Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 Bramy Światłości – Maja Lidia Kossakowska
 Odkurzacz czarownicy – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Trzeci grób na wprost
 
Katalog - dodano
 Dziewięciu książąt Amberu (audiobook)
- Roger Zelazny
 Mitologia nordycka (audiobook)
- Neil Gaiman
 Pył Ziemii
- Rafał Cichowski
 Rok Potopu
- Margaret Atwood
 Oryks i Derkacz
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 Rodowy sztylet
- Aleksandra Ruda
 Rozjemca
- Brandon Sanderson
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Przybyła Osobliwość
Nowości
Statek zwiadowczy Selene podąża do gromady kulistej 47 Tucanae. Zwiadowcy mają ocenić, czy w tym regionie znajdują się zasoby, które warto wydobywać, oraz planety nadające się pod przyszłą kolonizację. W trakcie wyprawy zachodzi jednak podejrzenie, że 47 Tucanae nie jest sektorem dziewiczym i federacja solarna wysyłała tam już swoje statki, z których żaden nie powrócił. Podczas prac badawczych ginie jeden z członków zespołu i wygląda na to, że to dopiero początek dziwnych zgonów. Nadchodzi czas ostatecznej konfrontacji z obcą rasą.

Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników "Osobliwość'' Dariusza Domagalskiego.
Zamieszczono dnia 24-02-2015 o godz. 17:38:37
[ Skomentuj | Nowości ]
Działa już Teatr Cieni
Nowości
Wojna z obcymi dla Endera już się skończyła, ale jego kolegów ze Szkoły Bojowej czekają kolejne zagrożenia… Wśród meandrów międzynarodowej polityki i wojny, Peter Wiggin i Achilles prowadzą sekretną bitwę propagandy i skrytobójstw. Każdy chce pokonać przeciwnika i zostać Hegemonem Ziemi. Doszli jednak do sytuacji patowej. Najlepszy przyjaciel Endera, Groszek, może przechylić szalę zwycięstwa, choć nie zamierza swym taktycznym geniuszem wspomagać żadnej ze stron. Ale sklonowane embriony, u których rozwinie się kiedyś wybitna inteligencja Groszka, wpadły w ręce ludzi Achillesa. Jeśli Groszek ich nie odzyska, nic już nie zdoła powstrzymać Achillesa…

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka w księgarniach czeka na czytelników "Teatr Cieni'' Orsona Scotta Carda, trzecia część "Sagi Cienia".
Zamieszczono dnia 20-02-2015 o godz. 19:53:13
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Premierowo o Piętnie Rzeki
Nowości

„Piętno Rzeki” to już szósta część przygód Mercedes Thompson, zmiennokształtnej kobiety kojota, osóbki odważnej, niepokornej, zadziornej, pyskatej i... przyciągającej kłopoty jak magnes. Do czego z pewnością przyczynia się również fakt, iż wśród jej najbliższych przyjaciół nie brakuje wilkołaków czy wampirów. Powieść stanowi kontynuację jej wcześniejszych przygód, a zatem...

Zapraszam do lektury premierowej recenzji książki ''Piętno Rzeki'' Patricii Briggs, kolejnego tomu cyklu o ''Mercedes Thompson''. Pozycja ukazała się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 20-02-2015 o godz. 13:01:32
[ Skomentuj | Nowości ]
Powróciły Demony Wojny
Nowości
 Upadek Trzeciej Rzeszy. Do kraju powraca armia tych, których rozkaz Stalina wyciągnął z więzień i łagrów, którzy mieli własną krwią odkupić swoje winy.
I odkupili. A teraz chcą powetować sobie czas spędzony w okopach i za kratami. Najgorsi bandyci, którzy nie bali się niczego, ani nikogo, bo przeszli już piekło na ziemi, mają broń i wiedzą jak jej używać. Wojnę przeżyli tylko najlepsi, najtwardsi, najsprytniejsi. Po kraju rozlała się niespotykana wcześniej fala zbrodni. Milicja nie dawała sobie rady z doświadczonymi, kutymi na cztery nogi, zaprawionymi w walkach frontowcami. Niemal codziennie prasa donosiła o zabójstwach milicjantów którzy weszli w drogę lepiej uzbrojonym, wyszkolonym i zorganizowanym bandytom.


W ręce czytelników trafiły właśnie "Demony czasu pokoju'' Adama Przechrzty, będące zakończeniem ''Cyklu Wojennego''. Książkę wydała Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 19-02-2015 o godz. 07:56:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Opal w księgarni
Nowości
 Po wszystkim co się stało, nie jestem już tą samą Katy. I nie jestem pewna, jak to się skończy. Gdy każdy krok ku prawdzie zbliża nas do tajemniczej organizacji, odpowiedzialnej za torturowanie i testowanie hybryd, zdaję sobie sprawę, że dobre zakończenie nie istnieje. Śmierć kogoś bliskiego jest nadal świeża, pomoc przybywa z najmniej spodziewanego źródła, przyjaciele stają się dla nas śmiertelnym zagrożeniem, ale my nie możemy zawrócić. Nawet jeśli wynik tego starcia zniszczy nasze światy na zawsze. Razem jesteśmy silniejsi… oni o tym wiedzą.

Za sprawą wydawnictwa Filia do księgarń trafił dziś ''Opal'' Jennifer L. Armentrout, trzecia część cyklu "Lux".
Zamieszczono dnia 18-02-2015 o godz. 15:53:42
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
MAG-iczne nowości
Nowości
Dzisiaj nakładem wydawnictwa Mag ukazały się cztery książki z kolekcji "Uczta Wyobraźni":

* "Brasyl" Iana McDonalda - fragment,

* "Diaspora" Grega Egana - fragment,

* "Obudź się i śnij /Tchorosty i inne wytchnienia" Iana McDonalda - fragment,

* "Laguna" Nnedi Okorafora - fragment.
Zamieszczono dnia 04-02-2015 o godz. 18:38:58
[ Skomentuj | Nowości ]
Przybyła Królowa Tearlingu
Nowości
 Kelsea dorastała w ukryciu, z dala od królewskiej twierdzy, i niewiele wie o straszliwej przeszłości Tearlingu. Jej przodkowie odpłynęli z chylącego się ku upadkowi świata, by stworzyć nowy, wolny od technologii. Jednak społeczeństwo podzieliło się na trzy zastraszone narody oddające hołd czwartemu: potężnemu Mortmesne pod rządami okrutnej Szkarłatnej Królowej.
W dniu dziewiętnastych urodzin Kelsea wyrusza w niebezpieczną podróż do stolicy, gdzie ma zająć należne jej miejsce na tronie Tearlingu. Jednak zło, jakie odkrywa w sercu królestwa, popycha ją ku śmiałemu czynowi, który otwiera Szkarłatnej Królowej drogę do zemsty...


Za sprawą wydawnictwa Galeria Książki do księgarń trafiła dziś ''Królowa Tearlingu'' autorstwa Eriki Johansen.
Zamieszczono dnia 04-02-2015 o godz. 08:21:21
[ Skomentuj | Nowości ]
Była Tajemnica, jest Przemiana
Nowości

Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.

Wydawnictwo YA! oddało dziś w ręce czytelników powieść ''Mara Dyer. Przemiana'' Michelle Hodkin, kontynuację ''Tajemnicy''.
Zamieszczono dnia 28-01-2015 o godz. 16:38:40
[ Skomentuj | Nowości ]
Kapral Reinhardt nadchodzi
Nowości
 - Na pozycje! – warknął Kurt. Linia złamała się, rozsypała, gdy żołnierze zaczęli ustawiać się przy drabinkach. Widać było, że część odsuwa się od nich jak najdalej, podczas gdy inni z pewną desperacją przepychają się jak najbliżej. „Chcą mieć to już za sobą”, pomyślał sobie Reinhardt. Rozumiał ich aż nadto dobrze; być może postępowałby podobnie, gdyby tylko miał gwarancję, że postrzał byłby równoznaczny z szybką i bezbolesną śmiercią.

W ręce czytelników wpadł dziś kapral Reinhardt z książką "Stalowe Szczury: Błoto'' Michała Gołkowskiego. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 23-01-2015 o godz. 17:31:27
[ Skomentuj | Nowości ]
Długi Mars w księgarni
Nowości
 Rok 2040. Długa Ziemia pogrążona jest w chaosie.
Kataklizm erupcji Yellowstone zagroził cywilizacji. Ludzie uciekają do Miriadów, relatywnie bezpiecznych światów Długiej Ziemi. Sally Linsay, Joshua Valienté i Lobsang angażują się w ryzykowne działania ratownicze.
Joshua jednak zmaga się z innym kryzysem. Ze swego długiego dzieciństwa w ukryciu na Długiej Ziemi wyłania się nowa rasa superinteligentnych post-ludzi – jednak „normalne” społeczeństwo, powodowane ignorancją i lękiem, zwraca się przeciw nim. Dla wplątanego w konflikt Joshuy dramatyczne starcie wydaje się nieuniknione.


Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka do księgarń trafiła dziś trzecia część cyklu Długa Ziemia autorskiego duetu Terry’ego Pratchetta oraz Stephena Baxtera zatytułowana ''Długi Mars''.
Zamieszczono dnia 20-01-2015 o godz. 15:05:03
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Pokusa Cienia w księgarni
Nowości
 W Othirze był na szczycie łańcucha pokarmowego – niezrównany zabójca, cień osnuty mrokami nocy. Ale po tym, jak pomógł prawowitej cesarzowej odzyskać tron, Caim porzucił swoje stare życie. Duchy przeszłości znów się o niego upominają.
Poszukując prawdy o zniknięciu i śmierci swoich rodziców, Caim odkrywa krainę, którą włada Cień. Nękany pokusami Drugiej Strony, staje się uwikłany w wojnę, której wolałby uniknąć.
Są jednak rzeczy, których syn Cienia nie może zignorować oraz walki, od których nie może uciec. W tej bitwie siła i umiejętności Caima nie wystarczą – bo nikt nie zdoła oprzeć się "Pokusie Cienia".

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało w ostatnich dniach w ręce czytelników ''Pokusę Cienia'' Jona Sprunka, drugi tom "Trylogii Cienia''.
Zamieszczono dnia 19-01-2015 o godz. 21:49:48
[ Skomentuj | Nowości ]
Nadeszło Ukojenie
Nowości

Przez trzydzieści lat uczestnicy kolejnych ekspedycji, którzy mieli zbadać Strefę X, zabijali się nawzajem, umierali lub popełniali samobójstwo. Tajemniczy obszar rozszerza się, stanowiąc zagrożenie dla świata zewnętrznego.
Czy ostatnia wyprawa, która wyrusza, aby znaleźć zaginionego członka poprzedniej ekspedycji, odkryje w końcu, co tak naprawdę dzieje się w Strefie X? A może rozwiązanie zagadki kryje się w dzienniku Latarnika?

Wydawnictwo Otwarte oddało dziś w ręce czytelników ''Ukojenie'' Jeffa VanderMeera, ostatni tom trylogii Southern Reach.
Zamieszczono dnia 14-01-2015 o godz. 18:26:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Poznajemy bliżej greckich bogów wg Jacksona
Nowości
 „Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków…
Tak zaczynają się "Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona", książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”.

W księgarniach czeka na czytelników książka "Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona" autorstwa Ricka Riordana. W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. Książkę wydała Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 17-12-2014 o godz. 21:02:44
[ Skomentuj | Nowości ]
Przybyła Widząca
Nowości
 Z tysiąca ścieżek utkany jest ludzki los i tylko Najjaśniejsza Bogini wie, dokąd prowadzą. Alk pragnie władzy i sławy, Żara nęci bogate i wygodne życie, a Ryska marzy o cichym rodzinnym szczęściu.
Jednak żeby jedno marzenie się spełniło, czasem trzeba zrezygnowac z innych.
Szeroki swiat poza granicami rodzinnej wioski jest dziwny i groźny. Czy młodej wędrowniczce starczy szczęścia, by uniknąć niebezpieczeństw i dokonać właściwego wyboru? Czy właściwy wybór w ogóle istnieje?

W księgarniach można już szukać książki ''Rok szczura. Widząca'' Olgi Gromyko. Powieść wydał Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 10-12-2014 o godz. 17:09:55
[ Skomentuj | Nowości ]
Sodoma w księgarni
Nowości
 Wielka radość dla miłośników „Agenta Dołu” i „Psa w studni”! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w dawnym stylu. Zaprasza do współczesnej Sodomy i każe swemu bohaterowi powtórzyć zadanie, które Bóg zlecił ongiś Lotowi. Jeśli nie znajdzie dziesięciu sprawiedliwych, jego miasto, gigantyczna dziesięciomilionowa metropolia, ulegnie zagładzie, choć tym razem to sami ludzie zgotują ludziom tragiczny los.
Bohater, Tol Willer, ma do dyspozycji parapsychiczne zdolności i tylko 72 godziny. Podjęte zadanie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze stanie piękna osiemnastoletnia Claire, uciekinierka z zakładu dla panien szczególnego przeznaczenia.

Za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka w księgarniach znajduje się "Sodoma'' Marcina Wolskiego.
Zamieszczono dnia 10-12-2014 o godz. 17:00:26
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
1683 artykułów (113 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
  Mamy drugie Krucze pierścienie
  Lichwiarz trafia do...
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej