Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Patronujemy
 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
W poszukiwaniu Jake’a i inne opowiadania
 
Katalog - dodano
 Ostatnie dni Nowego Paryża
- China Miéville
 Pocałunek stali
- Jeffery Deaver
 Alvin Czeladnik (wyd.2)
- Orson Scott Card
 Rycerz Siedmiu Królestw (wyd. ilustr.)
- George R.R. Martin
 Czerwony Parasol
- Wiktor Mrok
 
- skomentowano
 Ciężko być najmłodszym
- Ksenia Basztowa, Wiktoria Iwanowa
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Świata Dysku wg Pratchetta odsłona ostatnia
Nowości
 Drżenie światów.
Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły.
To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem.
Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.
Będzie rozliczenie...


Dzisiaj w ręce czytelników trafia ostatnia odsłona "Świata Dysku" autorstwa Terry'ego Pratchetta zatytułowana ''Pasterska korona''. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Zamieszczono dnia 17-05-2016 o godz. 14:47:48
[ Skomentuj | Nowości ]
Zaczęła się wyprawa Asów
Nowości
 Czterdzieści lat po pojawieniu się wirusa dzikiej karty Światowa Organizacja Zdrowia postanawia wysłać misję złożoną z asów, dżokerów, polityków i dziennikarzy. Misja zbada, jak kraje radzą sobie z wirusem, który zmienił oblicze ludzkości. Ekipą kieruje Gregg Hartmann, senator o prezydenckich aspiracjach, ukrywający w rękawie niebezpiecznego asa. Towarzyszy mu grupa, w której skład wchodzą niektórzy z najpopularniejszych bohaterów serii – doktor Tachion, asowie Sokolica i Złoty Chłopiec oraz dżokerzy Poczwarka, Troll i Ojciec Kałamarnica…

Za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka dziś do księgarń trafiła antologia ''Wyprawa asów''. Redaktorem zbioru jest George R.R. Martin.
Zamieszczono dnia 16-05-2016 o godz. 13:59:32
[ Skomentuj | Nowości ]
Rozpoczeła się Ucieczka Cienia
Nowości
Kiedy Groszek i Petra odnaleźli wszystkie swoje dzieci, okazało się, że troje z nich odziedziczyło po ojcu Klucz Antona – genetyczną modyfikację, która zwiększa inteligencję, ale również powoduje przedwczesną śmierć. Naukowcy daremnie szukali lekarstwa na tę przypadłość. Wiedząc, że zostało mu niewiele czasu, Groszek i jego przedwcześnie rozwinięte dzieci liczyli, że prędzej czy później ziemscy badacze odkryją sposób, żeby wyłączyć Klucz Antona, a wtedy wszyscy będą mogli wrócić na Ziemię i dożyć normalnego wieku. Problem okazał się jednak nie do rozwiązania. Utraciwszy wszelką nadzieję, skazani na kontynuowanie bezcelowej podróży, dzieci i Groszek stanęli przed kolejnym wyzwaniem…

Za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka trafiła dziś "Ucieczka cienia'' Orsona Scotta Carda i Aarona Johnstona. Jest to kolejny tom cyklu Saga Cienia.
Zamieszczono dnia 12-05-2016 o godz. 14:33:29
[ Skomentuj | Nowości ]
Aurory Teagarden wejście ósme
Nowości
 Nie każda kobieta w Lawrenceton może zostać członkinią Klubu Książki Uppity Women. Jednak bratowa Roe, Poppy, dostała się na pierwsze miejsce listy oczekujących na przyjęcie do tej grupy – i umiera w dniu, w którym miała zostać do niej wprowadzona.
Sprawa zamordowania Poppy jest jeszcze gorsza ze względu na krążące po miasteczku plotki o wzajemnej niewierności w jej małżeństwie. Aby znaleźć zabójcę Roe musi ustalić, czy te wstrętne pogłoski są prawdą. Podejrzanych nie brakuje, a rzeczy, które odkrywa każą jej kwestionować własne serce, jednak umiłowanie prawdy doprowadza ją do osoby, która zamordowała z zimną krwią.

Wydawnictwo Replika oddało właśnie w ręce czytelników ósmy już tom cyklu ''Aurora Teagarden'' Charlaine Harris zatytułowany ''Zabita na śmierć''.
Zamieszczono dnia 04-05-2016 o godz. 19:10:17
[ Skomentuj | Nowości ]
Ponownie zamykamy ''Pierwsze prawo''
Nowości

Główny bohater Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Poprzysiągł sobie, że będą o niej kiedyś rozprawiać i zapisze się ona na kartach historii. Na Północy kraju szaleje wojna. Tylko jeden człowiek może powstrzymać Króla Północy – jego dawny przyjaciel i dawny wróg. Przyszła pora, by Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta prowadzi zupełnie inną wojnę. Potajemną walkę, w której nikt nie może czuć się bezpieczny i nikomu nie można ufać. Niegdyś był mistrzem fechtunku, ale te dni odeszły w przeszłość. Na szczęście dla niego szantaż, groźby i tortury nie straciły nic ze swej skuteczności.

Wydawnictwo MAG oddało właśnie w ręce czytelników powieść "Ostateczny argument'', ostatni tom trylogii "Pierwsze prawo" Joe Abercrombiego.
Zamieszczono dnia 28-04-2016 o godz. 20:30:44
[ Skomentuj | Nowości ]
''Żałobne Opaski'' - premiera
Nowości
 Waxillium Ladrian zbiegł po schodach baru zamienionego w kryjówkę, mijając kręcących się konstabli w brązowych mundurach. Mgły już się rozpraszały, świt zapowiadał koniec ich czuwania. Obmacał rękę – pocisk wyrwał sporą dziurę w mankiecie koszuli i boku kurtki. Wcześniej czuł, jak przelatuje.
– Ano – powiedział z boku Wayne. – To był niezły plan, co?
– Ten sam, co zawsze. Ten, w którym ja jestem wabikiem.
– To nie moja wina, że ludzie lubią do ciebie strzelać, stary – stwierdził Wayne, kiedy dotarli do powozu.


Zapraszam do lektury premierowego fragmentu książki ''Żałobne opaski'' autorstwa Brandona Sandersona. Powieść wydał MAG.
Zamieszczono dnia 27-04-2016 o godz. 16:03:58
[ Skomentuj | Nowości ]
Przybyli Królowie Dary
Nowości
Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości.

Dziś swą premierę ma książka "Królowie Dary'' Ken Liu. W serwisie dostępny jest jej fragmentu, a powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.
Zamieszczono dnia 27-04-2016 o godz. 15:32:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Ponowne zaproszenie do Troi
Nowości
Wojna wisi w powietrzu – wszyscy królowie Zachodu, wrogowie i przyjaciele, zmierzają do Troi na ślub Hektora. Każdy z nich snuje własne mroczne plany podboju i grabieży... Do tego tygla zdrad i oszustw przybywa też trójka podróżników: skrywająca straszny sekret Piria, kapłanka uciekinierka z Tery, wojownik Kalliades, właściciel słynnego miecza, i jego przyjaciel Banokles. Nad legendarną Troję nadciąga mrok, który w nadchodzących wiekach przyćmi bohaterskie czyny i osobiste tragedie zwykłych śmiertelników.

Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazał się właśnie drugi tom trylogii Troja Davida Gemmella zatytułowany "Troja. Tarcza gromu".
Zamieszczono dnia 15-04-2016 o godz. 18:13:40
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawił się gen atlantydzki
Nowości
 Immari potrafią dochować tajemnicy. Przez 2000 lat ukrywali prawdę na temat ewolucji ludzkiego gatunku. Gromadzili również wiedzę na temat prehistorycznego wroga zdolnego zniszczyć nasz gatunek. Ich poszukiwania właśnie się skończyły.
Na wybrzeży Antarktydy ekspedycja poszukiwawcza znajduje skrytą głęboko pod pokrywą lodową, liczącą sobie tysiące lat, tajemniczą konstrukcję. W tym samym czasie genialna genetyczka dokonuje odkrycia, które może postawić na głowie całą dotychczasową wiedzę. Jeśli wyniki jej badań trafią w ręce Immari, świat, jaki znamy, przestanie niebawem istnieć.
Ostatnie dziesięć lat agent David Vale spędził na daremnych próbach powstrzymania Immari. Kończy mu się czas.

Do księgarń trafił właśnie ''Gen atlantydzki'' autorstwa A.G. Riddle'a. Książkę wydał Jaguar, a dostępna jest również w wersji audio.
Zamieszczono dnia 15-04-2016 o godz. 18:04:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Demony i carscy oficerowie w księgarni
Nowości
 Stolica Polski po okupacją rosyjską, początek XX wieku.
W środku miasta pojawia się enklawa, otoczona murem nabitym srebrnymi prętami. Nikt nie wie skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic.
Identyczne strefy goszczą w Moskwie i Petersburgu.
Pozornie normalne życie tuż obok emanacji wynaturzonego świata pełnego potworów. Do strefy zapuszczają się jedynie carskie patrole i alchemicy w poszukiwaniu składników do swoich eksperymentalnych leków.
Polski alchemik Olaf Rudnicki oraz oficer elitarnej carskiej gwardii, muszą zmierzyć się z zagrożeniem, stawiając na szali nie tylko życie.

Za sprawą Fabryki Słów do księgarń trafiły dziś demony i carscy oficerowie w powieści "Adept" autorstwa Adama Przechrzty. Książka ukazała się nakładem Fabryki Słów, a jest objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 20:00:17
[ Skomentuj | Nowości ]
Luna: Nów w księgarni
Nowości
Po misternie utkanych fabułach z intrygującym spojrzeniem na przyszłość krajów takich, jak Indie, Brazylia i Turcja, Ian McDonald zwrócił się ku Księżycowi. Luna to wciągający thriller o pięciu rodzinnych korporacjach uwikłanych w zaciętą walkę o hegemonię nad surowym księżycowym środowiskiem. Na Księżycu bardzo łatwo zginąć, ale dzięki bogactwu jego złóż równie łatwo się tu dorobić. To fantastyka, która idealnie przemówi tak do fanów Kima Stanley’a Robinsona, jak Kena Macleoda. Ten pierwszy tom z planowanych dwóch zrobi z Księżycem to samo, co Rzeka Bogów z Indiami, a Dom Derwiszy z Turcją – odmaluje barwną, intensywną, nadzwyczajną, a jednocześnie wiarygodną przyszłość.

Na księgarskie półki trafiła dziś książka "Luna: Nów'" Iana McDonalda. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa MAG, w ramach cyklu "Uczta Wyobraźni''.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 18:51:27
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera ''Królowa Tearlingu'' i ''Inwazja na Tearling''
Nowości
Młoda księżniczka musi upomnieć się o tron i stoczyć bój z potężną czarownicą w decydującej rozgrywce między światłością a mrokiem Kelsea dorastała w ukryciu, z dala od królewskiej twierdzy, i niewiele wie o straszliwej przeszłości Tearlingu. Jej przodkowie odpłynęli z chylącego się ku upadkowi świata, by stworzyć nowy, wolny od technologii. Jednak społeczeństwo podzieliło się na trzy zastraszone narody oddające hołd czwartemu: potężnemu Mortmesne pod rządami okrutnej Szkarłatnej Królowej...

Na półki księgarskie, za sprawą Galerii Książki, trafiły dziś "Królowa Tearlingu" oraz "Inwazja na Tearling" Eriki Johansen. Jest to wydanie na ''miękko''.
Zamieszczono dnia 13-04-2016 o godz. 13:31:22
[ Skomentuj | Nowości ]
Goście przybyli
Nowości
W pierwszym tomie Rigg połączył siły z innym równie utalentowanym nastolatkiem, by odnaleźć siostrę i zrozumieć, na co naprawdę go stać. W drugim – stanął przed zadaniem odczytania ścieżek przeszłości przed przybyciem nieznanych Niszczycieli, zamierzających unicestwić życie na jego planecie. Trzeci, finałowy tom to monumentalne widowisko, w którym następuje spełnienie wszystkich dotychczasowych wątków, a Rigg musi przekroczyć granice własnych możliwości i odbyć podróż nie tylko na inne planety, ale i w inne czasy, od pradziejów ludzkości po koniec ziemskiej cywilizacji, by uratować dwa światy i na zawsze zakończyć wojnę.

Na czytelników w księgarniach oczekują już "Goście'' Orsona Scotta Carda, trzecia i ostatnia część trylogii o Riggu, potrafiącym zmieniać przyszłość. Książkę wydał Prószyński i S-ka.
Zamieszczono dnia 05-04-2016 o godz. 13:42:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Już jest niebiański komornik
Nowości
 Ziemia zatrzymuje się, woda zamienia się w krew. Umarli wstają z grobów.
Tylko że coś w systemie nie zaskoczyło...
Ludzi jest więcej, niż gdy święty Jan spisywał ostatnie wersety swego dzieła. Technologia poszła naprzód i przed rydwanem jeźdźca Apokalipsy można uciec rowerem. O dziwo, nikt nie chce umierać, nawet jeśli ulotki reklamowe prezentują Życie Wieczne w jaskrawych barwach pasteli.
Ktoś na Górze decyduje, że trzeba ten burdel ogarnąć.
Powołani zostają do życia Aniołowie Apokryficzni z prostym zadaniem: jak najszybciej i najskuteczniej rozporządzić masą upadłościową, w którą zamieniła się Ziemia.


Od pewnego czasu w księgarniach czeka na czytelników ''Komornik'' Michała Gołkowskiego. Powieść wydała Fabryka Słów, a została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 04-04-2016 o godz. 19:32:07
[ Skomentuj | Nowości ]
Pożar w księgarni
Nowości
 Twierdzili, że to niemożliwe, by Mściciel zabił potężnego Epika, a przynajmniej nikomu się to dotąd nie udało. Jednak Stalowe Serce, niezwyciężony, nieśmiertelny, niepokonany, jest martwy. I zginął z ręki Dawida Charlestona.
Wyeliminowanie Stalowego Serca miało uczynić życie prostszym i znośniejszym. Zamiast tego David uzmysłowił sobie, że ma coraz więcej pytań...
Babilar odrestaurowano, stara część Manhattanu ma duży potencjał pod rządami tajemniczego Epika o imieniu Regalia. David jest pewien, że w tym nowym Babilarze znajdzie odpowiedzi na dręczące go pytania. Także na temat Megan, czyli Pożaru, Epika o nadnaturalnych mocach, który przeszedł na stronę Mścicieli, by walczyć ze złem…


W księgarniach pojawił się właśnie ''Pożar'' autorstwa Brandona Sandersona, drugi tom cyklu Mściciele. Książkę wyda Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 04-04-2016 o godz. 19:26:22
[ Skomentuj | Nowości ]
1810 artykułów (121 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Szukajpowered by FreeFind
 
Ostatnie recenzje
 Dziewczyny, które miał na myśli – Kazimierz Kyrcz jr
 Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne – Terry Pratchett
 Armagedon dzień po dniu – J.L. Bourne
 Rozgwieżdżone niebo – Lars Wilderäng
 Fałszywy pocałunek – Marry E. Pearson
 
Ostatnie komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej