Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Głosy w jasności
 
Katalog - dodano
 Pan Ciemnego Lasu
- Lian Hearn
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Otchłań czeka
Nowości

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka w ciągnących się pod miastem kanałach. Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych produktów, pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy coraz częściej łamią tabu i uciekają się do kanibalizmu.
W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających, którym dane było urodzić się przed wojną i „pamiętać” świat sprzed zagłady...

W ręce czytelników trafiła dziś „Otchłań” Roberta J. Szmidta, kolejna pozycja wydana przez Insignis Media w ramach cyklu Uniwersum Metro 2033.
Zamieszczono dnia 26-08-2015 o godz. 10:52:53
[ Skomentuj | Nowości ]
Łuska w cieniu... i w księgarni
Nowości
 Królestwo Goreddu – świat, w którym ludzie i smoki żyją w niepewnej równowadze, a ci nieliczni, którzy są jednocześnie ludźmi i smokami, muszą ukrywać prawdę. Jedno z nich – w połowie ludzka dziewczyna, w połowie smoczyca, imieniem Serafina - niechętnie dało się wciągnąć w politykę swojego świata. Kiedy dochodzi do wybuchu wojny między smokami a ludźmi, Serafina musi wyruszyć w podróż, by odnaleźć innych podobnych sobie – ponieważ łączy ją niewyjaśniona więź z nimi wszystkimi, a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom w potężny, magiczny sposób.

Na półki księgarskie trafia dziś "Łuska w cieniu" Rachel Hartman, kontynuacja "Serafiny". Książkę wydał MAG.
Zamieszczono dnia 26-08-2015 o godz. 09:04:15
[ Skomentuj | Nowości ]
Niebiańskie pastwiska w księgarni
Nowości
 We wszechświecie dogasa największa wojna, jaką pamięta ludzkość. Zrujnowano całe systemy. Związek Wspólnych Przestrzeni szykuje się do odbudowy po zdławieniu wojny domowej. Niedobitki pokonanych starają się przetrwać, zwycięzcy zaczynają już walczyć między sobą o łupy.
Na tle zgliszczy korespondent wojenny szuka dla siebie nowych, mocnych tematów. Prywatny detektyw przyjmuje enigmatyczne zlecenie. Generał przegranej strony daje się ponieść rozpaczliwej nadziei dla siebie i swoich żołnierzy. Garstka teoretycznie zwycięskich weteranów odkrywa, że nowi liderzy skazali ich na zagładę. Wojna pokaże jeszcze pazury, wszyscy oni spotkają się w ogniu walki. Niektórzy zaś odkryją, że śmierć to dopiero początek problemów…


Do księgarń trafiły dziś ''Niebiańskie pastwiska'' Pawła Majki. Książkę wydał Rebis. To kolejna propozycja w serii Horyzonty zdarzeń.
Zamieszczono dnia 25-08-2015 o godz. 10:54:15
[ Skomentuj | Nowości ]
Zamknięcie Imperium Grozy
Nowości

Król Bragi Ragnarson jest okrytym hańbą bezimiennym więźniem lorda Shih-kaa i cesarzowej Mgły, w samym sercu Imperium Grozy.
W odległym Kavelinie małżonka Bragiego z resztkami jego armii usiłuje odnaleźć i uwolnić króla, pomimo utraty lub dezercji najdzielniejszych wojowników. Tymczasem Dane, diuk Greyfellsu, próbuje przejąć władzę w Kavelinie i rządy w całym państwie, osadzając na tronie swoją kuzynkę Inger.


Do księgarń trafia dziś ''Droga zimnego serca'', zwieńczenie cyklu „Imperium Grozy” Glena Cooka. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 18-08-2015 o godz. 16:15:11
[ Skomentuj | Nowości ]
Światy Dantego już są
Nowości
 Nierealne światy, postaci z pogranicza jawy i snu, duszne tajemnice…
Każda opowieść z chirurgiczną precyzją odsłania ciemne zakamarki umysłów bohaterów i prowadzi do zaskakującego finału. W tym świecie rządzą martwi, a żywi stają się ich celem. Nic nie jest tym, czym się wydaje. Możesz przegrać w karty swoje życie albo wykupić cudze. Odkryć tajemnicę, która zostaje spisana na kartach urodzinowej opowieści. Albo stać się zabawką w rękach tych, którym zaufałeś. Strzeż się, bo nigdy nie wiesz, co czai się tuż za rogiem…


Dziś, nakładem wydawnictwa Uroboros, do księgarń trafiły "Światy Dantego'' Anny Kańtoch. Każde z opowiadań opatrzył wstępem Jakub Ćwiek.
Zamieszczono dnia 12-08-2015 o godz. 12:11:37
[ Skomentuj | Nowości ]
Pół świata w księgarni
Nowości
Czasami Matka Wojna naznacza dziewczynę. Taka właśnie jest Zadra, która rozpaczliwie pragnie pomścić śmierć ojca. Celem jej życia jest walka. Dziewczyna zostaje uwikłana w intrygi Ojca Yarviego, przebiegłego ministra Gettlandu, i przemierza pół świata w poszukiwaniu sojuszników gotowych stanąć do walki z bezwzględnym Najwyższym Królem. W podróży towarzyszy jej Brand, młody wojownik, który nienawidzi zabijania. Czy Zadra już do końca będzie pionkiem w rękach potężnych graczy, czy zdoła odnaleźć własną ścieżkę?

Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników "Pół świata'', druga część cyklu "Morze Drzazg" Joe Abercrombiego.
Zamieszczono dnia 11-08-2015 o godz. 10:08:32
[ Skomentuj | Nowości ]
Golem w księgarni
Nowości
 Bohaterem powieści jest Athanasius Pernath, konserwator sztuki, jubiler i wycinacz kamei, mieszkający w starej kamienicy w Kogucim Zaułku w praskim getcie. Pewnego dnia odwiedza go tajemnicza postać i przekazuje mu księgę Ibbur, z prośbą, by naprawił uszkodzony inicjał. Kiedy zaczyna przeglądać księgę, doznaje wizji, a słowa w nieznanym języku stają się dla niego zrozumiałe. W niewytłumaczalny sposób Athanasius Pernath trafia pomiędzy dwie rzeczywistości, połączone mityczną postacią Golema. Ten symbol ożywionej materii staje się łącznikiem pomiędzy dwoma światami: realnym i duchowym.

Na półki księgarskie trafiła dziś powieść „Golem” Gustava Meyrinka. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 27-07-2015 o godz. 08:02:55
[ Skomentuj | Nowości ]
Przedstawiamy Lilith
Nowości
 Nagła przeprowadzka z zimnej i surowej Islandii do bajecznie kolorowego, pełnego słońca Cannes wprowadza w życie Sha niezłe zamieszanie. Nowe miejsce, nowa szkoła… a w niej dwa największe ciacha na tej planecie: Daniel – czarnowłosy, śniadoskóry i wyjątkowo zdolny syn gospodyni domowej i Chris – porażający swoją urodą, platynowłosy anioł, bogatszy chyba od samego Boga. Do tego obaj zdecydowanie zainteresowani nową, tajemniczą koleżanką. W takich warunkach świat Sha mógłby być rajem, gdyby nie… przerażające, apokaliptyczne sny, nawiedzające ją od chwili, kiedy w jednym z nich zobaczyła imię LILITH… Gdyby nie koszmarne wrażenie, że jakaś nieznana moc chce zawładnąć jej ciałem i zdobyć nad nią kontrolę…

Dziś, nakładem wydawnictwa Novae Res, na półki księgarskie trafiła powieść ''Lilith. Dziedzictwo'' Jo E. Rach.
Zamieszczono dnia 20-07-2015 o godz. 15:04:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Niebezpieczne złudzenie na lato
Nowości
 Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka – ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.


Na półki księgarskie trafiła dziś powieść „Niebezpieczne złudzenie”. Jej autorkami są Kami Garcia i Margaret Stohl.
Zamieszczono dnia 02-07-2015 o godz. 09:24:33
[ Skomentuj | Nowości ]
Premierowy drugi fragment Ruiny i rewolty
Nowości
 Masywne wrota Czajnika zamknęły się z hukiem; usłyszałam, że ryglują zamek. Próbowałam nie koncentrować się na tym, jak mnie ściska w żołądku, lecz zrozumieć, co się dookoła mnie dzieje. Nadia i Zoja – dwie Szkwalniczki – Mal i David, nieszkodliwy Fabrykator. Na liściku napisane było „Dzisiaj”. Co to oznaczało?
– Zapytam ponownie, kapłanie. O co chodzi? Dlaczego moi przyjaciele są pod strażą? Dlaczego broczą krwią?

Zapraszam do lektury drugiego fragmentu powieści "Ruina i rewolta" Leigh Bardugo, trzeciego tomu trylogii ''Grisza''. Książka dziś ma swoją premierę za sprawą wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 01-07-2015 o godz. 15:52:48
[ Skomentuj | Nowości ]
Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina w księgarni
Nowości
W wozie Mistrza Haxerlina można znaleźć najbardziej kurioz… wszechstronne artefakty, takie jak stos rogów ostatniego jednorożca i oryginalne kopie mieczy z najgłębszych czeluści piekieł. Godziwy zarobek wiąże się jednak z niebezpieczeństwami czyhającymi na dzielnego przedsiębiorcę: demonami, bandytami, krwiożerczymi kapitalistami, seks aferami, reklamacjami i kolegami ze studiów.
Czy Mistrz Haxerlin poradzi sobie ze wszystkimi kłodami rzucanymi mu pod nogi przez los? Czy, o zgrozo, odkryje w sobie altruistę? Kto wie, jakie niespodzianki przyniesie los…

Na półki księgarskie trafiła dziś książka ''Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina'' Jacka Wróbla. Wydał ją Genius Creations.
Zamieszczono dnia 30-06-2015 o godz. 18:05:13
[ Skomentuj | Nowości ]
Tron Czaszek już jest
Nowości
 Tron Krasji opustoszał.
Złożony z czaszek poległych w walce dowódców oraz książąt demonów jest nie tylko honorowym siedziskiem przywódcy, lecz także starożytnym artefaktem magicznym, który chroni przed demonami. Z tego tronu Ahmann Jardir miał podbić znany świat i zebrać rozproszonych ludzi w zjednoczoną armię, która powstanie i zakończy raz na zawsze wojnę z demonami.
Jednak Arlen Balse, Naznaczony, stanął na drodze Ahmanna i wyzwał go na pojedynek. Jardir ze względu na honor nie mógł odmówić. Arlen wolał nie ryzykować porażki, dlatego zrzucił ich obu w przepaść. Świat stracił wybawcę, a dla następców otwarła się droga do władzy, co zagroziło konfliktem pomiędzy wolnymi miastami Thesy.

Dziś, nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, na półki księgarskie trafił ''Tron Czaszek, księga I'' Petera V. Bretta, kolejny tom cyklu ''Malowany człowiek''.
Zamieszczono dnia 26-06-2015 o godz. 13:24:05
[ Skomentuj | Nowości ]
Rozłąka w księgarni
Nowości
 W 1936 roku dwaj bracia bliźniacy wracają do Wielkiej Brytanii z igrzysk olimpijskich w Berlinie z brązowymi medalami oraz młodą Żydówką, która uciekła przed nazistami, ukryta w ich furgonetce. Ten akt współczucia rozpoczyna ciąg wydarzeń, które mogą zmienić bieg historii.
Wkrótce więź łącząca braci nie wytrzymuje rywalizacji o względy dziewczyny i dochodzi do pierwszej rozłąki. Zbliża się II Wojna Światowa, lecz bracia obierają odmienne ścieżki: Jack zostaje pilotem RAF-u, zaś Joe odmawia służby wojskowej i zatrudnia się w Czerwonym Krzyżu.
Pięć lat później, w godzinie największego zagrożenia, niespodziewanie pojawia się szansa na zawarcie pokoju. Który z braci zabłyśnie na scenie historii?


Dziś za sprawą wydawnictwa MAG do księgarń trafiła powieść Christophera Preista "Rozłąka". Książka ukazała się w ramach cyklu Uczta Wyobraźni.
Zamieszczono dnia 26-06-2015 o godz. 13:16:26
[ Skomentuj | Nowości ]
Kowal słów powraca
Nowości
 Narzeczona dostarczona, zadanie wykonane, nagrody brak. Ainar Skald czuje się oszukany i planuje na kaganie Tirusie Wielkim pomstę o jakiej krążyć będą pieśni. Na myślenie ma dużo czasu, ponieważ siedzi w więzieniu. Ma uświetnić dzień zaślubin Tirusa Wielkiego z Ingigerdą Złotowłosą; szkoda, że swoją własną egzekucją. Tymczasem do Dyragardu zmierzają Ali Czarny Berserk i Haukrhedin, którzy chcą po swojemu rozmówić się z wiarołomnym poetom. Władcy Glaesiru i Odainsaku rozsyłają wici i gromadzą wojska. Czas rozpocząć wojnę.

Już jutro, 24 czerwca, do księgarń trafi kolejny to cyklu "Skald", czyli "Skald. Kowal słów. Tom II" Łukasza Malinowskiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Erica.
Zamieszczono dnia 23-06-2015 o godz. 21:12:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Smocze łuski w księgarni
Nowości
 Zdeterminowany, by zniszczyć kult Trójcy, Uldyzjan nie podejrzewa nawet, iż Inarius, tajemniczy Prorok Katedry Światłości, dyskretnie wspiera go w tym dziele. Inarius obsesyjnie pragnie przywrócić Sanktuarium utraconą świetność, wykorzystuje więc Uldyzjana w rozgrywce przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi. Jednak do owej niebezpiecznej gry przystępuje ktoś jeszcze. Córka Pana Nienawiści, Lilith, niegdyś kochanka Inariusa, chce sama wykorzystać Uldyzjana i za jego nieświadomą pomocą zmienić wszystkich w armię nefalemów – istot podobnych bogom, daleko potężniejszych niż jakikolwiek demon czy anioł. Armię, która położy kres Stworzeniu i wyniesie Lilith ponad wszystkie istoty.

W księgarniach czekają już na czytelników ''Smocze łuski'', drugi tom trylogii Richarda A. Knaaka Diablo. Wojna grzechu. Książkę wydał Insignis.
Zamieszczono dnia 18-06-2015 o godz. 07:52:57
[ Skomentuj | Nowości ]
1719 artykułów (115 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej