Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Patronujemy
 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Podwójny kontakt
 
Katalog - dodano
 Belgariada
- David Eddings
 Pocałunek zdrajcy
- Erin Beaty
 Natarcie
- Marko Kloos
 Zobowiązanie
- Amy A. Bartol
 Dziesięć tysięcy żyć
- Michael Poore
 
Ostatnie recenzje
 Armagedon dzień po dniu – J.L. Bourne
 Rozgwieżdżone niebo – Lars Wilderäng
 Fałszywy pocałunek – Marry E. Pearson
 Amelia i Kuba. Tajemnica dębowej korony – Rafał Kosik
 Legion – Brandon Sanderson
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Ragnarök się zbliża
Nowości
 W Blackwell w Południowej Dakocie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim. Nie inaczej jest w przypadku Matta Thorsena i jego przyjaciół, Fena i Lauriego. Wszyscy doskonale znają podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez Lokiego. Koniec świata mogą powstrzymać tylko bogowie, a jeśli przegrają walkę, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje morze.
I oto pewnego dnia chłopcy zdają sobie sprawę, że runy mówią jednoznacznie: Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata.

Od kilkunastu dni na czytelników czekają "Wilki Lokiego", której autorami są K.L. Armstrong & M.A. Marr, pierwszy tom cyklu Kroniki Blackwell.
Zamieszczono dnia 04-02-2016 o godz. 19:01:51
[ Skomentuj | Nowości ]
W księgarniach Wiedźma z lustra
Nowości
 Blue Sargent dorasta w domu pełnym kobiet, z których każda jest jasnowidzką, medium lub wróżką. Nie bardzo umie odnaleźć się w towarzystwie przeciętnych nastolatków. Jednak jej przyjaciele z pewnością nie są przeciętni: Noah Czerny – duch zamordowanego przed laty chłopaka; Ronan Lynch, który potrafi wyjmować przedmioty ze swoich snów; Adam Parrish – zamknięty w sobie, obdarzony magicznymi zdolnościami. I wreszcie Gansey – lider całej grupy, który budzi w niej uczucia, o jakie by się nie podejrzewała…
Ich celem jest znalezienie legendarnego walijskiego króla Glendowera. Są bliżej niż kiedykolwiek dotąd. Ale nie tylko oni go szukają…

Za sprawą wydawnictwa Uroboros do księgarń zawitała właśnie "Wiedźma z lustra" Maggie Stiefvater, trzeci tom cyklu Król Kruków.
Zamieszczono dnia 04-02-2016 o godz. 13:50:28
[ Skomentuj | Nowości ]
Przybył Fałszywy prorok
Nowości
 Po upadku kultu Trójcy, Uldyzjan pragnie już tylko uwolnić ludzkość od zgubnych wpływów Katedry Światłości i stojącego na jej czele charyzmatycznego Proroka. Jednak Prorok to w rzeczywistości Inarius, anioł renegat, który uważa, że stworzony przez niego świat należy doń niepodzielnie, i nie zamierza przy tym pozwolić, by Sanktuarium wymknęło mu się z rąk. W obliczu zbliżającej się konfrontacji z tak potężnym przeciwnikiem Uldyzjan nie dostrzega, że Inarius nie jest jedynym, który chce zawładnąć światem ludzi...

Dziś do księgarń trafia trzeci tom trylogii „Diablo. Wojna grzechu”, cyklu opartym na grze Blizzard Entertainment. Najnowsza część nosi tytuł ''Fałszywy prorok'' i wyszła spod pióra Richarda A. Knaaka, od lat tworzącego w uniwersum Diablo. Książkę wydał Insignis.
Zamieszczono dnia 03-02-2016 o godz. 17:05:24
[ Skomentuj | Nowości ]
Kontynujemy Kroniki Icemarku
Nowości
 Minęło dwadzieścia lat od wydarzeń opisanych w Krzyku Icemarku. Sojusz wojsk królowej Thirrin, śnieżnych lampartów, wilkołaków i wampirów szykuje się do odparcia kolejnej inwazji potężnej armii Polipontu pod dowództwem złowrogiego Scypiona Bellorum. Tym razem sytuacja jest naprawdę rozpaczliwa, ale wizja Oskana wciąż daje nadzieję na pokonanie najeźdźców. Jak to jednak możliwe? I jaką rolę odegra w tym najmłodszy z pięciorga królewskich dzieci, kaleki Charlemagne?

Wczoraj, za sprawą wydawnictwa Galeria Książki, do księgarń trafiła "Klinga ognia" autorstwa Stuarta Hilla, kontynuacja ''Krzyku Icemarku''.
Zamieszczono dnia 28-01-2016 o godz. 14:13:41
[ Skomentuj | Nowości ]
Upadła świątynia postapo otwarta
Nowości
 Dwie dekady po Zagładzie skuta lodem i pogrzebana pod radioaktywnym śniegiem metropolia wydaje się być martwa. Przyroda jednak nie znosi próżni. Pojawił się ktoś, lub coś, co wabi do siebie ocaleńców, skazując ich na śmierć. Z samego serca stołecznego metra wyrusza więc specjalna ekspedycja. Jej członków łączy niewiele, a różni niemal wszystko. Przeprawa przez wyklęte rewiry, nawiedzone pustkowia i mroczne podziemia okaże się prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście rozkazy generała są jasne: dotrzeć do prawdy, nie dać się zabić, wszystkie zagrożenia eliminować bez pytania. Pozostaje tylko jedna wątpliwość, czy aby na pewno na uwadze władz jest dobro całej społeczności Tuneli?

Dziś podwoje swe otwarła "Upadła świątynia" autorstwa Dominiki Węcławek. Powieść wydała Fabryka Słów, a została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 22-01-2016 o godz. 18:43:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Znaleźli się Zagubieni książęta
Nowości
 Nadludzka siła. Nieśmiertelność. Miano Księcia Galaktycznego Imperium. Czy można marzyć o czymś więcej?
Khemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Raine’a zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Khemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Khemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej?


W księgarniach, za sprawą Wydawnictwa Literackiego pojawili się właśnie ''Zagubieni książęta'' Gartha Nixa.
Zamieszczono dnia 21-01-2016 o godz. 14:18:47
[ Skomentuj | Nowości ]
Klejnot wrócił z Białą różą
Nowości
 Violet ucieka. Po tym, jak Diuszesa przyłapała ją z Ashem, dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją i jej ukochanego czeka śmierć. Jednak opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy. Gwardziści niestrudzenie polują na zbiegów. Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim ktoś, kto wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że jej Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała...

W księgarniach czeka już na czytelników "Biała róża" Amy Ewing, drugi tom cyklu Klejnot. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.
Zamieszczono dnia 18-01-2016 o godz. 18:46:42
[ Skomentuj | Nowości ]
Porwana pieśniarka w księgarni
Nowości
 Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.

W ręce czytelników trafia "Porwana pieśniarka" Danielle L Jensen. Pierwszy tom Trylogii Klątwy. Powieść wydała Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 13-01-2016 o godz. 15:37:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Nowa seria Star Wars rozpoczęta
Nowości
 Książki z serii opowiadają historię nie tylko znanych z filmowej sagi bohaterów takich jak Anakin Skywalker czy budzący grozę Imperator, ale także mniej znanych postaci z uniwersum Star Wars. Czytelnik będzie miał okazję poznać jeszcze więcej fascynujących szczegółów dotyczących galaktyki, w której rozgrywa się akcja książek.
Autorzy zabierają nas w podróż po odległych planetach, oprowadzają po świecie bezwzględnych politycznych rozgrywek, nieoczekiwanych sojuszy, zaciętych bitew. Snują także opowieść o przyjaźni i miłości, która przetrwa wszystko oraz Mocy, która drzemie w każdym z nas…


Wydawnictwo Uroboros oddało w ręce czytelników książkę "Battlefront: Kompania Zmierzch". Jej autorem jest Alexander Freed.
Zamieszczono dnia 17-12-2015 o godz. 17:49:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Wędrowniczka przywędrowała
Nowości
 Ledwo co parę tygodni temu Ryska była zwykłą wiejską dziewczyną, którą od rówieśniczek odróżniały wyłącznie zdolności widzącej, czyli umiejętność dokonania najlepszego wyboru.
A teraz tuła się po drogach i wsiach w towarzystwie Żara, młodego złodziejaszka – przyjaciela z dzieciństwa i Alka – gadającego szczura, którego największym życzeniem jest zmienić się z powrotem w człowieka.
I wszystko byłoby dobrze (a przynajmniej względnie dobrze) gdyby nie to, że dokonane dawno temu wybory często miewają nie do końca spodziewane a równocześnie daleko idące konsekwencje.

W księgarniach czeka już na czytelników ''Wędrowniczka'' Olgi Gromyko, drugi tom trylogii ''Rok Szczura''. Powieść wydaje Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 10-12-2015 o godz. 14:24:20
[ Skomentuj | Nowości ]
''Przekraczając granice'' we fragmencie
Nowości
 Różnie to w życiu bywa. Czasem los wykręca numery, jakich w żadnym filmie nie uświadczysz – normalny scenarzysta by na coś takiego nie wpadł, a od wariata nikt przecież nie kupi scenariusza.
Tymczasem najczęściej wszystko zaczyna się bardzo niewinnie, żeby nie powiedzieć – trywialnie…
Bywa na przykład tak… Masz dwadzieścia jeden lat, z których cztery poświęciłaś na naukę języków obcych. Aż przyszła katastrofa…


Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Przekraczając granice'' Oksany Pankiejewy, otwierającej cykl "Kroniki Dziwnego Królestwa". Książka właśnie trafiła do księgarń, nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 27-11-2015 o godz. 13:44:13
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Otwarto Stację Jedenaście
Nowości
 Pewnej zimowej nocy znany aktor, Arthur Leander, umiera na zawał serca podczas wystawiania Króla Leara. Były paparazzi, Jeevan Chaudhary, szkolący się teraz na ratownika medycznego, jest na widowni i rusza Arthurowi na pomoc. Dziecięca aktorka, Kirsten Raymonde, obserwuje w przerażeniu jak Jeevan próbuje bez skutku uratować aktora. Arthura umiera. Tej samej nocy, kiedy Jeevan wraca z teatru do domu, rozprzestrzenia się straszliwy wirus. Szpitale są przepełnione, a Jeevan i jego brat barykadują się w mieszkaniu, jedynie nasłuchując wystrzałów z broni i patrząc z oddali, jak coraz więcej samochodów tamuje ruch na autostradach. Życie wokół nich się rozpada.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało dziś w ręce czytelników "Stację Jedenaście'' Emily St. John Mandel. W serwisie dostępny jest jej fragment.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:35:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Nowa odsłona nordyckiej sagi
Nowości
 Starzy bogowie powoli mogą odejść w zapomnienie. Chcąc odzyskać tron, do kraju wraca bowiem Eryk Halvdanson, a wraz z nim krzewiciele nowej wiary. Przy pomocy misjonarzy Chrystusa król wypowiada wojnę zastanemu porządkowi i grozi każdemu, kto nie będzie chciał się nawrócić.
W wojowniku Haraldzie płynie jednak gorąca krew wikingów, a niewyparzona gęba sprawia, że trafia do niewoli. W myśl nowej wiary niewygodny staje się też karzeł Arnul. W walce o wolność wspólnie wypowiadają wojnę królowi i kapłanom, na czele których stoi demoniczny biskup Hieronim.


Nakładem wydawnictwa Uroboros, do księgarń trafiło dziś nowe wydanie nordyckiej sagi, czyli: "Ostatnia saga'', "Świt po bitwie'' oraz "Wojna runów'' Marcina Mortki.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:32:31
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Wydano rozkaz zagłady
Nowości
 Sądzili, że koniec świata już nastąpił. Zanim powstał Dreszcz, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu.
Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał. Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać. Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć. Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało w ręce czytelników od dawna wyczekiwany ''Rozkaz zagłady'' Jamesa Dashnera, prequel trylogii Więzień Labiryntu.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:25:47
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Nowa baśń Rushdiego
Nowości
 W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze.

Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników baśń ''Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy'' Salmana Rushdiego.
Zamieszczono dnia 17-11-2015 o godz. 18:35:09
[ Skomentuj | Nowości ]
1780 artykułów (119 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Szukajpowered by FreeFind
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej