Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton
 Slade House – David Mitchell
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Klątwa Upiora Mgieł
 
Katalog - dodano
 Wilcza godzina
- Andrius Tapinas
 Czwarty dzień
- Sarah Lotz
 Zdrajca tronu
- Alwyn Hamilton
 Kosiarze
- Neal Shusterman
 Ciemny las
- Cixin Liu
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Gamedec w księgarni
Nowości
  Po Drugiej Wojnie z Thirami w WayEmpire nastały Czasy Szczęśliwości. Ludzkość kontroluje ImBu – cyfrowy byt będący połączeniem programu Budda i wirtualnej reprezentacji Imperatora Gorgona Nemezjusa Ezry. Realną władzę sprawują Błogosławieni – Ranowie wyznaczeni przez ImBu.
Na tym nieskazitelnym obrazie pojawiają się jednak rysy: na jednej z planet wybucha epidemia, anarchista Han Fierce postanawia zamordować Rana, silniki pancerników otaczających Łzę Cheronei przestają działać, a Whale – statki cywilizacji, która współistnieje z WayEmpire - otwierają ogień do tajemniczej obcej floty.


Nakładem wydawnictwa Rebis trafiło dziś do księgarń dwutomowe wydanie książki ''Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 1'' i ''Część 1'' Marcina Przybyłka.
Zamieszczono dnia 29-09-2015 o godz. 20:11:17
[ Skomentuj | Nowości ]
Samotny krzyżowiec powrócił
Nowości
 Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem.
Starodawna magia przeniosła go do innego, obcego mu świata. Przed Czarnym Rycerzem stają nowe wyzwania – i nowi przeciwnicy. Jakie będą jego dalsze losy? Czy zdoła powrócić do swoich czasów? Czy miłość kobiety, którą napotka na swojej drodze zatrze w jego pamięci wspomnienia z przeszłości? Wybór między uczuciem a honorem może okazać się ponad siły samotnego krzyżowca.

Za sprawą wydawnictwa Erica w księgarniach dostępny jest trzeci tom cyklu ''Samotny krzyżowiec'' autorstwa Marka Orłowskiego, czyli ''Czas przepowiedni''.
Zamieszczono dnia 28-09-2015 o godz. 19:17:09
[ Skomentuj | Nowości ]
Wariant drugi w księgarni
Nowości
 „Niniejszy zbiór zawiera dwadzieścia siedem krótkich utworów opublikowanych w latach 1952-1954. (…) Próżno w nich szukać formuły akcji, kosmicznych epopei, epatowania futurystyczną techniką czy walki Dobra ze Złem. (…) Czytelnik zauważy za to powtarzalność tematów, wizji i metafizycznych niepokojów, które nieraz będą powracać w powieściach Dicka. Zniszczona w wojnie jądrowej Ziemia. Ewoluujące, wrogie człowiekowi roboty. Wolność osobista tłamszona w imię narzuconych ideałów. Przenikające się rzeczywistości. Szarzy ludzie w rolach bohaterów z racji zwykłej chęci przetrwania.

Dziś trafił do księgarń ''Wariant drugi'' Philipa K. Dicka. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 15-09-2015 o godz. 14:06:31
[ Skomentuj | Nowości ]
Pratchetta życie i praca z magią w tle
Nowości
 Pierwsza książka o Świecie Dysku, „Kolor magii”, ukazała się w 1983 roku i od tego czasu cykl – z jego dziwacznymi bohaterami i ich straszliwymi przeciwnikami – zachwycał zarówno młodych, jak i starszych czytelników. W roku 2007 Pratchett ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Odważnie zmierzył się z tą chorobą, swą determinacją dorównując postaciom swych porywających i zabawnych powieści. Znajdziemy tu również listę wszystkich dzieł Pratchetta na ekranie i na scenie, pełną bibliografię brytyjską oraz notę o kotach.

Dziś, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, w ręce czytelników trafiła niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera, czyli książka "Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle'' Craiga Cabella.
Zamieszczono dnia 08-09-2015 o godz. 16:37:38
[ Skomentuj | Nowości ]
Miecze cesarza w księgarni
Nowości
 Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów. Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.
Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla...


Do księgarń trafiły dziś ''Miecze cesarza'' Briana Staveleya, pierwszy tom "Kronik Nieciosanego Tronu". Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 08-09-2015 o godz. 16:23:08
[ Skomentuj | Nowości ]
Głębia czeka
Nowości
 Przejdź przez właz wsłuchując się w szum maszynerii i echo własnych kroków.
Idziesz przed siebie, drapiąc swędzący pośladek, podczas gdy na monitorach stazo-nawigacji rozkwita srebrny pył gwiazd. Twoich gwiazd, uwięzionych w galaktycznych Ramionach.
Wygnani Obcy i wypalone systemy. Układy usiane pasami asteroid i energetycznych prądów. Mgławicowy gaz i zimne wraki okrętów.
Cefeidy, meteory, podwójne karły i perły z rozłupanych planet.
Wypalona Galaktyka.
Napęd głębinowy już drży. Dotknij nawigacyjnej konsoli. Złap za uchwyt sterowniczy i uwierz.
Bo ten skokowiec jest twój. Zawsze był.

Na półki księgarskie trafiła dziś ''Głębia'' Marcina Podlewskiego. Książka ukazała się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 08-09-2015 o godz. 16:00:42
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera audiobooka ''Pokoju światów''
Nowości
Kilka dni temu do sprzedaży trafił audiobook ''Pokoju światów'' Pawła Majki, czytany przez Leszka Filipowicza. Projekt zrealizowała audioteka.pl, a słuchaczom udostępniono pierwszy rozdział. Książka dostępna jest także w wersji papierowej i elektronicznej.
Zamieszczono dnia 05-09-2015 o godz. 10:35:43
[ Skomentuj | Nowości ]
Jutro Kocioł Duchów
Nowości
 o zawiązaniu przez Imperium Manticore i Republikę Haven nowego sojuszu skierowanego przeciwko Równaniu agenci obu stron, Anton Zilwicki oraz Victor Cachat, wzięli się do poszukiwania jednoznacznych dowodów na fatalną rolę, którą odegrał ten niejawny przeciwnik w wydarzeniach ostatnich lat. W ramach swojej działalności muszą teraz raz jeszcze powrócić na Mesę, gdzie trafiają w sam środek narastającego szybko konfliktu między Równaniem a niewolnikami genetycznymi oraz ich potomkami, doprowadzonymi do ostateczności przez brutalność rządów elity. I w tych warunkach muszą odszukać koronne dowody winy Równania.

Jutro, nakładem wydawnictwa Rebis, w ręce czytelników trafi "Kocioł Duchów" autorstwa Davida Webera i Erica Flinta, trzeci tom podserii „Królowej Niewolników”, ponownie łączący ją z głównym cyklem Webera, „Honor Harrington”.
Zamieszczono dnia 01-09-2015 o godz. 13:51:27
[ Skomentuj | Nowości ]
Nastał ''Pokój światów''
Nowości
 I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.
Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.


Do księgarń trafiło dziś drugie wydanie ''Pokoju światów'' Pawła Majki. Książkę wydał Genius Creations.
Zamieszczono dnia 31-08-2015 o godz. 20:16:47
[ Skomentuj | Informacje ]
Otchłań czeka
Nowości

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka w ciągnących się pod miastem kanałach. Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych produktów, pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy coraz częściej łamią tabu i uciekają się do kanibalizmu.
W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających, którym dane było urodzić się przed wojną i „pamiętać” świat sprzed zagłady...

W ręce czytelników trafiła dziś „Otchłań” Roberta J. Szmidta, kolejna pozycja wydana przez Insignis Media w ramach cyklu Uniwersum Metro 2033.
Zamieszczono dnia 26-08-2015 o godz. 10:52:53
[ Skomentuj | Nowości ]
Łuska w cieniu... i w księgarni
Nowości
 Królestwo Goreddu – świat, w którym ludzie i smoki żyją w niepewnej równowadze, a ci nieliczni, którzy są jednocześnie ludźmi i smokami, muszą ukrywać prawdę. Jedno z nich – w połowie ludzka dziewczyna, w połowie smoczyca, imieniem Serafina - niechętnie dało się wciągnąć w politykę swojego świata. Kiedy dochodzi do wybuchu wojny między smokami a ludźmi, Serafina musi wyruszyć w podróż, by odnaleźć innych podobnych sobie – ponieważ łączy ją niewyjaśniona więź z nimi wszystkimi, a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom w potężny, magiczny sposób.

Na półki księgarskie trafia dziś "Łuska w cieniu" Rachel Hartman, kontynuacja "Serafiny". Książkę wydał MAG.
Zamieszczono dnia 26-08-2015 o godz. 09:04:15
[ Skomentuj | Nowości ]
Niebiańskie pastwiska w księgarni
Nowości
 We wszechświecie dogasa największa wojna, jaką pamięta ludzkość. Zrujnowano całe systemy. Związek Wspólnych Przestrzeni szykuje się do odbudowy po zdławieniu wojny domowej. Niedobitki pokonanych starają się przetrwać, zwycięzcy zaczynają już walczyć między sobą o łupy.
Na tle zgliszczy korespondent wojenny szuka dla siebie nowych, mocnych tematów. Prywatny detektyw przyjmuje enigmatyczne zlecenie. Generał przegranej strony daje się ponieść rozpaczliwej nadziei dla siebie i swoich żołnierzy. Garstka teoretycznie zwycięskich weteranów odkrywa, że nowi liderzy skazali ich na zagładę. Wojna pokaże jeszcze pazury, wszyscy oni spotkają się w ogniu walki. Niektórzy zaś odkryją, że śmierć to dopiero początek problemów…


Do księgarń trafiły dziś ''Niebiańskie pastwiska'' Pawła Majki. Książkę wydał Rebis. To kolejna propozycja w serii Horyzonty zdarzeń.
Zamieszczono dnia 25-08-2015 o godz. 10:54:15
[ Skomentuj | Nowości ]
Zamknięcie Imperium Grozy
Nowości

Król Bragi Ragnarson jest okrytym hańbą bezimiennym więźniem lorda Shih-kaa i cesarzowej Mgły, w samym sercu Imperium Grozy.
W odległym Kavelinie małżonka Bragiego z resztkami jego armii usiłuje odnaleźć i uwolnić króla, pomimo utraty lub dezercji najdzielniejszych wojowników. Tymczasem Dane, diuk Greyfellsu, próbuje przejąć władzę w Kavelinie i rządy w całym państwie, osadzając na tronie swoją kuzynkę Inger.


Do księgarń trafia dziś ''Droga zimnego serca'', zwieńczenie cyklu „Imperium Grozy” Glena Cooka. Książkę wydał Rebis.
Zamieszczono dnia 18-08-2015 o godz. 16:15:11
[ Skomentuj | Nowości ]
Światy Dantego już są
Nowości
 Nierealne światy, postaci z pogranicza jawy i snu, duszne tajemnice…
Każda opowieść z chirurgiczną precyzją odsłania ciemne zakamarki umysłów bohaterów i prowadzi do zaskakującego finału. W tym świecie rządzą martwi, a żywi stają się ich celem. Nic nie jest tym, czym się wydaje. Możesz przegrać w karty swoje życie albo wykupić cudze. Odkryć tajemnicę, która zostaje spisana na kartach urodzinowej opowieści. Albo stać się zabawką w rękach tych, którym zaufałeś. Strzeż się, bo nigdy nie wiesz, co czai się tuż za rogiem…


Dziś, nakładem wydawnictwa Uroboros, do księgarń trafiły "Światy Dantego'' Anny Kańtoch. Każde z opowiadań opatrzył wstępem Jakub Ćwiek.
Zamieszczono dnia 12-08-2015 o godz. 12:11:37
[ Skomentuj | Nowości ]
Pół świata w księgarni
Nowości
Czasami Matka Wojna naznacza dziewczynę. Taka właśnie jest Zadra, która rozpaczliwie pragnie pomścić śmierć ojca. Celem jej życia jest walka. Dziewczyna zostaje uwikłana w intrygi Ojca Yarviego, przebiegłego ministra Gettlandu, i przemierza pół świata w poszukiwaniu sojuszników gotowych stanąć do walki z bezwzględnym Najwyższym Królem. W podróży towarzyszy jej Brand, młody wojownik, który nienawidzi zabijania. Czy Zadra już do końca będzie pionkiem w rękach potężnych graczy, czy zdoła odnaleźć własną ścieżkę?

Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników "Pół świata'', druga część cyklu "Morze Drzazg" Joe Abercrombiego.
Zamieszczono dnia 11-08-2015 o godz. 10:08:32
[ Skomentuj | Nowości ]
1743 artykułów (117 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej