Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 
Losowa pozycja
Światłorodni
 
Katalog - dodano
 Pan Ciemnego Lasu
- Lian Hearn
 Luna: Wilcza pełnia
- Ian McDonald
 Stulecie przemocy
- Lavie Tidhar
 Łotr 1
- Alexander Freed
 Opowieść podręcznej
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Stalowe serce w księgarni
Nowości
 Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami.
Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. Teraz, w mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt prócz Mścicieli.


W księgarniach można już poszukiwać powieści ''Stalowe serce'' autorstwa Brandona Sandersona, pierwszego tomu cyklu Mściciele. Książkę wydała Chimarea.
Zamieszczono dnia 15-06-2015 o godz. 19:13:06
[ Skomentuj | Nowości ]
Kamienie elfów Shannary w księgarni
Nowości

Pięćdziesiąt lat po tym, jak młody Shea Ohmsford odnalazł mityczny Miecz Shannary i pokonał przerażającego lorda Warlocka, zło znowu znajduje sposób, by powrócić na ziemię. Ellcrys, starożytne drzewo, stworzone przed wiekami przez elfich czarowników, przez lata chroniło cztery krainy przed powrotem demonów. Teraz jednak drzewo umiera, a utrzymywana przez nie Ściana Zakazu słabnie, przepuszczając demony do świata ludzi, elfów, trolli i gnomów.
Jedyną nadzieją dla sił dobra pozostaje młoda elfka Amberle...


Za sprawą wydawnictwa Repika, na półki księgarskie czekają już na czytelników ''Kamienie elfów Shannary'' autorstwa Terry'ego Brooksa, drugi tom cyklu "Shannara". Niebawem będzie serial na jej podstawie.
Zamieszczono dnia 02-06-2015 o godz. 05:49:53
[ Skomentuj | Nowości ]
Miasteczko czeka
Nowości
 Nękany twórczą niemocą pisarz Marcin Lanowicz postanawia wraz z żoną odpocząć w małym miasteczku na Mazurach. Morwany początkowo spełniają ich oczekiwania – wygodne domki w środku lasu znajdują się w pobliżu pięknych jezior. Z czasem jednak dostrzegają, że mieszkańcy miasteczka są niezwykle dziwni, a niektórzy z nich wyglądają na ciężko chorych. Szczególnie intrygujące są trzy jasnowłose kobiety, o nieproporcjonalnie długich nogach. Wkrótce potem okazuje się, że zarówno mieszkańcy Morwan, jak i blondwłose kobiety nie są tym, za kogo się podają, a mała wieś, nazywana przez wszystkich „miasteczkiem”, nie istnieje na żadnej mapie…

W księgarniach czeka już na czytelników "Miasteczko''. Autorami książki są Robert Cichowlas i Łukasz Radecki.
Zamieszczono dnia 19-05-2015 o godz. 13:08:35
[ Skomentuj | Nowości ]
Łzy Mai w księgarni
Nowości
 Jest rok 2037. Po trzech latach od najkrwawszej rebelii w historii New Horizon porucznik Jared Quinn wraca do służby w wydziale zabójstw. Nad bezpieczeństwem obywateli czuwa teraz Riot Shield – cybernetyczny stróż prawa, który wyręcza dochodzeniówkę niemal we wszystkim, od wykrycia potencjalnego przestępstwa, po ujęcie sprawcy. Szybko jednak nieuchwytny morderca zmusza śledczych do powrotu do tradycyjnych metod.
Quinn, zmagający się z traumatycznymi wspomnieniami, kryzysem tożsamości, mrocznymi snami i obsesyjną żądzą zemsty na Mai – syntetycznej ex-policjantce i swojej dawnej partnerce – jest bliski paranoi z prawdziwego zdarzenia. Gdy odkrywa, jak wiele łączy go z zabójcą, od obłędu dzieli go już tylko krok…


Za sprawą Fabryki Słów w księgarniach pojawiły się dziś "Czarne światła: Łzy Mai" Martyny Raduchowskiej.
Zamieszczono dnia 15-05-2015 o godz. 13:21:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy do Meekhanu
Nowości
 ''Pamięć wszystkich słów'' zabiera bohaterów na niegościnną pustynię, w niebezpieczne uliczki pełnych przepychu wschodnich miast czy w samo serce wyspy opanowanej przez zwaśnione rody, siedziby miejscowego boga. Pomiędzy zemstą rodową a buntem niewolników, wrzuceni między potęgi rozgrywające swoją partię z Losem, bohaterowie Wegnera muszą wybierać, gdy wydaje się, że nie pozostał już żaden wybór. I nawet nieśmiertelni się ugną, gdy w grę wchodzi honor, lojalność i przysięgi złożone cieniom tych, którzy odeszli.

Dziś, swą premierę ma najnowsza powieść Roberta M. Wegnera pt. "Pamięć wszystkich słów". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Powergraph.
Zamieszczono dnia 06-05-2015 o godz. 18:53:52
[ Skomentuj | Nowości ]
Są Przeklęci
Nowości
 Pierwsze lata XX stulecia. Princeton w stanie New Jersey – siedziba renomowanego uniwersytetu, dystyngowane miasteczko dla dystyngowanych ludzi, a jednak coś mrocznego i niebezpiecznego czyha na jego obrzeżach, coś, co demoralizuje i zaraża jego mieszkańców niczym jadowity wirus. W snach najzacniejszych obywateli pojawiają się wampiry i upiory, a na rodziny tworzące elitę Princetonu, spada potężna klątwa. Z kolei w lasach graniczących z miasteczkiem znienacka rodzi się bujny i straszliwy podziemny świat.
Kiedy dziwny przybysz, którego wyglądu nikt nie potrafi zapamiętać, uprowadza piękną Annabel sprzed ołtarza, jej brat Jozjasz wyrusza na poszukiwania.


Dziś, nakładem wydawnictwa Rebis, w księgarniach pojawią się "Przeklęci'' autorstwa Joyce Carol Oetes.
Zamieszczono dnia 05-05-2015 o godz. 06:02:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Nesbit straszy opowieściami upiornymi
Nowości
 Edith Nesbit – pisarka, która obok poważnych dzieł literatury z niebywałym talentem tworzyła nowele spod znaku grozy. Zasłynęła przede wszystkim historiami dla dzieci i dziś hasło z jej nazwiskiem – jako autorki powieści „Pięcioro dzieci i coś”, „Poszukiwacze skarbu” czy „Pociągi jadą do taty” – znajdziemy w każdym słowniku literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ale równie wysoko cenione są jej opowiadania o duchach. Świadczy o tym chociażby obecność tekstu „Jak żywi, marmurowi” w każdej niemal antologii horroru. I chociaż od powstania większości z nich minął cały wiek, te obrazki starej Anglii w dalszym ciągu wzbudzają nie tylko dreszczyk emocji, ale i podziw dla kunsztu literackiego pisarki.

W księgarniach czekają już na czytelników pełne grozy "Opowieści upiorne'' Edith Nesbit.
Zamieszczono dnia 01-05-2015 o godz. 08:27:46
[ Skomentuj | Nowości ]
Pieczęć robaka zamyka Pojętnych
Nowości
Stało się! Imperatorowa Seda zerwała mistyczną Pieczęć. Niewyobrażalne zło uwięzione dotąd pod powierzchnią ziemi wyrywa się na świat. Za sprawą magii Che wraz z towarzyszami przenosi się w tę mroczną podziemną krainę. Czy będzie w stanie przekonać jej mieszkańców, by zerwali krępujące ich od tysięcy lat pęta? Kto przetrwa grę śmierci z odwiecznym wrogiem, w którego dominium magia przestaje działać i nie ma nawet śladu po zmarłych?
Na zewnątrz zaś w obliczu zagłady Seda zdaje sobie sprawę, że istnieje tylko jedno rozwiązanie. Równie straszliwe jak wróg. Imperatorowa pragnie ocalić świat, ale czy ktoś zdoła uchronić go przed nią…


W księgarniach pojawił się właśnie ostatni tom cyklu „Cienie pojętnych” autorstwa Adriana Tchaikovskiego zatytułowany "Pieczęć robaka". Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 29-04-2015 o godz. 12:05:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Sanctum w księgarni
Nowości
 Tydzień temu 17-to letnia Nadia, przyjaciółka Leli Santos, popełniła samobójstwo.
Dziś, w wyniku pożegnalnego obrzędu, który wymknął się spod kontroli , Lela stoi w raju patrząc na widniejące w oddali ogrodzone miasto – Piekło. Nikt rozsądny z własnej woli nie przekracza Bramy Samobójców, nie wchodzi do miejsca spowitego w mroku, opanowanego przez zdeprawowane istoty. Lela nie jest rozsądna, jest zdecydowana ratować duszę przyjaciółki, nawet za cenę własnego życia wiecznego


Za sprawą wydawnictwa Jaguar do księgarń trafia właśnie powieść ''Sanktuarium'' autorstwa Sarah Fine, otwierająca nowy cykl "Guards of the Shadowlands".
Zamieszczono dnia 29-04-2015 o godz. 11:07:49
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawiły się Szczury Wrocławia
Nowości
 We Wrocławiu szaleje czarna ospa. W izolatorium na Psim Polu dochodzi do dziwnego incydentu, milicjanci pilnujący ośrodka meldują o wybuchu paniki spowodowanej atakami ze strony „odmienionych” pacjentów. Świadkiem tych wydarzeń jest sierżant Mielech, dowódca tamtejszego posterunku. Na jego oczach dochodzi do zabójstwa pielęgniarki, które zapoczątkowuje cały ciąg ataków na pacjentów i personel medyczny. Zdaniem kapitana Brandysa, który nadzoruje proces kwarantanny, relacja o zmartwychwstałych napastnikach to kolejne wymysły alkoholika, jednak wkrótce członkowie sztabu kryzysowego zostają zmuszeni do podjęcia bardziej zdecydowanych działań.

W księgarniach czekają już na czytelników najnowsza powieść Roberta J. Szmidta "Szczury Wrocławia''. Książkę wydały Insignis Media.
Zamieszczono dnia 23-04-2015 o godz. 06:19:17
[ Skomentuj | Nowości ]
MAG wystartował z Artefaktami
Nowości
   Za sprawą wydawnictwa MAG trafiły dziś do księgarń otwierające cykl Artefakty pozycje:
* "Wszyscy na Zanzibarze'' Johna Brunnera
* "Trylogia ciągu: Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo'' Williama Gibsona
* "Trawa'' Sheri Tepper.
Zamieszczono dnia 22-04-2015 o godz. 18:22:47
[ Skomentuj | Nowości ]
Wracamy do uniwersum Honor Harrington
Nowości
 Marynarkę Wojenną Graysona obserwujemy z puntu widzenia pierwszej kobiety służącej w zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Młodą Honor Harrington w chwili, gdy jej życie odmienia nagle związek z Nimitzem. Dowiadujemy się, jak doszło do emigracji z Ziemi grupy, która stworzyła później Królestwo Manticore, poznajemy też głównego bohatera przygotowywanej trylogii o wczesnych latach Królestwa (współautorstwa Timothy′ego Zahna, m.in. autora doskonałych powieści ze świata „Gwiezdnych wojen”).

Właśnie trafiła do księgarń kolejna książka Davida Webera z uniwersum Honor Harrington. Tym razem to napisany wespół z Charlesem E. Gannonem, Timothym Zahnem i Joelle Presbym zbiór opowiadań "Początki''. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 17-04-2015 o godz. 13:47:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Od wczoraj - jutro, jutro i znów jutro
Nowości
 Choć minęło dziesięć lat od kiedy Pittsburgh obrócił się w popiół i na zawsze odeszło wielu jego mieszkańców, John Dominic Blaxton wciąż nie może pogodzić się ze stratą żony i ich nienarodzonego dziecka. By zagłuszyć ból, pogrąża się w Archiwum – cyfrowej rekonstrukcji zniszczonego miasta – gdzie prowadzi śledztwa w sprawie morderstw sprzed lat. Pewnego dnia, gdy analizuje miejsce zbrodni: błotnisty park, w którym porzucono ciało młodej kobiety; odkrywa manipulację w kodzie tworzącym ponurą scenerię miejsca.

W księgarniach zagościł właśnie thriller ''Jutro, jutro i znów jutro'' autorstwa Thomasa Sweterlitscha. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.
Zamieszczono dnia 10-04-2015 o godz. 20:21:02
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Wchodzimy w ciemne tunele
Nowości
 Stworzyć nową rasę, która będzie odporna na promieniowanie. Jej przedstawiciele bez drżenia w kolanach wyjdą na powierzchnię i zdołają zbudować nowy świat. Stworzą przyszłość nie dla tunelowych szczurów, lecz dla odrodzonej ludzkości. Ludzie znów zobaczą gwiazdy, o których z taką przejmującą nostalgią opowiadają starzy mieszkańcy metra“...

Wydawnictwo Insignis oddaje dziś w ręce czytelników kolejny tom bestsellerowej serii Uniwersum Metro 2033 ''Ciemne tunele'' Siergieja Antonowa. Do każdego egzemplarza dołączony jest darmowy zbiór amatorskich opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033 pt. ''Szepty zgładzonych'', wybranych spośród zgłoszonych w konkursie na stronie Metro 2033. Fragmentów obu książek można również posłuchać, odpowiednio ''Ciemnych tuneli'' i "Szepty zgładzonych".
Zamieszczono dnia 08-04-2015 o godz. 16:43:49
[ Skomentuj | Nowości ]
Żelazny Druid powrócił
Nowości
 Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid – Atticus O’Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, albo raczej… skaraniem boskim.

Za sprawą wydawnictwa Rebis trafił dziś do księgarń siódmy tom ''Kronik Żelaznego Druida'' autorstwa Kevin Hearne, czyli "Nóż w wodzie''.
Zamieszczono dnia 31-03-2015 o godz. 18:35:12
[ Skomentuj | Nowości ]
1719 artykułów (115 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej