Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 Xięgi Nefasa. W zaświatach - Małgorzata Saramonowicz
 Bramy Światłości – Maja Lidia Kossakowska
 Odkurzacz czarownicy – Terry Pratchett
 
Losowa pozycja
Nigdziebądź (wyd.7)
 
Katalog - dodano
 Dziewięciu książąt Amberu (audiobook)
- Roger Zelazny
 Mitologia nordycka (audiobook)
- Neil Gaiman
 Pył Ziemii
- Rafał Cichowski
 Rok Potopu
- Margaret Atwood
 Oryks i Derkacz
- Margaret Atwood
 
- skomentowano
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 Rodowy sztylet
- Aleksandra Ruda
 Rozjemca
- Brandon Sanderson
 
Fantasy Book: Nowości

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Porwana pieśniarka w księgarni
Nowości
 Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.

W ręce czytelników trafia "Porwana pieśniarka" Danielle L Jensen. Pierwszy tom Trylogii Klątwy. Powieść wydała Galeria Książki.
Zamieszczono dnia 13-01-2016 o godz. 15:37:34
[ Skomentuj | Nowości ]
Nowa seria Star Wars rozpoczęta
Nowości
 Książki z serii opowiadają historię nie tylko znanych z filmowej sagi bohaterów takich jak Anakin Skywalker czy budzący grozę Imperator, ale także mniej znanych postaci z uniwersum Star Wars. Czytelnik będzie miał okazję poznać jeszcze więcej fascynujących szczegółów dotyczących galaktyki, w której rozgrywa się akcja książek.
Autorzy zabierają nas w podróż po odległych planetach, oprowadzają po świecie bezwzględnych politycznych rozgrywek, nieoczekiwanych sojuszy, zaciętych bitew. Snują także opowieść o przyjaźni i miłości, która przetrwa wszystko oraz Mocy, która drzemie w każdym z nas…


Wydawnictwo Uroboros oddało w ręce czytelników książkę "Battlefront: Kompania Zmierzch". Jej autorem jest Alexander Freed.
Zamieszczono dnia 17-12-2015 o godz. 17:49:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Wędrowniczka przywędrowała
Nowości
 Ledwo co parę tygodni temu Ryska była zwykłą wiejską dziewczyną, którą od rówieśniczek odróżniały wyłącznie zdolności widzącej, czyli umiejętność dokonania najlepszego wyboru.
A teraz tuła się po drogach i wsiach w towarzystwie Żara, młodego złodziejaszka – przyjaciela z dzieciństwa i Alka – gadającego szczura, którego największym życzeniem jest zmienić się z powrotem w człowieka.
I wszystko byłoby dobrze (a przynajmniej względnie dobrze) gdyby nie to, że dokonane dawno temu wybory często miewają nie do końca spodziewane a równocześnie daleko idące konsekwencje.

W księgarniach czeka już na czytelników ''Wędrowniczka'' Olgi Gromyko, drugi tom trylogii ''Rok Szczura''. Powieść wydaje Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 10-12-2015 o godz. 14:24:20
[ Skomentuj | Nowości ]
''Przekraczając granice'' we fragmencie
Nowości
 Różnie to w życiu bywa. Czasem los wykręca numery, jakich w żadnym filmie nie uświadczysz – normalny scenarzysta by na coś takiego nie wpadł, a od wariata nikt przecież nie kupi scenariusza.
Tymczasem najczęściej wszystko zaczyna się bardzo niewinnie, żeby nie powiedzieć – trywialnie…
Bywa na przykład tak… Masz dwadzieścia jeden lat, z których cztery poświęciłaś na naukę języków obcych. Aż przyszła katastrofa…


Zapraszam do lektury fragmentu powieści ''Przekraczając granice'' Oksany Pankiejewy, otwierającej cykl "Kroniki Dziwnego Królestwa". Książka właśnie trafiła do księgarń, nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.
Zamieszczono dnia 27-11-2015 o godz. 13:44:13
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Otwarto Stację Jedenaście
Nowości
 Pewnej zimowej nocy znany aktor, Arthur Leander, umiera na zawał serca podczas wystawiania Króla Leara. Były paparazzi, Jeevan Chaudhary, szkolący się teraz na ratownika medycznego, jest na widowni i rusza Arthurowi na pomoc. Dziecięca aktorka, Kirsten Raymonde, obserwuje w przerażeniu jak Jeevan próbuje bez skutku uratować aktora. Arthura umiera. Tej samej nocy, kiedy Jeevan wraca z teatru do domu, rozprzestrzenia się straszliwy wirus. Szpitale są przepełnione, a Jeevan i jego brat barykadują się w mieszkaniu, jedynie nasłuchując wystrzałów z broni i patrząc z oddali, jak coraz więcej samochodów tamuje ruch na autostradach. Życie wokół nich się rozpada.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało dziś w ręce czytelników "Stację Jedenaście'' Emily St. John Mandel. W serwisie dostępny jest jej fragment.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:35:25
[ Skomentuj | Nowości ]
Nowa odsłona nordyckiej sagi
Nowości
 Starzy bogowie powoli mogą odejść w zapomnienie. Chcąc odzyskać tron, do kraju wraca bowiem Eryk Halvdanson, a wraz z nim krzewiciele nowej wiary. Przy pomocy misjonarzy Chrystusa król wypowiada wojnę zastanemu porządkowi i grozi każdemu, kto nie będzie chciał się nawrócić.
W wojowniku Haraldzie płynie jednak gorąca krew wikingów, a niewyparzona gęba sprawia, że trafia do niewoli. W myśl nowej wiary niewygodny staje się też karzeł Arnul. W walce o wolność wspólnie wypowiadają wojnę królowi i kapłanom, na czele których stoi demoniczny biskup Hieronim.


Nakładem wydawnictwa Uroboros, do księgarń trafiło dziś nowe wydanie nordyckiej sagi, czyli: "Ostatnia saga'', "Świt po bitwie'' oraz "Wojna runów'' Marcina Mortki.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:32:31
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Wydano rozkaz zagłady
Nowości
 Sądzili, że koniec świata już nastąpił. Zanim powstał Dreszcz, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu.
Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał. Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać. Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć. Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc oddało w ręce czytelników od dawna wyczekiwany ''Rozkaz zagłady'' Jamesa Dashnera, prequel trylogii Więzień Labiryntu.
Zamieszczono dnia 18-11-2015 o godz. 19:25:47
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Nowości ]
Nowa baśń Rushdiego
Nowości
 W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze.

Wydawnictwo Rebis oddało dziś w ręce czytelników baśń ''Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy'' Salmana Rushdiego.
Zamieszczono dnia 17-11-2015 o godz. 18:35:09
[ Skomentuj | Nowości ]
Pojawił się kościany galeon
Nowości

Inkwizytor Mordimer Madderdin zostaje nakłoniony, by w poszukiwaniu zaginionego bogacza, wyruszyć w daleki rejs na północ od Szkocji. Nieoczekiwanie w czasie tej podróży zdarzą się gorsze wypadki niż sztorm, atak piratów czy napaść morskich potworów. Na horyzoncie zjawi się coś co zagraża życiu i duszy każdego chrześcijanina…
Czy inkwizytor może zawrzeć przymierze z księciem piekieł?
Czy Demony potrafią modlić się do Boga?
Czy raj to tylko ułuda stworzona przez zło?


W ręce czytelników trafia dziś "Kościany galeon" autorstwa Jacka Piekary, kolejny tom cyklu o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina. Powieść ukazała się nakładem Fabryki Słów.
Zamieszczono dnia 13-11-2015 o godz. 15:23:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Niczym potężna armia - w księgarni
Nowości
 Pewnego dnia na Schronieniu pojawił się Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar nieżyjącej od tysiąca lat wojowniczki, którego celem jest ponowne doprowadzenie ludzkiej rasy do świetności. Wybuchła wojna. Wyspiarski Charis ogłosił niezależność od Kościoła Matki i dzięki pomocy Merlina zapoczątkował rewolucję przemysłową na Schronieniu. Kolejne domeny zaczęły stawiać czoło dogmatycznemu Kościołowi i dążyć do niepodległości, mimo ogromnej daniny krwi i wszechobecnego głodu.

Dziś, nakładem wydawnictwa Rebis w ręce czytelników trafia książka "Niczym potężna armia'' autorstwa Davida Webera, siódmy tom cyklu ''Schronienie''.
Zamieszczono dnia 10-11-2015 o godz. 15:35:02
[ Skomentuj | Nowości ]
Nastał czas żelaza
Nowości

Nikt nie rodzi się legendą. Legendę wykuwa przeznaczenie.
Dug Fokarz to pechowy najemnik, który zmierza na południe, aby zaciągnąć się do armii króla Zadara. Przeszkadza mu w tym nieustanne ratowanie z opresji niewłaściwych ludzi.
Dug znalazł się więc po złej stronie barykady względem wielotysięcznej armii, do której chciał dołączyć, a to dopiero początek jego kłopotów.


Fabryka Słów oddała dziś w ręce czytelników książkę "Czas żelaza" autorstwa Angusa Watsona. Powieść została objęta patronatem serwisu FantasyBook.
Zamieszczono dnia 06-11-2015 o godz. 13:14:03
[ Skomentuj | Nowości ]
Premiera Metro 2035 i fragment
Nowości
 Do księgarń trafia właśnie najnowsze dzieło Dmitrija Glukhovsky’ego – powieść ''Metro 2035" Dmitra Glukhovsky'ego, zwieńczenie cyklu Metro 2033/2034, w którym zbiegają się losy bohaterów dwóch wcześniejszych postapokaliptyczych książek rosyjskiego pisarza.
Glukhovsky postarał się, by ostatni tom kompletnej już trylogii pozostawił w czytelniku niezatarte wrażenie. „Zwyczajny i znajomy świat Metra postawiłem na głowie, tak więc tych, którzy czytali Metro 2033 czeka mnóstwo odkryć i niespodzianek. A tym, którzy swój kontakt z Metrem zaczynają od tej właśnie książki, oddaję sensacyjną, emocjonalną, mocną powieść – myślę, że nie pozwoli im się nudzić”.
Zapraszamy do wysłuchania drugiego fragmentu powieści w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.
Zamieszczono dnia 05-11-2015 o godz. 18:32:23
[ Skomentuj | Nowości ]
Wstań i idź - w księgarni
Nowości
 Antologia, która porywa, zachwyca i nie zostawia miejsca na oddech!
Cios zadany słowem!
Oldskulowy generator superlogicznych koncepcji, który mógłby napędzić wydział fizyki teoretycznej i antologię hard SF.— Jacek Dukaj
Rozmach i bogactwo jego wizji kojarzy się z „Hyperionem” Simmonsa. — Jerzy Rzymowski „Nowa Fantastyka”
Nieczęsto przytrafia nam się trzymać w ręku podobny zbiór. — Andrzej Pilipiuk

Dziś, nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, na półki księgarskie trafił zbiór opowiadań ''Wstań i idź'' Tomasza Kołodziejczaka.
Zamieszczono dnia 30-10-2015 o godz. 20:24:54
[ Skomentuj | Nowości ]
Powrócił Matthew Swift
Nowości
 Byłem w Deptford. Polowałem na wandali.
Nie zwykłych sympatycznych wandali, którzy zniszczyli ławkę w parku albo podpalili samochód.
Ci malowali na ścianach domów znaki, wpędzające w obłęd wszystkich, którzy na nie spojrzeli.
Twierdzili, że robią to po to, by pokazać nam prawdę, a prawda wygląda tak, że wszyscy padliśmy ofiarą oszustwa. Wszyscy byliśmy szaleni, ci z nas, którzy sądzili, że świat jest bezpieczny, uporządkowany i ma jakiś cel. Wiedzieli, co zobaczyli, i próbowali nam to wytłumaczyć.
Ja im na to: „Dobra, dobra, srali muszki, po prostu staracie się dokopać ludziom, bo wam również dokopano, a poza tym, jeśli świat rzeczywiście jest tak mrocznym miejscem, jak się wam zdaje, to dziękuję bardzo, ale wolę iluzję”.


Zapraszam do lektury fragmentu powieści "Rada Mniejszości" Kate Griffin, czwartego tomu cyklu o przygodach Matthew Swifta, która dziś ma swoją premierę.
Zamieszczono dnia 30-10-2015 o godz. 13:24:52
[ Skomentuj | Nowości ]
Anita Blake powróciła
Nowości
 Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i odzyskać utraconą miłość. W świecie, w którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w ruch spiralę zdarzeń, które wszystko odmienią. Zwłaszcza że w mieście pojawia się król lampartołaków, skrywający mroczną tajemnicę. Jean-Claude trafia do aresztu pod zarzutem zabójstwa, a wilkołak Richard...

W księgarniach oczekuje już na czytelników "Narcyz Spętany" Laurell K. Hamilton, kolejna część cyklu o Anicie Blake, zabójczyni wampirów. Książkę wydał Zysk i S-ka.
Zamieszczono dnia 27-10-2015 o godz. 15:12:18
[ Skomentuj | Nowości ]
1683 artykułów (113 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
  Mamy drugie Krucze pierścienie
  Lichwiarz trafia do...
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej