Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 Slade House – David Mitchell
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Pogrzebane tajemnice
 
Katalog - dodano
 Wilcza godzina
- Andrius Tapinas
 Czwarty dzień
- Sarah Lotz
 Zdrajca tronu
- Alwyn Hamilton
 Kosiarze
- Neal Shusterman
 Ciemny las
- Cixin Liu
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Na imię mi Zack i fragment
Nowości
 Dwunastoletni chłopiec leży na plecach w wysokiej trawie.
Szybko oddycha.
Sierpniowa noc jest ciemna i ciepła.
Zapach żelaza – zapach świeżej krwi – miesza się z wonią polnych kwiatów. Szeroko otwartymi, przytomnymi oczami chłopak wpatruje się w bezkresne niebo.
Jest usłane niezliczonymi małymi punkcikami, gwiazdkami, które walczą o swoje miejsce w obrębie gwiazdozbiorów – Wielkiej Niedźwiedzicy, Kasjopei i Oriona. W długiej smudze na niebie gęsto stłoczone gwiazdy tworzą białą mgłę.
Drogę Mleczną.


Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Na imię mi Zack''' Monsa Kallentofta i Markusa Luttemana. Powieść ukazała się dziś nakładem wydawnictwa Rebis.
Zamieszczono dnia 26-10-2015 o godz. 17:13:18
[ Skomentuj | Nowości ]
Od dziś wróżymy z wnętrzności
Nowości
 Jestem głupim bratem mojego mądrego brata, on ma wszystko, a ja nic i tak jest dobrze. On ma piękną żonę, dom ma, dzieci ma i pieniądze, on ma przyjaciół i powodzenie, jest inteligentny i wszyscy go lubią, zna się na wszystkim i nie ma w tym przesady, a ja nie mam nic.

21 października w serii Kontrapunkty wydawnictwa Powergraph ukazuje się "Wróżenie z wnętrzności", najnowsza powieść
Wita Szostaka, krakowskiego pisarza, nominowanego wcześniej do m.in. Nagrody Nike i Paszportów Polityki.
W serwisie dostępny jest jej fragment.
Zamieszczono dnia 21-10-2015 o godz. 17:40:20
[ Skomentuj | Nowości ]
Namiętność została rozbudzona
Nowości
 Serena Kelley jest archeologiem i poszukiwaczką skarbów – oraz kobietą skrywającą pewną tajemnicę. W wieku siedmiu lat została powierniczką potężnego amuletu zapewniającego jej zdrowie i nieśmiertelność… tak długo jak pozostanie dziewicą. Serena nie jest jednak niewiniątkiem. Gdy zabójczo przystojny nieznajomy doprowadza ją na skraj ekstazy, Serena zastanawia się, czy nie spotkała wreszcie tego jedynego mężczyzny, któremu nie jest w stanie się oprzeć.
Wraith jest Seminusem pragnącym śmierci. Gdy zostaje otruty przez dawnego wroga, musi odnaleźć Serenę i...


Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało dziś w ręce czytelników książkę "Namiętność rozbudzona'' Larissy Ione, trzeci tom cyklu Demonica .
Zamieszczono dnia 21-10-2015 o godz. 16:49:49
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy do Camonii
Nowości
Odkąd kolorowe niedźwiedzie zasiedliły Wielki Las, idylliczna gmina Leśnica uchodzi za jedną z najbardziej urokliwych atrakcji turystycznych Camonii. Ale w mrocznym lesie dzieją się dziwne rzeczy.
Nocami słychać jęki druidzkich brzóz i gwiazdadoratorów. Przebąkuje się też o wiedźmowej pajęczycy, która ponoć wciąż grasuje w niezamieszkanej części lasu. Któregoś dnia fernhachowe bliźniaki Jasioł i Mgłosia zapuszczają się w dziką część leśnego świata, do której wstęp jest zakazany. To, co tam przeżyją, przerośnie wszelkie wyobrażenia...


Dziś, za sprawą Wydawnictwa Dolnośląskiego trafili do księgarń "Jasioł i Mgłosia" Waltera Moersa, czyli baśń z Camonii.
Zamieszczono dnia 21-10-2015 o godz. 16:30:04
[ Skomentuj | Nowości ]
Folklor Świata Dysku w księgarni
Nowości

Większość zwykle dorasta, wiedząc „od zawsze”, jak i kiedy należy odstukać w niemalowane drewno, kiedy skrzyżować palce i co się stanie, kiedy księżniczka pocałuje żabę albo chłopiec wyciągnie miecz z kamienia. Niestety, wiele w tej wiedzy staje się obecnie zapomniane. Legendy, mity i baśnie: nasz świat zbudowany jest z historii, jakie sobie opowiadamy o tym, skąd przybywamy i skąd się tam wzięliśmy. Na Dysku jest tak samo, jednak istoty, które na Ziemi są wytworami wyobraźni – jak wampiry, trolle, czarownice, możliwe, że i bogowie – tam są rzeczywiste: żyją, a czasem nawet kopią...


Dziś, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, w ręce czytelników trafił książka "Folklor Świata Dysku'' Terry'ego Pratchetta i Jacqueline Simpson.
Zamieszczono dnia 20-10-2015 o godz. 18:59:13
[ Skomentuj | Nowości ]
Wodny nóż w księgarni
Nowości
 W przyszłości dotkniętej klęską zmiany klimatu oraz suszy górskie śniegi obróciły się w deszcz, a deszcz paruje, zanim spadnie na ziemię. W zbałkanizowanych Stanach Zjednoczonych Phoenix i Las Vegas walczą ze sobą o wodę z kurczącej się rzeki Kolorado. Las Vegas ma jednak wodnych noży – zabójców, terrorystów i szpiegów – słynących z tego że bronią zasobów wodnych swego miasta i prowadzą Phoenix ku nieuchronnej zagładzie.
Gdy rozchodzą się wieści o nowym źródle wody, które może wszystko zmienić, Las Vegas wysyła do Phoenix jednego ze swych najlepszych wodnych noży, Angela Velasqueza, nakazując mu zbadać sprawę. Angel poznaje tam Lucy Monroe... Angel nie jest jednak jedynym poszukiwaczem, Lucy nie zwykła łatwo dawać za wygraną, a śmierć pogardzanego wodnego noża nie jest wysokocą ceną za życiodajną wodę.

Nakładem wydawnictwa MAG w ręce czytelników trafia dziś ''Wodny nóż'' Paolo Bacigalupiego. W serwisie dostępny jest jego fragment.
Zamieszczono dnia 16-10-2015 o godz. 14:07:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Nieśmiertelni z Meluhy w księgarni
Nowości
 Rok 1900 p.n.e. Kraina, którą w dzisiejszych Indiach nazywa się cywilizacją doliny Indusu. Ówcześni mieszkańcy zwali ją Meluhą. To idealne państwo stworzył przed wieloma stuleciami Pan Rama, jeden z największych władców w dziejach.
Dumne ongiś cesarstwo oraz władający nim Surjawanśi mają jednak problemy. Ich największa rzeka, otaczana czcią Saraswati, powoli wysycha. Surjawanśi stoją także w obliczu groźnych ataków z położonej na wschodzie krainy, którą władają Ćandrawanśi. Co gorsza, sprzymierzyli się oni z Nagami, złowrogą, otoczoną ostracyzmem rasą zdeformowanych ludzi, niezwykle biegłych w walce...


W księgarniach czekają już na czytelników ''Nieśmiertelni z Meluhy'' Amisha. Książkę wydała Czwarta Strona.
Zamieszczono dnia 08-10-2015 o godz. 18:01:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Powrót Kronik Wampirów
Nowości
Wampiry mnożą się na potęgę. W wielu miejscach na świecie dochodzi do pożarów i masakr podobnych do tej z „Królowej Potępionych"… Stare wampiry, zbudzone ze snu, stają się posłuszne tajemniczemu Głosowi, który nakazuje im wyeliminować wszystkich bezmyślnych wampirzych pobratymców – od Paryża i Bombaju, przez Hongkong i Kioto aż po San Francisco.
W Nowym Jorku zbierają się najważniejsze postaci z „Kronik wampirów”. Louis de Pointe du Lac, Armand, Marius de Romanus czy David Talbot, wampir z sekretnej organizacji Talamaska. Nie może wśród nich zabraknąć pozornie nieobecnego bohatera, tułacza, oszałamiającego buntownika i wielkiej nadziei nieumarłych – wspaniałego księcia Lestata…


Nakładem wydawnictwa Rebis na półki księgarskie zawitał ''Książę Lestat'', kolejna część Kronik wampirów Anne Rice.
Zamieszczono dnia 08-10-2015 o godz. 14:20:59
[ Skomentuj | Nowości ]
Nadszedł odnowiony Bohater wieków
Nowości
 Czy zabicie Ostatniego Imperatora, by obalić Ostatnie Imperium, było właściwym krokiem? Wraz z powrotem zabójczej formy wszechobecnych mgieł, wzmagającymi się opadami popiołów i coraz potężniejszymi trzęsieniami ziemi, Vin i Elend zaczynają mieć wątpliwości. Przed wieloma laty Zniszczeniu – jednej z pierwotnych istot, które stworzyły świat – obiecano prawo do unicestwienia wszystkiego, co istnieje. Teraz, gdy Vin została podstępem nakłoniona do uwolnienia go ze Studni Wstąpienia, Zniszczenie pragnie wyegzekwować swoje prawo.

W księgarniach znalazło się dziś nowe wydanie ''Bohatera wieków'' autorstwa Brandona Sandersona, trzeciego tomu cyklu Ostatnie Imperium . Książkę wyda MAG.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:49:51
[ Skomentuj | Nowości ]
Są nowe akta Dresdena
Nowości
  Dziś, za sprawą wydawnictwa MAG, do księgarń trafiły dwa kolejne tomy wchodzące w skład "Akt Dresdena" Jima Butchera.
Były to:
* "Śmiertelne maski'', kiedy to maga detektywa czeka pojedynek z diukiem Ortegą z Czerwonego Dworu i powrót dziewczyny półwampirzycy Susan...
* "Krwawe rytuały'', gdzie pojawia się motyw klątwy entropijnej i umierających na nią w bardzo widowiskowy sposób kobiet.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:43:41
[ Skomentuj | Nowości ]
Jest kontynuacja 5. paragrafu
Nowości

Siedemnastoletnia Ember, zabrana matce na podstawie Paragrafu Piątego Prawa Obyczajowego (jako dziecko pozamałżeńskie), zostaje umieszczona w zakładzie poprawczym, skąd udaje jej się zbiec. Teraz trafia w sam środek ruchu oporu. Co więcej, jest brana za słynnego snajpera, co zjednuje jej respekt jednych, ale jednocześnie budzi w niektórych niechęć…

Do księgarń trafili dziś "Rebelianci'', kontynuacja książki "Paragraf 5'' Kristen Simmons. Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:42:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Dygot w księgarni
Nowości
 Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca – chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury… Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu.
Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Po kilkudziesięciu latach mroczną tajemnicę rodzinną mimowolnie rozwikła...

Nakładem wydawnictwa SQN trafił dziś do księgarń "Dygot" Jakuba Małeckiego.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:34:00
[ Skomentuj | Nowości ]
Kroniki Wardstone zakończone
Nowości
 „On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również ostatnim”.
Były to słowa matki Toma do Stracharza wypowiedziane kilka lat temu. Zarówno Tom, Stracharz jak i ich sojusznicy przygotowują się do wielkiej walki ze Złym, by w końcu wziąć odwet. Teraz okaże się, czy deklaracja mamy Toma się spełni.


W księgarniach czeka już na czytelników ''Zemsta Stracharza'' autorstwa Josepha Delaney'a, ostatni już tom „Kronik Wardstone”. Książkę wydał Jaguar.
Zamieszczono dnia 07-10-2015 o godz. 19:20:37
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy na Pogranicze
Nowości
 Przygranicze to parę miast kilkadziesiąt lat temu wyrwanych z naszego świata i przeniesionych do krainy wiecznego mrozu. Dziwne miejsce, w którym przez większą część roku panują chłody i wieją lodowate wiatry, a ludzie nabywają magicznych zdolności, co czyni ich bardziej niebezpiecznymi od uzbrojonych po zęby bojowników.
Lecz człowiek umie przystosować się do każdych warunków, więc Jewgienij Apostoł już dawno przestał żałować, że trafił do Fortu – dawnego prowincjonalnego miasteczka, które stało się centrum cywilizacji na tej pokrytej śniegiem ziemi. I nawet kiedy przyszło wziąć nogi za pas, aby ratować skórę przed najemnymi zabójcami, przede wszystkim pomyślał o tym, jak nie zmarnować szansy na życiowy interes.


Dziś, za sprawą Fabryki Słów w księgarniach pojawiła się "Lodowa cytadela" Pawła Kornewa, siódmy tom cyklu Przygranicze.
Zamieszczono dnia 02-10-2015 o godz. 13:16:03
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Zabij mnie, tato... w księgarni
Nowości

Rok 2015, centralna Polska. Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od domu spotyka znajomych, dziewczynki idą dalej same, lecz nie docierają do celu. Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, korzystając z nieformalnych informacji, dowiaduje się, że zwolniony z więzienia psychopatyczny zabójca zniknął i nie wiadomo, gdzie przebywa. Ani „ustawa o bestiach”, ani dyskretna obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym, że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć.

W księgarniach można już znaleźć książkę Stefana Dardy zatytułowaną ''Zabij mnie, tato''. Powieść ukazała sięnakładem wydawnictwa Videograf.
Zamieszczono dnia 30-09-2015 o godz. 16:17:23
[ Skomentuj | Nowości ]
1743 artykułów (117 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej