Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 Bramy Światłości – Maja Lidia Kossakowska
 Odkurzacz czarownicy – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Zdobycz
 
Katalog - dodano
 Dziewięciu książąt Amberu (audiobook)
- Roger Zelazny
 Mitologia nordycka (audiobook)
- Neil Gaiman
 Pył Ziemii
- Rafał Cichowski
 Rok Potopu
- Margaret Atwood
 Oryks i Derkacz
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 Rodowy sztylet
- Aleksandra Ruda
 Rozjemca
- Brandon Sanderson
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Nastąpiła ''Zmiana''
Nowości
Przyszłość, mniej niż pięćdziesiąt lat od dnia dzisiejszego.
Świat nadal jest taki, jakim go znamy, a czas wciąż biegnie swoim dawnym rytmem.
Prawda jest jednak taka, że nasz czas się kończy.
Garstka wpływowych ludzi wie, co nas czeka. Przygotowują się. Próbują nas ochronić.
Wyznaczają dla nas ścieżkę, z której już nigdy nie zdołamy zawrócić.
Ścieżkę, która poprowadzi do zniszczenia; ścieżkę, która zawiedzie nas głęboko pod ziemię.
Karty historii silosu czekają, by je zapisać.
Nasza przyszłość wkrótce się zacznie.


Za sprawą wydawnictwa Papierowy Księżyc do księgarń trafiła powieść "Zmiana'' Hugh Howey'a, kontynuacji książki ''Silos''.
Zamieszczono dnia 08-12-2014 o godz. 20:04:12
[ Skomentuj | Nowości ]
Samotny krzyżowiec powrócił
Nowości
 Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego.
Czarny Rycerz ma do spełnienia własną misję. Usiłuje ocalić z rąk asasynów największą z relikwii, zapewniającą władzę nad światem – Arkę Przymierza. Przedtem jednak musi umknąć z ponurej fortecy w górach An-Nusarija. Czy samotny krzyżowiec zdoła ujść sztyletom skrytobójców Starca z Gór? Czy uda mu się ostrzec templariuszy o zdradzie? Jakie będą jego dalsze losy? Czy przeklęty przed wiekami Miecz Salomona będzie posłuszny dłoni chrześcijańskiego rycerza?

Za sprawą wydawnictwa Erica w księgarniach dostępny jest drugi tom cyklu ''Samotny krzyżowiec'' autorstwa Marka Orłowskiego, czyli ''Ścieżki przeznaczenia''.
Zamieszczono dnia 05-12-2014 o godz. 20:45:37
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Wydano datę ważności
Nowości

Pełna ciepła opowieść o rodzinie i dojrzewaniu w świecie, w którym być może nie będzie jutra.
Gdy ludzie zaczynają wymierać, nawet dzieci zostają zastąpione przez androidy. Teknoid Tanya to nastolatka bardzo ludzka. Musi jednak wrócić do Oxted, miejsca swego stworzenia. Czy istnieje sposób, by Tanya mogła zostać w ludzkim świecie, w którym przeżyła tak wiele…?

Dziś, za sprawą wydawnictwa Uroboros w księgarniach pojawiła się "Data ważności" Williama Campbella Powella.
Zamieszczono dnia 04-12-2014 o godz. 21:27:53
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Komisarz Maciejewski powraca
Nowości

1926 rok, Zamość. Aspirant Zygmunt Maciejewski otrzymuje polecenie zbadania sprawy zaginięcia pewnej nastolatki z arystokratycznego rodu, będącej uczennicą miejscowego gimnazjum. Sprawa jest trudna, ponieważ Zyga nie zna środowiska zaginionej, atmosfera szkoły jest specyficzna, a na domiar złego pewien notariusz jest przekonany, że dziewczynę zamordowano.

Dziś, nakładem wydawnictwa W.A.B., ukazał się siódmy tom serii kryminałów z komisarzem Maciejewskim zatytułowany ''Kwestja krwi'' autorstwa Marcina Wrońskiego.
Zamieszczono dnia 03-12-2014 o godz. 20:47:28
[ Skomentuj | Nowości ]
Fragment nowości ''Słów światłości''
Nowości
 Jeśli mam być całkowicie szczera, to, co wydarzyło się przez te ostatnie dwa miesiące, spoczywa na mnie. Śmierć, zniszczenie, strata i ból to mój ciężar. Powinnam była to przewidzieć. I powstrzymać.
Z osobistego dziennika Navani Kholin, Jeseses roku 1174.
Shallan ścisnęła wąski kawałek węgla drzewnego i narysowała serię prostych linii emanujących z kuli na horyzoncie. Ta kula nie była do końca słońcem, ani też żadnym z księżyców. Wydawało się, że naszkicowane węglem chmury płyną w jej stronę. A morze poniżej... Rysunek nie mógł ukazać dziwacznej natury tego oceanu, który składał się nie z wody, lecz z niewielkich paciorków przezroczystego szkła...

Wydawnictwo MAG oddało dziś w ręce czytelników ''Słowa światłości'' Brandona Sandersona, kontynuację "Drogi królów". W serwisie dostępny jest już fragment lektury.
Zamieszczono dnia 03-12-2014 o godz. 20:25:10
[ Skomentuj | Nowości ]
''Hell-P'' w nowej odsłonie
Nowości
Guimony, odpryski potwornego Cthulhu, przemierzają świat, sycąc się ludzkimi emocjami. Pozbawione wolnej woli mają tylko jeden cel: przygotować nas na krwawy powrót Wielkiego Przedwiecznego… Samotnik z Providence pozostawił szereg wskazówek, przestrzegając przyszłe generacje przed śmiertelnym zagrożeniem, lecz prawdziwe oblicze Zła ma się dopiero ujawnić.
Przymusowy urlop aspiranta Kamila Stocharda nie jest bynajmniej okazją do wypoczynku. Oddelegowany z ABW do tajnej misji, trafia pod rozkazy tajemniczego amerykańskiego agenta, mistrza eksterminacji guimonów. Rozpoczyna się polowanie na wroga


Zapraszam do lektury fragmentu książki Eugeniusza Dębskiego ''Hell-P. Powieść ukazała się dziś nakłądem wydawnictwa Piaskun, poddana ponownej redakcji merytorycznej i językowej i wzbogacona o tytuły rozdziałów.
Zamieszczono dnia 28-11-2014 o godz. 15:54:16
[ Skomentuj | Nowości ]
Czwarty pomnik cesarzowej
Nowości
 On był za Wielkim Lasem. Trudno powiedzieć gdzie bo na podstawie majaczeń nie sposób określić pozycji geograficznej. Tam egzystuje, tak to najlepsze słowo, egzystuje pewien lud, który sam siebie nazywa „zesłańcami”, „posłańcami” czy jakoś tak. Żyją w czymś co nasz człowiek określał mianem piekła. Tam zwykłe powietrze powoduje oparzenia. Tam z powodu bezsenności popada się w szaleństwo. Mogłabym długo wymieniać różne straszne rzeczy, które mają tam miejsce. Niemniej przerażeni mieszkańcy tej posępnej krainy wyznają pewien rodzaj dziwnej religii. „Ten, który nie chce żeby spali” nawiedza ich na jawie i robi z nimi jakieś straszne rzeczy.

W księgarniach znajduje się już czwarty tom ''Pomnika Cesarzowej Achai'' Andrzeja Ziemiańskiego. Książka ukaała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Zamieszczono dnia 28-11-2014 o godz. 09:38:55
[ Skomentuj | Nowości ]
FNiN powrócii
Nowości

Mroczny szkocki zamek i Londyn spowity mgłą - oto sceneria wakacji Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele tym razem zmierzą się z klątwą od stuleci prześladującą pewien szkocki klan.
Będzie trochę steampunkowo, trochę wiktoriańsko, bardzo śmiesznie i bardzo... horrorystycznie.
Już możecie się bać!


W księgarniach czeka już na czytelników kolejna część przygód trójki warszawskich gimnazjalistów, czyli ''Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów'' Rafała Kosika. Książkę wydał Powergraph.
Zamieszczono dnia 26-11-2014 o godz. 06:21:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Toromorze w księgarni
Nowości
 Z pokładu kretownika Medes, Sham Yes ap Soorap obserwuje swoje pierwsze łowy na kretoryje. A jednak... nieważne, jak bardzo spektakularny jest to widok, Sham nie może się pozbyć wrażenia, że życie nie kończy się tylko na bezkresnych połaciach toromorza, nawet jeśli kapitan Medesa wciąż myśli tylko o wielkim, żółtawym krecie, który wiele lat temu pozbawił ją ręki. Gdy trafiają na wrak rozbitego pociągu, Sham odnajduje w jego szczątkach niezwykłe znalezisko – serię zdjęć przedstawiających coś niemożliwego. Już wkrótce sam staje się celem poszukiwań – ścigają go piraci, kolejarze, potwory i poszukiwacze odzysku i wygląda na to, że ta przygoda na zawsze zmieni nie tylko życie Shama. Może odmienić całe toromorze...

Za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka w księgarniach znalazła się już powieść Chiny Miéville'a "Toromorze''.
Zamieszczono dnia 24-11-2014 o godz. 14:12:50
[ Skomentuj | Nowości ]
Przybył Cudzoziemiec do Olondrii
Nowości
 Jevick, syn handlarza pieprzu, wychowywał się na opowieściach o Olondrii, odległej krainie, gdzie ksiąki – niezwykle rzadkie w jego ojczyźnie – są czymś często spotykanym. Po śmierci ojca Jevick wyrusza zamiast niego na coroczną wyprawę handlową do Olondrii. Jego życie wydaje się biskie doskonałości, ale gdy raduje się Świętem Ptaków, zaczyna go prześladować duch niepiśmiennej dziewczyny z jego ojczyzny.
Zdesperowany Jevick szuka pomocy u olondryjskich kapłanów i staje się pionkiem w rozgrywce między dwiema najpotężniejszymi frakcjami w imperium. Pojawia się groźba wojny domowej. Jevick musi stawić czoło duchowi i poznać jego historię. Ta próba stanowi wyzwanie dla jego wyobrażeń o sztuce i życiu, o domu i wygnaniu...

Wydawnictwo MAG oddało dziś w ręce czytelników ''Cudzoziemca w Olondrii'' Sofii Samatar. W serwisie dostępny jest fragmentu lektury.
Zamieszczono dnia 21-11-2014 o godz. 16:39:11
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawił się Cesarz Cierni
Nowości
 By zdobyć tron, trzeba odbyć podróż. Droga, którą podążasz, nawet ta wybrukowana dobrymi intencjami, może prowadzić do piekła. Ja nigdy nie kierowałem się dobrymi intencjami. Zgromadzenie Stu niczym sępy rozszarpuje ścierwo Imperium. Podczas gdy obradują, Martwy Król wykonuje swój ruch, a ja kontruję go swoim. Świat rozpada się, czas dobiega końca, my zaś trzymamy się kurczowo pozostałych nam dni. Przyszłość jest oślepiająco jasna, a ci, którzy w nią spojrzą, pierwsi spłoną.
Dziś nadszedł czas, do którego zmierzało całe nasze życie. To mój czas. Stanę przed radą Stu, a oni mnie wysłuchają. Nikt żywy, ni umarły nie powstrzyma mnie przed zdobyciem tronu. Jeśli mam być ostatnim cesarzem, niech tak będzie.

W księgarniach można już szukać ''Cesarza Cierni'' Marka Lawrence'a, trzeciego tomu cyklu Upadłe Królestwo. Powieść wydał Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 19-11-2014 o godz. 18:16:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Baśnie bez cenzury
Nowości
 Książka zawiera 50 wybranych baśni niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawionym czułostkowości, infantylizmu i pseudoliterackich ozdobników. Nabrały dzięki temu ogromnej siły. Po każdej baśni zamieszczono notę autora z uwagami na temat danego utworu oraz informacje o odpowiednikach danej baśni w folklorze rosyjskim, włoskim, francuskim i angielskim.

Dziś, za sprawą wydawnictwa Albatros w księgarniach pojawiły się "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury". Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana.
Zamieszczono dnia 19-11-2014 o godz. 16:32:37
[ Skomentuj | Nowości ]
Góra Skorpiona w księgarni
Nowości
 Hal, jego towarzysze z Drużyny i Gilian uwolnili dwudziestu Aralueńczyków sprzedanych jako niewolnicy. Po powrocie do Araluen Gilian otrzymuje nową misję od króla Duncana: chronić życie jego córki. Księżniczka Cassandra ocalała już z jednego zamachu, a teraz w królestwie krążą pogłoski o rychłej kolejnej próbie skrytobójstwa za którą stoi sekta wymarłego kultu Skorpiona. Nie czekając na pierwsze uderzenie przeciwnika, Drużyna ponownie łączy siły by uchronić Giliana i księżniczkę. W piątej części Drużyny starzy przyjaciele zmierzą się z nowymi wrogami i wypróbują swoje umiejętności idąc ramię w ramię do bitwy!

Wydawnictwo Jaguar oddało dziś w ręce czytelników "Górę Skorpiona'', piąty tom cyklu Drużyna autorstwa Johna Flanagana.
Zamieszczono dnia 19-11-2014 o godz. 16:26:45
[ Skomentuj | Nowości ]
Darda opowiada mroczne historie
Nowości
 Zapraszamy do mrocznego świata wykreowanego przez jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy grozy, który potrafi wywołać u odbiorcy gęsią skórkę, ale też często zainspirować do głębszych przemyśleń. Zbiór "Opowiem ci mroczną historię" usatysfakcjonuje zarówno zdeklarowanych miłośników horroru, jak i czytelników sporadycznie sięgających po ten rodzaj literatury. Zawarte w nim utwory powstawały przez kilka lat i są niejako zwieńczeniem oraz podsumowaniem pierwszego etapu twórczości Autora.

W księgarniach czeka już na czytelników zbiór krótkich tekstów Stefana Dardy zatytułowany ''Opowiem ci mroczną historię''. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf II.
Zamieszczono dnia 18-11-2014 o godz. 20:29:09
[ Skomentuj | Nowości ]
Miasto cieni czeka
Nowości
 Kontynuacja „Osobliwego domu pani Peregrine”.
Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody.
„Miasto cieni” to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt.


Za sprawą wydawnictwa Media Rodzina do księgarń trafiło w ostatnich dniach "Miasto cieni'' Ransoma Riggsa, kontynuacja "Osobliwego domu pani Peregrine''.
Zamieszczono dnia 15-11-2014 o godz. 18:05:01
[ Skomentuj | Nowości ]
1683 artykułów (113 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
  Mamy drugie Krucze pierścienie
  Lichwiarz trafia do...
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej