Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Fałszywy pocałunek – Marry E. Pearson
 Amelia i Kuba. Tajemnica dębowej korony – Rafał Kosik
 Legion – Brandon Sanderson
 Wilcze leże – Andrzej Pilipiuk
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 
Losowa pozycja
Lalka
 
Katalog - dodano
 Niepełnia
- Anna Kańtoch
 Magia ukryta w kamieniu
- Katarzyna Grabowska
 Pieśń o kruku
- Paweł Lach
 Komornik Rewers
- Michał Gołkowski
 Podwójna tożsamość bogów
- Michał Cetnarowski
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Upadła świątynia postapo otwarta
Nowości
 Dwie dekady po Zagładzie skuta lodem i pogrzebana pod radioaktywnym śniegiem metropolia wydaje się być martwa. Przyroda jednak nie znosi próżni. Pojawił się ktoś, lub coś, co wabi do siebie ocaleńców, skazując ich na śmierć. Z samego serca stołecznego metra wyrusza więc specjalna ekspedycja. Jej członków łączy niewiele, a różni niemal wszystko. Przeprawa przez wyklęte rewiry, nawiedzone pustkowia i mroczne podziemia okaże się prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście rozkazy generała są jasne: dotrzeć do prawdy, nie dać się zabić, wszystkie zagrożenia eliminować bez pytania. Pozostaje tylko jedna wątpliwość, czy aby na pewno na uwadze władz jest dobro całej społeczności Tuneli?

Dziś podwoje swe otwarła "Upadła świątynia" autorstwa Dominiki Węcławek. Powieść wydała Fabryka Słów, a została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 22-01-2016 o godz. 18:43:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Znaleźli się Zagubieni książęta
Nowości
 Nadludzka siła. Nieśmiertelność. Miano Księcia Galaktycznego Imperium. Czy można marzyć o czymś więcej?
Khemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Raine’a zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Khemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Khemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej?


W księgarniach, za sprawą Wydawnictwa Literackiego pojawili się właśnie ''Zagubieni książęta'' Gartha Nixa.
Zamieszczono dnia 21-01-2016 o godz. 14:18:47
[ Skomentuj | Nowości ]
Klejnot wrócił z Białą różą
Nowości
 Violet ucieka. Po tym, jak Diuszesa przyłapała ją z Ashem, dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją i jej ukochanego czeka śmierć. Jednak opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy. Gwardziści niestrudzenie polują na zbiegów. Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim ktoś, kto wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że jej Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała...

W księgarniach czeka już na czytelników "Biała róża" Amy Ewing, drugi tom cyklu Klejnot. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.
Zamieszczono dnia 18-01-2016 o godz. 18:46:42
[ Skomentuj | Nowości ]
Porwana pieśniarka w księgarni
Nowości
 Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.

W ręce czytelników trafia "Porwana pieśniarka" Danielle L Jensen. Pierwszy tom Trylogii Klątwy. Powieść wydała Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 13-01-2016 o godz. 15:37:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Nowa seria Star Wars rozpoczęta
Nowości
 Książki z serii opowiadają historię nie tylko znanych z filmowej sagi bohaterów takich jak Anakin Skywalker czy budzący grozę Imperator, ale także mniej znanych postaci z uniwersum Star Wars. Czytelnik będzie miał okazję poznać jeszcze więcej fascynujących szczegółów dotyczących galaktyki, w której rozgrywa się akcja książek.
Autorzy zabierają nas w podróż po odległych planetach, oprowadzają po świecie bezwzględnych politycznych rozgrywek, nieoczekiwanych sojuszy, zaciętych bitew. Snują także opowieść o przyjaźni i miłości, która przetrwa wszystko oraz Mocy, która drzemie w każdym z nas…


Wydawnictwo Uroboros oddało w ręce czytelników książkę "Battlefront: Kompania Zmierzch". Jej autorem jest Alexander Freed.
Zamieszczono dnia 17-12-2015 o godz. 17:49:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Wędrowniczka przywędrowała
Nowości
 Ledwo co parę tygodni temu Ryska była zwykłą wiejską dziewczyną, którą od rówieśniczek odróżniały wyłącznie zdolności widzącej, czyli umiejętność dokonania najlepszego wyboru.
A teraz tuła się po drogach i wsiach w towarzystwie Żara, młodego złodziejaszka – przyjaciela z dzieciństwa i Alka – gadającego szczura, którego największym życzeniem jest zmienić się z powrotem w człowieka.
I wszystko byłoby dobrze (a przynajmniej względnie dobrze) gdyby nie to, że dokonane dawno temu wybory często miewają nie do końca spodziewane a równocześnie daleko idące konsekwencje.

W księgarniach czeka już na czytelników ''Wędrowniczka'' Olgi Gromyko, drugi tom trylogii ''Rok Szczura''. Powieść wydaje Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 10-12-2015 o godz. 14:24:20
[ Skomentuj | Nowości ]
''Przekraczając granice'' we fragmencie
Nowości
 Różnie to w życiu bywa. Czasem los wykręca numery, jakich w żadnym filmie nie uświadczysz – normalny scenarzysta by na coś takiego nie wpadł, a od wariata nikt przecież nie kupi scenariusza.
Tymczasem najczęściej wszystko zaczyna się bardzo niewinnie, żeby nie powiedzieć – trywialnie…
Bywa na przykład tak… Masz dwadzieścia jeden lat, z których cztery poświęciłaś na naukę języków obcych. Aż przyszła katastrofa…


Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Przekraczając granice'' Oksany Pankiejewy, otwierającej cykl "Kroniki Dziwnego Królestwa". Książka właśnie trafiła do księgarń, nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 27-11-2015 o godz. 13:44:13
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Otwarto Stację Jedenaście
Nowości
 Pewnej zimowej nocy znany aktor, Arthur Leander, umiera na zawał serca podczas wystawiania Króla Leara. Były paparazzi, Jeevan Chaudhary, szkolący się teraz na ratownika medycznego, jest na widowni i rusza Arthurowi na pomoc. Dziecięca aktorka, Kirsten Raymonde, obserwuje w przerażeniu jak Jeevan próbuje bez skutku uratować aktora. Arthura umiera. Tej samej nocy, kiedy Jeevan wraca z teatru do domu, rozprzestrzenia się straszliwy wirus. Szpitale są przepełnione, a Jeevan i jego brat barykadują się w mieszkaniu, jedynie nasłuchując wystrzałów z broni i patrząc z oddali, jak coraz więcej samochodów tamuje ruch na autostradach. Życie wokół nich się rozpada.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało dziś w ręce czytelników "Stację Jedenaście'' Emily St. John Mandel. W serwisie dostępny jest jej fragment.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:35:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Nowa odsłona nordyckiej sagi
Nowości
 Starzy bogowie powoli mogą odejść w zapomnienie. Chcąc odzyskać tron, do kraju wraca bowiem Eryk Halvdanson, a wraz z nim krzewiciele nowej wiary. Przy pomocy misjonarzy Chrystusa król wypowiada wojnę zastanemu porządkowi i grozi każdemu, kto nie będzie chciał się nawrócić.
W wojowniku Haraldzie płynie jednak gorąca krew wikingów, a niewyparzona gęba sprawia, że trafia do niewoli. W myśl nowej wiary niewygodny staje się też karzeł Arnul. W walce o wolność wspólnie wypowiadają wojnę królowi i kapłanom, na czele których stoi demoniczny biskup Hieronim.


Nakładem wydawnictwa Uroboros, do księgarń trafiło dziś nowe wydanie nordyckiej sagi, czyli: "Ostatnia saga'', "Świt po bitwie'' oraz "Wojna runów'' Marcina Mortki.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:32:31
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Wydano rozkaz zagłady
Nowości
 Sądzili, że koniec świata już nastąpił. Zanim powstał Dreszcz, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu.
Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał. Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać. Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć. Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało w ręce czytelników od dawna wyczekiwany ''Rozkaz zagłady'' Jamesa Dashnera, prequel trylogii Więzień Labiryntu.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:25:47
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Nowa baśń Rushdiego
Nowości
 W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze.

Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników baśń ''Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy'' Salmana Rushdiego.
Zamieszczono dnia 17-11-2015 o godz. 18:35:09
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawił się kościany galeon
Nowości

Inkwizytor Mordimer Madderdin zostaje nakłoniony, by w poszukiwaniu zaginionego bogacza, wyruszyć w daleki rejs na północ od Szkocji. Nieoczekiwanie w czasie tej podróży zdarzą się gorsze wypadki niż sztorm, atak piratów czy napaść morskich potworów. Na horyzoncie zjawi się coś co zagraża życiu i duszy każdego chrześcijanina…
Czy inkwizytor może zawrzeć przymierze z księciem piekieł?
Czy Demony potrafią modlić się do Boga?
Czy raj to tylko ułuda stworzona przez zło?


W ręce czytelników trafia dziś "Kościany galeon" autorstwa Jacka Piekary, kolejny tom cyklu o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina. Powieść ukazała się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 13-11-2015 o godz. 15:23:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Niczym potężna armia - w księgarni
Nowości
 Pewnego dnia na Schronieniu pojawił się Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar nieżyjącej od tysiąca lat wojowniczki, którego celem jest ponowne doprowadzenie ludzkiej rasy do świetności. Wybuchła wojna. Wyspiarski Charis ogłosił niezależność od Kościoła Matki i dzięki pomocy Merlina zapoczątkował rewolucję przemysłową na Schronieniu. Kolejne domeny zaczęły stawiać czoło dogmatycznemu Kościołowi i dążyć do niepodległości, mimo ogromnej daniny krwi i wszechobecnego głodu.

Dziś, nakładem wydawnictwa Rebis w ręce czytelników trafia książka "Niczym potężna armia'' autorstwa Davida Webera, siódmy tom cyklu ''Schronienie''.
Zamieszczono dnia 10-11-2015 o godz. 15:35:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Nastał czas żelaza
Nowości

Nikt nie rodzi się legendą. Legendę wykuwa przeznaczenie.
Dug Fokarz to pechowy najemnik, który zmierza na południe, aby zaciągnąć się do armii króla Zadara. Przeszkadza mu w tym nieustanne ratowanie z opresji niewłaściwych ludzi.
Dug znalazł się więc po złej stronie barykady względem wielotysięcznej armii, do której chciał dołączyć, a to dopiero początek jego kłopotów.


Fabryka Słów oddała dziś w ręce czytelników książkę "Czas żelaza" autorstwa Angusa Watsona. Powieść została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 06-11-2015 o godz. 13:14:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera Metro 2035 i fragment
Nowości
 Do księgarń trafia właśnie najnowsze dzieło Dmitrija Glukhovsky’ego – powieść ''Metro 2035" Dmitra Glukhovsky'ego, zwieńczenie cyklu Metro 2033/2034, w którym zbiegają się losy bohaterów dwóch wcześniejszych postapokaliptyczych książek rosyjskiego pisarza.
Glukhovsky postarał się, by ostatni tom kompletnej już trylogii pozostawił w czytelniku niezatarte wrażenie. „Zwyczajny i znajomy świat Metra postawiłem na głowie, tak więc tych, którzy czytali Metro 2033 czeka mnóstwo odkryć i niespodzianek. A tym, którzy swój kontakt z Metrem zaczynają od tej właśnie książki, oddaję sensacyjną, emocjonalną, mocną powieść – myślę, że nie pozwoli im się nudzić”.
Zapraszamy do wysłuchania drugiego fragmentu powieści w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.
Zamieszczono dnia 05-11-2015 o godz. 18:32:23
[ Skomentuj | Nowości ]
1761 artykułów (118 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę


 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej