Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Losowa pozycja
Zapomniane
 
Katalog - dodano
 Ostatnia misja Asgarda
- Robert J. Szmidt
 Widelec, Wiedźma i smok
- Christopher Paolini
 Przeznaczenie Skrytobójcy (wyd.M)
- Robin Hobb
 Europa o świcie
- Dave Hutchinson
 Płacz
- Marta Kisiel
 
- skomentowano
 Vice versa
- Milena Wójtowicz
 Rozdziobią nas Loki, wrony
- Kevin Hearne
 Cress
- Marissa Meyer
 Kroniki Belorskie
- Olga Gromyko
 Dzikie dziecko miłości
- Aneta Jadowska
 
Patronujemy
 
Szukajpowered by FreeFind
 
Fantasy Book: Opowiadania

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

''Mohernet'' - opowiadanie
Opowiadania
Pułkownik Stanisław Kalina czekał.
Krzesło było twarde i niewygodne, a tępy ból w krzyżu i kolanach przypominał o niedawno zdiagnozowanym reumatyzmie. Stojąca na biurku popielniczka sugerowała, że można palić, sięgnął więc do kieszeni po paczkę.
Zdążył wypalić dwa papierosy zanim drzwi do gabinetu otworzyły się i w drzwiach stanął generał Jedlik.

Zapraszam do lektury opowiadania ''Mohernet'' Marcina Jamiołkowskiego. Sam tytuł mówi już sporo o zamyśle twórcy, warto jednak doczytać do końca by przekonać się, czym jest tajemniczy twór.
Zamieszczono dnia 27-12-2015 o godz. 20:11:35
[ Skomentuj | Opowiadania ]
''Czarny Roman'' - opowiadanie
Opowiadania
Jestem uwięziony.
Kiedyś żyłem z łamania prawa, pieniądze płynęły szerokim strumieniem, przychodziły, odchodziły i wracały pomnożone. Rolki z forsą. Rulony. Bałem się tylko dwóch rzeczy – aresztowania i utraty tego wszystkiego. A kiedy to nastąpiło, nawet nic nie zauważyłem. Może przez chwilę,.. Mój szmal zniknął, a ja zostałem zamknięty. Zamknięty we własnej głowie.

Zapraszam do lektury opowiadania ''Czarny Roman'' Marcina Jamiołkowskiego, nawiązujące zarówno do jednej z warszawskich legend, jak i sceny z ''Okupu krwi'', jego debiutanckiej powieści.
Zamieszczono dnia 06-12-2015 o godz. 18:36:04
[ Skomentuj | Opowiadania ]
Mistrz Haxerlin w opowiadaniu
Opowiadania
Gospoda „Cztery złote pokoje” była słynna na całą okolicę… głównie z tego, że swą nazwą po trzykroć wprowadzała w błąd potencjalnych klientów. Oferowała gościnę jedynie w dwóch pomieszczeniach, a wśród ciemnoszarej mozaiki kolorów próżno było szukać złota. Wiele słów cisnęło się na usta przy próbach opisania ich wystroju, ale najczęściej powtarzające się to „chlew", „grota" i „ciemnica". Przytaczano też całą gamę mniej cenzuralnych określeń, na dźwięk których niejedna dziewka okrywała się wstydliwym pąsem.

Zapraszam do lektury opowiadania ''Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina'' Jacka Wróbla, w którym po raz pierwszy pojawił się ów bohater, goszczący później w powieści pod tym samym tytułem, czyli ''Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina'' .
Zamieszczono dnia 30-11-2015 o godz. 20:06:01
[ Skomentuj | Opowiadania ]
''Restart'' - recenzja
Opowiadania
 Coś się zepsuło w urządzeniu? Robimy więc restart systemu. Zazwyczaj pomaga. A jeśli by taką opcję zastosować dla człowieka? Bodźcem do procesu byłaby natomiast śmierć. Czy „ustawiony” na nowo człowiek byłby „stabilniejszy”, lepiej działający? Po lekturze książki „Restart” Amy Tintery przekonałam się, że niekoniecznie tak to zadziała.
W Teksasie przyszłości wirus KDH przyczynił się do śmierci wielkiej rzeszy ludzi. Jednak ocalała z pandemii część społeczeństwa nie może się czuć pewnie, bowiem tenże wirus potrafił się „odłozyć” w organizmie człowieka i skutkować nieoczekiwanym skutkiem ubocznym po jego śmierci. Jeśli bowiem zmarła osoba nie przekroczyła pewnej granicy wiekowej – zmartwychwstaje jako restart.

Zapraszam do lektury recenzji książki ''Restart'' Amy Tintera.
Zamieszczono dnia 27-10-2015 o godz. 19:56:13
[ Skomentuj | Recenzje ]
Opowiadanie Laisena do pobrania
Opowiadania
Artur Laisen, autor powieści "CK Monogatari", udostępnił w formatach ebookowych na swoim blogu opowiadanie "Pocałunek Królowej Piasku", będące, jak sam autor mówi, "luźną wariacją na temat jednej z baśni Andersena".
Zamieszczono dnia 13-09-2015 o godz. 18:15:25
[ Skomentuj | Opowiadania ]
Co naprawdę zdarzyło się w Peru
Opowiadania
 To była smutna chwila w życiu Magnusa Bane’a, kiedy Najwyższa Rada peruwiańskich czarowników wygnała go z Peru. Nie miał im nawet za złe swojej wybitnie niekorzystnej podobizny, jaką umieścili na kolportowanych w peruwiańskim Podziemnym Świecie plakatach. Chodziło o to, że Peru było jednym z jego ulubionych miejsc. Przeżył tam wiele przygód, miał stamtąd mnóstwo pięknych wspomnień – poczynając od roku 1791, kiedy zaprosił Ragnora Fella, by dołączył do niego w uroczystym wypadzie na zwiedzanie Limy.

Zapraszam do lektury opowiadania ''Co naprawdę zdarzyło się w Peru'' Cassandry Clare i Sarah Res-Brennan. Pochodzi ono z książki "Kroniki Bene'a'', która 14 stycznia trafi do księgarń nakładem wydawnictwa MAG.
Zamieszczono dnia 13-01-2015 o godz. 21:01:49
[ Skomentuj | Opowiadania ]
''Rei, awanturnik mimo woli'' - część druga
OpowiadaniaPaderborn napisał(a) "
 Taila była wytrzymałą i silną kobietą. Mogła iść godzinami i potem jeszcze biegać, kiedy Rop i Rei byli już dawno wyczerpani. Długo przygotowywała do tej podróży. Zanim jeszcze spotkała Ropa i Reia, jako rzekomych awanturników-poszukiwaczy przygód, Taila już zdecydowała się na to, aby to zrobić.
Zanim zjawili się Rop i Rei, sama postanowiła przenocować w lesie, rozpalić ogień, odzież naprawić, dla zdobycia doświadczenia. Nie znosiła szycia, ale musiała, bo było niezbędne, kiedy odzież się podrze z różnych przyczyn.


Serdecznie zapraszam do lektury drugiej części opowiadania zatytułowanego ''Rei, awanturnik mimo woli''. Jego autorką jest Veronika Acid.
"
Zamieszczono dnia 29-05-2013 o godz. 18:08:27
[ Skomentuj | Opowiadania ]
''Rei, awanturnik mimo woli'' - nowe opowiadanie
OpowiadaniaPaderborn napisał(a) "
 Rei opuścił miasto. Nie chciał tego, ale musiał to zrobić. Przez wzgląd na swoją córkę.
Dela była zawsze jego największym skarbem. Kochał ją po prostu ponad wszystko. Dela była jedyną córką, którą posiadał, odkąd jego żona Penefa zmarła. Poza tym była ona jeszcze taka młodziutka. Rei zobaczył Penefę po raz pierwszy, kiedy obydwoje byli jeszcze dziećmi. Młoda dziewczyna, w jasno-błękitnej sukience i z białą wstążką we włosach. Od pierwszego spojrzenia na nią poczuł przyśpieszone bicie serca i magnetyczne przyciąganie, kiedy Penefa zbliżała się do niego, co było znakiem nagłego zakochania.


Serdecznie zapraszam do lektury opowiadania zatytułowanego ''Rei, awanturnik mimo woli'''. Jego autorką jest Veronika Acid.
"
Zamieszczono dnia 11-05-2013 o godz. 11:29:55
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Opowiadania ]
''Karty przeznaczenia'' pierwszy rozdział
OpowiadaniaAlbertinus napisał(a) "
Potężna warownia na górze Lodowego Kła należała do zakonu Świętej Włóczni. Jak tylko pierwsze promienie słoneczne padły na wysokie mury obronne można było usłyszeć wrzenie wojowników opuszczających koszary. Po raz pierwszy tego dnia zimny piach wysypany na placu chrzęszczał pod stopami zakonników udających się na trening. Z długich drewnianych stojaków ułożonych w rzędy dobierali broń na dzisiejsze szkolenie.

Serdecznie zapraszam do lektury kolejnej części mojego opowiadania zatytułowanego ''Karta przeznaczenia''.
"
Zamieszczono dnia 10-04-2013 o godz. 16:56:54
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Opowiadania ]
''Karty przeznaczenia'' kolejna karta
OpowiadaniaAlbertinus napisał(a) "
Albertinus leżąc na łóżku rozmyślał o tej krótkiej chwili z kapłanką. Starał się przestać o tym myśleć. Wytężając całą swoją wolę udało mu się powstrzymać przed pójściem do pokoju Tajemniczej kobiety i udało mu się usnąć. Zbudził się w środku nocy. Poczuł dziwny niepokój. Ubrał koszulę i nałożył na siebie napierśnik nie zapinając go nawet do końca. Dobył po cichu swoje dwa miecze i ostrożnie wyszedł z pokoju na korytarz.

Serdecznie zapraszam do lektury drugiej części mojego opowiadania zatytułowanego ''Karta przeznaczenia''.
"
Zamieszczono dnia 03-04-2013 o godz. 18:55:03
[ Skomentuj | Opowiadania ]
Wprowadzenie do książki
OpowiadaniaAlbertinus napisał(a) "

Albertinus szedł do swojej celi. Skromnie urządzone wnętrze napawało spokojem. Dwa łoża- jedno duże i delikatne, drugie kamienne i bez posłania w pomieszczeniu była jeszcze szafa na ubrania i mała drewniana szafka koło łóżka. Usiadł na kamiennym posłaniu wziął kawałek mokrego materiału i zaczął wycierać swoje brudne ciało z potu i kurzu. W pewnym momencie pod palcami poczuł blizny na swej prawej piersi, wspomnienia cofnęły go w przeszłość. Wraz z rycerzami Alcantary jechał konno w umówione miejsce bitwy z ludźmi północy. Wyjechali na wzniesienie z którego było widać armię barbarzyńców, prowadzoną przez Methiu wodza wrogich sił. Zjawił się tutaj kwiat rycerstwa prowadzonego przez potężnego wojownika Sir Ron’a.

Serdecznie zapraszam do lektury opowiadania ''Karta przeznaczenia''.
"
Zamieszczono dnia 01-04-2013 o godz. 14:01:30
[ Czytaj więcej... | 2 komentarze | Opowiadania ]
''Mój bohater Dreszcz'' - opowiadanie Ćwieka
Opowiadania
 Mój bohater to żul. Ale nie taki śmierdzący, co zaczepia pod dworcem, a jak mu mama nie daje pieniędzy, to mówi „ty głupia kurwo”. Chociaż w sumie, to mój bohater też trochę śmierdzi. Czosnkiem i rzygami.
Jest stary. Ten mój bohater. Jest stary, ma całą twarz w zmarszczkach, a pod oczami wory jeszcze większe niż tata. I żółte zęby ma ten bohater, a niektóre to nawet trochę czarne. Niby nie widziałem dokładnie, bo było ciemno, ale jak się uśmiechał, to tak mi się wydawało.


Zapraszam do lektury opowiadania ''MÓJ BOHATER DRESZCZ. A.K.A. SPELLBOUND'' Jakuba Ćwieka.
Opowiadanie wprowadza w klimat najnowszej książki zatytułowanej "Dreszcz", która będzie miała swoją premierę 20 marca.
Publikację zilustrował siedmioletni syn Jakuba Ćwieka – Samuel.
Zamieszczono dnia 12-03-2013 o godz. 19:48:30
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Opowiadania ]
''Troll mózgowy'' - opowiadanie
Opowiadania
 Wiedzieliście, że zanim czas ruszył z miejsca i pierwsze jajko wypluło pierwszą kurę (albo pierwsza kura w biegu zgubiła pierwsze jajo), wewnątrz bańki anty-czasowej (mowa o nieznanym nam czasie) lawirował przedziwny świat pełen magii, cudów i dziwów.
Moim zdaniem największym z owych dziwów była najpiękniejsza istota wszech czasów, która zwała się Troll. Tak, tak, mowa o znanych nam paskudnych, garbatych, wrednych, krzywych, śmierdzących, perfidnych, pożerających ludzkie kości (obojętnie czy żywe, czy też martwe), czyhających w najciemniejszych miejscach stworach. Ale wyjaśnienie tej zagadki poznacie później.

Serdecznie zapraszam do lektury opowiadania ''Troll mózgowy'' autorstwa Beaty Smółkowskiej. Tekst rzuca pewne światło na kilka tajemnic otaczającego nas świata. ;-)
Zamieszczono dnia 09-02-2013 o godz. 14:52:01
[ Czytaj więcej... | 2 komentarze | Opowiadania ]
Rozważania pewnej asystentki
Opowiadania
Jak według was powinien wyglądać pisarz fantasy? Oczyma wyobraźni widzicie mężczyznę z białą brodą Merlina i długimi smukłymi palcami, które iskrzą magią w zetknięciu z klawiaturą, albo pulchną kobietę z obfitym biustem i włosami tak długimi, że pokrywają cały pokój, oplatając wszystko jak macki zaklęcia wiedźmy.
Zamiast tego wyobraźcie sobie Ashmoleana, mojego pisarza fantasy, u którego pracowałam ponad rok. Jeśli nawet kiedyś posiadał jakąś magiczną moc, to kryła się ona głęboko za jego oczami, gdyż jego wygląd kojarzył się raczej z innymi gatunkami literackimi.


Zapraszam do lektury opowiadania ''Asystentka pisarza fantasy", które wchodzi w skład książki „Portret pani Charbuque. Asystentka pisarza fantasy” Jeffrey'a Forda. Pozycja ukaże się 23 stycznia nakładem wydawnictwa MAG w ramach Uczty Wyobraźni.
Zamieszczono dnia 13-01-2013 o godz. 14:47:47
[ Skomentuj | Opowiadania ]
Opowiadanie ''Racice i szałas Abdela Dżamili''
Opowiadania
 Gdy tylko przybyłem do wioski Beit Zudżaadż, dotarły do mnie pierwsze pogłoski o Abdelu Dżamili, dziwnym starcu rzekomo niepowiązanym z żadną z miejscowych rodzin. Przez kolejne dwa dni mojego pobytu wieśniacy prześcigali się w przekazywaniu mi plotek, że tak naprawdę Dżamila jest dalekim krewnym szacownego klanu Assadów. Trzeciego dnia w Beit Zudżaadż kilkoro z samych Assadów, wszechwiedzących jak to zwykle bywa w przypadku „ważnych” rodzin w takich zapadłych dziurach, zaczepiło mnie, aby zaprzeczyć nikczemnym pogłoskom.

Zapraszam do lektury opowiadania ''Racice i szałas Abdela Dżamili'' Saladina Ahmeda.
Przy okazji przypominam, że 18 października będzie miała miejsce premiera jego książki "Tron Półksiężyca''.
Zamieszczono dnia 15-10-2012 o godz. 14:17:01
[ Czytaj więcej... | 1 komentarz | Opowiadania ]
37 artykułów (3 stron, 15 na stronie)
Ostatnie 15 stron: 1 | 2 | 3 ]4 ]5 ]6 ]7 ]8 ]9 ]10 ]11 ]12 ]13 ]14 ]15 ]
Już w sprzedaży

 
Ostatnie recenzje
 Berserk – Paweł Majka
 Karpie bijem – Andrzej Pilipiuk
 SI – Stepan Wartanow
 Far Cry. Odkupienie - Urban Waite
 Opowieść Podręcznej – Margaret Atwood
 
Komentarze
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Mikołajkowy konkurs z Kampanią Cienia
  Języka cierni fragment
  Języka cierni fragment
  Achromatopsję zdobyli...
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej