościła właśnie ''Nocna plaga'' autorstwa Grahama Mastertona, trzecia część cyklu ''Wojownicy nocy''. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 11-03-2015 o godz. 08:31:33
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Premierowy drugi fragment Futu.re i wywiad
Nowości
 Co zrobisz, by żyć wiecznie?
Odkrycia, których ludzkość dokona jeszcze za naszego pokolenia, sprawią, że kolejne stanie się wiecznie młode. Nasze dzieci już nigdy nie umrą. Świat będą zamieszkiwać tryskające zdrowiem, piękne i wieczne istoty. Ale każda utopia ma swoje cienie. Ktoś musi czuwać nad tym, by ów nowy wspaniały świat nie runął pod ciężarem przeludnienia. Ktoś musi sprawić, by ludzie porzucili swe zwierzęce instynkty i zaczęli żyć tak, jak przystoi nieśmiertelnym. Może tym kimś jestem ja?

Dziś do księgarń trafiła powieść Dmitra Glukhovsky'ego zatytułowana ''Futu.re". Zapraszam do wysłuchania jej drugiego fragmentu książki, który czyta Krzysztof Banaszyk. Zapraszamy również do obejrzenia pierwszej części wywiadu wywiadu z Janem Nachtigallem 2T, Nieśmiertelnym. To jego oczami poznajemy świat FUTU.RE, wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego.
Zamieszczono dnia 04-03-2015 o godz. 14:32:09
[ Skomentuj | Nowości ]
Ostrze w księgarni
Nowości
Kuśtykając korytarzem, inkwizytor Glokta po raz tysięczny zadawał sobie to pytanie. Ściany były otynkowane i pobielone, chociaż nie jakoś ostatnio. Zalatywało stęchlizną, wnętrze sprawiało wrażenie zapuszczonego. Nie było w nim okien, ponieważ korytarz biegł głęboko pod powierzchnią ziemi. W świetle latarń powolne cienie rozpływały się po kątach.
Dlaczego ktokolwiek miałby chcieć to robić?
Kroki Glokty rozbrzmiewały miarowo na brudnych płytkach posadzki: najpierw pewny stukot obcasa prawego buta, potem puknięcie laski, wreszcie wlokące się bez końca szuranie lewej stopy, któremu towarzyszył znajomy ból, przeszywający nogę od kostki przez kolano i pośladek aż po plecy. Klik, stuk, ból. W takim rytmie się poruszał.


Zapraszam do lektury fragmentu książki "Ostrze'' Joe Abercrombiego, która ukazała się dziś nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 04-03-2015 o godz. 14:01:34
[ Skomentuj | Nowości ]
''Poczęcie'' w księgarni
Nowości
 Alex i Leslie Twisdenowie prowadzą ekskluzywne życie. Oboje mają fantastyczną pracę, mieszkają w luksusowym domu na Manhattanie, są kochającym się małżeństwem. Nie mają jednak dzieci i w miarę jak zmieniają kolejnych lekarzy i kliniki, leczące bezpłodność, ich oczekiwanie na własne dziecko zmienia się w obsesję. Ostatnią próbą, która ma sprawić, że ich marzenie o rodzicielstwie się spełni, jest podróż do Słowenii, gdzie poddają się bolesnej i przerażającej procedurze. Kończy się ona sukcesem. Leslie rodzi… Konswekwencje tego są jednak straszliwe.

Za sprawą wydawnictwa Replika w księgarniach czeka już na czytelników thriller Chase Novaka ''Poczęcie''.
Zamieszczono dnia 27-02-2015 o godz. 14:31:13
[ Skomentuj | Nowości ]
Alice w księgarni
Nowości
 Alice przez lata walczyła ze złem u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama w mroku, a potwory, które pomagała wygnać, mogą się zemścić. Alice musi odnaleźć ostateczną broń potrzebną do zniszczenia Złego i ocalenia dobra. Jeśli zawiedzie, świat ogarnie rozpacz i ciemność. Jeśli wygra, będzie to oznaczało śmierć z rąk najdroższego przyjaciela. Tom, by pokonać demona, musi poświęcić osobę, którą kocha. Lecz czy uda się wygrać z ciemnością, nim zdąży pochłonąć wszystko?

W księgarniach czeka już na czytelników ''Alice'' autorstwa Josepha Delaney'a, dwunasty już tom „Kronik Wardstone”. Książkę wydał Jaguar.
Zamieszczono dnia 25-02-2015 o godz. 10:35:26
[ Skomentuj | Nowości ]
1683 artykułów (113 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
  Mamy drugie Krucze pierścienie
  Lichwiarz trafia do...
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej